Zavrieť

Porady

uverovy register

Dobry den!
Chcem si zobrat uver zo Slovenskej sporitelne. Co vsetko si banka overuje v uverovom registri? Ak banke zatajim nejaky uver a oni to zistia co mi hrozi? Nachadzaju sa v tomto registri len banky alebo aj splatkove spolocnosti ako su Cetelem, Quatro atd? Kto to je spoludlznik? Moze byt spoludlznik len manzelka, alebo to moze byt aj priatelka? Da sa niekde zistit ake spolocnosti sa nachadzaju v uverovom registri? Dakujem za odpoved! Elfsborg
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
elfsborgboras Pozri príspevok
Dobry den!
Chcem si zobrat uver zo Slovenskej sporitelne. Co vsetko si banka overuje v uverovom registri?
Uverovy register je databaza klientov bank, kde sa da zistit uverova angažovanost, splatka uveru a platobna disciplina. Za poslednych 12 mesiacov je vidno, ci bola, alebo nebola splatka uhradena včas. Staršie omeškanosti su označene iba počtom vynechanych splatok.


elfsborgboras Pozri príspevok
Ak banke zatajim nejaky uver a oni to zistia co mi hrozi?
To môže byť rôzne. V každom prípade doporučujem seriozne jednanie s bankou. Zatajenie úveru sa Ti nemusí vyplatiť.

elfsborgboras Pozri príspevok
Nachadzaju sa v tomto registri len banky alebo aj splatkove spolocnosti ako su Cetelem, Quatro atd?
Zatial iba banky. Ostatne spolocnosti a leasingovky sa zapoja čoskoro tiež.

elfsborgboras Pozri príspevok
Kto to je spoludlznik? Moze byt spoludlznik len manzelka, alebo to moze byt aj priatelka?
Manžel/ka je automaticky spoludlžník. Pri určitých typoch úverov (hypoteka) a to aj z titulu nadobúdania nehnuteľnosti je priestor, aby dvaja priatelia bez preukázania legálneho zväzku boli v úverovom vzťahu: dlžník a spoludlžník. Banky to umožňujú. Dokonca je zo strany bánk ústretovosť akceptovať príjem oboch, napriek tomu, že pri podaní žiadosti je zrejmé, že nežijú v spoločnej domácnosti.
elfsborgboras Pozri príspevok
Da sa niekde zistit ake spolocnosti sa nachadzaju v uverovom registri? Dakujem za odpoved! Elfsborg
Už som to opísal vyššie. Nemáš za čo.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Voči banke by som si radšej nedovolila nejaké zatajovanie.
Mohli by to chápať ako úverový podvod.
Keď sme brali úver, upozorňovali nás na to.

Konieckoncov, v tom úverovom registri si to aj tak všetko zistia a môžeš mať z toho problémy.
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

splatkove spoločnosti veľmi netreba uvadzať, ale ak chodia splatky pravidelne z učtu, tak na vypise to vidno. Ludia, ktori sa potom s tym zaoberaju maju zoznamy uctov vsetkych splatkovych spolocnosti, ktore sa snazia vyhladat z vypisov uctu, resp. ak je to banka kam chodi vyplata, tak si pohyby na ucte priamo preveria tam.
0 0
feron feron

feron je offline (nepripojený) feron

duves, čo vlastne obsahujú informácie v úverovom registri, sú to podrobné informácie o úvere (výška, zostatok, výška splátky), alebo len informácia, že klient má úver a či načas spláca? Sú tam aj info o povolenom prečerpaní (Debet), posudzuje sa to ako úver?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
feron Pozri príspevok
duves, čo vlastne obsahujú informácie v úverovom registri, sú to podrobné informácie o úvere (výška, zostatok, výška splátky), alebo len informácia, že klient má úver a či načas spláca? Sú tam aj info o povolenom prečerpaní (Debet), posudzuje sa to ako úver?
Povoleny debet, kreditna karta su tiež úverom.

Výstup z uveroveho registra moze vyzerat aj takto:
Splátkové operácie Fáza Rola Mesačná splátka Zostávajúce splátky Zostávajúca čiastka

spotrebný úver (SU) Ukončené (UK) Žiadateľ (A) 6621 0 0

04 2008 žiadne dlžné či nesplatené splátky (0) F
03 2008 1 dlžná či nesplatená splátka (1) F
02 2008 1 dlžná či nesplatená splátka (1) F
01 2008 2 dlžné či nesplatené splátky (2)
12 2007 1 dlžná či nesplatená splátka (1)
11 2007 5 dlžných či nesplatených splátok (5)
10 2007 4 dlžné či nesplatené splátky (4)
09 2007 3 dlžné či nesplatené splátky (3)
08 2007 2 dlžné či nesplatené splátky (2)
07 2007 1 dlžná či nesplatená splátka (1)
06 2007 3 dlžné či nesplatené splátky (3)
05 2007 2 dlžné či nesplatené splátky (2)


Uver je už splateny, fyzicka osoba (dlžník) mala omeškanost splatok až 5 mesiacov. Splatka 6.621,-Sk.
0 0
sallman sallman

sallman je offline (nepripojený) sallman

Fíha Duves, v posledných dňoch hľadám niekoho,kto mi vie poradiť ohladom úverového registra a vidím, že som našla :-)
ide o to, že som pred 9 timi mesiacmi mala problémy s pôžičkami a všetko som uhradila..opať si potrebujeme zobrať úver a obávame sa s manželom, že nám to hádam bude na krku stále, že proste tie údaje v UR budú dlllllho a že úver bude v nedohladne...ďakujem za radu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

sallman Pozri príspevok
Fíha Duves, v posledných dňoch hľadám niekoho,kto mi vie poradiť ohladom úverového registra a vidím, že som našla :-)
ide o to, že som pred 9 timi mesiacmi mala problémy s pôžičkami a všetko som uhradila..opať si potrebujeme zobrať úver a obávame sa s manželom, že nám to hádam bude na krku stále, že proste tie údaje v UR budú dlllllho a že úver bude v nedohladne...ďakujem za radu...
Ahojky, no keď ste boli v omeškaní, tak neviem, či vám daju uver, ale skús v Ge money- úroky sú tam síce o niečo( nie oveľa) vyššie ako v banke, ale zasa sa zbytočne nevypytujú- ja som mal úver schváleny za tri minúty- ale zasa mal som ho na 5 rokov a splatil som ho komplet za rok.
A prosím ťa- V ŽIADNOM PRÍPADE si nepožičiavaj vo firmách ako pohotovosť, kešovka a podobne- to sú zabijáky a len čakajú, aby si nesplatila pár splátok a pojdu Vám po byte.
Seriozné sú Ge money a aj Cetelem sú celkom normálny...
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

otazne je aky uver a z akej banky. Najlepsie sa berie uver z banky, kde mas ucet a chodi tam vyplata ak je klient vo vztahu s bankou niekolko rokov.
Kludne sa ti moze stat, ze cudzia banka ti nepozicia ani korunu lebo si sa omeskal so splatkou pred 3 rokmi (moj pripad) a vlastna banka pozicia v klude 500 tis za zvyhodneny urok lebo si bonitny VIP klient?...doteraz nechapem tie kalkulacky a hodnotenie bonity klientov, teda konecne schvalenie uveru.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

a občas nie je od veci ísť osobne nahliadnuť do úverového registra, lebo je možnosť, že sú tam nepravdivé a neaktuálne údaje (osobná skúsenosť)
0 0
sallman sallman

sallman je offline (nepripojený) sallman

dakujem za info aj ja :-)
pýtam sa - ako môžem nahliadnuť do úverového registra ja???
mimochodom, mám svoje vlastne NEPRIJEMNE skusenosti s Pohotovosť, Profireal a takéto firmičky, donedávna mi brali čo sa len dalo a pritom išlo iba o 13 tis. nesplatených...jasné, chyba je aj na mojej strane, že som sa vôbec pre nich rozhodla, druhá vec, že som to nezvládla a potom sa toho presne oni chytia....som rada, že som im "ušla" hoci o niekolko desiatok tisíc lahšia.....
verím, že "moja" banka ma nesklame :-) ved to neznamená, že do konca života ma budú považovať za podvodníka...ved to sa proste stáva..aj ked by sa nemalo
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

možnosti získania informacii o svojej osobe/vypis z uveroveho registra ziskas na www.scb.sk
0 0
sallman sallman

sallman je offline (nepripojený) sallman

mladý muž vďaka za pomoc
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mladymuz Pozri príspevok
otazne je aky uver a z akej banky. Najlepsie sa berie uver z banky, kde mas ucet a chodi tam vyplata ak je klient vo vztahu s bankou niekolko rokov..
Suhlasim.
mladymuz Pozri príspevok
...doteraz nechapem tie kalkulacky a hodnotenie bonity klientov, teda konecne schvalenie uveru.
Na to nie je jednotny postup. Je to prisne chraneny know how každej banky. V principe to skratim. Statististicky sa vyhodnocuje urcity segment klientov, napr. podla veku, podla vzdelania, podla pracovneho zaradenia a pride sa na to, komu treba dať vyšší úrok a komu nižší a komu neschváliť vôbec úver.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
willma Pozri príspevok
a občas nie je od veci ísť osobne nahliadnuť do úverového registra, lebo je možnosť, že sú tam nepravdivé a neaktuálne údaje (osobná skúsenosť)
Ano, aj to sa stava. Ide o manualne zadavanie udajov z jednotlivych bank. Ludia su omylní. Treba požiadat konkretnu banku o napravu.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

duves Pozri príspevok
Ano, aj to sa stava. Ide o manualne zadavanie udajov z jednotlivych bank. Ludia su omylní. Treba požiadat konkretnu banku o napravu.
Stalo sa
0 0
peter.novak peter.novak

peter.novak je offline (nepripojený) peter.novak

Dobrý deň,

mal by som jednu otázku na niekoho, kto má praktickú skúsenosť s úverovým registrom - teda vyhľadával v ňom. Obsahuje tento register aj údaje o zamestnávateľovi? Teda o tom, ktorý potvrdzuje príjem pri žiadosti o úver??

Ďakujem!
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
údaje o zamestnávateľovi má banka, tie v úverovom registri nie sú
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
peter.novak Pozri príspevok
Dobrý deň,

mal by som jednu otázku na niekoho, kto má praktickú skúsenosť s úverovým registrom - teda vyhľadával v ňom. Obsahuje tento register aj údaje o zamestnávateľovi? Teda o tom, ktorý potvrdzuje príjem pri žiadosti o úver??

Ďakujem!
Dotaz na zamestnavatela je možný do registra socialnej poistovne. Týka sa to zamestnancov a tych, ktorí nie sú zamestnaní v ozbrojenych zložkych (maju vlastne poistovne).
0 0
babulka25 babulka25

babulka25 je offline (nepripojený) babulka25

Dobrý deň. Potrebujem radu odborníkov.Žiadali sme o úver,ale zamietli nám ho lebo nemáme 100% bankový register aj keď všetko máme uhradené len nie vždy presne k dátumu aký bol dohodnutý v zmluve. Dá sa to nejako napraviť aby sme v budúcnosti mohli dostať nejaký úver a ako dlho to potrvá kým nejaký nám schvália?
0 0
hederr hederr

hederr je offline (nepripojený) hederr

Nie som odborník,ale mám podobnú skúsenosť. Nedá sa to napraviť. Sondovala som aj súkromne,ale dostala som len negatívne odpovede. Jedna oneskorená platba a si v tom a banka nezabúda. Už si nedôverihodný klient.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať