Zavrieť

Porady

Pracovny uraz

zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Vie mi niekto poradit? Stal sa pracovny uraz, vsetky potrebne tlaciva mam pripravene, do kolkych dni ich treba zaniest na socialku? a na zdravotnu staci kopia zaznamu o registrovanom PU a oznamenie poist.udalosti? ci este nieco?
Kedze pn zacala 23.9. a zamestnanec odrobil 4 hod a az potom siel k lekarovi, narok ma len na 9 dni nahrady od zamestnavatela 2dni 25% a 7dni 55%, alebo 3dni 25% a 6dni 55%??????
Usporiadat
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
zena Pozri príspevok
Vie mi niekto poradit? Stal sa pracovny uraz, vsetky potrebne tlaciva mam pripravene, do kolkych dni ich treba zaniest na socialku? a na zdravotnu staci kopia zaznamu o registrovanom PU a oznamenie poist.udalosti? ci este nieco?
Kedze pn zacala 23.9. a zamestnanec odrobil 4 hod a az potom siel k lekarovi, narok ma len na 9 dni nahrady od zamestnavatela 2dni 25% a 7dni 55%, alebo 3dni 25% a 6dni 55%??????
Do kolko dni ti neporadim...ale asi co najskor.

Co sa vyplacania nahrady tyka..tak vzdy ma zamestnanec narok na 3+7 dni od zamestnavatela. Zaciatok PN je vzdy v den, ktory lekar zapise na tlacivo-PN ako zaciatok PNky. Podla usmernenia zo SP by lekar pri uraze mal uviest az nasledujuci den ako zaciatok PNky. Ak uviedol uz ten den, kedy sa uraz stal - tak mu tie 4 hodiny preplat ako nadcas.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
zena Pozri príspevok
tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %
Napis:
Kedy sa stal uraz?
Aky je datum zaciatku PN na tlacive?
Kedy sa skoncila PN?
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

23.9. sa stal uraz stale trva a pn je vystavena od 23.9. odrobene su 4 hodiny
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
zena Pozri príspevok
23.9. sa stal uraz stale trva a pn je vystavena od 23.9. odrobene su 4 hodiny
Jednoznacne mu musis vyplatit 3+7 kalendarnych dni zo strany zamestnavatela

23.9.-25.9. platis nahradu 25%
26.9.-2.10. platis nahradu 55%

Kedze ide o pracovny uraz - zametnanec ma moznost ziadat o doplatenie rozdielu (do vysku mzdy) myslim zo SP.

http://www.socpoist.sk/urazovy-priplatok/1297s

Tie 4 hodiny mu preplat ako nadcas alebo vycerpat po PN nahradne volno.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

odkial cerpas, rada by som si nieco precitala o tom
0 0
karka karka

karka je offline (nepripojený) karka

PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 55%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.
Naposledy upravil karka : 24.09.08 at 12:03 Dôvod: preklep. ospravedlnujem sa
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

zena Pozri príspevok
tak to ja ale robit nemozem, nechcem pletky s inspektoratom, takze jednoznacne potrebujem zaplatit len 9 dni len teraz som v pochybach ako je to s tymi %
Tu nejde o žiadne pletky s inšpektorátom. Skús vyhľadať na PORADE, podobný problém bol rozoberaný - ale tie 4 hodiny mu dáš ako cezčas a PN mu platíš tak, ako má PN vystavenú. K PN na SP dokladáš aj Hlásenie o úraze.
0 0
Dasa80 Dasa80

Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

Do soc. poisťovne na úrazové oddelenie posielaš Záznam o úraze (fotokópia), Oznámenie o poistnej udalosti (originál) a tlačivo PN časť II.a (fotokópia oboch strán + pečiatka a podpis)
A na nemocenské oddelenie posielaš PN po 10.dňoch, Záznam o úraze (fotokópia), Hlásenie úrazu na účely nem. (originál). Do zdravotnej poisťovne pošleš len fotokópiu Záznamu o úraze. Čo sa týka % mala som taký istý prípad, volala som si do soc. poisťovne a oni sa mi vyjadrili, že to je môj problém keďže prvých 10 dní vypláca zamestnávateľ a ja to aj jeho náklad. Dala som mu to za ten deň 25% za celý a odrobené hodiny pred úrazom do nadčasov. Lekar by mal vystaviť PN až od nasledujúceho dňa.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

karka Pozri príspevok
PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 50%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.
prečo 50 %?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
karka Pozri príspevok
PN platite 25% 3 dni od 23.9. potom 7 50%. Nezabudni napisat ze naposledy pracoval 22.9. NIE 23.9. budu mat v tom chaos. mne sa to uz raz stalo a nemohli sme sa dohodnut socialna urazove, socialna nemocenske a ja ako zamestnavatel. Záznam o úraze treba poslat do 8 dni na SP, ZP a prislusny inspektorat prace. treba od lekara vypisane tlacivo kde uvedie predpokladane dni PN ak to bude myslim nad 40 dni bude to riesit inspektorat.
Výška dávky

  • nemocenské sa určuje z denného vymeriavacieho základu (DVZ) alebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu (PDVZ)
  • od 1. do 3. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 25 % DVZ (pozri poskytovanie dávky) alebo PDVZ
  • od 4. dňa dočasnej pracovnej neschopnosti 55 % DVZ alebo PDVZ (pozri poskytovanie dávky)
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

takze po konzultacii so socialkou mu platim iba za 9 dni, pretoze zamestnanec odrobil co i len jednu hodinu ma narok na mzdu nie na nahradu a nemozem mu v ziadnom pripade odrobene 4 hodiny do nadcasov, pretoze na vsetkych tlacivach je presne opisany kedy a ako sa to stalo teda aj kolko hodin odpracoval.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Prosim vas a na tu zdravotnu mam teda ake tlaciva poslat? Dakujem
0 0
Dasa80 Dasa80

Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Dasa80 Pozri príspevok
Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
Len doplním, je to II. diel DPN "Žiadosť o nemocenské" a priložiť treba"Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely ......".
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Dasa80 Pozri príspevok
Už som Ti písala, že Záznam o úraze - fotokópiu. No a samozrejme ako pri každej PN Oznámenie zamestnávateľa, kde uvedieš začiatok apotom aj koniec PN
mozno to zle vyznie, ale robim to prvy krat a o tlacive Oznamenie zamestnavatela som este nepocula, nemoze mi niekto poslat link kde ho stiahnem?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

V súvislosti s hlásením PU pozri prílohu.
zena Pozri príspevok
odkial cerpas, rada by som si nieco precitala o tom
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Stina Pozri príspevok
V súvislosti s hlásením PU pozri prílohu.
personalny a mzdovy poradca podnikatela 11-12/2007
0 0
Dasa80 Dasa80

Dasa80 je offline (nepripojený) Dasa80

Nájdeš to na internete podľa toho akú má zdrav.poisťovňu, v sekcii pre platiteľov alebo tlačivá. Link Ti písala v predchádzajúcich príspevkoch Tweety
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

zena Pozri príspevok
mozno to zle vyznie, ale robim to prvy krat a o tlacive Oznamenie zamestnavatela som este nepocula, nemoze mi niekto poslat link kde ho stiahnem?
Na sociálku po 10. dni DPN odovzdávaš tak ako som napísala v príspevku
č. 16. Nič iné.
Aby sme v tom mali jasno. Keď sa stane pracovný úraz, spíšeš tlačivo: "Záznam o registrovanom pracovnom úraze". Toto pošleš:
- inšpektorát práce
- pracovník
- sociálna poisťovňa
- zdravotná poisťovňa
Keď je pracovník DPN viac ako 10 dní, odovzdáš na sociálku: II. diel DPN "žiadosť" + Potvrdenie zamestnávateľa + fotokópia registrovaného pracovného úrazu.
Naposledy upravil VERONIKA6 : 24.09.08 at 09:39
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať