Zavrieť

Porady

zdravotná poisťovňa!!

chcem sa spýtať takú vec:
v zdravotnej poisťovni som zistila že k výpisu z DP trepa vypísať výkaz preddavkov na daň. Mosc sa v týchto veciach nevyznám tak sa pýtam :
Obdobie tam vypisujem od 1.7.2005?
Ked mám základ dane 107 000, to tam vypíšem a ten vymeriavací základ sa tam delí na upravený a neupravený? čo tam? je to pre mňa suma 6500, ?
a tá výška preddavku je 910, ?
Usporiadat
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Tiež som to vypisovala, najskôr som sa pýtala na zdravotnej poisťovni: základ dane-107000,-, neupravený je 1/2 z 107000 a upravený je 78000/je to vlastne najmenší základ za rok, z ktorého sa preddavok platí 14% z 78000 je 10920,- Sk/12mesiacov je 910,-. Pa . Adula
0 0
Jano1961 Jano1961

Jano1961 je offline (nepripojený) Jano1961

Neviem čo treba vypisovať,ale podľa mňa ak je základ 107 000.-Sk delí sa to
dvoma to jest 53500.-Sk. Budeš odvádzať ZP 910.-Sk.
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

toto všetko viem ide mi o vypísanie tlačiva neviem či to mám dobre? že kde čo napísať?
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

a to obdobie sa tam píše teda od 1.7.2005?
0 0
Adula Adula

Adula je offline (nepripojený) Adula

Jasne, že budeš odvádzať 910 sk, ale má sa to tak vypísať riadok 9 - 14%, riadok 10 107000, riadok 11 - 533500, riadok 12, 78000, riadok 13 - 910, a od 01.07.2005.Pa. Adula
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

dík adula tak to mám správne chcela som sa uistiť či to chápem správne...
dík moc si zlatá...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Výkaz preddavkov na poistné na verejné ZP som našla iba na internetovej stránke VšZP, potrebovala by som ešte takýto výkaz do APOLLA, neviem to na ich stránke nájsť. Nevie niekto pridať na PORADu takéto výkazy do všetkých ZP?Určite by to pomohlo mnohým, nakoľko do 8.4. treba odoslať Výpis z Daň.priznania ako súčasť Výkazu preddavkov...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zatiaľ takéto tlačivo má Všeobecná ZP, Sidéria - Istota, Spoločná ZP.
Naposledy upravil lenkak : 04.04.05 at 18:21 Dôvod: doplnenie prílohy
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Výkaz stačí poslať do 30.6.2005.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Do zdrav. poisťovní do 8. 4. iba do SP do 30.6.
0 0
misa2 misa2

misa2 je offline (nepripojený) misa2

ja by som sa rada opytala, ze v pripade, ked som bola SZCO v roku 2004 iba 5 mesiacov (dovtedy nezamestnana), tak ze ci sa vymeriavaci zaklad bude delit len tymi 5 mesiacmi, alebo 12 ? vopred vdaka.
Naposledy upravil misa2 : 04.04.05 at 19:59
0 0
anka anka

anka je offline (nepripojený) anka

Na stranke VSZP som nasla, že ten výkaz preddavkov staci poslat do 30.6.2005.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Ahojte!!

Ja teraz nechcem odpovedať, ale chcel by som využiť situáciu a opýtať sa: Toto všetko sa vzťahuje aj na mňa?? Živnosť mám od 1.1.2005, alebo až po 1. roku(tzn. od r.2006) mám na mysli ten výpočet.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Je aj na apolle, pojdes na zamestnavatela, tlaciva a uplne na spodku strany si musis zadat pobocku a HLADAJ, tam to najdes )
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

a Zuzka má pravdu, zdravotná do 8.4 a sociálna do 30.6
0 0
EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Výpis z DPFO do 8.4.2005, výkaz do 30.6.2005. Vo výkaze sa označí, či výpis je alebo nie je súčasťou výkazu.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
lenkak
Zatiaľ takéto tlačivo má Všeobecná ZP, Sidéria - Istota, Spoločná ZP.
a náhodou poučenie k vyplneniu neexistuje? ... bo šalená som z toho hlásenia
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Termín predkladania (§ 23 ods. 3 a usmernenie Úradu):
– Tlačivo Výpis z daňového priznania predkladá do 8. apríla kalendárneho roka (lehota na podanie DP daňovému úradu je 31. 3., čiže do 8 dní musí podať pobočke Výpis z DP). SZČO, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania, je povinná predložiť výpis z daňového priznania do 8. júla kalendárneho roka (lehota sa predlžuje daňovým úradom o ďalšie tri mesiace). V tomto prípade je nevyhnutné, aby platiteľ priložil aj doklad o predĺžení tejto lehoty.

– Tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na zdravotné poistenie predkladá do 30. júna.
0 0
mada mada

mada je offline (nepripojený) mada

Prosím, neviete mi poradiť, či musím ísť podať do zdravotnej poisťovne výpis z daňového priznania, keď som zatiaľ v daňovej strate? Prevádzku som otvorila koncom roka 2004. Pokiaľ musím / myslím, že áno /, kto s takýmto prípadom má skúsenosti, napíšte mi o všetkom, čo sa tohto týka - ďakujem
Naposledy upravil mada : 05.04.05 at 16:47
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pre SZČO sa na vykazovanie preddavkov poistného používa tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie, ako aj "Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov“ (ďalej len Výpis z DP).

V prípade, že si SZČO určuje výšku preddavku sám ( v zmysle § 16 ods. 4), Výpis z DP nepredkladá.
Výkaz preddavkov na poistné na zdravotné poistenie
V rámci Výkazu časť:
preddavky určené poistencom vypĺňajú SZČO, ktoré nevykonávali samostatnú zárobkovú činnosť v období podľa §16 ods. 2 písm. b zákona, začínajú s činnosťou v priebehu roka, alebo nie je známy ich základ dane z príjmov fyzických osôb.
b)preddavky vypočítané z Výpisu z DP za rok....
Ak sa preddavok vypočítava zo základu dane z príjmov podľa § 16 ods. 2 písm. b, platiteľ vyznačí, aj skutočnosť, či Výpis z DP za príslušný rok prikladá.
Tlačivo je k dispozícii na pobočkách a expozitúrach Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Tlačivo sa nachádza aj na internetovej stránke.

Výpis z daňového priznania k dani z príjmov fyzickej osoby podľa zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov
V prípade, že platiteľ podal daňové priznanie, musí pobočke VšZP odovzdať aj Výpis z DP. Z daňového priznania za rok 2004 sa budú preddavky platiť za obdobie júl- december 2005 a január – jún 2006. Na výpočet preddavkov na poistné za obdobie január – jún 2005 sa používa Výpis z daňového priznania za rok 2003.

Tlačivo sa nachádza na daňových úradoch, v predajniach Ševt a na internetovej stránke VšZP.


Termín predkladania (§ 23 ods. 3 a usmernenie Úradu):
–Tlačivo Výpis z daňového priznania predkladá do 8. apríla kalendárneho roka (lehota na podanie DP daňovému úradu je 31. 3., čiže do 8 dní musí podať pobočke Výpis z DP). SZČO, ktorej je predĺžená lehota na podanie daňového priznania, je povinná predložiť výpis z daňového priznania do 8. júla kalendárneho roka (lehota sa predlžuje daňovým úradom o ďalšie tri mesiace). V tomto prípade je nevyhnutné, aby platiteľ priložil aj doklad o predĺžení tejto lehoty.

–Tlačivo Výkaz preddavkov na poistné na zdravotné poistenie predkladá do 30. júna.

Spôsob vykazovania
Tlačivá sa predkladajú príslušnej pobočke VšZP v papierovej forme.


SPZP:
P O U ČE N I E

Riadok výkazu Text stĺpcov Vysvetlivky
Za obdobie Vyplňte obdobie, za ktoré preddavky vykazujete. Napr. od 01. 01. 2005 do 30. 06. 2005, alebo od 01. 07. 2005 do 30. 06. 2006
prvotný|opravný|rozdielový Vyplňte krížikom v príslušnom štvorčeku
prvotný (nový) – je výkaz, ktorý podáva platiteľ poistného v riadnom vykazovacom termíne
opravný – je výkazy, ktorým sa opravuje (stornuje) celý riadny výkaz
rozdielový (aditívny) – je výkaz, ktorým sa dopĺňa riadny výkaz
1 Meno Uveďte meno
Priezvisko Uveďte priezvisko
2 Dátum narodenia Uveďte dátum narodenia
Číslo povolenia na pobyt Uveďte číslo povolenia na prechodný pobyt cudzincov (len cudzí štátny príslušníci).
DIČ Uveďte daňové identifikačné číslo
Rodné číslo Uveďte rodné číslo
IČO , ČPP(Číslo platiteľa poistného) = VS Uveďte identifikačné číslo pridelené Štatistickým úradom, číslo platiteľa poistného - variabilný symbol pridelený SZP
3 Miesto trvalého pobytu Vyplňte obec, poštové smerovacie číslo, štát, ulicu a číslo domu trvalého bydliska
4 Miesto prechodného pobytu Vyplňte obec, poštové smerovacie číslo, štát, ulicu a číslo domu prechodného bydliska, ak existuje
5 E-mail Uveďte elektronickú adresu
Telefón Uveďte kontaktné telefónne číslo aj s predčíslím
Fax Uveďte kontaktné číslo faxu aj s predčíslím
6 Názov banky, prípadne pobočky zahranič. banky
Uveďte názov bankovej inštitúcie, ktorá vedie váš bankový účet
Predčíslie účtu Uveďte predčíslie bankového účtu
Číslo účtu Uveďte číslo bankového účtu
Kód banky Uveďte kód bankovej inštitúcie, ktorá vedie váš účet
Preddavky určené poistencom Vyplňujú samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré si určujú preddavok sami (§ 16 ods. 4), začínajú s činnosťou v priebehu roka a osoby uvedené v § 11 ods. 2, ktoré platia preddavky podľa § 24
7 Výška preddavku na poistné Uveďte sumu preddavku určenú platiteľom poistného v zmysle §11 ods.2 a §16 ods.4.
Preddavky určené z Výpisu z daňového priznania za rok Uveďte rok, za ktorý bolo Daňové priznanie fyzických osôb k dani z príjmov podávané.
8 Preddavok na poistné v % Uveďte sadzbu podľa § 12 (SZČO bez zdravotného postihnutia 14 %, so zdravotným postihnutím 7 %, poistenci podľa § 11 ods. 2 - 14 %, ak ide o osobu so zdrav. postihnutím 7 %)
9. Základ dane z príjmov fyz. osôb Uveďte základ dane z príjmov podľa zák. č. 595/2003 Z. z.
10 Vymeriavací základ
(neupravený) Uveďte vymeriavací základ - § 13 ods. 5
11 Vymeriavací základ
(upravený) Uveďte upravený vymeriavací základ podľa § 13 ods. 7.
12 Výška preddavku na poistné Uveďte vypočítanú výšku preddavku podľa § 16 ods. 2 a 7.
Podpis a pečiatka platiteľa poistného pečiatka nie je podmienkou, ak platiteľ nemá vyhotovenú pečiatku.

POZNÁMKA:
Všetky paragrafy sú uvádzané v zmysle zák. č. 580/2004 Z. z. v znení zákona č. 718/2004 Z.z. Doporučuje sa sledovať novely tohto zákona, ktoré môžu spôsobiť ich prečíslovanie, vtedy bude potrebné výpočet prispôsobiť zmenám

VLADAN: ty nie si šalená, šalené sú len kravy....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať