Zavrieť

Porady

SOM NEZAOPATRENE DIETA???

Dobry den rad by som sa opytal som studentom VS a nedostavam ziadne stipendium ani socialne davky aj ked si myslim ze na tom som dost mizerne ...kedze ....Rozvedení rodicia .....to viedlo k tomu ze som ostal pri mame...... s otcom som stratil kontakt asi od roku 2001..V sucastnosti mi mama ziadnym sposobom neprispieva odisla do zahranicia a uz 5 rokov som bez akehokolvek prispevku ..AJ ked v sucasnosti pracujem vo firme musim ...chodit este aj na brigady pretoze mi peniaze nevychadazju platenie si INTERNATU STRAVY dopravy ...atd ..Tymto sposobom zijem uz as 2 roky a zacina to byt neunosne pretze zanedbavam skolu a nemam mozno ziadnej sebarealizacie ani ODDYCHU pravom slova zmysle. Stipendium mi nechcu preplatit pretoze su potrebne potvrdenia od mami na urade prace poslednej vyplaty atd .ktore nemam mozno ziskat kedze ani s nou nie som v kontakte a s otcom nechcem byt v kontakte ...Takze na zaver sa Chcem sa spytat co musim urobit alebo poziadat koho aby donutil jedneho z rodicov prispievat kedze uz niesom schopny dalej fungovat .... Kedze viem ze rodicia sa maju starat o dieta do skoncenia skoly alebo do 24 rokov ...a ty moji akosi na vsetko zabudli ..Pomozte mi prosim pri postupe aky mam zaujat ....DAKUJEM
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
K otázke: ak ste študentom denného štúdia, máte menej ako 25 rokov a doba štúdia neprekročila dobu štúdia podľa študijného programu, tak STE NEZAOPATRENÉ DIEŤA.

Na riešenie sociálnych problémov sú kompetentné úrady práce sociálnych vecí a rodiny, obráťte sa tam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dakujem a este rad by som sa opytal ci je nutne sa obratit na prislusny urad v mieste bydliska alebo je mozne aj v mieste studija .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Začnite tam, kde to máte viac poruke.
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry den ,chcel by som sa informovat ak chcem napisat ziadost o navrh na urcenie vyzivneho pre plnolete dieta ,echistuje na WEBW nwjaka sablona ktoru staci vyplnit ,dakujem .
0 0
zobadlo zobadlo

zobadlo je offline (nepripojený) zobadlo

Ako dospelý študent, si musíte dať návrh na súd voči obom rodičom na zvýšenie výživného. V prvom rade musíte mať rozhodnutie, komu ste bol zverený do výchovy /predpokladám, že matke/ a kedy sa naposledy upravovalo výživné. Ak matky niet a neviete o nej, kde sa zdržuje, súd jej môže ustanoviť opatrovníka ako osobe na neznámom mieste. Odporca v rade 1 bude otec, odporca v rade 2 bude matka.
Držím Vám palce, prajem veľa úspechov v štúdiu. Skutočne Vám fandím a držte sa.
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry den chcem sa opytat ci , ziadost o vyzivne si podavam na Okresny sud ,kde boli rodicia rozvedeny ,alebo na Krajsky sud

.za skoru odpoved vopred dakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Podávaš na miestne príslušnom Okresnom súde
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dakujem
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry den ziadost som poslal dna 3.Jula ,no doposial som nedostal ziadne vyrozumenie ,ako a kde postupila moja ziadost o navrh na urcenie vyzivneho pre plnolete dieta .Je mozne ze ziadne vyrozumenie nedostanem? Alebo ,aby tieto uradne veci trvali tak dlho ?Pripade mam poslat tuto ziadost este raz ?Vopred dakujem za radu .
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ono počas prázdnin to trvá trošku dlhšie, skús sa osobne na príslušnom súde informovať, čo sa deje s tvojim podaním.
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry je mozne napisat na prislusky sud nejaky urgentny list .aby mi odpisali co a ako ,teda ci pokrocila moja ziadost dalej.Pretoze prave teraz nemam moznost sa zatstavit na danom sude a opytat sa osobne .Za skoru odpoved vopred dakujem
0 0
hupka hupka

hupka je offline (nepripojený) hupka

uctovnicka
Jozef Mihál Pozri príspevok
K otázke: ak ste študentom denného štúdia, máte menej ako 25 rokov a doba štúdia neprekročila dobu štúdia podľa študijného programu, tak STE NEZAOPATRENÉ DIEŤA.

Na riešenie sociálnych problémov sú kompetentné úrady práce sociálnych vecí a rodiny, obráťte sa tam.

Dobrý deň, prosím o Váš názor: 31.8.2007 študent po 2 rokoch štúdia na VŠ elektrotechnickej prestal byť jej študentom. V 9/2007 začal nové štúdium na Ekonomickej univerzite.Teraz je v 2.ročníku 2007/2008 - teda je študentom VŠ už 4. rok a stále je bakalár / ???/. Má 23,5 roka.
Je tento študent nezaopatreným dieťaťom pri posudzovaní nárokov na rodinné prídavky, daňový bonus, zdravotné poistenie ,v prípade dohody o brigádnickej práci študenta - platí zdravotné poistenie aj naďalej štát ?
Ako sa v tomto prípade chápe § 11 ods.8 písm.a) až m,o, až r), " ktorý PODĽA ŠTUDIJNÉHO PROGRAMU NEPRESIAHLO ŠTANDARDNÚ DĹŽKU ŠTÚDIA " ?
Prosím, ak je to možné vysvetliť. Ďakujem
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Mozem sa opytat kde najdem vzor na stiahnutie PRE SOCIALNE STIPENDIUM
vopred dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

tu máš:
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry, den rad by som sa opytal ,dosiel mi list uz zo sudu ..No podla mojho nazoru To nema ani hlavu ani patu ved posudte sami ...len sa chcem opytat co odomna vlastne chcu .zatial rozumiem len tomu ze mam zdokladovat platby a dalej ...

LIST:V pravnej veci navrhovatela: Gajda Jan"(CIZE JA)", proti odporcovi Gajda Marek, o urcenie vyžvného pre plnolete dieta, Vas vyzývame aby ste zdokladovali platbu za Inzerat......"(MYSLIM ZE PAN JUDR. MAL NA MYSLI INTERNAT)"Pokial sa stravujete v jedalni predlozte sek o zaplateni.zaroven Vas vyzyvame, aby ste sudu k hore uvedenemu cislu konania mena a adresy blizkych pribuznych odporkyne "(PRECO ODPORKYNE, KED JE TAM OTEC)"
v 2.rade, ktorych by sud mohol ustanovit za opatrovnika menovanej ."(TAK TOMU UZ NECHAPEM AKY OPATROVNIK MENOVANEJ)"
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Vas vyzyvame, aby ste sudu k tu chyba slovicko "oznamili "
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Dobry deň, chcem sa opytať.Mám taký problem potrebujem nutne nejake štipendium.Aj napriek tomu že chodím do práce a na občasne brigady,kde sa da ....nestači to .Ide o to že s rodičmi nie som v kontakte a neviem, kde su a čo robia proste na oboch som podal žiadosť na Súd ...no ten sa akosi vlečie už od minuleho Júla.A teraz keď sa blíži skuškové začínam pocitovat nedostatok financiu. Nemozem si dovolit chodit tolko do prace a vydaje sa zvysili . Neviem kde sa mam obratrit na aky sud organ na cokolvek ...pretoze nemam nijak dolozene ze som socialne znevyhodneny kedze na to vsetko treba potvrdenia od rodicov. Chcem sa opytaťci existuje nejake special štipendium pre Vysokoškolaka..kde staci dolozit ze som podal ziadost o vyzivneho na Sud a ziadne potvrdenia o rodicov .............potrebujem pomoc.. Okrem toho som uz aj bezdomovec svet je krasny ..zivot je PES a preto zit je PSINA
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

neviem, či som niečo prehliadla, ale nemáš nárok na nejaké sociálne dávky? A niekto kompetentný, vyjadrite sa, či sa tu dá podať trestné oznámenie pre zanedbanie povinnej výživy... Aspoň by týmto spôsobom možno našli rodičov.
0 0
kveten kveten

kveten je offline (nepripojený) kveten

Zdravim a ake socialne davky ako si to mam vybavit ?? kde ? co na to treba ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať