Zavrieť

Porady

vyzivne na dieta

Ahoj som rozvedena poberam davku hmotnej nudzi 4660 aj s rodinnymi pridavkami a+vyzivne 1200 sk mam 12r. dceru,po 10 rokoch chcem dat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,byvali manzel zaraba 17000 v cistom.Prosim o radu kolko by som si mohla ziadat vyzivne.Je rozvedeny a nema ine deti a byva zo svojou matkou. O dceru nema zaujem a okrem vyzivneho jej nekupil nic.Dakujem
Usporiadat
Peterika Peterika

Peterika je offline (nepripojený) Peterika

elena stastna Pozri príspevok
Ahoj som rozvedena poberam davku hmotnej nudzi 4660 aj s rodinnymi pridavkami a+vyzivne 1200 sk mam 12r. dceru,po 10 rokoch chcem dat navrh na sud o zvysenie vyzivneho,byvali manzel zaraba 17000 v cistom.Prosim o radu kolko by som si mohla ziadat vyzivne.Je rozvedeny a nema ine deti a byva zo svojou matkou. O dceru nema zaujem a okrem vyzivneho jej nekupil nic.Dakujem

Nemáš nad čím uvažovať, po 10 rokoch má dcéra určite vyššie nároky na výživu a výchovu, kedže exmanžel je zamestnaný tak si myslím, že je naozaj vhodný čas na zvýšenie výživného. Sumu ti ale neporadím - určite máš o tom predstavu no podľa mňa radšej vyššiu ako nižšiu. Pred pojednávaním si nezabudni spísať výdaje mesačné len tak zhruba menovite a položkovite napr. cestovné do školy , stravné v školskej jedálni,zauj.platené krúžky, potreby na tieto krúžky /oblečenie obuv/, no proste výdavky ktoré pred nástupom do školy nemala a teraz má, najlepšie je to aj preukázať dokladom o úhrade. Samozrejme nezabudni poukázať aj na výdavky na bývanie , energiu apod.Aj keby dcérka nemala žiadne iné výdavky tak to výživné exmanželovi určite zvýšia, ak ho má preukázateľné.
Veľa šťastia a pevné nervy!
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Môžeš skúsiť napr. 4.500,-, 5.000,-, ale musíš rátať s tým, že sudca môže byť iného názoru, čiže nerozčuľovať sa, keď prizná menej. Ale menej ako 3.000,- by nemal (to by bolo podľa mňa silné kafe) - aj keď vraví sa "iný kraj, iný mrav".
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

no ja k tomu len toľko na 18 ročného koncom minulého roku odklepnutých 2500 a na 6 ročnú v tom istom období 2000.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V budúcnosti nečakaj znovu 10 rokov.Niektoré ženy si dávajú zvyšovať výživné aj každý rok
Keď dcéra pôjde na strednú,tiež si požiadaj,vtedy súd väčšinou vždy prihliada k zvýšeným potrebám dieťaťa.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Dakujem za odpovede a ako to prebieha na sude,pytaju sa aj ine veci myslim tym moje sukromie.A problem je vtom,co boli naklady na dceru nemam ako podlozit zoberie to sud do uvahy?A ake vydavky berie sud exmanzelovi do uvahy este, mimo najmu. A inu rod. nema.Atie vydavky co mam na dceru, mam napisat aj do toho navrhu?oblecenie, strava,skola a pod. alebo to si napisem a na sude poviem.A ak sa nedostavi na sud exmanzel,ako sa to riesi. A bude na sude vystrajat ci ho sudca umlci.Ked som sa rozvadzala hotova kovbojka, tak viem co ma caka a mam stoho nedobry pocit,ale chcem aby sa dcera mala lepsie.Dakujem a tesim sa na odpoved.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Téma je tu , asi ste nevedeli, kde máte pokračovať .
http://www.porada.sk/t92236-vyzivne-na-dieta.html
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Dakujem za upozornenie ale neviem ako sa to robi.Mam kazdu otazku pisat pod temu vyzivne na dieta?
Naposledy upravil elena stastna : 11.10.08 at 20:11
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ak sa to týka témy výživného na dieťa , tak áno píšte otázky stále do tej istej témy . Ak Vaša otázka bude iného charakteru , tak založte novú tému .
Však si zvyknete , to sú začiatky na Porade .
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

skús rovnako popremýšľať nad tým, či chceš len hľadieť ako on zarába a ty nie, alebo chceš mať vlastnú ekonomickú situáciu lepšiu než tú, ktorú máš dnes. Uberá ti to energiu, ktorú môžeš radšej venovať deťom, alebo svojmu vzdelávaniu a podobne.
Neviem odkiaľ si a ani čo vieš robiť. Ale stále som presvedčený o tom, že sa dá nájsť spôsob ako si zarobiť, alebo aspoň prilepšiť bez nevyhnutnosti hľadieť do iného hrnca.
Každý si svoj kalich dopijeme do dna. Niekto ho bude mať horký, iný zase sladký.

Venuj sa viac sebe, než jemu. Uvidíš, že to bude mať z dlhodobého pohľadu väčší a lepší účinok.

Držím ti palce
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ludo_centrum Pozri príspevok
skús rovnako popremýšľať nad tým, či chceš len hľadieť ako on zarába a ty nie, alebo chceš mať vlastnú ekonomickú situáciu lepšiu než tú, ktorú máš dnes. Uberá ti to energiu, ktorú môžeš radšej venovať deťom, alebo svojmu vzdelávaniu a podobne.
Neviem odkiaľ si a ani čo vieš robiť. Ale stále som presvedčený o tom, že sa dá nájsť spôsob ako si zarobiť, alebo aspoň prilepšiť bez nevyhnutnosti hľadieť do iného hrnca.
Každý si svoj kalich dopijeme do dna. Niekto ho bude mať horký, iný zase sladký.

Venuj sa viac sebe, než jemu. Uvidíš, že to bude mať z dlhodobého pohľadu väčší a lepší účinok.

Držím ti palce
ludo, neviem prečo,ale z tvojho príspevku mám pocit, že ju obviňuješ z toho,že závidí mužovi jeho plat a chce z toho nejako vyťažiť.Alebo sa mýlim?
Nevieme z akého dôvodu žije iba zo sociálnych dávok.Nemusí to byť náročky a dobrovoľne...
Ale stará sa o dieťa,ktoré má aj otca.Prečo by nemohol prispieť k lepšiemu životu svojho dieťaťa, keď je jeho matka momentálne v tiesni ? Tých 1200 sk v dnešnej dobe nie je až tak veľa.12-ročné dievča rastie ako z vody ,len topánky na zimu stoja toľko. Kde je ostatné...?

Myslím, že keby pisateľka príspevku bola taká, že chce ex silou mocou "ošklbať", urobila by tak už dávno a nie po desiatich rokoch
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Mili Ludo ja mu do hrnca nehladim,ale bestarostny zivot ako ma on,ze zabudol na vlastnu dceru si moze dovolit lepsiu ekonomicku situaciu.Ja si ju asi tazko vybudujem,ked pri dcere musim zastupovat aj zanho sustavne behat po doktoroch,2krat rocne do nemocnice,1krat rocne na liecenie a t. d. Ak raz budes mat deti tak pochopis.A nie vsetci nezamestnany su rovnaky.Su aj lajdaci,ale i taky co sa ocitli podobnej situaci ako ja.LEN SOM TI CHCELA VYSVETLIT TO,PRECO SI NEMOZEM DOVOLIT LEPSIU FINANCNU SITUACIU.A dieta ma 2 rodicov tak aspon po 10rokoch mu pripomeniem ze ma dceru.dobru noc.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

Ak niečo nechápem, tak sa spýtam.
Ak nechápeš čo som ti napísal, tak nad tým popremýšľaj a určite prídeš na hĺbku myšlienky, ktorú som ti napísal.
Ak by si aj tak nechápala, tak sa predsa len spýtaj, napíšem to iným spôsobom. Zdá sa mi však, že je dosť výstižné na tvoju obranu čo som napísal.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
m101 Pozri príspevok
A to si pomerne optimistka - za cca 10 rokov zvýšenie 3,7 - 4,15 (min 2,5).
Buď je veľmi neskoro alebo som totálne nechápavá. Čo je tým myslené?
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

ani ja som to nepochopila,neni si sama...................
0 0
dagyna dagyna

dagyna je offline (nepripojený) dagyna

Ahoj si na tom dosť zle, ale aspoň dostávaš výživné ja som ho ešte nevidela a možno ani neuvidím a to sa staráma sama o 4 deti. Držím ti palce a pokiaľ platí treba si podať o zvýšenie, veď mladá nechce len oblečenie aj do školy je treba veľa platiť.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

ahoj, aj ti drzim palce. O zvysenie si podam tie lieky a ockovania su priserne drahe, a on si mysli ze zaplati 1000 sk aje to vybavene.Mame to tazke vsetky ,co sme s detmi same po financnej strankeAale teba obdivujem,ved 4 deti toho aj spapaju.Ja mam jedno a aj 3000 je niekedy malo na mesiac.Velmi ti drzim palce,viem ako je to ,ked ti nema kdo pomoct.
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

ahoj, aj ja mam problem s byvalym manzelom.Chce mi znizit vyzivne,a dceru o ktoru sa vobec nestara videl ju 2x v zivote a ma 14rokov.Plati ako kedy 3000sk.Ja len dufam, ze nase sudy mu to neschvalia aj ked neviem uz nicomu neverim.
0 0
elena stastna elena stastna

elena stastna je offline (nepripojený) elena stastna

Ahoj,ale pokial nema nizky prijem a novu rodinu,tak by mu nemali znizit,ale vsetko je mozne.Ale iba tu na Slovensku.Ja si chcem tiez podat,ale stoho co tu citam sa neviem rozhodnut,neviem si to ani predstavit na tom sude.Budem si pripadat ako na policii.ale 1200 sk na 12roc. dceru je malo.Musime byt silne,nic ine nam nezostava.DRZIM PALCE......
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Okrem slovenčiny si silný aj v matematike. Gratulujem.
Naposledy upravil Rozalka : 14.10.08 at 20:53 Dôvod: výmaz neexistujúceho linku
0 0
tatiana1305 tatiana1305

tatiana1305 je offline (nepripojený) tatiana1305

dobry den, aj ja sa zapojim do debaty o vyzivnom.S prveho manzelstva mam dceru, ktora bude mat 14rokov.Exmanzel plati od roku2005 sumou 3000sk aj ked ani ten rok nema este cely doplateny.Ked mu volam, tak mi povie ze sa mozem hanbit ze este nema priezvisko mojho terajsieho manzela, ze on sa otcom neciti byt on dieta nechcel/asi som ho znasilnila ked ju spolu mame/Ide si podat na znizenia vyzivneho podotykam ze sa o nu vobec nestara prvy krat ju videl v roku 2005 a druhy krat minuly rok pred Vianocami a nedostala od neho ani korunu.Tymto ludom by mali vyzivne este zvysit a nie znizit.Byvaly zije a pracuje v Rakusku.Jemu sa uz rozpada 3 manzelsky vztah, ale tvari sa ako obet zien.Prajem pekny den.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať