Zavrieť

Porady

bolest zuba

Poradte nejake ludove recepty - rastu mi zuby mudrosti a boli ma cela strana a mam pocit napatia akoby mi to opuchlo alebo sa tvoril hnis..co na to, aby sa mi to ukludnilo?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

teplý obklad....aleba biolampa...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

teplý obklad síce pôsobí príjemne, ale ak to máš zapálené, tak sa Ti môže zápal rozšíriť.
Ak máš problém s vyrastaním zubov múdrosti, zájdi k zubárke,ktorá Ti jemne nareže ďasno a zub rýchlejšie vyjde a prestane bolieť.
Ja som tak urobila po troch "hororových"mesiacoch a ľutovala som,že som to neurobila oveľa skôr.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
svecova Pozri príspevok
Poradte nejake ludove recepty - rastu mi zuby mudrosti a boli ma cela strana a mam pocit napatia akoby mi to opuchlo alebo sa tvoril hnis..co na to, aby sa mi to ukludnilo?
Vyplachovať FLORSALMIN-om. Je to výťažok zo šalvie - protizápalový. Pomôže aj spray FLORSALMIN. Oba dostať v lekárni.
0 0
karol.pukancik karol.pukancik

karol.pukancik je offline (nepripojený) karol.pukancik

skus potieranie prerezávajúceho zuba vínom či tvrdším alkoholom. Len potieranie!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja by som poradila potieranie zuba aj jeho celeho okolia ALPOU-uplne obycajnou-tou klasickou s modrou nalepkou.

pouzivame to v rodine nielen pri bolestiach ale aj ked sa prerezavaju zubky detom a vzdy zaberie.
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

na poslednej stolicke na dasne sa mi cez vikend vytvoril hnisavy vacok, hnis mi postupne odteka, uz ma to ani neboli, len mam stale pocit, ze mam v ustach hnis..skusala som ustnu vodu..neviete nieco lepsie?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Na hnis zo zuba si dávajte velký pozor.Ja som mala mŕtvy zub a na ďasne sa mi vytvoril takýto vačok a tiekol hnis asi pol roka, a potom som mala veľké problémy zo žalúdkom a ženské problémy, lebo sa mi to dostávalo do tela.Keď by ste boli tehotná tak to môže poškodiť i plod.Potom mi spravili resekciu zuba a chvalabohu už je pokoj.
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

rozmyslam, ze pojdem k zubarovi, ale mam strach aby mi ho nevytrhol
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

svecova Pozri príspevok
rozmyslam, ze pojdem k zubarovi, ale mam strach aby mi ho nevytrhol
Určite si vybav čo najskorší termín, tvoj zub potrebuje zubného lekára. Pri bolestiach s hnisavým vačkom nemusí ísť zub von. Avšak ak budeš k zubu pristupovať takto ako doposiaľ, že budeš čakať, je to rovná cesta k extrakcii zubu. Pretože hlavné dôvody na vytrhnutie zubu sú: uvoľnený zub - paradontóza, veľmi hlboký rozšírený kaz, neliečený zápal nervu, ktorý postihol už kosť alebo ak sa vytvorí cysta na koreni zuba.
Vytrhnutie zuba by mala byť až posledná možnosť až keď zlyhajú všetky ostatné pokusy o záchranu, pretože vlastnému zubu sa žiaden implantát nevyrovná. Dokonca i mŕtvy zub je lepší ako náhradný. Takže nečakaj a choď, čím skôr k lekárovi.
Držím palce.
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

idem v stredu rano, dufam to dobre dopadne
0 0
elen 10 elen 10

elen 10 je offline (nepripojený) elen 10

ahojte,vytlacil sa mi zub mudrosti,je pokazeny a boli,zubar celustny ho chce chirurgicky odstranit,mate niekto stym skusenosti?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
studený obklad je na to najlepší, vyplychovať si ústa repíkom to hojí, alebo aj tantum verde je dobrý na to. alebo za zubárom. kamoške pred nedavnom sekali 8čky
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
elen 10 Pozri príspevok
ahojte,vytlacil sa mi zub mudrosti,je pokazeny a boli,zubar celustny ho chce chirurgicky odstranit,mate niekto stym skusenosti?
normalne ho vytrhne,čiže to bude potom bolieť ako ked vytrhnú zub.
0 0
elen 10 elen 10

elen 10 je offline (nepripojený) elen 10

dakujem........
0 0
Zedah Zedah

Zedah je offline (nepripojený) Zedah

Nie som si istá, či je to presne "recept" na tvoj prípad, ale všeobecne na bolesti zubov dostať v lekárni bylinné kvapky - Herbadent - tie pôsobia anesteticky. Treba len potrieť ďasno a ostane také "umŕtvené" a zápal sa lieči. Mne veľakrát pomohli, avšak ak je problém dlhodobejší, zubárovi sa nevyhýbaj.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
syrik Pozri príspevok
teplý obklad....aleba biolampa...
syrik, kde je hnis, tam neplo nie je dobré...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Sú dva tábory lekárov, ktorí sú za vytrhnutie, ale aj tí čo sú proti, že vraj, treba zachovať.
Môj muž mal problémy, išiel k lekárke, chodil na výmenu drénu a za 2-3 dni bol OK. Zuby má v poriadku. Zubárka tvrdí, že si zuby treba nechať, kým sú- keď bude treba protézu, možno sa ešte zídu - nebudú musieť ju upevniť na uši
Repík sa mi zdá taký kvasivý v ústach- skôr je dobrý Tantum verde na kloktanie- aj to umŕtvy aj vydezinfikuje a ten Herbadent je tiež dobrý.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Bionda Pozri príspevok
syrik, kde je hnis, tam neplo nie je dobré...
Ja som písala zo svojej skúsenosti...tiež sa mi to zdalo divné..mala som zapálený korienok,chodila som každú chvíľu na čistenie zuba,menili mi vložku ako často to šlo niekoľko mesiacov,vyčistili mi korienok,no bolest neutíchala...posadil ma za biolampu a kázal mi to doma nahrievať...na zápal tieť nie je dobré teplo...no neuveriteľné,ale pomohlo...doteraz,musím si zaklopať,mám pokoj...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

syrik Pozri príspevok
Ja som písala zo svojej skúsenosti...tiež sa mi to zdalo divné..mala som zapálený korienok,chodila som každú chvíľu na čistenie zuba,menili mi vložku ako často to šlo niekoľko mesiacov,vyčistili mi korienok,no bolest neutíchala...posadil ma za biolampu a kázal mi to doma nahrievať...na zápal tieť nie je dobré teplo...no neuveriteľné,ale pomohlo...doteraz,musím si zaklopať,mám pokoj...
Pod pojmom biolampa myslíš asi bioptronovú lampu. Bioptron lampa lieči svetlom, nie teplom (ak sa nemýlim).
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Olice Pozri príspevok
Pod pojmom biolampa myslíš asi bioptronovú lampu. Bioptron lampa lieči svetlom, nie teplom (ak sa nemýlim).
Aj aj...povedal mi,že mi to nahreje sestrička biolampou alebo si to mám doma nahrievať elektickým vankúšom...a riadne to pálilo,takže o tom nepochybujem...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať