Zavrieť

Porady

Typ DPH v MRP.

Mama troch dospelých detí
Prosím tých , ktorí robia v MRP o pomoc. Keď v JU vystavujem faktúru na dodávku tovaru alebo služby , je tam tlačítko " typ DPH". Ktorý si treba vybrať? Nerozumiem tomu tlačítku. Dám si od roku 2005 a potom sa mi ukážu čísla a §. Ktoré z tých čísel treba vybrať? Môže mi to niekto podrobnejšie vysvetliť?
Ďakujem.
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Znalec ja som Ti už odpovedala na SS, ale nakoľko som až teraz našla túto otázku aj tu na Porade tak dám to aj sem.

Pri VF používaš typ DPH 10 vtedy keď máš fa aj s DPH. Keď máš faktúru bez DPH použiješ pri VF typ DPH 19. Keď máš došlú faktúru tak typ DPH 40 používaš pri faktúre s DPH, typ DPH 39 použiješ keď máš došlú faktúru bez DPH.
Pr.:
VF 100 Sk + DPH 19% = 119Sk TYP DPH-10,
VF 100Sk 0DPH = 100Sk typ DPH 19
DF 100Sk + DPH 19%= 119Sk typ DPH 40,
DF 100Sk 0DPH=100Sk - typ DPH 39.

Tieto typy DPH používaš aj v denníku pri výdavkových a príjmových dokladov.
Tržba 100Sk+DPH19%=119Sk - typ 10
Výdavkový - 100Sk + 19%=119Sk -typ 40
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
maotao maotao

maotao je offline (nepripojený) maotao

ahojky. tiež robím s MRP v podvojnom, používam DPH tak ako vy, pri dobropisoch používam 55, pri zahraničných faktúrach používam 39 alebo 19.
Je to správne?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri došlých dobropisoch je to OK, pri vydaných dobropisoch je to typ 16. Pri zahraničných ešte aj záleží či je to zahraničná z EU a chceš si ju dať do daňového priznania DPH, aby Ti ju sám zaradil pri DF tuším 49, pri VF 13. Ak Ti nesúvisí s DPH EU máš to v poriadku.
Naposledy upravil lenkak : 06.04.05 at 18:45
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lenka prepáč, len tak narýchlo - bála som sa , že si nevšimneš , že som ti poslala správu, tak som to dala pre istotu aj na poradu. Ďakujem ti veľmi pekne za radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Je to v poriadku, idem sa kuknuť na SS. Môžeš mi kedykoľvek napísať, či už cez SS alebo takto.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Lenka možeš poradiť, opraviť alebo odsúhlasiť typ DPH v MRP??
Vývoz EÚ typ 13
Vývoz tretie štáty JCD typ 14
Vystavený dobropis tuzemsko typ 16
Vystavený dobropis do zahraničia ??? ten práve tento mesiac budem potrebovať

Dovoz EÚ tzv. samozdanenie typ 43
Došlé DPs tuzemské typ 55
Došlé Dps Z EÚ tiež ????
Dovoz tretie štáty JCD ???

Alebo kto to vie nech poradí, opraví.......
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prvé tri OK, ten vystavený dobropis do zahraničia budeš vystavovať s 19% DPH, bez DPH???
Dovoz z EU - 49
Došlé DPs tuzemské - 55
Došlé dobropisy z EU - 55
Dovoz tretie štáty - 44??? - nie som si istá.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

lenkak
Prvé tri OK, ten vystavený dobropis do zahraničia budeš vystavovať s 19% DPH, bez DPH???
Dovoz z EU - 49
Došlé DPs tuzemské - 55
Došlé dobropisy z EU - 55
Dovoz tretie štáty - 44??? - nie som si istá.
Lenka vystavujem Dps bez DPH do Čiech tak aký typ??
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To je to horšie.
Keď dáš typ 13 v DPH sa Ti to zobrazí v r.07 s mínusom. Neviem či je dobre, ale keby si zadala tak ako pri tuzemskom dobropise tam zadávaš aj 19%DPH. Skús vyskúšať a potom napíš.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

lenkak
To je to horšie.
Keď dáš typ 13 v DPH sa Ti to zobrazí v r.07 s mínusom. Neviem či je dobre, ale keby si zadala tak ako pri tuzemskom dobropise tam zadávaš aj 19%DPH. Skús vyskúšať a potom napíš.
Zatial Ti ďakujem za pomoc.Zajtra v práci to vyskúšam a napíšem.Ja sa teraz v krátkom čase musím s MRP Windows a Typ DPH potrápit.Prechádzam na tento program tak to všetko skúšam.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Na programe MRP tiež robím. Tam poradiť nevedia.Prešla som na Vin. vo februári, mala som čo robiť so mzdami. A k tomu ešte DP.Hrôza!!
Ale nezapamätala som si meno uviedla to presne!! Treba si to aj vyskúšať.
Robím aj na AURUSE, zo začiatku to bolo pre mňa strašné, lebo ešte som
nevedela starý program dobre a už som prechádzala na vový. Ale sú tam
fajn chalani. Zavolám SOS a okamžite mám pomoc.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som sa vyskúšaním naučila robiť v MRP, ale so mzdami som až také problémy nemala, ale všetko chce len čas, a hlavne pred marcom je ho čo najmenej. Prajem Ti veľa úpechov a radosti s MRP.
0 0
Danielam Danielam

Danielam je offline (nepripojený) Danielam

Ak to niekomu pomože tak dovoz z tretích štátov je typ DPH 43 tahá to do riadku 17 a načítava do ďalších príslušných riadkov 18, 22,30 a malo by to byť dobre.
Skúšala som aj vystavený dps do EU bez DPH a myslím , že ten typ 13 by mal byť správny lebo to odmínusuje z riadku 07/čo je vývoz EÚ/ a nasledne to ide mínusom do r.05 čo by malo byť logicky správne.Ak to niekto vie na 100% nech to potvrdí alebo prrípadne ma vyvedie z omylu
0 0
vierkat vierkat

vierkat je offline (nepripojený) vierkat

A čo sa dáva do typu DPH 41? Oslobodené od DPH, napr. poštovné?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri poštovnom (mimo DPH) ja dávam typ DPH 39 aby mi to vôbec nešlo do daňového priznania DPH (tlačiva) .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja si myslím ako som už predtým písala že typ DPH 13 by mal byť OK pri vystavenom zahr. dobropise.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Aky dam typ DPH pri nakupe pneumatik (spotrebneho materialu) z CZ? Fakturu mam vystavenu bez DPH. Prosim poradte
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

nika.sum
Aky dam typ DPH pri nakupe pneumatik (spotrebneho materialu) z CZ? Fakturu mam vystavenu bez DPH. Prosim poradte
Prosim prosim????
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
nika.sum
Aky dam typ DPH pri nakupe pneumatik (spotrebneho materialu) z CZ? Fakturu mam vystavenu bez DPH. Prosim poradte
Kód týkajúci sa nadobudnutia tovaru z EU (49). Predpokladám, že sa jedná o intrakomunitárne nadobudnutie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

AVO
Kód týkajúci sa nadobudnutia tovaru z EU (49). Predpokladám, že sa jedná o intrakomunitárne nadobudnutie.
Ano obaja su platcovia DPH. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať