Zavrieť

Porady

Zimolez kamčatský

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Má niekto tento kríček. My sme dostali 4 sadenice a dosť sme sa tešili, ale dočítala som sa, že nie vždy sú tie plody chutné. V Stárkli píšu, že je to ako čučoriedka, kde je pravda? My si to zasadíme na chate, tak ak to nebude ono, nebude to tam prekážať.
Usporiadat
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

wema, ja som si to chcela zo Starkla objednať.....
No teraz váham....... možno sa nám niekto ohlási, kto má nejaké skúsenosti s pestovaním...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Aj ja som si to chcela objednať, tiež ma zaujíma, či to už niekto nepestuje.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Dievčence já ho mám je to zemolez a nie je ako čučoriedka, mám ho už asi 10 rokov. Z toho asi 6 rokov má už plody je to prvé jarné ovocie obsahuje veľa vitamínu C, len pri oberaní treba dávať pozor pretože plody pri lahkom dotyku opadávajú.Ked ich zberám tak dávam pod celý krík igelit, aby čo opadne zostalo na igelite potom to len zosypem do misky.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
beba 13
ako chuti? a kolko plodov je na jednom kríku?
dakujem
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

No Beba 13, ako chutia, to ma zaujíma? Ako tie plody konzumujete. Niečo aj z toho pripravuješ? Chcela som opraviť ten názov, naozaj je to zemolez a nie zimolez.Dá sa to ešte opraviť v názve?
Naposledy upravil vema : 24.03.08 at 14:49
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Majú takú zvláštnu chuť trocha trpkú až sladkú, no a množstvo plodov závisí od velkosti kríka, ale z roka na rok je ich viacej, zatial ich jeme hned z kríka ostatné až ostanú dávam do koláčov, džemu miešam ich s černicami, lebo mi nikdy nezostalo tolko aby som skúsila samostatný džem ale hádam tento rok bude dosť lebo už začína kvitnúť a má veľkú násadu kvetov, ak sa mi podarí skúsim odfotiť a potom to tu prilepím.
0 0
Štefka 64 Štefka 64

Štefka 64 je offline (nepripojený) Štefka 64

Ja mám zemolez už asi 2 roky. Nesmie sa strihať ani tvarovať 5 rokov. Chce veľa slnka, a prihnojovať pred kvitnutím, a po ňom. Beba 13 má pravdu, má zvláštnu chuť, ale veľa vitamínov.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Pridávam ten zemolez ako som sľubila len som naň celkom zabudla.
P4110300.jpg  
P4110301.jpg  
1/1
0 0
aisa aisa

aisa je offline (nepripojený) aisa

Ja mám takýto zemolez, len sa krúti a je naozaj krásny. či je i chutný neviem, lebo ho neprihnojujem, nestihnem zbierať plody. Mám ho pre krásu. Fakt je, že je nenáročný a nevymŕza, keďže bývam pod Tatrami. Odporúčam ho do každej záhrady, v lete robí svojim lístim a vôňou radosť.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Práve dozrel zemolez
P5190966.JPG  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mám tri kríky už tretí rok.Minulý týždeň som konečne okúsila,ako to chutí...zjedla som dve bobulky-za celé 3 roky vždy ma predbehú drozdy
Naposledy upravil arizona : 24.05.08 at 18:04
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Zdravím všedkých pestovatelov tohto zdravého ovocia.Náhodou som tu objavil túto dikusiu.Vrele odporúčam pestovať sám pestujem asi 40 odrôd.
Ak máte záujem pozrite na Kamčatskú borůvku na a dozviete sa viac.
0 0
Mickey99 Mickey99

Mickey99 je offline (nepripojený) Mickey99

Ako už bolo povedané, jeho plody sú prvé jarné vitamíny. Majú trpkastú až nahorklú chuť, ale chutia nám. Trvá dlho, kým z neho budete mať úžitok, ale ja tie roky neľutujem.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Z odrezkovanej rastliny nie je problém aby už na druhý rok mala niekoĺko plodov.
0 0
durislavus durislavus

durislavus je offline (nepripojený) durislavus

Biológ, zoológ - ornitológ. Príroda ma fascinuje a snažím sa jej porozumieť ;) ...viac
paloo Pozri príspevok
Zdravím všedkých pestovatelov tohto zdravého ovocia.Náhodou som tu objavil túto dikusiu.Vrele odporúčam pestovať sám pestujem asi 40 odrôd.
Ak máte záujem pozrite na Kamčatskú borůvku na a dozviete sa viac.
zdravim. tiez sa zaujimam o tuto zimovzdornu rastlinu a hoci mi tie moje este neplodia, rad by som sa opytal, ake vsetky odrody pestujete a ci ich aj rozmnozujete pre prip. zaujemcov?
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

beba13 Pozri príspevok
Pridávam ten zemolez ako som sľubila len som naň celkom zabudla.
Pekné rastliny ja pestujem asi 40 odrôd,rastlina je populárnejšie v Cz pre obchodný názov Kamčatská borůvka....
Odporúčam pestovať-je to po zime prvé ovocie na zahrade.
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Mickey99 Pozri príspevok
Ako už bolo povedané, jeho plody sú prvé jarné vitamíny. Majú trpkastú až nahorklú chuť, ale chutia nám. Trvá dlho, kým z neho budete mať úžitok, ale ja tie roky neľutujem.
Pozor nie všetky odrody majú nahorklé plody!
Niečo mám namnožené
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som zakladala túto tému a musím napísať, že tento rok sme mali prvé plodíky, síce málo, na troch kríčkoch bolo asi 9 kúskov. Chuť mali na moje prekvapenie veľmi dobrú. Neboli ani nahorklé, ani trpké. Vnútrajšok bol sladkastý a koža mierne kyslá. Neviem ako sa o ne starať. Kúpila som hnojivo na čučoriedky a s tým som ich teraz prihnojila, lebo je pod nimi dosť zlá zem. Uvidím, čo bude o rok.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Nuž na rozdiel od pravých, či veľkoplodých Kanadských čučoriedok nevyžadzje Zemolez kyslú pôdu s preto ho nire je oitrebné hnojiť hnojivami pre kyslomilné rastliny - čučoriedku či rododendróny.
Pre mnohých záhradkárov je Zemolez sklamaním, no nezúfajme, z roka na rok sú odrody kvalitnejšie, plody väčšie a chutnejšie, no jednoducho je to rastlina ktorá lepšie rastie vo vlhkejších vyšších nadmorských výškach nie na púšťach Západoslovenskej nížiny...
Pre jej skoré dozrievanie ju teda beriem na milosť a mám ju v záhradke, hoci v lete a na jeseň by neobstála pri veľkej konkurencii, na jar jej vieme prižmúriť oko.
0 0
Grandmaster Grandmaster

Grandmaster je offline (nepripojený) Grandmaster

Ja ho mám 3-tí rok, úroda bola asi 50 ks, podľa mňa je chuť naozaj trocha podobná čučoriedke. Hneď vedľa zemolezu mám rosinenbau (muchovník), ten má okrúhle plody veľmi podobnej chuti a farby. No a 4-ročné čučoriedky nie a nie zarodiť - asi tá kyslosť pôdy. Takže vrele odporúčam.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať