Zavrieť

Porady

nepravidelna preprava osob (nie taxi)

chcel by som sa opytat ako je to s osobnou prepravou osob, ale nie TAXI... hlavne sa mi jedna o oznacenie, ci je vobec povolene oznacenie tabulkou na streche, akurat namiesto TAXI tam je tel.cislo. Nemam sa kde informovat , tak Vas prosim o radu ...dakujem
Naposledy upravil Dav : 29.10.10 at 05:47
Usporiadat
radogr radogr

radogr je offline (nepripojený) radogr

ahoj, môj kamoš robí presne toto, keď mi vysvetlil aké to má výhody oproti taxislužbe tak som skoro neveril. No a označenie taxi na streche mať môžeš, netreba ti taxameter a ani reg. pokladňa... Stačí prijímový doklad...

Dúfam, že som pomohol
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

radogr Pozri príspevok
ahoj, môj kamoš robí presne toto, keď mi vysvetlil aké to má výhody oproti taxislužbe tak som skoro neveril. No a označenie taxi na streche mať môžeš, netreba ti taxameter a ani reg. pokladňa... Stačí prijímový doklad...

Dúfam, že som pomohol
V podstate súhlasím, až na to červene označené - nie taxi, ale Preprava .
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Klient má na celom aute polepené čísla a preprava. Nesmie byť taxi a fakt stačí iba príjmový bloček.
0 0
resam resam

resam je offline (nepripojený) resam

no super ....dakujem.. a sup do toho
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Znie to zaujimavo. Ak sa niekomu chce, mohli by ste tu nalepit mensiu tabulku s pre a proti.

Ceny su v tomto pripade niecim limitovane (zakonom, vyhlaskou...)?
Okrem PPD mozes mat aj normalnu pokadnu?
Staci mat zivnost, auto a rozvazas ludi?
Aky je maximalny pocet prepravovanych osob (zalezi len od auta)?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

rickman Pozri príspevok
Znie to zaujimavo. Ak sa niekomu chce, mohli by ste tu nalepit mensiu tabulku s pre a proti. Len námatkovo- Pre: ako cestujúci - viem si vybrať podľa ceny, rýchlosti, spoľahlivosti. Ako podnikateľ - mám sa čím živiť. Proti - ako cestujúci : a je ten podnikateľ zodpovedný a dobrý vodič? Ako podnikateľ - a čo, keď budem účastníkom nehody?

Ceny su v tomto pripade niecim limitovane (zakonom, vyhlaskou...)? Trhom - ponuka a dopyt, a schopnosť uživiť svoju prevádzku-pokryť náklady na auto, konkurenciou. Podloženie ceny kalkuláciou - za PHM, opotrebenie vozidla, opravy a udržiavanie vozidla,cena práce vodiča, odvody podnikateľ, zisk
Okrem PPD mozes mat aj normalnu pokadnu? pokladňa nie je nutná
Staci mat zivnost, auto a rozvazas ludi? áno
Aky je maximalny pocet prepravovanych osob (zalezi len od auta)? áno, môže byť aj 8+1
Odpovede sú zelené.
2 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Dakujem, myslel som si .
0 0
mihal38 mihal38

mihal38 je offline (nepripojený) mihal38

Ahoj chcel by som sa spytat či musi byť na dverach auta alebo vo vnutri vozidla nejake označenie pri nepravidelnej preprave osôb.
0 0
Paplusko Paplusko

Paplusko je offline (nepripojený) Paplusko

Čo potrebujem, keď chcem rozšíriť živnosť na prepravu osôb?
Poradí niekto?

Ďakujem
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

prosim o uvedenie zdroja, z ktorych vyplyvaju vase vyssie odpovede,

ja zatial viem len, ze: (zakon NR SR o cestnej doprave, zivnostensky zakon, vyhlaska ministerstva dopravy, post....)

- podnikat v cestnej doprave mozno iba na zaklade povolenia spravneho organu
- podnikanieˇv ostatnej cestnej doprave (mimo autobusovej) je zivnost, dokonca koncesia
- kto podnika v cestnej doprave je povinny: prepravny poriadok, oznacenie vozidla svojim obchodnym menom, mat opravnenie podnikat, byt poisteny a i.
- taxisluzba sa vykonava na uspokojenie potrieb osob ako nepravidelna, pohotova individualna preprava cestujucich....
- podrobnosti o taxi ustanovi vseobecne zavazny pravny predepis

a jeho teda omnoho viac, nezda sa mi, ze dnes si sadnem do auta, vylepim si cedulu preprava, pribalim PPD a hura, idem prevazat cestujucich, ja by som teda ku hocikomu do auta nesadla
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mona091 Pozri príspevok
prosim o uvedenie zdroja, z ktorych vyplyvaju vase vyssie odpovede,

ja zatial viem len, ze: (zakon NR SR o cestnej doprave, zivnostensky zakon, vyhlaska ministerstva dopravy, post....)

- podnikat v cestnej doprave mozno iba na zaklade povolenia spravneho organu
- podnikanieˇv ostatnej cestnej doprave (mimo autobusovej) je zivnost, dokonca koncesia
- kto podnika v cestnej doprave je povinny: prepravny poriadok, oznacenie vozidla svojim obchodnym menom, mat opravnenie podnikat, byt poisteny a i.
- taxisluzba sa vykonava na uspokojenie potrieb osob ako nepravidelna, pohotova individualna preprava cestujucich....
- podrobnosti o taxi ustanovi vseobecne zavazny pravny predepis

a jeho teda omnoho viac, nezda sa mi, ze dnes si sadnem do auta, vylepim si cedulu preprava, pribalim PPD a hura, idem prevazat cestujucich, ja by som teda ku hocikomu do auta nesadla
Takíto nepravidelní prepravcovia majú v ŽL uvedený predmet činnosti: Neverejná osobná cestná motorová doprava s vozidlami do 9 miest vrátane vodiča.

Takže, kým si sadneš do auta, vybavíš si ŽL, pribalíš PPD, oznámiš, že budeš plátca dane z motorových vozidiel, a môžeš rozvážať ľudí. Ak nebudeš stačiť, zamestnaj si šoféra. Prihlás sa ako zamestnávateľ(ZP, SP, DÚ).
Moje doporučenie : 1.Poisti aj prepravované osoby.
2. Vieš, ono keď nemáš auto a potrebuješ kdesi ísť, napríklad v sobotu do susednej obce,... nie je to zlý podnikateľský nápad. Alebo taká dodávočka, keď ide 5 minút pred autobusom, a si v cieli lacnejšie ako busom, rýchlejšie o všetky možné zastávky...
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

dakujem,

hm, takze vsetci taxikari mozu zmenit predmet cinnosti?
budu neverejni prepravcovia? Dobry napad,
- co sa tyka poistenia, je toi poistenie sedadiel

- este otazocka: aky je rozdiel medzi verejnou a neverejnou prepravou osob?

- no aspon sa "taxikari" vyhnu na cestach cestnym kontrolam a to: policia, danovaci, inspektorat prace, a tiez aspon nemusia psychologicke testy minimalne x krat zakonom urcenym,

- uf, dufam, ze to budu aspon mladi a pekni mladenci, ked uz k nim sadnem, nech je na co pozerat
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

mona091 Pozri príspevok

- uf, dufam, ze to budu aspon mladi a pekni mladenci, ked uz k nim sadnem, nech je na co pozerat
Radšej nech je to zrelý skúsený muž, ako nedozreté zelené ucho... aby si došla bezpečne do cieľa.

K tomu ostatnému - asi si neverejní prepravcovia pozorne prečítali živnostenský zákon a našli nejaké odchýlky od taxislužby, napr. pevné stanovisko v meste, prevádzkové hodiny - ale až tak presne som to neskúmala. Ešte zvyknú prepravovať opatrovateľky do Rakúska, ľudí na letiská, tých, čo zaspia na autobus - do práce, rodiny na kúpaliská.
0 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

mne sa pacia mlado - zreli, len nech nedostanu v aute infarkt a rozoznaju farby semaforu,

a odchylky?
- taxi nemusi mat pevne stanovisko
- ani prevadzkove hodiny (moze byt len na telefon bez uradnych hodnin)
takze z toho mi vychadza, ze je to len v tej neverejnej preprave, ale dobry napad
0 0
spady spady

spady je offline (nepripojený) spady

Paplusko Pozri príspevok
Čo potrebujem, keď chcem rozšíriť živnosť na prepravu osôb?
Poradí niekto?

Ďakujem
Isť na živn. urad a vybaviť si za 3 € kolok živnosť na nepravidelnú osobnú dopravu do 9 miest vrátane vodiča....
0 0
Pacino Pacino

Pacino je offline (nepripojený) Pacino

Som obyčajný jednoduchý človek s normalnymi dňami a snami. ...viac
taká otázočka....môžem takúto prácu vykonávať aj ako osoba na invalidnom dôchodku...apropo môže si takáto osoba vybaviť ŽL?
0 0
spady spady

spady je offline (nepripojený) spady

Pacino Pozri príspevok
taká otázočka....môžem takúto prácu vykonávať aj ako osoba na invalidnom dôchodku...apropo môže si takáto osoba vybaviť ŽL?
No a prečo by nemohla, akurát v odvodoch to bude ináč možno...........
0 0
milan523 milan523

milan523 je offline (nepripojený) milan523

ja mam ties napad,chcem brat ludi pred spojom autobusu,dam im lepsiu cenu a sli bi.len niektory maju cipovky,dalo bi sa to riesit?ale sa bojim ze ma autobusary znicia a aj podnik dopravny,tak neviem ci mam skusit ci nie,
0 0
matunbo matunbo

matunbo je offline (nepripojený) matunbo

pokial viem tak TAXI služba zo zákona sa vykonáva na základe telefonickej objednávky a na osobnú prepravu potrebuješ objednávku na papiery s údajmi kedy, kde a koho.
0 0
Kuriér Kuriér

Kuriér je offline (nepripojený) Kuriér

matunbo: Mohol by si prosím ťa konkretizovať tú "objednávku na papieri s údajmi"?
Díky moc.

Nevie náhodou niekto za koľko sa dá zohnať ten žltý transparent na strechu auta? Na nete som hladal, ale nenašiel som nič.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať