Zavrieť

Porady

Kapusta ku knedliku

Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Chcem Vás poprosiť gazdinky, kuchárky, žienky o recepty na kapustu ku knedliku. Je to asi banálne jednoduchá vec, ale už som si tu neskutočne veľa ráz našla rôzne grifi ako vylepšiť moje kulinárske umenie.
Ďakujem
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Hlávkovú kapustu nakrájam na rezance a ešte ich nožom prekrojím, aby neboli dlhé. Na bravčovej masti(kapusta je na nej lepšia ako na oleji) spením na drobno pokrájanú cibuľu, pridám kapustu, osolím, pridám drvenú rascu. Nepodlievam vodou, len ju pražím. Kapusta po osolení pustí trocha šťavy. Kapustu pražím s občasným premiešaním pod pokrievkou až do trochu zlatistej farby. Dochutím cukrom a octom do sladkokysla. Môžeš aj okoreniť čiernym mletým korením.
K pečenému mäsu a knedli naši majú radšej takúto ako dusenú kyslú kapustu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Aj ja mám radšej hlávkovú kapustu, ale môj manžel bol zviknutý od mamičky na kyslú. A ja stále neviem trafiť takú....
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Marína Pozri príspevok
Hlávkovú kapustu nakrájam na rezance a ešte ich nožom prekrojím, aby neboli dlhé. Na bravčovej masti(kapusta je na nej lepšia ako na oleji) spením na drobno pokrájanú cibuľu, pridám kapustu, osolím, pridám drvenú rascu. Nepodlievam vodou, len ju pražím. Kapusta po osolení pustí trocha šťavy. Kapustu pražím s občasným premiešaním pod pokrievkou až do trochu zlatistej farby. Dochutím cukrom a octom do sladkokysla. Môžeš aj okoreniť čiernym mletým korením.
K pečenému mäsu a knedli naši majú radšej takúto ako dusenú kyslú kapustu.
Ja cukor dávam na začiatku. Skaramelizujem ho.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Ninna Pozri príspevok
Aj ja mám radšej hlávkovú kapustu, ale môj manžel bol zviknutý od mamičky na kyslú. A ja stále neviem trafiť takú....
ja mám radšej kyslú kapustu, manželka hlávkovú od mamičky a do tej sa trafí vždy :-))))))
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nika Pozri príspevok
Ja cukor dávam na začiatku. Skaramelizujem ho.
Ja karamelom(+ocot) sladím červenú kapustu.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

viktorviktor Pozri príspevok
ja mám radšej kyslú kapustu, manželka hlávkovú od mamičky a do tej sa trafí vždy :-))))))
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Tak mi pomôžte s kyslou kapustou.
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Ninna zoberieš kyslú kapustu, vyžmýkaš, kyslú vodu odložíš, ďalej tak ako hlávkovú, pred skončením pridáš kyslej vody podľa chuti, miesto vody môžeš pridať trochu kyslého (nie z octovateného) vína, biele alebo červené, fantáziu pridávať s mierou
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

viktorviktor Pozri príspevok
Ninna zoberieš kyslú kapustu, vyžmýkaš, kyslú vodu odložíš, ďalej tak ako hlávkovú, pred skončením pridáš kyslej vody podľa chuti, miesto vody môžeš pridať trochu kyslého (nie z octovateného) vína, biele alebo červené, fantáziu pridávať s mierou
Ďakujem Vám a som rada že nemám sama tento problém.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

ja robim kyslu kapustu takto,
na oleji spenim cibuľku, pridam kyslu kapustu, podlejem, podusim do uvarenej pridam nastruhane dva menšie zemiaky a karamel,
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Darina1234 Pozri príspevok
ja robim kyslu kapustu takto,
na oleji spenim cibuľku, pridam kyslu kapustu, podlejem, podusim do uvarenej pridam nastruhane dva menšie zemiaky a karamel,
Ja nedávam karamel ani nezahustím zemiakmi... urobím klasickú zátrepku z hladkej múky a vody. Cukor nedávam vôbec. Ak je kyslá kapusta kyslejšia je dobre ju prepláchnuť poe tečúcou vodou. Ešte by bolo dobre napísať z ktorého kraja je manžel. Ono tie recepty sa v určitých lokalitách od seba zvyknú líšiť a práve to môže byť tým hlavným problémom.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja nedávam karamel ani nezahustím zemiakmi... urobím klasickú zátrepku z hladkej múky a vody. Cukor nedávam vôbec. Ak je kyslá kapusta kyslejšia je dobre ju prepláchnuť poe tečúcou vodou. Ešte by bolo dobre napísať z ktorého kraja je manžel. Ono tie recepty sa v určitých lokalitách od seba zvyknú líšiť a práve to môže byť tým hlavným problémom.
Tak pátram po receptoch z Banskobystrickom kraji. Ale som rada, že mám už tipy ako nato....
A hlavne, že som nemusela ísť po radu za svokruškou
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ninna Pozri príspevok
Tak pátram po receptoch z Banskobystrickom kraji. Ale som rada, že mám už tipy ako nato....
A hlavne, že som nemusela ísť po radu za svokruškou
A prečo nie? My svokrušky sme rady, ak môžeme pomôcť dobrou radou. Prospieva to aj vzájomnému zblíženiu. Aspoň u nás to tak funguje.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Marína Pozri príspevok
A prečo nie? My svokrušky sme rady, ak môžeme pomôcť dobrou radou. Prospieva to aj vzájomnému zblíženiu. Aspoň u nás to tak funguje.
...a ja mám radšej rady svokier z Porady....
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ninna Pozri príspevok
Tak pátram po receptoch z Banskobystrickom kraji. Ale som rada, že mám už tipy ako nato....
A hlavne, že som nemusela ísť po radu za svokruškou
Však ak pôjdete na návštevu treba si objednať kapustu s knedľou a mäsom. A Ty už len častejšie navštevuj kuchyňu.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ja som vedela že sa na svokry z Porady môžem spoľahnúť...
P.S. Viktorviktor neviem kam Ťa mám zaradiť ale ďakujem pomohlo
Naposledy upravil Ninna : 07.09.08 at 20:35
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

A môžem sa pochváliť že som to zvládla vďaka Vám dnes k obedu na 1-: Syn /8rokov/ nešomral, že starká to vie lepšie.... A manžel povedal, že tomu niečo chýba, ale zjedol...
P.S.: budem skúšať ďalej aby to bolo na 1*
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ninna Pozri príspevok
A môžem sa pochváliť že som to zvládla vďaka Vám dnes k obedu na 1-: Syn /8rokov/ nešomral, že starká to vie lepšie.... A manžel povedal, že tomu niečo chýba, ale zjedol...
P.S.: budem skúšať ďalej aby to bolo na 1*
A čím si zahusťovala?
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

Ninna Pozri príspevok
.... A manžel povedal, že tomu niečo chýba, ale zjedol...
P.S.: budem skúšať ďalej aby to bolo na 1*
ver, že nič, jedine tak stolička v maminej kuchyni, och aká vôňa hneď som dostal hlad, držím palec
Naposledy upravil viktorviktor : 07.09.08 at 20:59
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

...múka ako zápražka...Ale kapusta bola čudne kyslá.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať