Zavrieť

Porady

Podnet na inšpektorát práce

Poradí niekto, čo všetko má obsahovať podnet na inšpektorát práce, aby bol dodržaný úradný postup, aby inšpektorát začal vec prešetrovať?
Aké zákony toto upravujú? Je na to nejaké tlačivo?
Vďaka. Sara3
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

stačí obyčajný anonym s názvom firmy a faktami....
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Na ktorý Inšpektorát práce je potrebné podať podnet? Zamestnávateľ má sídlo v BA a zamestnanec má bydlisko i pracovisko v TN. Dať podnet na IP Bratislava alebo Trenčín?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Ak má zamestnávateľ sídlo v Bratislave, tak by som podala v Blave (aj keď pracovisko je v TN).
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
sara3 Pozri príspevok
Poradí niekto, čo všetko má obsahovať podnet na inšpektorát práce, aby bol dodržaný úradný postup, aby inšpektorát začal vec prešetrovať?
Aké zákony toto upravujú? Je na to nejaké tlačivo?
Vďaka. Sara3
Z vlastnej skúsenosti viem, že anonymnými podaniami sa nie vždy zapodievajú, ak to podáš menovite musia ťa informovať.
0 0
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
sara3 Pozri príspevok
Poradí niekto, čo všetko má obsahovať podnet na inšpektorát práce, aby bol dodržaný úradný postup, aby inšpektorát začal vec prešetrovať?
Aké zákony toto upravujú? Je na to nejaké tlačivo?
Vďaka. Sara3
Ahoj, Sara,

http://www.safework.gov.sk (NIP)

a vyguglila som pre Teba jeden postup pre napisanie podnetu:
http://www.fakty-svf.tuke.sk/subory/...ace-podnet-pdf.

Adresa bude v Tvojom prípade BA, ako ti už poradili, na stranke NIP ju nájdeš.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

damati Pozri príspevok
Z vlastnej skúsenosti viem, že anonymnými podaniami sa nie vždy zapodievajú, ak to podáš menovite musia ťa informovať.
ja mám zase skúsenosť, že v prípade, že uvedieš fakty a názvy firiem vždy
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Braňo Pozri príspevok
ja mám zase skúsenosť, že v prípade, že uvedieš fakty a názvy firiem vždy
Nehádam sa, je to možné, ale moja skúsenosť bola taká, že nie.
0 0
sara3 sara3

sara3 je offline (nepripojený) sara3

Super, vďaka za ochotu a čas. Sara3
0 0
moncici999 moncici999

moncici999 je offline (nepripojený) moncici999

ale čo ak má firma sídlo v Prahe?kde tam by som sa mohla obrátiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

moncici999 Pozri príspevok
ale čo ak má firma sídlo v Prahe?kde tam by som sa mohla obrátiť?
Tak sa tá firma riadi českou legislatívou a príslušným orgánom je oblastný inšpektorát práce v Prahe.

0 0
moncici999 moncici999

moncici999 je offline (nepripojený) moncici999

dakujem za pomoc veľmi pomohla.vieš my ešte poradiť je nejaká takz. premlčacia doba do kedy by som sa najneskôr mala obrátiť na inšpektorát práce?
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

aj ja chcem dat podnet na prešetrenie činnosti istých občanov. ako sa kontrolujú živnostníci? v oblasti finančného poradenstva. stačí uviest ich mená? či čo k tomu potrebujem?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

arimi Pozri príspevok
aj ja chcem dat podnet na prešetrenie činnosti istých občanov. ako sa kontrolujú živnostníci? v oblasti finančného poradenstva. stačí uviest ich mená? či čo k tomu potrebujem?
IP kontroluje najmä dodržiavanie ustanovení Zákonníka práce. Na čo chceš dať podnet? Pokiaľ na pracovnoprávny vzťah živnostník- zamestnanci, tak je to OK. Ale preveriť činnosť živnostníka - to IP riešiť nebude.

Upresni, aký podnet chceš podať. Z tvojho zadania som to nepochopil.
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

aha.ja ich chcem len normálne udať :-)))
nie - to sa týka toho práve toho čo som písala o predaji bytu - ale to fakt asi nepatrí na ip. tak kam sa stažovat? že som nevedela nič o tom, že manžel s maklérkou dávajú inzeráty na predaj bytu bez mojho vedomia?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

arimi Pozri príspevok
aha.ja ich chcem len normálne udať :-)))
nie - to sa týka toho práve toho čo som písala o predaji bytu - ale to fakt asi nepatrí na ip. tak kam sa stažovat? že som nevedela nič o tom, že manžel s maklérkou dávajú inzeráty na predaj bytu bez mojho vedomia?
Na lampáreň..

Ale vážne, pokiaľ máš pocit, že tým naplnili skutkovú podstatu trestného činu, tak na políciu dať oznámenie. Ale ja si nemyslím, že to čo spravili, že by bol trestný čin (písal som o tom v inej tvojej téme).
0 0
arimi arimi

arimi je offline (nepripojený) arimi

ja som normálne v rozpakoch...tak on ma udáva za smsky ,ktoré mu napíšem, jesne, že hodne ostré, ale aj tak, ked ma nastve, prečo mu nevynadat, ale on stým hned uteká na políciu...s takými kravinami a každý mu to žerie a ja ked ho chcem udat, tak mi policajti povedia, vraj len ked ma ubije...no a že mi prehajdákal celý majetok, s tým neurobím ale vobec nič...ja asi zblbnem zo všetkého...
0 0
mambi mambi

mambi je offline (nepripojený) mambi

aj ja by som chcela podať podnet na prešetrenie IP.

Živnostník-FO zamestnáva občana, ktorý je vedený na urade práce ako uchádzač o zamestnanie, bez pracovnej zmluvy, resp. bez žiadnej zmluvy. Teda sa jedná o prácu "na čierno".
Ako postupovať a informovať IP?
Spomínaný živnostník je z okolia RBk.
Ako môže postihnúť IP týchto dvoch? Aké sankcie môžu dostať a ako postupuje IP? Informuje zamestnávateľa vopred o začatí kontroly alebo sa len tak zjaví na firme?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mambi Pozri príspevok
aj ja by som chcela podať podnet na prešetrenie IP.

Živnostník-FO zamestnáva občana, ktorý je vedený na urade práce ako uchádzač o zamestnanie, bez pracovnej zmluvy, resp. bez žiadnej zmluvy. Teda sa jedná o prácu "na čierno".
Ako postupovať a informovať IP?
Spomínaný živnostník je z okolia RBk.
Ako môže postihnúť IP týchto dvoch? Aké sankcie môžu dostať a ako postupuje IP? Informuje zamestnávateľa vopred o začatí kontroly alebo sa len tak zjaví na firme?
Ako vieš, že nemá dohodu ... ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mambi Pozri príspevok
aj ja by som chcela podať podnet na prešetrenie IP.

Živnostník-FO zamestnáva občana, ktorý je vedený na urade práce ako uchádzač o zamestnanie, bez pracovnej zmluvy, resp. bez žiadnej zmluvy. Teda sa jedná o prácu "na čierno".
Ako postupovať a informovať IP?
Spomínaný živnostník je z okolia RBk.
Ako môže postihnúť IP týchto dvoch? Aké sankcie môžu dostať a ako postupuje IP? Informuje zamestnávateľa vopred o začatí kontroly alebo sa len tak zjaví na firme?
Nechcem sa zastávať nelegálnej práce, ale aké máš dôvody nahlasovať ho?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

mambi Pozri príspevok
aj ja by som chcela podať podnet na prešetrenie IP.

Živnostník-FO zamestnáva občana, ktorý je vedený na urade práce ako uchádzač o zamestnanie, bez pracovnej zmluvy, resp. bez žiadnej zmluvy. Teda sa jedná o prácu "na čierno".
Ako postupovať a informovať IP?
Spomínaný živnostník je z okolia RBk.
Ako môže postihnúť IP týchto dvoch? Aké sankcie môžu dostať a ako postupuje IP? Informuje zamestnávateľa vopred o začatí kontroly alebo sa len tak zjaví na firme?
... mňa zarazilo podčiarknuté . Že by plnenie občianskych povinností ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať