Zavrieť

Porady

aké meno dieťaťu?

ahojte,
chcem vas poprosit o pomoc (napad). mame skoro 2-rocneho syna Sebastiana, v polovici jula sa nam ma narodit nase druhe dietatko. kedze ani 1. sme nevedeli co to bude, tak ani toto sme si nedali zistit. mysleli, alebo skor dufali sme ze to bude dievcatko ale nechtiac sme sa dozvedeli, ze to bude chlapcek, co je super, ale nejak sme s tym neratali. pre dievcatko mame az dve mena ale pre chlapca nas nic "originalne" nenapada. dajte nam nejake typy, za vsetky vopred DAKUJEME
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mne sa vždy veľmi páčilo meno Andrej, mala som ho vybrané pre "možno" syna. V tých časoch sa ešte pohlavie zistiť nedalo ako dnes. Narodila sa mi však dcéra...je Andrea.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
nela88 nela88

nela88 je offline (nepripojený) nela88

a čo tak Timotej
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Hlavne , aby sa hodilo k priezviskua aby bolo jednoducho vysloviteľné, aby dieťa, hlavne v mladšom veku netrpelo, že to nevie povedať.
Ja by som sa vyvarovala mien: Kevin, Jesicca a pod. Netvrdím, že sú špatné, ale do nášho prostredia sa proste nehodia. (poznám René Kapustu, či Kevina Bieleho, to mi trhá uši).
Čo tak "zlatá slovenská klasika" napr.Zuzana, Katarína, Andrej, Marek a pod.?
Tie mená sú stále pekné, našim ušiam znejú prirodzene, a hlavne deti môžme aj nežne osloviť...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

durisovad Pozri príspevok
Ja si myslim, ze meno by malo korespondovat s priezviskom. Poznam jednu, ktora sa vola Ruth Mrkvova a znie to trosku cudne.
Ano, je jeden Srbsky spevak, ktory sa vola Tvrdko Dopič.
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

misomiso Pozri príspevok
Ano, je jeden Srbsky spevak, ktory sa vola Tvrdko Dopič.
zaujímavé je aj meno Quido,

Počula som však spojenie tohto mena s priezviskom Svinčák, bolo to už cca 30 rokov späť a doteraz si ho pamätám, znie to ohromne - Quido Svinčák
0 0
jarosenka jarosenka

jarosenka je offline (nepripojený) jarosenka

zaneprázdnená mamina
Mne sa páči Branko, Branislav.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

DanielaSĽ Pozri príspevok
Mne sa vždy veľmi páčilo meno Andrej, mala som ho vybrané pre "možno" syna. V tých časoch sa ešte pohlavie zistiť nedalo ako dnes. Narodila sa mi však dcéra...je Andrea.
Moja druhá "dcéra" sa tiež volá Andrej. Chystali sme sa na Julianu... Dobrý jazykolam je aj Tatiana Ťatliaková, ale netuším, kde som vôbec k takej kombinácii prišla.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Možno som trochu, ale snáď trochu pomôže .....

a ešte zoznam mien

Moja druhá dcéra sa svoj prvý deň života volala Peter. Lekár sa pomýlil a do knihy zapísal, že sa narodil chlapec. Je zaujímavé, že má tak trochu chlapčenské záujmy... autá , motorky......dokonca aj študuje na technickej škole...... žeby to bolo tým ..
0 0
macka.35 macka.35

macka.35 je offline (nepripojený) macka.35

mne sa vzdy pacil Tadeas ci Tobias
0 0
balunka balunka

balunka je offline (nepripojený) balunka

A čo Dávid
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
a aby sa to hodilo aj Sebastianovi, .... čo tak Kristian
0 0
Fali Fali

Fali je offline (nepripojený) Fali

Mojím obľúbeným menom je Martin a dievčenské Kristínka. Ale Ty už vieš , že to bude chlapček.
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

My sme sa nechali inšpirovať našimi predkami a vybrali sme z nich mená, ktoré sa nám páčili. Dcéra tak nosí meno manželovej starej mamy a syn sa volá po mojom dedkovi.
Je to naše poďakovanie za to, že sme tu my, zároveň posúvame nekonečné koleso našej rodiny ďalej a naše deti tak učíme prijať zodpovednosť za budúcnosť.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Môj syn by sa volal Damian
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Mne sa tiež páči meno Tobias, ale drahému nie. Takže nakoniec to bude asi chlapec Ondrej a dcérka bude Emma Rebecca. Trošku divoké, ale za týmto si stojím. Teda raz, keď bude ten čas
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Marek - stále pekné....ani nepotrebuje zdrobneliny...ani sa mu nedá povedať škaredo....
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Ahoj, každopádne by si sa v konečnom dôsledku mala pre meno svojho dieťatka rozhodnúť sama a dať mu meno, ktoré sa ti NAJVIAC PÁČI. Je to dôležité, lebo tak to bude tzv. osudovo dané meno (správne meno), ktoré bude ovplyvňovať celý jeho další život svojimi vibráciami. Každopádne prajem tebe aj tvojmu malému dieťatku zdravie, krásu, spokojnosť a harmóniu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Mne sa páči aj Viktor a Samuel.

Skús si pozrieť túto stránku: http://www.fodor.sk/Spectrum/mena.htm
Nájdeš tam aj popis k menám
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

No vidím, že táto dilema sa nerieši len v našej domácnosti.
Tiež sme po prvom chlapcovi Patrikovi, viac-menj čakali dievčatko /Veroniku/. V pondelok nám však naše bábätko na sone ukázalo krásneho "pindíka". Veľmi nás to prekvapilo a zároveň samozrejme aj potešilo. Syn si želal sestričku a tak všade rozpráva, že budeme mať Terezku. Začali sme ho jemne pripravovať aj na možný príchod bračeka Matúša. Tieto dve mená sme používali aj keď sme čakali syna - to sme netušili čo to bude.
Teraz riešime meno pre chlapčeka. Máme tri varianty - Erik, Marek a "pôvodný" Matúš. Zrejme však zvíťazí Matúš. Budeme môcť na našich chlapcov volať Paťko a Maťko. Ale ešte nám zostáva pár týždňov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať