Zavrieť

Porady

ako obnovit system , bez panela start

Ahoj dostal sa mi do pc nejaky blby virus alebo co , spusti sa mi len safe mode, a tam nemam ziadny panel so startom. chcel som skusit obnovit system. . je nejaky sposob ako sa tam dostat ? nejaky prikaz ? do startu .. pripadne rovno spustit obnovu ?

dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    xiuhteotl Pozri príspevok
    Ahoj dostal sa mi do pc nejaky blby virus alebo co , spusti sa mi len safe mode, a tam nemam ziadny panel so startom. chcel som skusit obnovit system. . je nejaky sposob ako sa tam dostat ? nejaky prikaz ? do startu .. pripadne rovno spustit obnovu ?

    dik
    Aj v safe mode by mal byt "start" - vyskusaj po spusteni kombinaciu ALT+S
    AK to nepojde, tak odporucam odzalohovat dolezite veci z C disku, naformatovat a preinstalovat win.

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Systém je poškodený. Opraviť sa dá najistejšie ak abootuješ PC z originál inštalačného disku Windows. Spustí sa ti akoby nová inštalácia, ale nedaj inštalovať, len opraviť systém. Myslím že je treba na správnom mieste stlačiť "R". Z CD sa stiahnu originál systémové súbory - prepíšu sa poškodené alebo sa doinštalujú chýbajúce.
    Nastavenia systému a programov sa ti nezmenia.

    Toto by mohlo pomôcť pri poškodení systému, ale ak máš na HDD nejaký vírus, tak to nebude stačiť. Vtedy bude najlepšie ak si spravíš zálohu (ak to zvládneš keď je systém v takom stave) a potom tiež nabootuj z CD Win, a klasicky ako je v ponuke daj formátovať C a následne sa spustí nová inštalácia Win.

    P.S. pozor pri zálohe, aby si si "neodložil" aj vírus.

    diry je offline (nepripojený) diry

    diry
    Pri štarte PC držať klávesu F8 počas čiernej obrazovky - ,mal by sa ti PC spustiť v núdzovom režime. Potom si daj obnoviť systém spätne do dátumu, keď ti ešte PC šlapal. Pokiaľ to nepomôže tak iba ako písal stevo5

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    na zobrazenie menu start staci stlacit klaves windows na klavesnici (standartne nejaka 2 klavesnica na lavo od space - s logom win),ale tiez by som zvoli postup ako pisal Stevo5 - spustil reinstal win z instalacneho Cd windows

    prevod je offline (nepripojený) prevod

    prevod
    Nazdar ,

    a ikony na ploche mas ? Alebo chyba Ti len dolna lista s tlacidlom Start ?

    Ak nemas ikony na ploche , stlac Ctrl - Alt - Del a objavi sa Ti Spravca uloh.
    V menu klikni na volbu "Subor" a potom na "Nova uloha (spustit)", otvori sa ti okno a napis "explorer.exe". Daj vediet potom.

    Ak ikony na ploche mas , vyskusaj ci ide kontextove menu , klikni hocikde na plochu pravym tlacidlom.
    Potom klikni na volbu "Vlastnosti" a v nasledujucom okne vyber kartu "Plocha".
    Dalej klikni na "Vlastne nastavenie plochy" a potom na tlacidlo "Obnovit vychodzie".

    Ak nepomoze ani to , tak obnovit system v nudzovom rezime ako pisal diry.


    Co sa tyka obnovenia z instalacneho CD Windows , tak po stlaceni tlacidla "R" (ked sa zobrazi hlaska dolu v stavovom riadku) , windows zapne konzolu , tj. prikazovy riadok. Kde po zadani jednotlivych prikazov , prepise windows zakladne subory. Ale to nebude Tvoj problem , pretoze prepisuje len zavadzacie subory a subory potrebne pre start samotneho systemu a ako si pisal ,Tebe sa nastartuje.
    Mimo dalsich inych ide o prikazy :
    FIXBOOT - obnovi bootovaciu sekvenciu
    FIXMBR - prepise master boot record

    Vsetky prikazy aj s popisom si mozes v konzole pozriet po zadani :
    HELP

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    prevod Pozri príspevok
    "Co sa tyka obnovenia z instalacneho CD Windows , tak po stlaceni tlacidla "R" (ked sa zobrazi hlaska dolu v stavovom riadku) , windows zapne konzolu , tj. prikazovy riadok. Kde po zadani jednotlivych prikazov , prepise windows zakladne subory. Ale to nebude Tvoj problem , pretoze prepisuje len zavadzacie subory a subory potrebne pre start samotneho systemu a ako si pisal ,Tebe sa nastartuje.
    Mimo dalsich inych ide o prikazy :
    FIXBOOT - obnovi bootovaciu sekvenciu
    FIXMBR - prepise master boot record

    Vsetky prikazy aj s popisom si mozes v konzole pozriet po zadani :
    HELP
    "

    Toto nie je celkom pravda, netreba zadať žiadne príkazy, po stlačení R sa prevedie akoby test systémových súborov a znovu sa nahrajú do systému len tie ktoré boli nejako zmenené a aj tie tie ktoré v systéme chýbajú. Win XP, SP2.
    Jedná sa LEN o systémové súbory, nie o súbory iných programov. Znovu opakujem že nastavenia Win a aj ostatných programov sa touto akciou nezmenia.
    prevod

    cawko mam windows 7 ultimate
    zapnem pc naskoci mi cierna obrazovka nic na nej nemam iba mys dal som spravcu uloh napisal som explo... a nic sa nestalo pls napis mi presny postup neviznam sa dotoho
    dik .

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Predtým Ti normálne prebehne test bios a až potom namiesto win iba čierna obrazovka?
    normalne sa mi nacitava win potom napise vitejte a nenaskoci plocha iba ciernava , programi pustam cez spravcu uloh ctrl+alt+del napr operu

    a co je to safe mod ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.