Zavrieť

Porady

Predaj osobného auta

Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem a celé to bude v mojom prípade POD alebo

2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH

ďakujem
Pekný podvečer...
Naposledy upravil Manual : 06.05.05 at 03:27
Usporiadat
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A prečo chceš ako platca DPH pri predaji ojazdeného auta odvádzať DPH? Najprv špecifikuj, či je to jeho majetkové auto, alebo o aký prípad ide. hmm.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ak nenáš povinnosť odviesť DPH, potom ju na faktúre nemôžeš uviesť, lebo kupujúci by si ju mohol chcieť odpočítať, a to predsa nejde, keď tebe nevzniká daňová povinnosť, tak si on nemá čo odpočítať.takže ty nemáš čo to DPH na faktúre vyčísliť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Manual
Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem alebo
2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH
ďakujem
Pekný podvečer...
Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

ondrejvla
Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.
Dievčatá, je to firemné auto, ktoré firma predáva inej firme. Jerdná sa mi o technické vystavenie Fa.
Ako platca DPH nemôžem vystaviť fa bez DPH, môžem vystaviť Fa len s nulovou DPH. Ako by ste to do Fa dali Vy ??? A ja som TEN :-)
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

ondrejvla
Ak si to auto mala v majetku, DPH si si predsa nemohla odpočítať, tak samozrejme bez DPH, ale ak si ho mala na sklade, ako ojazdené MV, tak DPH určite áno.
Pozor na to DPH pri ojazdených MV na sklade- teda ten kto má v predmete činnosti nákup a predaj ojazdených MV. Od 01.05.2004 boli v tomto veľké zmeny, takže prípad od prípadu, ale po novom len DPH z marže §66. Inak to tu už viackrát bolo podrobne rozoberané.
Naposledy upravil Lucy : 05.05.05 at 14:16
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucy
Ak nenáš povinnosť odviesť DPH, potom ju na faktúre nemôžeš uviesť, lebo kupujúci by si ju mohol chcieť odpočítať, a to predsa nejde, keď tebe nevzniká daňová povinnosť, tak si on nemá čo odpočítať.takže ty nemáš čo to DPH na faktúre vyčísliť.
Kupujúci predsa musí poznať zákon, že z osob. vozidla si nemôže uplatniť DPH. To je tak ako keď si kúpiš auto u predajcu a neuplatníš si DPH. Tam nie je problém.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Milý Maual. Ak je to auto, ktoré si firma kúpila a zaradila do majetku, tak v tom prípade na výstupe DPH štátu neodvádzaš. Na faktúre v žiadnom prípade nemôžeš vyčísliť DPH. a do poznámky uveď, že je to predaj vozidla zaradeneného do dlhodobého hmotného majetku firmy. tak nemôže vzniknúť žiadny problém.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Manual
Kupujúci predsa musí poznať zákon, že z osob. vozidla si nemôže uplatniť DPH. To je tak ako keď si kúpiš auto u predajcu a neuplatníš si DPH. Tam nie je problém.
,

To je úplne v poriadku, ale mohol by si napr. predávať auto bazáru atď. Ty ako predávajúci musíš vystaviť správny doklad.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Lucy
Pozor na to DPH pri ojazdených MV na sklade- teda ten kto má v predmete činnosti nákup a predaj ojazdených MV. Od 01.05.2004 boli v tomto veľké zmeny, takže prípad od prípadu, ale po novom len DPH z marže §66. Inak to tu už viackrát bolo pobrobne rozoberané.
Áno, ale ak ja kúpim ojazdené MV od plátcu DPH, tak nemôže byť len z marže!!! Ja si tú DPH predsa odpočítam aj na vstupe!
Manual, vystavíš fa bez DPH, nakoľko sa jedná o osobné motorové vozidlo firmy, kde nebol odpočet na vstupe, DPH máš na výstupe nulovú.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

ondrejvla
Áno, ale ak ja kúpim ojazdené MV od plátcu DPH, tak nemôže byť len z marže!!! Ja si tú DPH predsa odpočítam aj na vstupe!
Manual, vystavíš fa bez DPH, nakoľko sa jedná o osobné motorové vozidlo firmy, kde nebol odpočet na vstupe, DPH máš na výstupe nulovú.
Bolo myslené u osobných motorových vozidiel. Teda tak. Viem o čom hovorím. Sú tu viaceré prípady, ja som to napísala asi stručnejšie, teda došlo k nepochopeniu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucy
,

To je úplne v poriadku, ale mohol by si napr. predávať auto bazáru atď. Ty ako predávajúci musíš vystaviť správny doklad.
Dievčatá je to stavebná firma auto používala na podnikanie pri stav. prácach.
To znamená že to dám takto: DZ=119000 +0 DPH = 119.000, lebo program ma stejne inak nepustí to DPH nulové tam byť musí. Alebo viete vystaviť ako platci DPH Faktúru inak ?
Ďakujem
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Závisí od programu
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Len tak ako si napísal, osobné motorové vozidlo s nulovou DPH!
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Presne, lebo nám dáva ešte program možnosť, že nulová DPH alebo neobsahuje DPH.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucy
Závisí od programu
Lucka ale si mi to neodobrila, a ako to závisí od programu ? Ak si plátca DPH tak si každý program pýta DZ. Poznáš taký?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Manual
Lucka ale si mi to neodobrila, a ako to závisí od programu ? Ak si plátca DPH tak si každý program pýta DZ. Poznáš taký?
Už to mám odobrené od oboch ďakujem
0 0
Helenah Helenah

Helenah je offline (nepripojený) Helenah

Podla mojho nazoru ak si platcom DPH, tak na fakturu ju musis uviest.Ci uz si kupujuci DPH uplatni alebo nie, zalezi na nom, ako to posudi.Ty ako platca ale DPH neodvedies v tom pripade ak si si ju neuplatnila pri kupe predavaneho auta.Ak ale pri kupe predavaneho auta DPH bola uplatnena, musis ju odviest aj ty.Prepac, ze pisem bez znamienok a a dlznov, ale odpovedam zo zahranicia. Aj tu sledujem Poradu velmi pozorne.Pozdravujem vsetkych "poradakov".
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Helenah
Podla mojho nazoru ak si platcom DPH, tak na fakturu ju musis uviest.Ci uz si kupujuci DPH uplatni alebo nie, zalezi na nom, ako to posudi.Ty ako platca ale DPH neodvedies v tom pripade ak si si ju neuplatnila pri kupe predavaneho auta.Ak ale pri kupe predavaneho auta DPH bola uplatnena, musis ju odviest aj ty.Prepac, ze pisem bez znamienok a a dlznov, ale odpovedam zo zahranicia. Aj tu sledujem Poradu velmi pozorne.Pozdravujem vsetkych "poradakov".
Helenka, o uplatnení alebo neuplatnení DPH to je v poriadku. To znamená podla Teba že tak ako som uviedol vo variante č.1 DZ+19%DPH a to celé je v mojom prípade POD.
Čo na to ostatní ľudkovia ?
Naposledy upravil Manual : 06.05.05 at 03:38
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Firma kúpila osobné auto:
- 1.5.2005 ho fyzicky prevzala
- 1.5.2005 prevzala DF za to auto
- 3.5.2005 urobený prepis u policajtov
- 6.5.2005 uhradila DF za auto

Môže si firma toto auto čo kúpila zaradiť do majetku už s datumom 1.5.2005 ?
Alebo až 6.5.2005 keď zaplatila DF.
Na nete budem až po 16,oo hod pre prípadné doplnenie.
Pekné ráno želám...
Naposledy upravil Manual : 06.05.05 at 13:40
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Manual
Prosím o radu alebo názor.
Plátca DPH predá ojazdený osobný automobil inej firme napr. za 119.000,-
Ako má správne vystaviť faktúru plátca DPH ?
1. S členením na DZ + DPH = 100.000 +19.000 a DPH neodvediem a celé to bude v mojom prípade POD alebo

2. Bez členenia na sumu 119.000 s nulovou DPH

ďakujem
Pekný podvečer...
Variant č. 2 a do poznámky k faktúre je možné uviesť, že ide o dodanie tovaru oslobodeného od DPH podľa §42 /dúfam, že si dobre pamätám, že toto je §, ktorý hovorí o oslobodení od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň/.

Keďže dodávaš tovar, ktorý je oslobodený od DPH, na faktúre žiadnu DPH nevyčísluješ.

Softvér MRP to robí v poriadku, aj tú vetu je tam možné pekne pridať. Dúfam, že tvoj softvér takisto.
0 0
Načítať ďalšie