Zavrieť

Porady

Kontrola z úradu práce na krytie príspevku

Ahojte ľudkovia,

som začínajúca SZČO a na začatie mojej činnosti som dostala príspevok z úradu práce. Resp. ho ešte len dostanem. Vo vyhľadávači som nenašla nič o kontrole z úradu práce, ktorá má samozrejme právo na kontrolu účtovných dokladov, resp. faktúr, ktoré slúžia ako doklad, že som tie peniažky použila správne a hlavne na to, čo som uviedla v podnikateľskom pláne.
Tak je tu niekto, kto už takúto skúsenosť s kontrolou má? Čo presne chcú a načo sa zameriavajú? Boli problémy? Okrem faktúr ste mali aj kúpno predajné zmluvy?

ĎAKUJEM
Usporiadat
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ahoj! toto by aj mna velmi zaujímalo...
kelis chcem sa ta spýtať kedže aj ja idem požiadať o tento príspevok či nemáš nejaký dobrý vzor toho podnikateľského plánu a aké to bolo pred komisiou či si v pohode prešla???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pred piatimi rokmi som vybavovala mojej mamine tiež takýto príspevok, len s tým rozdielom že mala zriadené chránené pracovisko. Ale ona vopred už na UP spisovala, čo by si za tie poskytnuté peniaze kúpila, kupovala zariadenie, stroje, HIM. Kúpnu zmluvu potom vzala na UP, že naozaj tie ich prostriedky minula na to, čo sa s nimi vopred dohodla. Musela to proste zdokladovať. Problém nebol žiaden, len pre mňa robota navyše ale stálo to za tie peniažky.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
v prílohe je štruktúra podnikateľkého zámeru.
Obhajoba pred komisiou sa už nerobí. TEraz na priznanie príspevku stačí dobre vypracovaný podnikateľský zámer a následne príprava na podnikanie (zabezpečí UPSVaR). Ak budeš mať správne vypracovaný PZ, tak ti bez problémov priznajú príspevok. Ide o paušálny príspevok, ktorý nedokladuješ na začiatku, ale až v priebehu podnikania môže prísť kontrola. Zistím, akým spôsobom a čo kontrolujú a dám Vám vedieť. Mám aj vypracovaný PZ ako vzor, ale ten pošlem SS ak bude mať niekto záujem.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Mám známu ktorá dostala 80.000,- mala krajčísku dielňu. Keď jej prišli na kontrolu tak jej neprešlo, že má oválny stôl a mali ho v kuchyni. Nemohli uveriť tomu, že aj na oválnom stole sa dajú vystrihovať strihy. Musela vrátiť sumu 9.500,- Sk.
0 0
ajula1 ajula1

ajula1 je offline (nepripojený) ajula1

ajacik!
ahoj ja by som bola velmi rada ak by si mi poslal ten PZ ...
velmi by mi to pommohlo...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Alenka, aj ja by som poprosila PZ. Ďakujem pekne. Pozdravujem ťa.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ajačik prosím si aj ja poslať. Ďakujem pekne už vopred.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ja som ho dostala v pohode,pod.plán som si vyhotovila sama a všetko prebehlo hladko.Robím účtovníctvo doma.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ahoj ajacik,

prosim prosim ak mas tu moznost, zisti ako ta kontrola z UPSVR prebieha, ja si tu sumu Sk 76 000,- ktorú by som mala dostať aj zdokladujem, ani s obhajobou by som potom nemala mať problém ale bude problém možno s tým, že podnikám doma a napr. takú skryňu neviem ako im vysvetlím.

Dik
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Po novom, keď dostaneš príspevok z úradu práde, sumu dostaneš na účet a máš na do 2 roky, aby si minula tie peniaze. Samozrejme tak, alebo aspoň veľmi priblížne tak, ako to bolo v podnikateľskom zámere. Netreba to zdokladovať na úrade, ale všetko má byť pripravené na prípadnú kontrolu.
Ak máš nárok aj na dodatočné náklady t.j. chránená dielľňa pre ZPS, musíš si všetko kúpiť z vlastných peňazí, požiadať o preplatenie /priložiť faktúru, výdavkový doklad z tvojej firmy/ a úrad preplatí 90%.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ak budeš robiť účtovníctvo doma ako ja,miestnosť v ktorej budeš pracovať,u mňa je to obývačka tak si môžeš dať do nákladov kľudne aj sedačku nielen skriňu.Ale v PZ musíš žiadať financie aj na zariadenie kancelárie,čo v mojom prípade mi je naozaj tá obývačka,kde mám prac.stôl s počítačom.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Takýto príspevok som dostalo pred dvoma rokmi na nákup HIM a DHIM a chodia stále na kontroly. Včera práve boli zase. Takže najprv som musela zdokladovať čo bolo nakúpené, t.j. faktúru bankový al. pokladničný doklad a to podľa projektu a osobne si to prišli pozrieť, kde mam, koľko ap. Napr. počítače, stoly, stoličky atď. No a teraz chodia každoročne s tým zoznamom a kontrolujú či to nezmenilo majiteľa a či to tam na tom mieste je a či sa to používa. Ohlásia sa týždeň pred kontrolou, prídu prebehnú podľa zoznamu a odídu... Toť vsjo...
Podmienka ešte je prevádzkovať určitú prevádzku ako bolo v projekte. Ja som mala 3 roky, takže ak by to nebolo splnené, tak musím vrátiť peniaze a tiež išlo o chrán. dielňu tak mám 10 miest a keď mi niekto odíde, musím do 30 dní prijať na jeho miesto nového a všetko vydokladovať /odhl.,prihl. prac.zmluvy a každú zmenu/
0 0
kristi kristi

kristi je offline (nepripojený) kristi

Ja so požiadala o príspevok, bez problémov schválili PZ(nebolo treba nič obhajovať a pod.), peniaze som potom dostala asi za 20 dní. Na úrade vtedy hovorili, že kontroli určite ku každému prídu aj z úradu práce ale aj z ministerstva, keďže tie peniaze poskytuje Európsky sociálny fond.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Ja sa ospravedlnujem všetkým, ktorým som ešte neposlal PZ. Mám strašne málo času, ale neskôr určite.
Zisťovala som, čo s tou kontrolou. Môžu prísť bud z UPSVaR alebo z Europskeho sociálneho fondu.
Jediná podmienka, ktorá musí byť splnená po poskytnutí príspevku je to, že musí byť použitý iba na "veci", ktoré sú uvededné v PZ. Je lepšie tam uviesť radšej viac vecí, napr. aj za 150 tisíc s tým, že ostatné plánujete financovať sami. No a potom sa môžte rozhodnúť, čo si zaobstaráte za poskytnuté peniažky. Takže ak vám schvália PZ (čo je v 99%) a poskytnuté peniaze použijete v súlade s PZ, tak vám kontola nič nemôže vytknúť.
Info som čerpala od pracovníčky Eur. soc. fondu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Prečítala som si celú tému a s prekvapením zisťujem, že PZ je priložený v odpovedi č. 4 ! Je tam rozvrh, ako má vyzerať, čo musí obsahovať, tak kde je problém?
Už vypracovať si ho musí každý sám, no a najmä odporúčam všetkým, ktorí majú problém s pravopisom, si to pred odoslaním dať skontrolovať tomu, kto ovláda pravopis!
Naposledy upravil ondrejvla : 02.05.05 at 15:00
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
ondrejvla
Prečítala som si celú tému a s prekvapením zisťujem, že PZ je priložený v odpovedi č. 4 ! Je tam rozvrh, ako má vyzerať, čo musí obsahovať, tak kde je problém?
Už vypracovať si ho musí každý sám, no a najmä odporúčam všetkým, ktorí majú problém s pravopisom, si to pred odoslaním dať skontrolovať tomu, kto ovláda pravopis!
je len štruktúra. ja už mám vypracovaný . len tam musím povymazávať nejaké údaje. ale som si všimla, že viacerí už majú schválený príspevok a teda musia mať vypracovaný PZ. čo sa takto podeliť s tými čo ho potrebujú? ja ho tiež pošlem, ale ako som spomínala, tak až neskôr.
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ahoj,
takže ja som do môjho podnikateľského zámeru uviedla skriňu v hodnote Sk 10 000.
V prípade kontroly, ak mám v tej skrini osobné veci, šaty a tak a nie účtovníctvo, lebo v tej izbe bývam aj spolu s manželom a bývame u mami, ktorá je vlastníkom bytu a ktorá samozrejme musela súhlasiť s vykonávaním mojej činnosti v priestoroch bytu, mám svoje a manželove veci vyhádzať a založiť ju šanónmi a iným účtovníckym materiálom? Poraď prosím, veď aj ty tú sedačku určite používaš pre svoje potreby:Nie?Ja mám asi z tej kontroly väčší strach než by som mala mať.
Ďakujem
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

ahojte
aj ja som poziadala o takyto prispevok a prave dnes mi tie peniazky prisli, ale tiez sa tej kontroly bojim. Uviedla som miesto podnikania moje trvale bydlisko, avsak ja tam uz 5 rokov nebyvam. Na urade mi povedali, ze mam prist spisat dodatok k zmluve {povedala som totiz ze len teraz sa idem stahovat| ale neviem ci som urobila dobre
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Ja som príspevok dostala pred 1,5 rokom. Vypracovala som si podnikateľský zámer, dostala peniaze a zdokladaova ich výdaj. Pretože výdaj súhlasil s podnikateľským zámerom, stačilo im to. Môžu mi prísť na kontrolu (pracujem doma), obavy nemám. Zatiaľ však nedošiel nikto a asi ani nepríde. Ja však opisujem podmienky poskytnutia príspevku spred 1,5 roka, keď končil ÚP. Možno teraz je to už trochu iné.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Áno, malo by to byť presne tak ako píšeš,že v tej skrini by mali byť veci čo sa týkajú účtovníctva, lebo si ju kúpila z dotácie.Ale neboj oni sa ohlasujú vopred,takže budeš mať čas ju vyhádzať a dať do nej veci ako šanóny a atd.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať