Zavrieť

Porady

Musím vypĺňať prehľad o preddavkoch?

Musím posielať štvrťročný prehľad o zrazených preddavkoch na daň a prvý štvrťrok 2005, ak máme dvoch zamestnancov a ani jednému nevychádza platiť preddavky. V roku 2004 platil iba jeden, takže vždy som posielala. Teraz keď je to nula, mám znovu? A na konci hlásenie tiež?
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Áno! Aj keď je to choré.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Presne tak. Áno. Poslať nulový výkaz.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Práve minulý týždeň dal DÚ pokutu jedenej s.r.o.,ktorá nemala zamestnancov ale na DÚ sa neodhlásili z dani zo závislej činnosti .Pokuta bola dosť vysoká.Za každé neodovzdanie oznámení a prehlľadov je pokuta 2000,-Sk,bez mihnutia oka.Na začiatku roka mi pani na DÚ pvedala,že do roku 2004 mohol dať DÚ pokutu,teraz tam slovo môže vypadlo,čiže musí uložiť pokutu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja poctivo odovzdávam nulové prehľady už zo dva roky ak nie viac.
0 0
miladenka miladenka

miladenka je offline (nepripojený) miladenka

Vie niekto povedat ako je to s nami, ked sme sice registrovani na DU na dan zo ZC, no uz 1/2 roka nemame ziadneho zamestnanca. Predtym sme mali a mozno za 2 roky budeme mat zas. Momentalne prehlady neodovzdavame. V kutiku duse dufam, ze nemusime.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Nedúfaj,daj prehľady.Tak ako som vyššie písala,majiteľovi 1 s.r.o. dali minulý týždeň za to pokutu. ešte sa ho prsne spýtam ako to bolo.Ozvem sa potom.Mne tiež dali raz pokutu 2000 za prázdne tlačivo na DPH.
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

dokedy sa to posiela? je to s tym ciernym ci fialovym pruhom na boku?
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

mv66
dokedy sa to posiela? je to s tym ciernym ci fialovym pruhom na boku?
s fialovým - do 30. 4 /do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

dakujem, asi ste mi usetrili 2000:-)
0 0
Ruzickova Ruzickova

Ruzickova je offline (nepripojený) Ruzickova

Do prehladu sa ako dava rocne zuctovanie - 25 000,- vratene preplatky a 280,- Sk zrazene nedoplatky.Ako to mam dat do prehladu, rozpisat do 2 prislusnych riadkov alebo dat do riadku vratene preplatky na dani 24720,-Sk
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Ruzickova
Do prehladu sa ako dava rocne zuctovanie - 25 000,- vratene preplatky a 280,- Sk zrazene nedoplatky.Ako to mam dat do prehladu, rozpisat do 2 prislusnych riadkov alebo dat do riadku vratene preplatky na dani 24720,-Sk
zrazene nedoplatky - riadok c. 2 sumu 280 Sk
vratene preplatky - riadok c. 3 sumu 25 000 Sk

V riadku 5 sa to vyrovna (riadok 1+2-3+4)
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Aj mne ste,asi, ušetrili 2.000,-. /???/
Pred materskou, v roku 2000 som zamestnávala dohodára, odvtedy nič. Aj tak musím ?
Asi áno, alebo sa musím ísť odhlásiť ako zamestnávateľ, ale to až k zajtrajšiemu dátumu, teda budem musieť podať za 1. štvrťrok nulové a na konci roka ročné tiež nulové ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Vždy pokiaľ nie ste odhlásení "načas" , tak podávajte nulové výkazy. Ja to takto robím už 3 roky, pretože nepodanie priznania ,aj keď je nulové sa trestá tvrdými pokutami.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
no..môžem potvrdiť...
dostali sme pokutu zato , že sme o jeden deň neskôr odovzdali prázdny výkaz....podotýkam, že to bolo za 1.štrvrťrok 2004 a až teraz vo februári 2005 nám naparili pokutu 2000,- Sk...
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
miladenka
Vie niekto povedat ako je to s nami, ked sme sice registrovani na DU na dan zo ZC, no uz 1/2 roka nemame ziadneho zamestnanca. Predtym sme mali a mozno za 2 roky budeme mat zas. Momentalne prehlady neodovzdavame. V kutiku duse dufam, ze nemusime.
okamžite dorob nulové výkazy...
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

chcem sa spytat, ak som vyplacala preplatky na rocnom zúctovani v sume 19 000, tak potom do tejto sumy nemusim odvadzat zrazene preddavky?
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ako sa da odregistrovat z dane z prijmu zo zavislej cinnosti? Ked som viac rokov (nahodou tiez od 2000) nemala zamestnanca, to ma DU nemohol upozornit, ze ich mam podavat? Ved tam chodim ako na klavir a pytam sa, ci je vsetko ok, ak mi to od 2000 za kazdy kvartal spokutuju 2000 korunami, tak mozem zvysok zivota makat uz len na splatenie tejto pokuty!
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
A dalsia vec, ani mnohe s.r.o. to nepodavali. Ak im prijde vymer, ako im to mam zuctovat? Je to danovo neuznane, to mi je jasne, ale mam to dat k uhrade konatelovi, alebo to znasa firma? Poradte, ked ste to uz platili, ako ste to uctovali?
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Kolko rokov dozadu to vyrubuju?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Hlinkovx
no..môžem potvrdiť...
dostali sme pokutu zato , že sme o jeden deň neskôr odovzdali prázdny výkaz....podotýkam, že to bolo za 1.štrvrťrok 2004 a až teraz vo februári 2005 nám naparili pokutu 2000,- Sk...
Nuž bohužiaľ oni tie pokuty dávajú za akékoľvek nesplnenie povinností daňového subjektu, nielen za nepodané nulové výkazy. Jeden môj klient pár rokov podával pekne priznaia k dani z príjmu, platil daň a keď som si teraz od neho pýtal nové DIČ, vysvitlo, že sa zabudol na začiatku podnikania zaregistrovať za platiteľa dane. Nuž zaregistrovali ho teraz dodatočne... tiež za 2000,- Sk. A vraj rovnaké pokuty budú dávať napr. ak niekto nenahlási na DÚ otvorenie alebo zmenu bankového účtu, zmenu bydliska, sídla podnikania alebo prevádzkárne atď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať