Zavrieť

Porady

Neustále upchatý nos

Ahojte.
Od zaciatku roku 2008 mam neustale upchaty nos. Spociatku som to pripisoval alergii, tak som zasiel k alergologovi. Ten mi spravil testy a zistil, že určite nie som alergicky a poslal ma ku krčno-nosnemu lekarovi. Tam som teraz objednany.. Na moj problem použivam 3až4 krat denne nosne kvapky NASIVIN. Viem, že to nie je dobry spôsob a nevylieči ma to, ale ak ho vysadim, hned sa mi upchaju dychacie cesty a nie som schopny dalej existovať, velmi mi to prekaža v živote. Chcem sa spytať : o aku "chorobu" sa jedna?, čo mi vlastne je, ked to nie je alergia? , môžu mi uškodit kvapky (nasivin), ako sa mam liečiť? ZA KAZDU ODPOVED A RADU SOM VOPRED VELMI VDACNY
Usporiadat
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
keď tú alergiu vylúčili, tak to môžu byť nosné mandle. možno, že bude treba ich odstrániť, asi, ale však preto ťa poslali na krčné, aby to zistili.
lenže po čase dorastú zase
Naposledy upravil Barbara : 09.09.08 at 19:04 Dôvod: doplnenie
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
1Matej1 Pozri príspevok
Ahojte.
Od zaciatku roku 2008 mam neustale upchaty nos. Spociatku som to pripisoval alergii, tak som zasiel k alergologovi. Ten mi spravil testy a zistil, že určite nie som alergicky a poslal ma ku krčno-nosnemu lekarovi. Tam som teraz objednany.. Na moj problem použivam 3až4 krat denne nosne kvapky NASIVIN. Viem, že to nie je dobry spôsob a nevylieči ma to, ale ak ho vysadim, hned sa mi upchaju dychacie cesty a nie som schopny dalej existovať, velmi mi to prekaža v živote. Chcem sa spytať : o aku "chorobu" sa jedna?, čo mi vlastne je, ked to nie je alergia? , môžu mi uškodit kvapky (nasivin), ako sa mam liečiť? ZA KAZDU ODPOVED A RADU SOM VOPRED VELMI VDACNY
http://www.porada.sk/t86048-upchaty-nos.html
Nasivin neodporúčam používať mam rovnaky problem, nasivin ničí brutalne rýchlo a velmi sliznicu nosa. Vyskúšaj si kúpiť zvlhčovač vzduchu mne to v celku pomohlo ,mam suchy vzduch v izbe. Ja používam OLYNTH pre Deti nie je thaky silny jak pre dospelých, odporúčam ten alebo aj Vincentku. Chodim alergologovy ale ten mi v tomto nepomohol za celu dobu, počula som o tom,že to bývajú aj zúžené priechody v nose. Viac ti pomôže ORL lekár . Držím palce Viem ake to je... A veľmi dobre
0 0
Clone1 Clone1

Clone1 je offline (nepripojený) Clone1

nasivin som vysadil tak isto z dôvodu ničenia sliznice, ten detský je lepší, občas si kúpim hapčí ale to je len na momentálny pocit, bol som tiež u krčného a prehazovali si ma hore dolu, nakoniec mi operovali nosnú prepážku/uspia ťa a odstrihnú vnútri v nose na lepšiu priechodnosť/no stále mám nádchu,kýcham každý deň a nos mám dá sa povedať ucpaný stále.Treba sa s tým naučiť žiť mne nepomohlo nič, trošku tá operácia to zjemnila ale lieky žiadne, tie by mi mohli časom uškodiť
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

1Matej1 Pozri príspevok
Ahojte.
Od zaciatku roku 2008 mam neustale upchaty nos. Spociatku som to pripisoval alergii, tak som zasiel k alergologovi. Ten mi spravil testy a zistil, že určite nie som alergicky a poslal ma ku krčno-nosnemu lekarovi. Tam som teraz objednany.. Na moj problem použivam 3až4 krat denne nosne kvapky NASIVIN. Viem, že to nie je dobry spôsob a nevylieči ma to, ale ak ho vysadim, hned sa mi upchaju dychacie cesty a nie som schopny dalej existovať, velmi mi to prekaža v živote. Chcem sa spytať : o aku "chorobu" sa jedna?, čo mi vlastne je, ked to nie je alergia? , môžu mi uškodit kvapky (nasivin), ako sa mam liečiť? ZA KAZDU ODPOVED A RADU SOM VOPRED VELMI VDACNY
Pred niekoľkými rokmi som mala podobné problémy. Absolvovala som všetky možné vyšetrenia, všetko negatívne. Alergologické testy negatívne. Zmenila som alergológa, robil mi nové testy a taktiež test na zlatého stafylokoka.
Test bol pozitívny. Chodila som na nejaké injekcie 2 x do týždňa asi 3 mesiace. Zdravotný stav sa mi veľmi zlepšil. No od tej doby chodím na pravidelné kontroly a beriem ZODAC. Keď si ho náhodou večer zabudnem dať, ráno mám upchatý nos a kýcham.
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Matej, nie som lekár, ale vyzerá to na sanorinizmus (klikni).
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

ja som kvôli upchatému nosu prišla o nosné mandle
0 0
joni102 joni102

joni102 je offline (nepripojený) joni102

Marína Pozri príspevok
Matej, nie som lekár, ale vyzerá to na sanorinizmus (klikni).
Aj aj som bola "zavisla" na sanorine, na krcnom mi dali nejake ine kvapky a po case mi to preslo. Sanorin sa nedporuca uzivat dlhsie ako myslim 10 dni, ja som uzivala dlhsie ale davala som si vzdy len vecer a predsa sa mi vytvorila zavislost, takze s kvapkami opatrne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Môže to byť alergia na to čo ešte netestovali,alebo vasomotorická nádcha.Neskutočne to otravuje život,to je fakt.Treba za tým chodiť a otravovať,kým neurobia všetky existujúce testy.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

1Matej1 Pozri príspevok
Ahojte.
Od zaciatku roku 2008 mam neustale upchaty nos. Spociatku som to pripisoval alergii, tak som zasiel k alergologovi. Ten mi spravil testy a zistil, že určite nie som alergicky a poslal ma ku krčno-nosnemu lekarovi. Tam som teraz objednany.. Na moj problem použivam 3až4 krat denne nosne kvapky NASIVIN. Viem, že to nie je dobry spôsob a nevylieči ma to, ale ak ho vysadim, hned sa mi upchaju dychacie cesty a nie som schopny dalej existovať, velmi mi to prekaža v živote. Chcem sa spytať : o aku "chorobu" sa jedna?, čo mi vlastne je, ked to nie je alergia? , môžu mi uškodit kvapky (nasivin), ako sa mam liečiť? ZA KAZDU ODPOVED A RADU SOM VOPRED VELMI VDACNY
ahoj a bol si aj na ORL oddeleni - mne zistili, ze mam krivu prepazku a mala by som ist na operaciu, nakolko sa mi upchava iba jedna nosova dierka - moze to byt aj tymto
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
ja so si tym presla tiez, mne pomohol ORL, nasadil mi slhodobo flixonase,
super, za 3, dni to preslo, uzivala som to asi 1 rok, potom som ich skusila vysadit co to spravi - a cuduj sa svete, mozem normalne dychat.
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

zuzik29 Pozri príspevok
ja so si tym presla tiez, mne pomohol ORL, nasadil mi slhodobo flixonase,
super, za 3, dni to preslo, uzivala som to asi 1 rok, potom som ich skusila vysadit co to spravi - a cuduj sa svete, mozem normalne dychat.
zuzik29 - súhlasím s tebou, ale dlhodobo užívať nejaké kvapky do nosa, tak to nie, mne zasa na ORL tiež dávali takéto kvapky, ale mi vraveli, nech ich užívam len v najnutnejšom prípade - pomohli mi veľmi, ale takto to užívať viac ako rok, tak to musíš mať sliznicu v nose tak navyknutú na tie kvapky. Keď si to vysadila už si viac nedávala tie kvapky, či ich stále užívaš?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Som alergička, ale kvapky do nosa používam len výnimočne. Jedne kvapky mi vydržia tak 1 až 2 roky. Keď už je zle a mám upchatý nos, tak potom sa naparujem a preplachujem nosné dierky prevarenou slanou vodou. Alergológ ma však upozornil, že preplachovať by som mala preventívne, nie len, keď už je zle.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Tiez som alergik a v poslednych rokoch sa mi tiez upchava nos. Nemusi to byt alergia, ale spravili urcite vsetky dostupne testy?
Treba pockat na vysledky s ORL, mozno to budu tie mandle.
Ale zatial mozes preplachovat(urcite lepsie ako 3-4x denne kvapky), alebo si kup sprej do nosa s morskou solou, je ich uz dost na trhu. A na noc zvlhcovat vzduch v izbe.
0 0
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

1Matej1 Pozri príspevok
Ahojte.
Od zaciatku roku 2008 mam neustale upchaty nos. Spociatku som to pripisoval alergii, tak som zasiel k alergologovi. Ten mi spravil testy a zistil, že určite nie som alergicky a poslal ma ku krčno-nosnemu lekarovi. Tam som teraz objednany.. Na moj problem použivam 3až4 krat denne nosne kvapky NASIVIN. Viem, že to nie je dobry spôsob a nevylieči ma to, ale ak ho vysadim, hned sa mi upchaju dychacie cesty a nie som schopny dalej existovať, velmi mi to prekaža v živote. Chcem sa spytať : o aku "chorobu" sa jedna?, čo mi vlastne je, ked to nie je alergia? , môžu mi uškodit kvapky (nasivin), ako sa mam liečiť? ZA KAZDU ODPOVED A RADU SOM VOPRED VELMI VDACNY

Ahoj
ja mám upchatý nos už minimálne 6 rokov, mám alergiu - mám zdurené sliznice z nejakých alergénov. Zo začiatku som chodila poctivo na alergológiu - každé 2 mesiace pre tabletky a špeciálne spraye do nosa. Vždy som tam strávila minimálne 4 hodiny, a minula kopu peňazí, pretože výdavky na lieky sa stále zvyšovali s "úpravami cien liekov", až ma prešla trpezlivosť.
Denne si striekam niekoľkokrát denne OLYNTH do nosa, isto mám sliznice veľmi zničené, ale ako si písal, keď sa mi upchá nos, začínam sa panicky dusiť. Neviem čo s tým ani ja. Nemám trpezlivosť a ani peniaze na alergológiu. pretože sami lekári na alergológii nevedia veľakrát určiť dg.
Zatiaľ to neriešim.
Podľa mňa máš alergiu.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ahojte ja mám ten istý problém už najmenej 3 roky tiež užívam ale Muconasal spray ten mi je dobrý ale sliznica už určite je zničená teraz sa chystám na alergologiu ale bola som aj na ORL nemám žiadne prekážky v nose takže asi to bude alergia. Aj ráno sa nato budím že mám upchatý nos ale nie je to vždy spojené s nádchou. Jednoducho mám ho upchatú. Na ORL mi povedali že mám si sledovať aj stravu lebo to môže vyvolať aj strava. Neviem uvidíme. Držím palce.
0 0
zuzik29 zuzik29

zuzik29 je offline (nepripojený) zuzik29

lektor aj
praveze flixonase je na dlhodobe pouzivanie, chodila som aj na kontroly. Dobry ORL by mal vediet pomoct. Ja som ani spavat nemohla kôli dychaniu. Potom sa mi casto zapalovali aj dutiny z toho. A teraz je to vsetko prec, uz ich neuzivam.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem Zuzik skúsim či mi to nepredpíšu a uvidíme. Dúfam, že pomůže aj mne. Dík
0 0
Gibson Girl Gibson Girl

Gibson Girl je offline (nepripojený) Gibson Girl

Zdravim,

aj ja mavam casto upchaty nos, problem bude v klimatizovanych priestoroch, v ktorych pracujem. Nosne kvapky na dlhodobe pouzivanie neodporucam, kedze sa na nich clovek stava zavislym a to doslova. Mne sa velmi osvedcil Sterimar, je to fyziologicky roztok morskej vody, nedrazdi sliznicu a je vhodny aj ako prevecia.
0 0
fedo14 fedo14

fedo14 je offline (nepripojený) fedo14

Tiez som mala neustale upchaty nos, kvapky uz nezaberali, alergologicke testy dopadli negativne, a tak som skoncila na ORL. Kedze nosova sliznica bola zdurena, ale ziadne dalsie priznaky doktor nenasiel, "upokojil" ma vetou, ze hoci su alerg. testy negativne, asi to bude alergia, lebo "medicina je zenskeho rodu, a preto je nevyspytatelna" :-) A tak som dostala na dozivotne uzivanie minitabletky Aerius a spray Nasonex a cuduj sa svete, uz rok sa mi s nimi dycha uplne super.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Nevidel som tu, že by niekto spomenul spray "Beclomet nasal aqua" Je bez receptu. Cena do 100,- SKK. Mne pomohlo za 2-3 dni.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať