Zavrieť

Porady

Kolko realne moze stat m2 novostavby v bytovke

Tiez som novacik, no mam slubeny byt v novostavbe, ktora sa este len bude stavat o rok, nevedia mi povedat cenu, no vraj do 1,5 mil. by som sa mala zmestit. Tak sa chcem opytat, kolko podla vas realne vyjde m2 v byte, ak pojde o holostavbu. Pretoze chcem brat uver, a len teraz splnam podmienky pre podporu pre mladych, zvysili mi plat, takze po novom sa tam nezmestim a neviem kolko si mam vybavovat hypoteku. Diky moc. O take 2 mesiace mi to budu vediet povedat aj oni, no len ta hypoteka a banka tlaci
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    realne bude stat tolko, za kolko ju budes ochotna kupit. nieco medzi 40tis za meter az 100tis za meter (za tych 40 uz na tom zarobia a budu sa tesit zo vsetkeho co im das naviac

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    skyle Pozri príspevok
    Tiez som novacik, no mam slubeny byt v novostavbe, ktora sa este len bude stavat o rok, nevedia mi povedat cenu, no vraj do 1,5 mil. by som sa mala zmestit. Tak sa chcem opytat, kolko podla vas realne vyjde m2 v byte, ak pojde o holostavbu. Pretoze chcem brat uver, a len teraz splnam podmienky pre podporu pre mladych, zvysili mi plat, takze po novom sa tam nezmestim a neviem kolko si mam vybavovat hypoteku. Diky moc. O take 2 mesiace mi to budu vediet povedat aj oni, no len ta hypoteka a banka tlaci
    Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké) alebo za koľko sa predávajú (táto suma je všade iná) ?

    Tá prvá cena je približne 15-20 tis. Sk za 1 m2.

    Ta druhá cena je 30-100 tis Sk za 1 m2. ..... podľa lokality.

    AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

    AndrejG
    chlap Pozri príspevok
    Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké)
    Tie naklady su vsade uplne ine, lebo niekde v BA stoji iba pozemok 10x tolko co inde naklady na celu stavbu aj z pozemkom. Tiez kazda bytovka ma ine prevedenie, iny standard, tam su tiez velke rozdiely. To je ako RD, 2 projektovo rovnake domy mozu stat jeden 2mil a druhy 10mil, len tym, ze sa pouziju v interieri ine materialy.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Prosím definuj - "mám sľúbený byt v novostavbe", ak mi niekto niečo ponúkol a mám za to zaplatiť potrebujem vedieť ( mať v ZoD) spomínanú cenu.

    Ja ti tiež môžem slúbiť....

    Treba veci uviesť na pravú mieru, doplniť informácie ak je to možné, do tej doby je táto debata asi bezpredmetná.( aspoň technicky a lokalitovo orientačné udaje).

    skyle je offline (nepripojený) skyle

    skyle
    chlap Pozri príspevok
    Chceš vedieť, koľko sú náklady na stavbu (tie sú približne všade rovnaké) alebo za koľko sa predávajú (táto suma je všade iná) ?

    Tá prvá cena je približne 15-20 tis. Sk za 1 m2.

    Ta druhá cena je 30-100 tis Sk za 1 m2. ..... podľa lokality.
    Dakujem Ti velmi pekne, tiez som ratala tych 15 000-20 000,-. A neporadis aj kolko vyjde garaz? Dik

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    AndrejG Pozri príspevok
    Vseobecnejsiu otazku si uz nemohla dat, to je ako opytat sa kolko stoji auto.
    Nie, on sa vlastne pytal na vyrobnu cenu auta.

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Môžeš dať viac údajov - aká veľká garáž na jedno alebo na dve autá, s bránou segmentovou drevenou, plochá strecha alebo ju mieniš zasunúť pod strechu domu ...

    V príspevku "chlap" sú uvádzané ceny " približné - ak sú platné daj kontakt idem do spolupráce - lokalita Bratislava ( pozemok určite nie je v cene uahrnutý).

    skyle je offline (nepripojený) skyle

    skyle
    Milan.Žiška Pozri príspevok
    Môžeš dať viac údajov - aká veľká garáž na jedno alebo na dve autá, s bránou segmentovou drevenou, plochá strecha alebo ju mieniš zasunúť pod strechu domu ...

    V príspevku "chlap" sú uvádzané ceny " približné - ak sú platné daj kontakt idem do spolupráce - lokalita Bratislava ( pozemok určite nie je v cene uahrnutý).
    Bude to normalna bytovka a pod nou budu garaze. Tak na takuto garaz sa pytam aj ja. A cely cas pisem, ze to bude bytovka, tak nerozumiem, preco tu spominate dom, dvojgaraz ... Pozemok je nas vlastny.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    skyle, troska to rozpis, tiez mi nie je jasne o co vlastne ide a naco sa pytas? kto bude stavat bytovku, preco na tvojom pozemku, za aku cenu ti to ma predat - iba naklady alebo trhovu...
    za 15-20tis za m2 ti byt nikto nepreda... to su naklady firmy, bez dph pozemku, sieti, projektu atd.
    garaz vychadza v priemer asi tolko co byt .. na m2

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    skyle Pozri príspevok
    Dakujem Ti velmi pekne, tiez som ratala tych 15 000-20 000,-. A neporadis aj kolko vyjde garaz? Dik
    Ty máš "sľúbené", že ti ten byt predajú za výrobné náklady ? Bez zisku pre developera ? Ťa znovu upozorňujem, že to sú približné výrobné náklady (v BA sú cca. o 30% vyššie) a ešte som nestretol developera, ktorý by staval bytovku len preto, aby niekomu predával byty za výrobné náklady

    Predajná cena býva o 100% - 300 % vyššia (závisí od doby stavania).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.