Zavrieť

Porady

l.y.o.n.e.s.s

Mate niekto skusenosti s tymto businessom, niekedy tu bola zrusena tato tema, preto prosim len informacie ludi, ktori si to vyskusali, pocul som o tom dost aj ja, ale chcem informacie od ludi ktori s tym mali tu cest. Kedze som trochu obchodnik, viem, co mam z toho ja, ale chcem vediet, co ma z toho tato firma - preco to robia a ci to ma dlhodoby zmysel. To, ze mi niekto povie, ze len 1% nie je pre mna odpoved - neverim tomu ani podobnym vymyslom. Ziadny obchodnik pre percento nepohne prstom
VOpred dakujem za info a ze tato tema nepadne zasahom admina do zabudnutia, pretoze je urcite vela ludi co chcu objektivne vediet ci ma zmysel zacat to riesit.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Daniel01 Daniel01

Daniel01 je offline (nepripojený) Daniel01

Mam info, vyuzivam, fungujem. Napiste mi na mail.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
tiež neviem čo si mám o tom systéme myslieť, ak má niekto skúsenosti budem rada, ak sa ozve, Oli
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Daniel01 Pozri príspevok
Mam info, vyuzivam, fungujem. Napiste mi na mail.
A prečo to nenapíšeš sem? Čo je na tom tajného, že si ochotný odpísať len na e-mail? Prečo sa so svojimi skúsenosťami nepodelíš aj s ostatnými?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
presne tak, treba to napísať sem aby sme si my, čo nemáme obraz - aspoň trochu ten obraz rozšírili, nedávno som bola oslovená - na túto ponuku a zháňam info, ako to vlastne beží, pretože na nete som skoro nič nenašla,
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Aj nás už ako firmu oslovili s touto ponukou, ale tiež sa mi to nejako nezdá. S tými šekmi, ktoré platia len v určitých predajniach to by som im este zjedla, ale stým vlasným účtom cez ktorý budem uhrádzať fa tak to nie, niekde vo švajčiarskej banke budú zarábať na úrokoch.a myslím že by sa s tým celé uctovníctvo zbytočne skonplikovalo. má niekdo skúsenosť???
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

Príliš komplikované nato, aby sa to dalo opísať ako to funguje.

Podľa mňa sa to reálne zákazníkovi moc nevypláca. Možno návratnosť nejakých 1,niečo %. A väčiu zľavu si získam v priemere v mnohých obchodoch a bez nejakej námahy.

Ale úsudok nech si robí každý sám
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
máš vlastnú skúsenosť?
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Dakujem za akukolvek info. Mne sa nezdaju nicim a nikym nekryte sekove poukazky ako aj percenta, ktore su spatne vyplacane. Ked clovek kupuje len v partnerskych obchodoch a plati poukazkami tohto systemu ma to vyznam, ale nie je to zbytocny opruz?
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

linko1 Pozri príspevok
máš vlastnú skúsenosť?
Ak sa pýtaš mňa, tak odpovedám, že nie. Správne dosadené hodnoty do správnych políčok mi dali výsledky (v tej dobe keď ma tam ťahali) myslím niečo medzi 1,niečo až necelé 2% návratnosti z peňazí minutých u Lyo partnerov.

Nepripadá mi to v ničom zaujímavé a ak niekto hľadá zárobok vo forme MLM tak existujú aj iné možnosti.

Nechcem, ale robiť anti reklamu niekomu, to vôbec nie. Ale je to len vyjadrenie môjho názoru po konkretizovaní presných situácii atď... Venoval som tomu trochu dosť času, ale ako vravím, nepresvedčilo ma to. Každý máme svoj rozum.
Najlepšie je ísť v skupinke ľudí, ktorí sa poznáte na také nejaké ich sedenie (myslím že to tak robia). Vypočujte si ich, ale hlavne sa pod žiadnym emocionálnym nábojom nerozhodujte hneď... V kľude si to potom preberte medzi sebou. Povedzte si svoje dojmy. Vzniknuté otázky si napíšte na spoločný papier a nechajte si tieto otázky zodpovedať povolaným človekom z Lyo a niekým z praxe. Nehľadajte odpovede u ľudí, ktorí o tom nič nevedia.
Potom navštívte nejakých ich obchodných partnerov (Lyo) a spýtajte sa tiež na ich názor, skúsenosť atď...
Celé si to zváž či sa ti to oplatí, alebo nie a hotovo.

Takto by som to urobil ešte raz, aj potom atď... Niekoho to presvedčilo, niekoho nie. Taký je obchod.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
díky za odpovede, ani mna ten systém moc nepresvečil... aj keď možno ako systém MLM je dobrý ale pre mna ako zákazníka je nejaké 1% z mojich nákupov dosť oničom - a zháňať ludí pod seba - to sa mi nechce...,
ale inak díky za odpovede...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

no ludo vidim, ze tomu absolutne nerozumies a hadzes sem svoje rozumy. ja som v ******* uz dlho na to, aby som vedela, ze to vobec nie je o jednom percente z mojich nakupov. takze na tvojom mieste by som nepodavala skreslene info, pokial nie si na 100 percent v obraze.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

korduľa Pozri príspevok
no ludo vidim, ze tomu absolutne nerozumies a hadzes sem svoje rozumy. ja som v ******* uz dlho na to, aby som vedela, ze to vobec nie je o jednom percente z mojich nakupov. takze na tvojom mieste by som nepodavala skreslene info, pokial nie si na 100 percent v obraze.
Vážená sleečna/pani korduľa.
Nebudem pochybovať o tvojich schopnostiach práce s číslami, ale nepochybuj prosím o mojich.
Urob si pre vlastný prehľad o tom koľko ti to "ZARÁBA" .
Ak to nevieš, tak si prosím zopakuj nejaké to učivo o výpočte výnosov a percent atď... Alebo si dosaď namiesto týchto neznámych svoje veličiny.

Vysvetlenie :
mp = minuté peniaze
zp = zarobené peniaze (zo systému)
iv = iné výdavky (školenia/semináre, iné pomôcky, jedlo, cestovné/PHM (PHM = pohonné hmoty), a podobne)
______________________

zp / (mp+iv)*100 = výsledok (namiesto výsledok dostaneš/vypočítaš nejaké číslo. Toto číslo sa volá v tomto prípade percento, alebo počet percent a označuje sa aj takto "%" .)


Do zárobkov nepočítam tie "VÝNOSY" od ďalších tých ľudkov ohúrených krásnymi taľafatkami o tom, aké to je úžasné atď... Jediný, kto zarába je len majiteľ firmy. Ale to mi nemusíš veriť. Radšej si to prever sama aby si vedela, že koľko % (percent) sa ti vracia.
A vôbec ťa nepresviedčam o tom, aby si odišla. Nie, zostaň tam, kupuj cez nich a práve naopak, budem šťastný, ak mi niekto dokáže, že sa mu vracia viac než možno 2% z toho čo utratil prostredníctvom ich šekov/poukážok.

Ale ako každý systém, aj tento má určite svoje dobré stránky. Lenže matematika je neúprosná a stačí skutočne spočítať to a to a deleno a vynásobiť atď...
0 0
**Gabika** **Gabika**

**Gabika** je offline (nepripojený) **Gabika**

Ahojte, ja som bola na Bussines day z *******u v Bratislave tento víkend.
Zdalo sa mi to veľmi zaujímavé. Nešli úplne dopodrobna, to robia na 2-dňových školeniach. Tu spomínali koľko štátov sa už pripojilo to tohto systému a s ktorými krajinami sa rokuje. Bol tam aj majiteľ firmy. Je to sympatický pán a venoval sa všetkým. Ohľadom provízií: 1. spätná náhrada 1% z vašeho nákupu, 2. ak máte zaregistrovaného niekoho pod vami tak z jeho nákupov ďalších 0,5% a ešte aj ak má on niekoho tak takisto 0,5%. Ďalej to už nejde do štruktúry. Potom spomínali ešte bonusové políčka, ktoré si vyhospodárite z poskytnutej zľavy, ktorú dávajú podnikateľské subjekty, ktoré sú zaregistrované v tejto firme. Čiže ak firma poskytne 7%, tak 1% zostáva pre firmu *******, 2% sa rozdelia na provízie a zvyšné 4% vám idú do bonusového konta, kde si vyhospodárite ďalšie peniaze. Takto som to aspoň pochopila ja. Chcem ísť ešte na to dvojdňové školenie, aby som sa dozvedela viac. Zatiaľ sa mi to páčilo, pretože ako človek, ktorý dennodenne nakupujem potraviny sa mi vízia, že z každého môjho nákupu vráti aspoň 1% je fajn, pretože aj tak pôjdem na ten nákup a tie peniaze miniem, tak prečo by som na tom niečo nezískala. A ohľadom tých poukážok čo ste tu spomínali, ja s tým nemám žiaden problém. Pošlem peniaze na ich účet, napíšem aké poukážky chcem a do 3 pracovných dní mi prídu ako cenina a nestojí ma to navyše nič. A hovorili, že od budúceho roka budú karty, ako máte platobné a obchodníci budú mať terminál, takže už nebudete potrebovať poukážky. Dúfam, že som niekomu pomohla. Lepšie vám to nevysvetlím, musím ísť na školenie.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
takže tie karty už mali byť tento rok,
a také veci, že sa štruktúra biznis uzatvára už tento mesiac,
to aby nahnali čím najviac ľudí , ktorí zaplatia tých 80000 a kúpia si nejakú pozíciu sa mi zdá
ono to tak chodí, že MLM niečo ponúka, ale za tým všetkým je len majiteľ, ktorý sa nabalí...
to je môj názor...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

no ludo, v l...s nikto nic nemusi ani predavat ani ponukat, kazdy sa rozhodne pre to co mu vyhovuje. bohuzial zit musime vsetci - to znamena, ze bez nakupu beznych veci ako je jedlo, oblecenie, spotrebice, pripadne dovolenka, samozrejme tankovanie- bez toho sa zit neda. ak ty toto nerobis, tak klobuk dole. myslim, ze je prijemne vediet, ze cast penazi z nakupov sa cloveku vrati. nejdem sa tu rozpisovat o percentach a vyhodach. nie je to na par minut pisania. ale to co pises, ze sa cloveku neoplati... tak to si velky pan, ked mozes rozhadzovat peniaze. ja nakupujem tak ako doteraz, tankujem , chodim na dovolenky, vyuzivam na to obch. partnerov, ktori maju zmluvu s l...s, no a zato sa mi vrati nejake peniazky spat. ale ja by som predsa nakupovala tak ci tak, nechodim tankovat preto, ze mi niekto nieco slubil. ale jem, zijem, tankujem a vyuzivat obchody tak ako som to robila predtym, nez som sa zaregistrovala. o tom, ze su tam aj ine moznosti pisat nejdem. opisala som bezneho klienta, ktory sa len zaregistruje a zije tak ako predtym. nakupuje, mina a mina. lebo zijeme v konzumnej dobe. len priklad. moja rodina minie rocne na bezne veci /jedlo, pitie, oblecenie, tankovanie, dovolenku, nejake spotrebice a pod/ 600 000,- rocne, z toho si vyrataj 1 percento . no a 10 ludi, ktorych som zaregistrovala tiez mina a zije. mozno menej tak napriklad 150 000 rocne - /dolna hranica, ale verim, ze je to viac. tak 150 000 sk rocne krat 10 ludi je 1 500 000, rocne. z toho mne ide 0,5 percenta. tychto 10 ludi zaregistruje dalsich 10,ktori minu 150 000 rocne 10x10 je 100, takze 100 krat 150 000 - z toho 0,5 percent ide mne. noze si to vyrataj kolko to je do roka. a to sme pri spodnej hranici 150 000 a len pri zaregistrovanych 10 ludoch. tychto priamych ludi moze byt 50. a to podotykam, ze ludia nic nepredavaju, nic neponukaju.len vyuzivaju jednu kartu na nakupy, ktore by robili aj tak. to nie je vsetko, ale nejdem pisat viac. len som objasnila . keby niekto chcel nech sa ozve. neagitujem, len sa mi nechce pisat a potom citat negativne reakcie. kazdy ma na vyber. nechcem, nejdem do toho. chcem idem
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

**Gabika** Pozri príspevok
Ahojte, ja som bola na Bussines day z *******u v Bratislave tento víkend.
Zdalo sa mi to veľmi zaujímavé. Nešli úplne dopodrobna, to robia na 2-dňových školeniach. Tu spomínali koľko štátov sa už pripojilo to tohto systému a s ktorými krajinami sa rokuje. Bol tam aj majiteľ firmy. Je to sympatický pán a venoval sa všetkým. Ohľadom provízií: 1. spätná náhrada 1% z vašeho nákupu, 2. ak máte zaregistrovaného niekoho pod vami tak z jeho nákupov ďalších 0,5% a ešte aj ak má on niekoho tak takisto 0,5%. Ďalej to už nejde do štruktúry. Potom spomínali ešte bonusové políčka, ktoré si vyhospodárite z poskytnutej zľavy, ktorú dávajú podnikateľské subjekty, ktoré sú zaregistrované v tejto firme. Čiže ak firma poskytne 7%, tak 1% zostáva pre firmu *******, 2% sa rozdelia na provízie a zvyšné 4% vám idú do bonusového konta, kde si vyhospodárite ďalšie peniaze. Takto som to aspoň pochopila ja. Chcem ísť ešte na to dvojdňové školenie, aby som sa dozvedela viac. Zatiaľ sa mi to páčilo, pretože ako človek, ktorý dennodenne nakupujem potraviny sa mi vízia, že z každého môjho nákupu vráti aspoň 1% je fajn, pretože aj tak pôjdem na ten nákup a tie peniaze miniem, tak prečo by som na tom niečo nezískala. A ohľadom tých poukážok čo ste tu spomínali, ja s tým nemám žiaden problém. Pošlem peniaze na ich účet, napíšem aké poukážky chcem a do 3 pracovných dní mi prídu ako cenina a nestojí ma to navyše nič. A hovorili, že od budúceho roka budú karty, ako máte platobné a obchodníci budú mať terminál, takže už nebudete potrebovať poukážky. Dúfam, že som niekomu pomohla. Lepšie vám to nevysvetlím, musím ísť na školenie.
ja kartu mam. ale kartou sa neplati. pri plateni nakupu das kartu, na ktoru ti nacitaju udaje o vyske nakupu a v systemu l...s ti to vsetko rozdeli /percenta/. takze je to pohoda. niektori obchodnici maju citacky, takze uz to niekde funguje. tie poukazky to nie je tiez problem. bezne ludia pouzivaju gastrace. je to vsetku koli euru. len pre zaujimavost. od noveho roka bude na l..s reklama vsade. tak si potom niektori spomente na svoje reakcie...
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

korduľa Pozri príspevok
ja kartu mam. ale kartou sa neplati. pri plateni nakupu das kartu, na ktoru ti nacitaju udaje o vyske nakupu a v systemu l...s ti to vsetko rozdeli /percenta/. takze je to pohoda. niektori obchodnici maju citacky, takze uz to niekde funguje. tie poukazky to nie je tiez problem. bezne ludia pouzivaju gastrace. je to vsetku koli euru. len pre zaujimavost. od noveho roka bude na l..s reklama vsade. tak si potom niektori spomente na svoje reakcie...
Ja by som mal jednu otázočku. V ktorých obchodoch sa dá takto výhodne nakupovať? Iba v tých menších drahších alebo aj v tých väčších a lacnejších?
Inak kariet so zľavami je viac Sphere, Quelle, Coop, mountfield, Nay... Rozdiel je akurát v tom, že neponúkajú dílerčenie (na Slovensku nie moc obľúbené). Napríklad také Nay-ko sa môže snažiť s tou ich kartou hocijako... aj tak nemajú šancu na Datart.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

na ich stranke mas zoznam obchodnikov, ktori to ponukaju. take vacsie napr. omv, hypernova - aj tankovanie, aj potraviny, billa, tesco,satur, instavmat, okrem toho je tam niekolko sto dalsich. treba sa pozriet koho co zaujme. ano je vela obchodov, ktore ti daju zlavu, ale s kartou kenvelo nenakupis v baumaxe... a hlavne to plati nie len u nas ale aj v dalsich eu statoch
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

inac zaco ti daju obchody karty ?? no predsa za to, ze budes chodit k nim. ale s guelle len do guelle a pod. s l...s kartou si vyberies zo zoznamu obchod, kde chce ist a ides tam so svojou kartou
0 0
skaspa skaspa

skaspa je offline (nepripojený) skaspa

bol som oslovený známym, ktorý mi tiež ponúkal niečo podobné (založiť účet a dostávať provízie, určité % z mojich nákupov, tiež ak sa stanem členom dostanem nejakú kartu na zľavy - zdá sa mi, že členstvo je podmienené 20 000 Sk poplatkom); keďže v dnešnej dobe neverím nikomu a ničomu, začal som si to trošku preverovať a zistil som zajujímavé veci:
zriadenie účtu 3 300 Sk
výber hotovosti z bankomatu 3,85 USD + 1 %
mesačný poplatok za kartu 1 USD
emailový výpis (kvartálne) 0,5 USD
poplatok za vklad na účet 7,5 USD (alebo 11,5 USD ak je vklad nižší ako 1000 USD v prepočte)
poplatok za interný prevod 3 USD + 0,7 %
POKUTA ZA VKLAD HOTOVOSTI 5 % z vloženej sumy (aj keď do karibiku by som to asi vkladať ani neišiel)
účet vedený v USD, takže pri poklese kurzu ďalšie straty (ale kurz môže aj rásť)

následne som si zistil, že banka má sídlo niekde v karibiku (zrejme daňový raj)
o ostatných "zaujímavých" veciach ani nebudem písať;

keď som si to teda zrátal, tak na tých rôznych poplatkoch by som tie moje akože vrátené % preplatil, v konečnom dôsledku je možné, že tie % sú práve z tých poplatkov, čo sa majú banke platiť a banka má príjem zo mňa,pričom vytvorila fikciu, že ja mám príjem od nej resp. z mojich nákupov;
vzhľadom k tomu, že v TB mám účet zadarmo, položky v rámci balíku mi bohato stačia na mesačné útraty a peniaze mám, takpovediac, doma a nie kdesi v karibiku, kárt na zľavy milión (orange karta, nokia club, všzp....) prídu mi takéto ponuky nevýhodné, ale je na každom nech si to zváži

neviem ako je to s poplatkami v spoločnosti rozoberanej v tejto diskusii, každopádne sa mi to na ich oficiálnej stránke zistiť nepodarilo, možno by to tu mohol niekto zverejniť a potom si veľmi ľahko dá zistiť, či sa to vôbec oplatí alebo nie
Naposledy upravil skaspa : 18.06.08 at 10:21
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať