Zavrieť

Porady

Banánové rezy

Ahojte všetci,

vedel by mi niekto poradiť super recept na banánové rezy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

    adinka55
    Ja robim tieto, maju u nas uspech:

    Cesto: 6 vajec, 150 g práš. cukru, kakao, 150 g hrubej múky, 20 g margarínu a 20 g hrubej múky na plech, prášok do pečiva

    Plnka: 3 dl mlieka, 50 g polohrubej múky, 250 g práš. cukru, 250 g masla


    Okrem toho budeme este potrebovat: malinový džem, 4-5 banánov

    Postup práce:

    Žĺtky vymiešame s práš. cukrom. Pridáme kakao, múku, prášok do pečiva striedavo s vyšľahaným snehom. Cesto dáme upiecť na vymastený a múkou vysypaný plech. Plát potrieme malinovým džemom, poukladáme na kolieska nakrájané banány, natrieme plnkou a polejeme čokoládovou polevou.

    Plnka: Z mlieka a múky uvaríme hustú kašu a necháme ju vychladnúť. Pridáme tam potom maslo vymiešané s cukrom.


    Najlepsie su na druhy den, ked sa plnka chutovo spoji s bananmi.
    Dobru chut !



    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Banánové rezy :

    10 vajec, 10 lyž. práškového cukru, vanilkový cukor , 5 lyžiíc kakaa , 8 lyžíč hladkej múky , prášok do pečiva 3/4 sáčku , 4 šľahačkové smotany , džem - ríbezľový ,5-6 banánov,várová vážená čokoláda na strúhanie , rum .

    Žĺtka vymiešame s práškovým cukrom pridáme vanilkový cukor , kakao . Vymiešame sneh z bielkov . Do múky si zamiešame prášok do pečiva .
    Potom pomaličky striedavo pridávame/ miešať len zľahka/ do vymiešaných žĺtkov muku , sneh, múku , sneh . Bolo by treba vidieť v tom ceste biele miestečká od pridaného snehu . Ak to máme pospájané tak masu vylejeme na plech , ktorý sme potreli olejom a vysypali hladkou múkou . Pečieme v rúre . Skúšam to so špajlou . Však to poznáte .
    Po vychladnutí cesto nechám v plechu vychladnúť a také vychladuté polejem rumom , natriem džemom , poukladám pozdĺž rozrezané banány a navrch natriem rozšľahanú smotanu a dosť na hrubo . Povrchu nastrúham váženú várovú čokoládu a zostane to tak krásne strapaté . Nechať v chladničke stuhnúť aspoň 2 hod. / u mňa to nie je možné / .

    Dobrú chuť Vám želám . To je skutočne bomba .Takto isto robím aj banánovú tortu . Málo práce , super úžitok , ak to raz spravíte , tak to budete do zbláznenia opakovať . Moji dospelí papáči to stihnú zlikvidovať hneď , a večer už neviem o tom , že som niečo piekla .
    Naposledy upravil Zita5 : 15.04.05 at 13:22

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Určite vyskúšam obidve varianty a pridávam tretiu aj s perličkou: Mala som susedu výbornú cukrárku, ktorá piekla po svadbách - ten koláč je od nej. Zobrala som ho namiesto torty ako darček na svadbu kamarátom do Bratislavy vlakom cez pol Slovenska a domácim tak chutil, že ho schovali pre seba!

    Banánový koláč

    2 pláty klasický kakaový piškót zo 6 vajec, oba natrieme krémom. Na jeden poukladáme pozdľžne nákrájané veľké zrelé banány, prikryjeme druhým plátom krémom dole! Navrch čokoládová poleva.

    Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Banánový koláč robievam skoro stále len so salkovou plnkou. Robím orechové cesto, niekedy aj obyčajnú piškótu / keď robím roládu /, potriem tenkou vrstvou lekváru a na to ide plnka zo salka. Salko variť 2 hodiny /alebo 1 hod. v kuchte/, vymiešať 1 celé maslo, pridať vychladnuté Salko a ja dávam aj štamprlo rumu. Pre nás je to najlepšia plnka na svete.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    To nie sú ony toto bolo v Slovenke, kde na prednaj strane je Kmotríková, túším 16/2006

    juliska je offline (nepripojený) juliska

    juliska
    Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi pomohlo a prosím nemá niekto skúsenosť s tým, keď to salko nebudem variť tie 2 hodiny ( aby to nebolo také moc sladké ), ale ako na griláž len zmiešam s rozpusteným maslom, či to potom ztuhne?

    RERE je offline (nepripojený) RERE

    RERE
    Len s maslom to nestuhne, musíš najprv upáliť cukor a potom vliať Salko a potom maslo. Ale je to tiež tak isto sladké ako keď sa to Salko varí 2 hodiny.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.[/QUOTE]

    Aké množstvo tej nugety tam treba dať?

    Katuľka je offline (nepripojený) Katuľka

    Katuľka
    Zdravím Vás všetkých, som na tejto stránke po prvýkrát. Či sa týka bananových rezov tak možte miesto šľahačky alebo salka použiť rastlinnú šľahačku. Predavajú ju v ZDravej výžive. Stojí 1 liter okolo 60 korún. Neviem koľko má ečiek ale ušľaha sa pekne do tuha, môže sa aj prevariť. Zdraví Katuľka.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    dogicka
    Krém: maslo dobre vymiešame s práškovým cukrom do hladka a pridáme lieskovoorieškovú nugetu. Dobrú chuť.
    Aké množstvo tej nugety tam treba dať?

    Najviac nám chutí nugeta z Orionu, daj aspoň 3, 4 malé plastové krabičky. Čím viac, tým je plnka lepšia.

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    Zita5 Pozri príspevok
    Banánové rezy :

    10 vajec, 10 lyž. práškového cukru, vanilkový cukor , 5 lyžiíc kakaa , 8 lyžíč hladkej múky , prášok do pečiva 3/4 sáčku , 4 šľahačkové smotany , džem - ríbezľový ,5-6 banánov,várová vážená čokoláda na strúhanie , rum .

    Žĺtka vymiešame s práškovým cukrom pridáme vanilkový cukor , kakao . Vymiešame sneh z bielkov . Do múky si zamiešame prášok do pečiva .
    Potom pomaličky striedavo pridávame/ miešať len zľahka/ do vymiešaných žĺtkov muku , sneh, múku , sneh . Bolo by treba vidieť v tom ceste biele miestečká od pridaného snehu . Ak to máme pospájané tak masu vylejeme na plech , ktorý sme potreli olejom a vysypali hladkou múkou . Pečieme v rúre . Skúšam to so špajlou . Však to poznáte .
    Po vychladnutí cesto nechám v plechu vychladnúť a také vychladuté polejem rumom , natriem džemom , poukladám pozdĺž rozrezané banány a navrch natriem rozšľahanú smotanu a dosť na hrubo . Povrchu nastrúham váženú várovú čokoládu a zostane to tak krásne strapaté . Nechať v chladničke stuhnúť aspoň 2 hod. / u mňa to nie je možné / .

    Dobrú chuť Vám želám . To je skutočne bomba .Takto isto robím aj banánovú tortu . Málo práce , super úžitok , ak to raz spravíte , tak to budete do zbláznenia opakovať . Moji dospelí papáči to stihnú zlikvidovať hneď , a večer už neviem o tom , že som niečo piekla .
    tento recept odporúčam je vynikajúci a jednoduchý
    DSC01517.jpg  

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.