Zavrieť

Porady

hrúbka platne

zdravím Vás. aká hrúbka platne má byť pri stavbe rozmerou 9 x 6,5 metra? takisto aká karirohož - hrúbka prútov a veľkosť oka, sa má použiť? dík
Usporiadat
Zypsik Zypsik

Zypsik je offline (nepripojený) Zypsik

V projekte tento udaj nie je?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžem sa spolahnúť na projekt, alebo si to môžem odkontrolavať sama?. Pri pôdoryse stavby 8,5 x 14,5 m.
Ďakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
KEJKA Pozri príspevok
môžem sa spolahnúť na projekt, alebo si to môžem odkontrolavať sama?. Pri pôdoryse stavby 8,5 x 14,5 m.
Ďakujem
Ja som sa spoliehal na projekt. Mám 8 x 14,7 m. Karirohož je 15x15 očko z 6mm roxoru. A hrúbka platne je 12 cm.

P.S. Keby sa nedalo spoliehať na projekt, tak to by bolo dosť zle.
0 0
pupkin pupkin

pupkin je offline (nepripojený) pupkin

8 cm čo sa mi zdá málo a 5ka kari rohož s okami 15 x 15
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

To je typovy projekt? Mas ho odsuhlaseny niekym z fachu na tvoj pozemok? Lebo vsade je ine podlozie, atd.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
AndrejG Pozri príspevok
To je typovy projekt? Mas ho odsuhlaseny niekym z fachu na tvoj pozemok? Lebo vsade je ine podlozie, atd.
Na koho je otázka smerovaná?
0 0
pupkin pupkin

pupkin je offline (nepripojený) pupkin

projekt mi robil kamarát - projektant. podložie je hlinitá zemina. základy už mám. vytiahnuté sú šalovacie tvárnice cca 100 cm nad terén, keďže mám svahovitý terén, pod platňou mám udusanú sutinu a zeminua ešte navrch idem dávať kamennú drť. tú tiež udusám
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

i keď by si mal vychádzať z projektu, pri základe je veľmi dôležitá kvalita podložia. preto je potrebné na mieste vidieť o aký podklad sa jedná. síce Ti môžme poradiť cez web stránku podľa vlastnej skúsenosti, ja osobne by som Ti odporučil odkonzultovať tieto veci priamo zo stavebeným dozorom priamo na stavbe.
Naposledy upravil Braňo : 06.06.08 at 10:12
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

pupkin Pozri príspevok
projekt mi robil kamarát - projektant. podložie je hlinitá zemina. základy už mám. vytiahnuté sú šalovacie tvárnice cca 100 cm nad terén, keďže mám svahovitý terén, pod platňou mám udusanú sutinu a zeminua ešte navrch idem dávať kamennú drť. tú tiež udusám

to "udusanie" je najdolezitejsie, dolezitejsie ako hrubka a kari siet.... inac projekt ti robil kamarat a ty sa pytas ludi na nete? na jeho mieste by som sa urazil
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

pupkin Pozri príspevok
8 cm čo sa mi zdá málo a 5ka kari rohož s okami 15 x 15
8cm je malo lebo z toho bude nakoniec 5 alebo 6cm ... jak ich poznam
tak daj 10cm a ked z toho bude nakoniec 8cm tak bude dobre
0 0
jezko22 jezko22

jezko22 je offline (nepripojený) jezko22

ja som daval 15x15 6mm kari siet a hrubku cca 12cm.od 10 do 15
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pupkin Pozri príspevok
8 cm čo sa mi zdá málo a 5ka kari rohož s okami 15 x 15
Za cisára pána sa žiadna karirohož do betónov nedávala ! , a nepraskali!
Môj názor ,ak chce niekto šetriť môže do základovej platne dať tú najlacnejšiu kari sieť. Pozor neplatí pri DEKE.Pri betonážach je nemenej dôležitý piesok a množstvo vody, ktorú obsahuje zarobená betónová zmes.Platí čím redší betón tým horšia kvalita vytvrdnutého betónu.Zároveň je aj dôležité betónovú zmes dôkladne zhutniť.Na betonáž základovej dosky sa používa štrk o zrnitosti 22 mm .základová doska sa robí od 80 mm a hrubšie.Moc záleží od projektu a podložia domu.
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Podla projektu mam 2x kari siet 15x15, 8mm hruba. Plus Ucka hrube 10mm kazdych 15cm po obvode. Majsri tvrdia ze predimenzovane.
Platna mala mat 15cm ale kvoli hrubke sieti na prekryvoch musela mat cca 17cm.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ahojte, prosím o pomoc.... firma začala u nás s výstavbou bio jazera 3,5 x 5,5 m. Podložie je čistá hlina, na to naviezli asi 15 cm navážku triedených kameňov (vraj štrkové guláče) a na to teraz prišiel, na kari rohože, dvadsiatka betón. Odhadujeme jeho hrúbku na 8 - 10 cm. Na začiatku stavbári z firmy tvrdili, že by platňa mala mať 10 - 12 cm. V pondelok to tu prídu celé okuknúť. Prosím, bude to stačiť, keď bude mať 8 cm? Obávam sa, že im to teraz odrazu aj stačiť bude Chceme mať istotu, resp. argumenty v rukách....
Ďakujem všetkým za radu !!
0 0
juraj svrbik juraj svrbik

juraj svrbik je offline (nepripojený) juraj svrbik

mame hotovu platnu asi 2 tyzdne.kari rohoz 15x15 hrubka 8 mm podla projektu.beton bol z betonarky ten najkvalitnejsi,na druhy den sme mohli po nom chodit a uz len polievat a polievat.hrubka betonovej platne je na jednej strane 5 cm,na druhej 17 cm pri dlzke 14,5 m,tak to vyslo.navazka medzi tri rady na seba ulozenych DT bola hlina ,potom tehly,stara skridla,beton,asfalt a nakoniec vahovy strk.vsetko sme udusali 400 kg zabou a kleslo nam to aj o 10 cm,no a na to uz isiel len beton.myslim,ze ludia nad vsetkym strasne spekuluju a ked do toho zacnu este vsetci kybycovat,no parada.treba si vybrat to,co kazdemu vyhovuje,inak by sme asi ani my tu zakladovu dosku nemali.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Beella Pozri príspevok
Ahojte, prosím o pomoc.... firma začala u nás s výstavbou bio jazera 3,5 x 5,5 m. Podložie je čistá hlina, na to naviezli asi 15 cm navážku triedených kameňov (vraj štrkové guláče) a na to teraz prišiel, na kari rohože, dvadsiatka betón. Odhadujeme jeho hrúbku na 8 - 10 cm. Na začiatku stavbári z firmy tvrdili, že by platňa mala mať 10 - 12 cm. V pondelok to tu prídu celé okuknúť. Prosím, bude to stačiť, keď bude mať 8 cm? Obávam sa, že im to teraz odrazu aj stačiť bude Chceme mať istotu, resp. argumenty v rukách....
Ďakujem všetkým za radu !!
Prosííím, viete mi niekto poradiť.... ? Ďakujem
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pri jazierku je hrúbka betónu takmer nepodstatná.Oveľa dôležitejšie je rozmiestnenie a hrúbka armatúr + celková situácia ,hĺbka a rozmer jazierka.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

220870 Pozri príspevok
pri jazierku je hrúbka betónu takmer nepodstatná.Oveľa dôležitejšie je rozmiestnenie a hrúbka armatúr + celková situácia ,hĺbka a rozmer jazierka.
Ďakujem 220870. Asi som sa mala lepšie vyjadriť - najprv sa vystavia ako bazén - to je ten rozmer 5,5 x 3,5 m a hĺbka 1,5 m. Najprv táto betón. platňa, steny z takých tých kvádrov, do ktorých sa leje betón (vyjadrujem sa asi ako Tatar....). Až to okolie sa dotvorí ako jazero.
Je aj tak pri tomto hrúbka betónovej platne nepodstatná?
Naposledy upravil Beella : 31.05.09 at 10:27 Dôvod: doplnenie hĺbky
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
juraj svrbik Pozri príspevok
mame hotovu platnu asi 2 tyzdne.kari rohoz 15x15 hrubka 8 mm podla projektu.beton bol z betonarky ten najkvalitnejsi,na druhy den sme mohli po nom chodit a uz len polievat a polievat.hrubka betonovej platne je na jednej strane 5 cm,na druhej 17 cm pri dlzke 14,5 m,tak to vyslo.navazka medzi tri rady na seba ulozenych DT bola hlina ,potom tehly,stara skridla,beton,asfalt a nakoniec vahovy strk.vsetko sme udusali 400 kg zabou a kleslo nam to aj o 10 cm,no a na to uz isiel len beton.myslim,ze ludia nad vsetkym strasne spekuluju a ked do toho zacnu este vsetci kybycovat,no parada.treba si vybrat to,co kazdemu vyhovuje,inak by sme asi ani my tu zakladovu dosku nemali.
u nás hrúbka platne je 10-12 cm, rozmer 12,5mx10,5, popísaný postup bol dodržaný,akurát tá žaba bolapodľa mňa menšia. My teraz tiež polievame, aj večer prvý raz, ráno druhý raz. Za chvíľu to idem pozrieť, niekde sa voda drží, niekde vysychá, nie je to ideálne rovné. Už som sa tu dočítala, že to nevadí, ved ešte na to pôjdu dalšie vrstvy.
Moja otázka - má byť povrch platne stále mokrý? Polievať radšej viac ako menej?nehrozí nejaké "vymývanie"?
Dakujem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
KEJKA Pozri príspevok
u nás hrúbka platne je 10-12 cm, rozmer 12,5mx10,5, popísaný postup bol dodržaný,akurát tá žaba bolapodľa mňa menšia. My teraz tiež polievame, aj večer prvý raz, ráno druhý raz. Za chvíľu to idem pozrieť, niekde sa voda drží, niekde vysychá, nie je to ideálne rovné. Už som sa tu dočítala, že to nevadí, ved ešte na to pôjdu dalšie vrstvy.
Moja otázka - má byť povrch platne stále mokrý? Polievať radšej viac ako menej?nehrozí nejaké "vymývanie"?
Dakujem.
KEJKA, my toho času polievame platňu aj 5-6x denne .Ak prší , tak nie je treba.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať