Zavrieť

Porady

Sluzba vykonana v EU

.Caute, mohli by ste poradiť s DPH. Poskytujem sluzby vo Finsku pre platitela DPH Finsku a som platitel DPH na Slovensku.
Fakturujem zo Slovenska do Finska, technicke sluzbuy vykonavam vo Finsku.
Ako by som mal fakturovat?
Co vy na to poradaci?
Usporiadat
Martinka99 Martinka99

Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

Služby v rámci EU fakturujem bez DPH a klient si to samozdaní v príslušnej krajine. Doteraz som s tým nemala problém, takže dúfam že som pomohla.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mackova
.Caute, mohli by ste poradiť s DPH. Poskytujem sluzby vo Finsku pre platitela DPH Finsku a som platitel DPH na Slovensku.
Fakturujem zo Slovenska do Finska, technicke sluzbuy vykonavam vo Finsku.
Ako by som mal fakturovat?
Co vy na to poradaci?
súhlasím s martinkou. len nezabudaj na faktúrach uvádzať ich číslo DPH, ako je naše SK1111111111......
0 0
mackova mackova

mackova je offline (nepripojený) mackova

Diky baby, som rada ze ste mi pomohli.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Martinka99
Služby v rámci EU fakturujem bez DPH a klient si to samozdaní v príslušnej krajine. Doteraz som s tým nemala problém, takže dúfam že som pomohla.
Vsetky sluzby, aj tie vykonane na Slovensku aj tie vykonane v zahranici?
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahojte, mne sa nezdá, že by to s tými službami bolo také jednoduché.
Základné pravidlo je, či ide o službu dodávanú v tuzemsku alebo v zahraničí. Je tam kopec výnimiek, ale podľa mňa ak nejde o prepravné služby (§15 ods3), služby na nehnuteľnostiach (§15ods2) +výnimky (§4-6) a nehmotné služby (§15 ods.7,8 ), tak je miesto dodania sídlo dodávateľa .
Nehmotné služby sú presne vymenované (§15 ods8). Pri službách podľa tohto paragrafu ide o preklopenie dane a samozdanenie na druhej strane. Keby bol na druhej strane neplatca, tak by nemal kto odviesť daň a museli by ste sa tam zaregistrovať.
Tak ak píše Macková, že ide o technické služby, potom by na faktúre mal byť text:
Miesto dodania služby Fínsko.
/* par.15 ods.8 Zakona 222/2004 o dani z pridanej hodnoty */.
Naposledy upravil JanaSys : 25.04.05 at 10:37
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Suhlasim s tym, ze to nie je take jednoduche.

Aj my piseme na faktury vo vsetkych jazykoch ten text o paragrafe 15 odsek 8, i krajinu dodania, ale v par.15 nie su vsetky sluzby nehmotnej povahy vymenovane. Napr. sa teraz trapim s nejakym naformulovanim pripravy konferencie a napisanie prispevku odprednasaneho na nej, ako to napasovat na paragraf 15 odsek 8, ale stale mi vychadza len to poradenstvo.

Kdesi v poradcovi som citala, ze nie vsetky krajiny povoluju institut samozdanenia, niektore chcu aby ste sa tam registrovali, ine, aby ste im to tam zdanovali prostrednictvom vasho zastupcu (nechapem preco nim teda nemoze byt vas odberatel). O Finsku neviem nic, v Cechach, Rakusku, Nemecku samozdanenie uspesne funguje.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

JanaSys
Dodanie je oslobodené podľa zákona o DPH 222/2004 §15ods 8b. (ak sú od 1.1.2005 iné čísla, budem rada, ak ma na to niekto upozorní).
Ked si to tak lepsie citam, my tam nedavame slovo 'oslobodene', ani v zakone tam tak nie je, len sa miesto dodania sluzby presuva do zahranicia a tam sa i zdani. Ale nezda sa mi, zeby slo o oslobodenie. Ak ano, potom by nevznikal koeficient?! Len to nie!!!
0 0
porubcanska porubcanska

porubcanska je offline (nepripojený) porubcanska

Vykonávame stavebné práce v ČR. Miestom výkonu práce je ČR. Fakturujeme preto bez DPH pre českého odberateľa - platcu DPH.
Chcem sa spýtať, či sa do hlásenia DPH uvádza tento príjem za služby?
Ak áno tak do ktorého riadku tlačiva sa uvádza vyfakturovaná suma?
Prosím niekoho o radu - súrne! Ďakujem.
Naposledy upravil porubcanska : 25.04.05 at 04:58
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
U Vami poskytnutej služby podľa § 15 ods.2 zákona o DPH je miestom dodania ČR, teda tieto služby nie sú predmetom dane podľa § 2, lebo miesto dodania nie je v tuzemsku. Nakoľko teda nie sú tieto služby predmetom dane ani sa neuvádzajú do daňového priznania.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Vevey
Ked si to tak lepsie citam, my tam nedavame slovo 'oslobodene', ani v zakone tam tak nie je, len sa miesto dodania sluzby presuva do zahranicia a tam sa i zdani. Ale nezda sa mi, zeby slo o oslobodenie. Ak ano, potom by nevznikal koeficient?! Len to nie!!!
Nie je teda lepsie namiesto oslobodene pouzit nie je predmetom dane podla paragrafu 15 odsek 8 (to ma napadlo po precitani predchadzajuceho petrinhu prispevku)
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

My pouzivame formulaciu: podla § 15 ods. 8 zakona c. 222/2004 Z.z. miestom dodania sluzby je iny stat EU uvedeny v adrese klienta
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Keď som v opačnej situácii, tzn. že mne bola poskytnutá služba (reklamné služby) podľa § 15 ods.8 dodávateľom z ČR a na mňa teda prešlo samozdanenie, ja si vypočítam príslušnú výšku DPH z fakturovanej čiastky a tú odvediem do štátneho rozpočtu a na ktorom riadku daňového priznania si potom uplatním odpočet ?
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

victoria
Keď som v opačnej situácii, tzn. že mne bola poskytnutá služba (reklamné služby) podľa § 15 ods.8 dodávateľom z ČR a na mňa teda prešlo samozdanenie, ja si vypočítam príslušnú výšku DPH z fakturovanej čiastky a tú odvediem do štátneho rozpočtu a na ktorom riadku daňového priznania si potom uplatním odpočet ?
odpočet uplatníš na riadku 15
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Opravila som to priamo v príspevku, aby to niekoho nepomýlilo. Díky moc.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

alica
My pouzivame formulaciu: podla § 15 ods. 8 zakona c. 222/2004 Z.z. miestom dodania sluzby je iny stat EU uvedeny v adrese klienta
Dakujem, toto je este lepsie. Nevies mi prosim poradit ake sluzby konkretne mate vy? Marne tu hladam co patri pod tu carovnu formulaciu v zakone, v odseku 8b) paragrafu 15: poradenske, inzinierske, technicke, pravne ... a ine podobne sluzby. Co vsetko tam mozem schovat? Hlavne neviem, ci marketing, usporiadavanie konferencii, vystav a skoleni, lektorska cinnost, upratovacie prace ...
0 0
mv66 mv66

mv66 je offline (nepripojený) mv66

Podla toho, co zahrnate do pojmu marketing, ak aj samotny predaj, tak to tam nepatri a zdanujes tak, akoby bolo miesto prijatia sluzby Slovensko
0 0
alica alica

alica je offline (nepripojený) alica

Vevey - my poskytujeme právne sluzby,takze u nás je to dost jednoznacne, marketing je diskutabilny, mozno nieco najdes v Komentari k zakonu o DPH
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dakujem, hladala som tam, je tam len napisanie nieco taketo: zakonodarca neposkytuje kompletny vypocet sluzieb, ani podla OKEC. Je to na danovnikovi. A ja vazne neviem, co su podobne cinnosti. V ramci marketingu robime len podporu predaja, samotny predaj fakturujeme zvlast.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ahoj, nemôžeš písomne požiadať Tvoj daňový úrad, aby sa ti vyjadril, či táto služba patri pod ten paragraf? Ak to odsúhlasia, máš to na papieri.
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Dobry napad, ale nemam skusit radsej DR SR?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať