Zavrieť

Porady

PZP - vyplatenie poistného plnenia CEZ ROZPOČET

Dobrý deň, prosím Vás o radu ohľadom poistného plnenia cez rozpočet. Po autonehode poistné bude hradené z PZP vinníka. V tomto prípade poisťovňa je ochotná uhradiť cez faktúru plnú sumu na základe návrhu od SlovExperty, ALE cez rozpočet už automaticky odpočítajú amortizáciu a DPH ... ďalej počítajú iba polovičnú sumu za hodinu práce a niektoré menšie náklady vôbec neuznajú ... takže nakoniec vyjde prakticky polovičná suma. Je to vôbec zákonné??? Existuje nejaká možnosť, aby vyplatili v plnej výške v hotovosti uznané náklady? DPH vlastne z akého dôvodu odpočítajú? Ďakujem pekne za reakcie!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivva je offline (nepripojený) Ivva

    Ivva
    Z vlastnej skusenosti odporucam dat si urobit znalecky posudok, ktorym by si preukazal vysku skody. Pozri tuto temu mozno ti pomoze zorientovat sa v problematike Alianz-poistne plnenie pri autonehode.

    bbx je offline (nepripojený) bbx

    bbx
    Dakujem za radu. Mozno na konci dam vypracovat aj ten nezavisly znalecky posudok a budem ziadat od pana vinnika rozdiel ... no teraz by ma skor zaujimalo, co je vyhodnejsie, nechat vyplatit poistne plnenie cez rozpocet alebo ist do autorizovaneho servisu. Neviem, aka bude vyska odpocitanej amortizacie v pripade, ked idem cez servis na fakturu. Nechcel by som priplatit este 30 000. Cez rozpocet mi odpocitali amortizaciu v hodnote 20 000, takze no neviem. Inac hlavne co ma nastve, PRECO odpocitaju automaticky DPH v pripade rozpoctu. Ja za tie nahradne diely v kazdom pripade budem platit aj DPH, tak poistovna preco mi nevyplaca??? tak nech mi zabezpecuju nahradne diely bez DPH! Je to vobec zakonne?

    bbx je offline (nepripojený) bbx

    bbx
    No a druha vec je amortizacia. Nejaky idiot mi rozbije zaparkovane auto a ja este mam byt vdacny poisovni, lebo mi zvysuju novymi nahradnymi dielmi hodnotu mojho auta.

    PZP - vyplatenie poistného plnenia CEZ ROZPOČET

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.