Zavrieť

Porady

Kolonoskopia

Ahojte poraďáci,

čaká ma kolonoskopické vyšetrenie, o ktorom som si vygooglila dostatok informácii. Zaujímal by ma osobný či odborný názor na virtuálnu kolonoskopiu, o ktorej sa píše v článku z časopisu Zdravie - či je hradená zdravotnými poisťovňami, pri akých pridružených diagnozach je doporučovaná /na vyšetrenie mám doporučenie z dôvodu zisťovania príčin anémie/

http://www.izdravie.sk/zdravie/zdrav...ia-neboli.html

Ďakujem
Naposledy upravil veronikasad : 30.07.08 at 21:14
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Anémia pravdepodobne nie je príznakom takej choroby, ktorá by vyžadovala takéto vyšetrenie.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Rozalka Pozri príspevok
Anémia pravdepodobne nie je príznakom takej choroby, ktorá by vyžadovala takéto vyšetrenie.
Vyšetrenie absolvovať musím, len sa mi nechce klasickým spôsobom /keď som si prečítala pocity pacientov.../, preto som sa potešila, keď som našla info o CT vyšetrení. Som po embolii plúc na liečbe warfarinom
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Jedno je nepríjemné (dvojnásobná osobná skúsenosť), druhé zas je žiarenie, nenavyberáš si. Radšej byť zdravý a bohatý ...

Držím palčeky, aby to dobre dopadlo.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Rozalka Pozri príspevok
Radšej byť zdravý a bohatý ...

Držím palčeky, aby to dobre dopadlo.
Nie je to až tak zlé, za 15 min. je po tom a výhoda takéhoto kolona je v tom, že tam všetko detailne lekár vidí !!! Čo je nesmierna výhoda. A doplním Rozálku
... chorý a chudobný je hotová katastrofa...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Manual Pozri príspevok
Nie je to až tak zlé, za 15 min. je po tom a výhoda takéhoto kolona je v tom, že tam všetko detailne lekár vidí !!! Čo je nesmierna výhoda. A doplním Rozálku
... chorý a chudobný je hotová katastrofa...
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
Neboj sa. Zvládneš to. Ja to absolvujem pravideľne. Ak by to bolo nepríjemné vypýtaj si náladovku, aby ti dali.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

CT kolonoskopia má jednu nevýhodu,pokiaľ ti nájdu v hrubom čreve niečo,čo chcú bližšie vyšetriť( histológia),alebo nejaký polyp,tak sa nevyhneš normálnej kolonoskopii aj tak,len prípravu absolvuješ na vyšetrenie ešte raz,nakoľko príprava na obe vyšetrenia je identická,pokiaľ sa veľmi bojíš bolesti,tak si priplať a absolvuj normálnu kolonospokiu pod narkózou aj tak sa to dá. Ináč pri tomto vyšetrení sú väčšinou veľmi trpezliví a milí( aj lekár aj sestrička).keď sme potrebovali zvýšiť dávku Dormica,stačilo povedať a bola pichnutá( mama) a dokonca nechali aj mňa po celú procedúru pri nej,žiadne zníženie dôstojnosti.Po 2 mesiacoch som toto vyšetrenie absolvovala s kamošom,tam som čakala vonku,ale skúsenosť sa opakovala,boli veľmi milí a keď mal bolesti pichli a keď robili niečo neštandardné upozornili ho na to dopredu. Povedal,že na kolonoskopiu môže ísť kľudne aj raz do mesiaca,len preboha živého nie na gastroskopiu. Myslím že je to dosť individuálne.Držím palce,aby si to absolvovala aspoň v takej pohode ako my.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veronikasad Pozri príspevok
Vyšetrenie absolvovať musím, len sa mi nechce klasickým spôsobom /keď som si prečítala pocity pacientov.../, preto som sa potešila, keď som našla info o CT vyšetrení. Som po embolii plúc na liečbe warfarinom
Skúsenosť: po CT vyšetrení ešte bude treba absolvovať aj kolonoskopické vyšetrenie, aby lekár vedel presne určiť miesto a rozsah nálezu a potom určiť spôsob operačného zákroku.
Robia to už aj v úplnej anestéze.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
Ak som v pohode zvládla 2 pôrody, dúfam, že to nebude oveľa horšie ...

S tou poslednou vetou plne súhlasím.
Tak..... a ak nie je treba nedaj sa zbytočne ožarovať
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Pod narkózou toto vyšetrenie moc dobré riešenie nieje, pretože lekár nevidí reakcie pacienta, nekomunikuje s ním a "môže" prísť aj k perforácii hr. čreva.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lepka Pozri príspevok
... Povedal,že na kolonoskopiu môže ísť kľudne aj raz do mesiaca,len preboha živého nie na gastroskopiu. Myslím že je to dosť individuálne.Držím palce,aby si to absolvovala aspoň v takej pohode ako my.
... Gastroskopiu som po druhý raz absolvovala včera - u iného lekára ako pred rokom a v prístupe personálu bol podstatný rozdiel. Ale zvládla som to v pohode. Na kolono by som radšej išla k tomu prvému, ale je to v inom meste a bojím sa ako zvládnem cestu...
Naposledy upravil veronikasad : 31.07.08 at 13:38
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Bacha na kolonoskopii máš povinného sprievodcu,preto som tam bola s mamou aj s kamošom,jeden chlapík tam prišiel bez sprievodcu tak ho zglbali ako malého chlapca a hneď musel telefonovať dospelému synovi a až potom ho zobrali na vyšetrenie,keď prišiel ten syn,takže manžel,kamoš,kamoška ktokoľvek kto na teba bude pôsobiť pozitívne a nebude ťa znervózňovať a ani ľutovať,proste niekto ako kamarát do dažďa( kľudne to môže byť aj manžel) pokiaľ na teba tam pôsobí
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lepka Pozri príspevok
Bacha na kolonoskopii máš povinného sprievodcu,preto som tam bola s mamou aj s kamošom,jeden chlapík tam prišiel bez sprievodcu tak ho zglbali ako malého chlapca a hneď musel telefonovať dospelému synovi a až potom ho zobrali na vyšetrenie,keď prišiel ten syn,takže manžel,kamoš,kamoška ktokoľvek kto na teba bude pôsobiť pozitívne a nebude ťa znervózňovať a ani ľutovať,proste niekto ako kamarát do dažďa( kľudne to môže byť aj manžel) pokiaľ na teba tam pôsobí
Tak to mi teda včera nepovedali. Aj o vyprázdňovaní čriev som dostala úplne iné informácie ako som našla na nete. Vraj môžem ešte deň predtým raňajkovať, o druhej vypiť nejaký X-prep. a ak nezaberie, tak fľašu šaratice...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

veronikasad Pozri príspevok
Vyšetrenie absolvovať musím, len sa mi nechce klasickým spôsobom /keď som si prečítala pocity pacientov.../, preto som sa potešila, keď som našla info o CT vyšetrení. Som po embolii plúc na liečbe warfarinom
Mne sa v pondelok dostal do ruky časopis ONKO magazin 2/2008. Hlavnou témou čísla je Kolorektálny karcinom. Je to momentálne aktuálna téma v našej rodine, takže čítam každý riadok, každý článok. Práve tu je veľa www. stránok o týchto chorobách, vyšetreniach a skúsenostiach pacientov.
napr.
www.onkomagazin.sk - toto je stránka časopisu
www.tvojanadej.sk
www.victorie.cz/diskuze
www.fora.babinet.cz
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VladoaKatka Pozri príspevok
Mne sa v pondelok dostal do ruky časopis ONKO magazin 2/2008. Hlavnou témou čísla je Kolorektálny karcinom. Je to momentálne aktuálna téma v našej rodine, takže čítam každý riadok, každý člonok. Práve tu je veľa www. stránok o týchto chorobách, vyšetreniach a skúsenostiach pacientov.
napr.
www.onkomagazin.sk - toto je stránka časopisu
www.tvojanadej.sk
www.victorie.cz/diskuze
www.fora.babinet.cz
Katka, ďakujem za tip na stránky, včera som toho prelúskala dosť.
0 0
lepka lepka

lepka je offline (nepripojený) lepka

Preboha živého skadiaľ že to si? Tu už nič nie je rovnaké ani postup pri vyprázdňovaní čriev na kolonoskopiu: Tie info na webe sú asi presnejšie.Nič sa nesmie jesť, ba dokonca sa mi zdá že ani čaj druhý deň,musím si spomenúť ako to bolo,alebo nájsť pokyny,ale to až doma pozriem.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
Tak to mi teda včera nepovedali. Aj o vyprázdňovaní čriev som dostala úplne iné informácie ako som našla na nete. Vraj môžem ešte deň predtým raňajkovať, o druhej vypiť nejaký X-prep. a ak nezaberie, tak fľašu šaratice...
Ano takto to kážu, ale v praxi to moc nefunguje, (možno u 3 pacientov z 10) potom sa lekár "rozčuluje", že pacient je špatne pripravený. Najlepší spôsob prípravy je deň pred vyšetrením vypiť 4 litre roztoku MgSO4 a potom piť len veľa tekutín. Ak sa budú piť tie 4 litre, treba začať cca o 14,oo aby bol pokojný spánok.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Manual Pozri príspevok
Ano takto to kážu, ale v praxi to moc nefunguje, (možno u 3 pacientov z 10) potom sa lekár "rozčuluje", že pacient je špatne pripravený. Najlepší spôsob prípravy je deň pred vyšetrením vypiť 4 litre roztoku MgSO4 a potom piť len veľa tekutín. Ak sa budú piť tie 4 litre, treba začať cca o 14,oo aby bol pokojný spánok.
To je niečo iné ako X-prep ktorý mi kázali kúpiť v lekárni ?
Tiež som sa na nete dočítala, že tri dni pred vyšetrením mal vylúčiť zo stravy ovocie a zeleninu, ďalší deň jesť prevažne kašovitú stravu a posledný deň tie preháňadlá a veľa tekutín.
Naposledy upravil veronikasad : 31.07.08 at 14:06
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

veronikasad Pozri príspevok
To je niečo iné ako X-prep ktorý mi kázali kúpiť v lekárni ?
Myslím že áno, tento roztok čo píšem, lekár na to napíše recept v lekárni ti dajú taký prášok a doma si to zarobíš do vody. Zbehni do lekárne a spýtaj sa na to čo to je X-prep.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

A ako sa to pije, kedy atď...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať