Zavrieť

Porady

prava nezaopatreneho dietata

Dobry den, chcela by som sa informovat o prave nezaopatreneho dietata.S mazelom sa ideme rozvadzat a mame byt na hypoteku.Chceme ho predat, tym padom ja zo svojho podielu nemozem zabezpecit byvanie pre moju dceru.Ma 3 rocky. Manzel ma prosperujuce zamestanie a mne prave skoncila materska dovolenka.
Niekde som sa dopocula, ze ked maju manzelia nezaopatrene dieta, musi zabezpecit jeden z rodicov, v tomoto pripade manzel vlastne byvanie pre matku a dieta.Neviem, ci je to pravda a poprosim Vas blizsie informacie.
Taktiez by som Vas poprosila, ak viete nejake prava, ktore by som ja ako manzelka s neplnoletou dcerou mohla mat.
Dakujem pekne za odpoveda a prajem pekny den.
Lelocka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lelocka Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som sa informovat o prave nezaopatreneho dietata.S mazelom sa ideme rozvadzat a mame byt na hypoteku.Chceme ho predat, tym padom ja zo svojho podielu nemozem zabezpecit byvanie pre moju dceru.Ma 3 rocky. Manzel ma prosperujuce zamestanie a mne prave skoncila materska dovolenka.
    Niekde som sa dopocula, ze ked maju manzelia nezaopatrene dieta, musi zabezpecit jeden z rodicov, v tomoto pripade manzel vlastne byvanie pre matku a dieta.Neviem, ci je to pravda a poprosim Vas blizsie informacie.
    Taktiez by som Vas poprosila, ak viete nejake prava, ktore by som ja ako manzelka s neplnoletou dcerou mohla mat.
    Dakujem pekne za odpoveda a prajem pekny den.
    Lelocka
    Hlavným právom dieťaťa je mať úplnú rodinu a nie rozvedených rodičov. Kam sa podela tá láska, pre ktorú ste sa brali len pred pár rokmi? No ale to je jedno.

    Po rozvode prichádza k deleniu spoločného majetku. Súd prihliadne na potreby dieťaťa, to ale neznamená, že otec dieťaťa je povinný dať ti byt. Pokiaľ bývate v byte či dome, ktorý patrí výlučne jemu, tak po rozvode ťa môže vysťahovať. Nie som si istý, ale myslím, že by ti mal zabezpečiť náhradné bývanie - stačí, ak ti nájde nájomný byt, nájom si budeš musieť platiť ale sama. Môžeš súdom požiadať o výživné na dieťa ale aj na seba, keďže zatiaľ nemôžeš pracovať a zarábať, lebo sa staráš o dieťa. Na druhej strane ale môže aj manžel požiadať súd o určenie opatrovníctva.

    Nerátaj však s tým, že ako rozvedená sa budeš mať lepšie, lebo ťa ex-manžel finančne zabezpečí.

    prava nezaopatreneho dietata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.