Zavrieť

Porady

gerbera v crepníku

Ahojte !

Vcera som si v Ikei kupila gerberu v crepníku..Má niekdo z Vás sakusenosti z pestovanim gerbier?? Co treba robit, aby bola rastllinka spokojna...Dakujem
Usporiadat
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Gerbera má rada vodu a treba ju hnojiť každý druhý týždeň. Ak máš miesto vysaď ju von na záhon.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

Prosím Ťa, a nevieš prečo mi vädne?? Včera začala s listami, potom sa pozviechala a teraz kvietok ( .možno som ju dala na priame slnko...ale to bolo pár minút...neviem, čo mám robiť. a potom som ju dala do takého polo tieňa, ale je tam svetlo..... Ďakujem za Tvoju skorú odpoveď (((((((((((
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Dosť ju polievaš ? Ja som ju polievala každý deň. V kvetinárstve mi povedali, že ju mám potom vysadiť von, alebo do väčšiho črepníka.
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

Už som z toho zúfalá, neviem, čo mám robiť. Skúsim už len pozrieť korienky, či nie je plesnivá...Polievam ju, ale neviem či dosť...Fakt som si nemyslela..že za pár dní zvädne..VYzerá vážne akoby by bola zvädnutá...(((

A má byť na priamom slnku, či na svetle..neviem teda čo už ako..((((((((((
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Aj ja som kupila crepnikove gerbery, povedali ze je to izbova kvetina(ale mali to medzi sezonnymi, tak myslim, ze moze byt teraz aj vonku).
Ale stalo sa mi presne to iste, asi o dva dni mi jedna zacala vadnut a pritom bola vlhka, ostatne boli v poriadku. Myslela som, ze je to zmenou prostredia. ked to s nou vyzeralo uz beznadejne dala som ju tak nabok, ze ju neskor vyhodim. No a ona sa spamatala. Z toho usudzujem, ze jej netreba priame slnko. Treba svelo, ale nech na nu nepecie.
A s polievanim, tiez rozumne, lebo som citala, ze gerbery su nachylne na rozne plesne, ale zas aby nevyschla.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ja som tiež mala črepníkovú gerberu. Riadne som sa o ňu starala a ona len vädla a vädla. Nakoniec aj uhynula.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Aj ja mám, ale iba takú 9 cm. Dala som ju na balkón (južná strana) ale medzi vyššie kvety... Chvíľu (4-5 mesiacov) som ju iba polievala.

Pred pár dňami som sa vrátila z dovolenky po týždni a skoro bola uschnutá, no mala na mále...

Hneď ako som jej dala lepšiu misku a posunula ju ešte ďalej za ďalšie rastlinky, tak sa mi pomaly spamätáva a znovu má lístky...

Hnojenia sa moc bojím, lebo nechcem prehnojiť, ale svokra mi poradila takú vec - v obchode sa dá kúpiť hnojivo v tyčinkách a to sa nadávkuje podľa priemeru črepníka, mne stačilo iba 1/2 tyčinky a má to vydržať až 6 týždňov, tak uvidím ako sa jej bude dariť ďalej, či sa dočkám aj nových kvetov...
Naposledy upravil calawen : 08.12.09 at 20:25
DSC00053.jpg  
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Ja som ju rovno buchla do južného okna. Každý týždeň som hnojila biostimom kvety na rez. Asi o 3 týždne som ju vysadila do záhonu - vlastne do sklalky.
Dostala som ju na MDŽ. Už sme na nej mali aspoň 15 kvetov. Učiteľky v škôlke mali radosť, len čo nový kvietok dorástol malá ho odlomila a brala pani učiteľke. Jediný problém som mala s tým, že som nebola zvyknutá kvety polievať tak často ako to vyžaduje gerbera.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Aj ja som tú moju dostala k MDŽ

A zalievanie som si zabezpečila tak, že črepník s priemerom 9 cm som dala na misku s priemerom 20 cm a vodu lejem výlučne do misky a keď tam už nie je voda, tak dolievam (vydrží tak 5 - 7 dní, záleží od počasia...)
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

Dakujem za rady..

tak ako som správne pochopila - 1. mám ju dať na južnú stranu
2. do polotiena
3. a von niekde?? mam ju totiz v byte...a uz ju aj chcem vyhodit vobec sa nepostavila..

4. stale je zvadnuta ( a asi neviem co s tym uz spravim, ale vyskusam tieto vase typy..a skusim ju nepoliat ale dva dni - mozno je len prepolievana...
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Keď už si budeš myslieť, že je jej koniec tak ju ostrihaj až ku zemine a daj na balkón do tieňa. Ja už som tak zopár kvetov zachránila. A zvyknem im robiť aj zápalkovú vodu " z očí" tak ako malým deťom. Hlavne ak som predtým mala závistlivú návštevu. Výborné je aj to hnojivo, ktoré som spomínala v minulom príspevku. Viac ti asi neviem pomôcť.
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

DAKUJEM VAM ZA RADY OZVEM SA AKO TO DOPADLO ))DUFAM, ZE DOBRE ) este raz VDAKA
0 0
owecka27 owecka27

owecka27 je offline (nepripojený) owecka27

gerbera už nie je mdzi živými rastlinkami (((

Vôbec, má cenu si kúpiť ten kvet? keď sa tomu tak nedarí...či mate aj skúsenosti, že ten kvietok aj vydrží aspon ten rok, dva ... aby som si nastepila dalsie gerberky?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Dcéra (12-tka) dostala takúto gerberu v črepníku v máji na narodeniny. Tiež mi švagriná povedala, že keď ju dáme na balkón, dlhšie vydrží.....kvitla, potom odkvitla a ja som ju potom raz za čas poliala, keď už bola taká úplne zvädnutá. Bola v tieni na južnom, veľmi teplom balkóne. Nemyslela som si , že prežije. Teraz som ju asi pred týždňom dala dnu do bytu. Spodné uschnuté listy som poodstrihávala a čo nevidím.....gerbera začala pučať nové lístky a tiež vypučali 3 kvety. Zatiaľ sú len malé, ale dopredu sa tešíme, lebo gerbery sa nám páčia. A tá naša je pekná ružová. Zatiaľ ju mám v tom pôvodnom plastovom črepníku a vôbec som ju nehnojila. Akosi som nemala odvtedy, čo sme ju dostali, čas na to, aby som preštudovala ako s ňou zaobchádzať.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Zdravím všetkých milovníkov pekných kvetín. Pri nákupe v Kauflande som objavila tieto krásne gerberky v akcii za 0,3€. Boli úplne zvädnuté, lístky aj kvietky. Postavila som ich do vedierka s vodou a sú z nich nádherné kvietky. Chcem si ich vysadiť do črepníka a dať ich na balkón. Čo myslíte, s akými kvietkami by som ich mohla skombinovať? Sú len tri,takže ešte niečo ku nim vojde. Nemá niekto skúsenosť? Díky.
Snímka0137.jpg  
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
bikam Pozri príspevok
Zdravím všetkých milovníkov pekných kvetín. Pri nákupe v Kauflande som objavila tieto krásne gerberky v akcii za 0,3€. Boli úplne zvädnuté, lístky aj kvietky. Postavila som ich do vedierka s vodou a sú z nich nádherné kvietky. Chcem si ich vysadiť do črepníka a dať ich na balkón. Čo myslíte, s akými kvietkami by som ich mohla skombinovať? Sú len tri,takže ešte niečo ku nim vojde. Nemá niekto skúsenosť? Díky.
Sú krásne. Dcéra dostala na meniny min. roku tiež gerberu, presadila som ju do väčšieho črepníka a dala na balkón. Kvitla mi do neskorej jesene a bola veľmi pekná ... Ja som ju nechcela kombinovať len kvôli tomu, aby mi nevyhynula ...
3 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Je možné gerberky prezimovať?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
calawen Pozri príspevok
Aj ja mám, ale iba takú 9 cm. Dala som ju na balkón (južná strana) ale medzi vyššie kvety... Chvíľu (4-5 mesiacov) som ju iba polievala.

Pred pár dňami som sa vrátila z dovolenky po týždni a skoro bola uschnutá, no mala na mále...

Hneď ako som jej dala lepšiu misku a posunula ju ešte ďalej za ďalšie rastlinky, tak sa mi pomaly spamätáva a znovu má lístky...

Hnojenia sa moc bojím, lebo nechcem prehnojiť, ale svokra mi poradila takú vec - v obchode sa dá kúpiť hnojivo v tyčinkách a to sa nadávkuje podľa priemeru črepníka, mne stačilo iba 1/2 tyčinky a má to vydržať až 6 týždňov, tak uvidím ako sa jej bude dariť ďalej, či sa dočkám aj nových kvetov...
ja som si takúto gerberku kúpila minulý rok..........prezimovala mi, prežila. Pár listov mala stále. dala som jej spomínané tyčinkové hnojivo a rozrástla sa ako divá, teraz má toľko listov a listov.
Ale som si všimla včera lebo bol na nej taký pavučinový povlak vytvorený a keď som lepšie kukla, také mini-mini chrobáčiky žlté na nej, zo spodu akoby vajíčka nakladené tak som ju postriekala saponátovou vodou včera, aj dnes.......
A to som sa tešila, že keď som ju dokazala prezimovať, že som vyhrala...........mýlila som sa.....
Neviem čo robiť.....
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
bikam Pozri príspevok
Je možné gerberky prezimovať?
Mne sa to nepodarilo, vyhynula mi, ale suseda mala 2 a jednu sa jej podarilo prezimovať.
1 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

mgm Pozri príspevok
Mne sa to nepodarilo, vyhynula mi, ale suseda mala 2 a jednu sa jej podarilo prezimovať.
Ja som prezimovavala miernym polievanim v nie velmi vykurenej miestnosti,asi 4 roky,ale tuto jar mi vyschla celkom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať