Zavrieť

Porady

Aké auto by ste si zvolili?

rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Clio .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
rada Pozri príspevok
Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Zasa budem trochu mrníkovať. Zdá sa, že niekto už má zarobené na nové fáro
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

cloe Pozri príspevok
Zasa budem trochu mrníkovať. Zdá sa, že niekto už má zarobené na nové fáro
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

rada Pozri príspevok
Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Wolswagen Polo.
Automatická prevodovka pohodlné ale pozor na vyššiu spotrebu!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

cloe Pozri príspevok
Zasa budem trochu mrníkovať. Zdá sa, že niekto už má zarobené na nové fáro
Alebo žeby sa niekto zľakol tých svojich zdaniteľných príjmov po ukončených daňových priznaniach?
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Jedno Polo jedno Clio . A zase som tam kde som bola. Obidve sú veľmi pekné, približne cenovo rovnaké. Len v červenej farbe som si istá.
O automatickej prevodovke resp. o vyššej spotrebe som už počula. Avšak keďže v jazdení budem vlastne začiatočník, ktorý síce VP vlastní x-rokov, ale bez jazdenia, nahovárajú ma práve na ňu. A ja váham a váham a hľadám názory ľudí pre a proti.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Keby som si mala vybrať medzi tými dvomi vybrala by som si VW. a čo sa týka automatickej prevodovky, mala som možnosť skúsiť oboje a viem že by som už manuál nechcela. A to samozrejme som najskôr nechcela automat kým som ho neokúsila. Je to nesmierne pohodlné a hlavne tu po Ba žiadne habarkovanie varechou proste si idem, krútim volantom a obzerám si "krásy Ba"
Skutočne už by som manuál nechcela. Spotreba podľa mňa závisi od viacerých faktorov nie len od prevodovky. Aj pri manuáli ak má niekto "ťažkú nohu" na plynovom pedáli tak tiež nedosiahne normálnu spotrebu. Toť môj názor.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Polo je podľa mňa určite kvalitnejšie auto a aj servis bude určite lacnejši.Na francuzov je strašne drahy a aj súčiastky.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Mala som manuálne radenie, teraz zo zdravotných dôvodov mám automatiku. Ak by som si mohla vybrať, určite manuálne riadenie.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ja by som si vybrala Clio. Možno má Polo viac technických predností, to nedokážem posúdiť, som totálny laik, ale Polo Ti v Blave ukradnú podstatne rýchlejšie ako Clio. A do Blavy čím menšie auto, tým lepšie. Zaparkuješ aj na malom mieste, otočíš sa aj na päťkorunáku. Čo sa týka automatickej prevodovky, tiež po nej túžim, práve z tých zdravotných dôvodov.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

bv_alexandra Pozri príspevok
Keby som si mala vybrať medzi tými dvomi vybrala by som si VW. a čo sa týka automatickej prevodovky, mala som možnosť skúsiť oboje a viem že by som už manuál nechcela. A to samozrejme som najskôr nechcela automat kým som ho neokúsila. Je to nesmierne pohodlné a hlavne tu po Ba žiadne habarkovanie varechou proste si idem, krútim volantom a obzerám si "krásy Ba"
Skutočne už by som manuál nechcela. Spotreba podľa mňa závisi od viacerých faktorov nie len od prevodovky. Aj pri manuáli ak má niekto "ťažkú nohu" na plynovom pedáli tak tiež nedosiahne normálnu spotrebu. Toť môj názor.
Ako keby som počula môjho chlapa čo sa týka AP. Máme ju v jednom MV, ktoré používame najmä na cesty mimo BA a na dovolenky do Chorvátska. A on si ju nevie vynachváliť. Preto stále do mňa hudie , aby som si ju aj ja dala do autíčka. Pôvodne som bola rozhodnutá pre pekný červený VW až kým som nevidela najnovší model Clio. A to ma dostalo do stavu rovnováhy . Teraz sa potrebujem trocha nakloniť na jednu stranu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Vo všetkých testoch Clio vyhráva nad Polom. Okrem iného, Polo je už značne starý typ, o rok-dva je tu nová generácia a jazdiť na "starom aute" málokoho poteší.

K servisu - nemám skúsenosť ani s Renaultami ani s VW ale veľmi-veľmi pochybujem, že VW servis je lacnejší.

Ešte k tým testom: Vyhráva ich nový Opel Corsa.
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

Jozef Mihál Pozri príspevok
Vo všetkých testoch Clio vyhráva nad Polom. Okrem iného, Polo je už značne starý typ, o rok-dva je tu nová generácia a jazdiť na "starom aute" málokoho poteší.

K servisu - nemám skúsenosť ani s Renaultami ani s VW ale veľmi-veľmi pochybujem, že VW servis je lacnejší.

Ešte k tým testom: Vyhráva ich nový Opel Corsa.
Asi máte pravdu pokiaľ sa jedná o to, že nový typ Clio je novší ako VW. Troška sa mi váhy po konzultácii na tejto stránke nakláňajú na stranu Clio. Mám v rodine poznatok z Cliom rok výroby myslím 1993, cca 220 000 najazdených km a v pohode po BA ešte behá.

Nový Opel Corsa sa mi tiež veľmi páči, ale nezaujal ma natoľko, aby som nad jeho kúpou uvažovala. Musím však priznať, že je to skutočne veľmi vydarené autíčko.
Naposledy upravil rada : 24.03.08 at 18:22 Dôvod: gramatická chyba
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

rada Pozri príspevok
Ak by ste si mohli vybrať z motorových vozidiel Volswagen Polo alebo Renault Clio najnovšie verzie, ktoré by ste si zvolili najmä na jazdenie po BA ?
Aký je Váš názor na automatickú prevodovku pre ženu ?

Ďakujem za názory.
Ani jedno. Radsej by som si za tu istu cenu kupil mierne ojazdene vacsie.

Male auta ponukaju mizernu uroven komfortu aj bezpecnosti. Tie vysledky oficialnych crash testov zavadzaju - pokial clovek nepozna metodiku testovania. Oni vzdy testuju auto vo vztahu k svojej kategorii. Teda male auto s 5 hviezdickami napr. neponuka zdaleka tolko bezpecia ako vacsie (starsie) so 4 hviezdickami.

Argument, ze do mesta male tiez neplati. Aj tak sa da uz parkovat iba na vyhradenych parkoviskach. Mas svoje miesto a platis rovnako, bez ohladu na to, ci prides na malom alebo na velkom.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

Ja by som si vybrala VW polo ale bez automatickej prevodovky.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a ja mám manuál. Je pravda, že automat som neskúsila, ale keď sa veziem s niekym, kto má automat. prevodovku, stále čakám, kedy konečne preradí, keď už je tá vyššie rýchlosť...
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
a čo tak celkom z iného súdka?

čo poviete na nové Suzuki Splash a Swift?
0 0
rada rada

rada je offline (nepripojený) rada

cactus Pozri príspevok
a čo tak celkom z iného súdka?

čo poviete na nové Suzuki Splash a Swift?
Pokiaľ sa jedná o môj názor, sú to milé autíčka najmä "svištík" ako my voláme Swift, avšak momentálne sa mi v cene , ktorú som ochotná dať s pomerne dobrou výbavou páčia už vyššie spomínané VW a Clio.
Resp. už prevažuje Clio . Ešte sa musím vyspať nad rozhodnutím o prevodovke.
0 0
JankaV. JankaV.

JankaV. je offline (nepripojený) JankaV.

cactus Pozri príspevok
a ja mám manuál. Je pravda, že automat som neskúsila, ale keď sa veziem s niekym, kto má automat. prevodovku, stále čakám, kedy konečne preradí, keď už je tá vyššie rýchlosť...
Ja som mala tú možnosť šoférovať automat, no ale človek si musí na to zvyknúť. Mne vždy ruka hľadala rýchlostnú páku. Je to iný pocit riadiť auto čo má iba brzdu a plyn. Mne chýbalo to radenie.
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

rada Pozri príspevok
Pokiaľ sa jedná o môj názor, sú to milé autíčka najmä "svištík" ako my voláme Swift, avšak momentálne sa mi v cene , ktorú som ochotná dať s pomerne dobrou výbavou páčia už vyššie spomínané VW a Clio.
Resp. už prevažuje Clio . Ešte sa musím vyspať nad rozhodnutím o prevodovke.
ahoj .

Nemyslim si, ze auto sa da vyberat podla katalogov a parametrov. To je len nieco, z coho dalej vychadzas. Auto by si si mala vybrat podla testovacej jazdy. Ci sa ti zapaci, ci nie. Aj z tych najmensich detailov, ktore ti budu vadit, sa casom mozu stat velke muchy a casom ho potom aj tak vymenis .

Vyber si podla toho, ktore sa ti paci viac. Tak ci tak, Clio zenam pristane viac ako Polo. Daj si nan poriadne kolesa, normalnu farbu a budes spokojna . (tu cervenu by som prehodnotil o 180 stupnov. pokial vsak mas cely byt nacerveno, cervenu kabelku a cerveny telefon, tak potom ok )

O Punte si neuvazovala? Alebo 500ke?

JankaV. Pozri príspevok
Ja som mala tú možnosť šoférovať automat, no ale človek si musí na to zvyknúť. Mne vždy ruka hľadala rýchlostnú páku. Je to iný pocit riadiť auto čo má iba brzdu a plyn. Mne chýbalo to radenie.
Zvykanie si na automat je jedno z najlepsich a najprijemnejsich zvykani si na nieco, ake poznam .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať