Zavrieť

Porady

kurie oko?

ahojte, prosím vás o radu

takmer 3-4 roky mám na chodidlách niečo ako kurie oko... ale nemá to čierne korienky a vôbec to pri chôdzi nebolí, keď tak len zriedka keď som po kúpeli, ale nie je to nejaká výnimočná bolesť, len to cítim.. Skúšala som už takmer všetko, vystrihnúť si to, lastovičník aj vyrezať a vyčuchať ale nijak raz mi to nepomáha. Teraz sa mi to zase rozšírilo a mám ich z 1 už 3 a aj na druhom chodidle sa mi objavuje. Najhoršie na tom je to, že priateľovi sa to objavilo tiež, asi zo sprchy. Má s tým niekto takú skúsenosť?

ďakujem za rady.
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

vyrezať a vyčuchať?? to som nepochopila pravdepodobne to bude bradavica...tá sa zvykne šíriť....treba ísť na kožne, dajú Ti na to tekutý dusík a zmizne to..mala som to tiež...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
gutmuz gutmuz

gutmuz je offline (nepripojený) gutmuz

mala som pocit že pradavice sú vyduté a tmavé... ale toto nie je až také vyduté vyzerá to ako uschnutá koža trošku vystúpená na chodidle a je to kruhové. Mala si také aj ty?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

gutmuz Pozri príspevok
mala som pocit že pradavice sú vyduté a tmavé... ale toto nie je až také vyduté vyzerá to ako uschnutá koža trošku vystúpená na chodidle a je to kruhové. Mala si také aj ty?

Ja som to mala vo veľkosti nechta na malíčku a malo to aj korienky Bola to bradavica...no neviem,viem len to,že šíriť sa zvyknu bradavice...skús na kožné alebo na pedikúru...tam Ti poradia....
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Tzv.kurie oká sú vírového pôvodu. Šíria sa v tele krvnou cestou. Ich likvidácia-teda odumretie trvá cca 21-30 dní. Až koreň odumrie, potom sa dá mechanicky zbytok z kože vylúpnuť. Nový útvar-oko sa už netvorí.
Viem pomôcť. Napíšte na mail dusan.slivka@****************** Pôvod tohoto onemocnenia potvrdí ktorýkoľvek lekár - chirurg.
Na jeho likvidáciu sa sporadicky použíajú aj homeopatika, so striedavými úspechmi pri liečbe aj niekoľko mesiacov. Podmienkou úspechu je vždy likvidácia vyživovacieho riečišťa v ktorom sa vlastne nachádza vírus.
0 0
dusansl dusansl

dusansl je offline (nepripojený) dusansl

Tzv.kurie oká sú vírového pôvodu. Šíria sa v tele krvnou cestou. Ich likvidácia-teda odumretie trvá cca 21-30 dní. Až koreň odumrie, potom sa dá mechanicky zbytok z kože vylúpnuť. Nový útvar-oko sa už netvorí.
Viem pomôcť. Napíšte na mail ............... Pôvod tohoto onemocnenia potvrdí ktorýkoľvek lekár - chirurg.
Na jeho likvidáciu sa sporadicky použíajú aj homeopatika, so striedavými úspechmi pri liečbe aj niekoľko mesiacov. Podmienkou úspechu je vždy likvidácia vyživovacieho riečišťa v ktorom sa vlastne nachádza vírus.
Naposledy upravil Chobot : 30.08.09 at 00:18
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

asi to bude "kurie oko" a ako uz bolo spominane siri sa to...ja som mala tiez velmi davno take (asi z kupaliska), nie vystupene, v podstate to bol len taky okruhly utvar na nohe, v strede som mala aj taku malu bodu...ja ked som s tym isla k lekarovi bolo to uz dost velke a hlboke (ale asi aj ty to po 3-4 rokoch budes mat aj hlboke). Kozna mi na to davala dusik, chodila som tam asi 2x tyzdenne, doma som si to potierala takou vodickou alebo gelom, bolo to ako lak (to neviem ci pomohlo) a tiez som si davala naplaste, nakoniec ked to vypadlo(zhruba po mesiaci az dvoch), tak som tam mala normalnu dieru...
myslim ze aj ty tam mas korienky, len si sa k nim este nedostala
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som mala podobne ale na rukach a boli to bradavice, v lekarni mi mama kupila mastičku i ked to bolelo lebo ta mastička rozožierala kožu ale od vetdy mam s tym pokoj, skus zájsť za lekárom lebo neviem o tom,že by kurie oka sa prenášali na niekoho ineho, môj otec ich ma a nikto iny z rodiny nie a to používame rovnakú vaňu , on si na to kupuje špeci leukoplast čo ,,vyžerie,, kurie oko.vola sa to nálpasť na kurie oka, skus si to kúpiť ak nepomôže nazaj zájdi za lekárom,
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Kurie oko a bradavica nie je to isté,,,alebo je?
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

S tzv. kurím okom mám svoje skúsenosti. Treba ísť ku kožnému, ten to lieči obyčajne tekutým dusíkom, ale keď to máš dlho, korene sú hlboko a aj liečba bude zdĺhavá. Ja som chodila so svojim "okom" 1,5 roka, ale podarilo sa ho odstrániť. Išlo mi to riadne na nervy, lebo po "dusíkovaní" ma noha bolela - mala som to na spodku chodidla, po cca 3 týždňoch mi nohu močila vo vode a odumretú kožku obstrihávala- nič príjemné, ale chirurg ti to nespraví len kvôli tomu, že je to vírusové ochorenie a aj po akomkoľvek hlbokom chirurgickom zákroku nemáš záruku, že sa odstránili aj korene. Žiadne náplaste ani laky mi nepomáhali, až ten nešťastný dusík. Tož moja skúsenosť. Ale určite choď ku kožnému.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
syrik Pozri príspevok
Kurie oko a bradavica nie je to isté,,,alebo je?
nie nie je
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Ľudovo nazývané kurie oko je v lekárskej terminológii bradavica. Takže je to jedno. Ono to kurie oko na spodku chodidla totiž "nevystupuje" lebo si ho pritláčame pri chôdzi, takže to tak nevyzerá ako klasická bradavica.
0 0
adra006 adra006

adra006 je offline (nepripojený) adra006

Ahojte ja som mala tiež taky problem mala som na prste kurie oko a suseda mi poradila namočit šupku s citrona na 24hod do octu a potom tu vymočenu šupku prikladat na celu noc. Takto som to opakovala viac krat a ono to zmyzlo. Mal to aj moj syn a tiež mu to pomohlo vyskušajte to...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
paťuška Pozri príspevok
S tzv. kurím okom mám svoje skúsenosti. Treba ísť ku kožnému, ten to lieči obyčajne tekutým dusíkom, ale keď to máš dlho, korene sú hlboko a aj liečba bude zdĺhavá. Ja som chodila so svojim "okom" 1,5 roka, ale podarilo sa ho odstrániť. Išlo mi to riadne na nervy, lebo po "dusíkovaní" ma noha bolela - mala som to na spodku chodidla, po cca 3 týždňoch mi nohu močila vo vode a odumretú kožku obstrihávala- nič príjemné, ale chirurg ti to nespraví len kvôli tomu, že je to vírusové ochorenie a aj po akomkoľvek hlbokom chirurgickom zákroku nemáš záruku, že sa odstránili aj korene. Žiadne náplaste ani laky mi nepomáhali, až ten nešťastný dusík. Tož moja skúsenosť. Ale určite choď ku kožnému.
Môžem sa opýtať , kedy bol aplikovaný ten dusík ?

Inak , s tým dermatológom súhlasím a doporučujem !
Jeden nikdy nevie , či sa ten nejaký výrastok nezvrhne na niečo horšie

Ale ten kožný v dnešnej dobe už asi použije laser .
Aspoň manželke aplikovali .
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

adra006 Pozri príspevok
Ahojte ja som mala tiež taky problem mala som na prste kurie oko a suseda mi poradila namočit šupku s citrona na 24hod do octu a potom tu vymočenu šupku prikladat na celu noc. Takto som to opakovala viac krat a ono to zmyzlo. Mal to aj moj syn a tiež mu to pomohlo vyskušajte to...
S citronem mám podobné zkušenosti na bradavice. Učila jsem maséry, používali jsme esenciální olej z citronu jako přísadu do masážního oleje. Žákům voněl a měli ho rádi. Měl sice povzbuzující účinek, takže byli v kurzu moc temperamentní a doma málo spali, ale jednomu žákovi v rámci kurzu zmizelo několik bradavic na chodidle.

Koukněte do nějaké literatury o aromaterapii, tam o citronu leccos najdete. Třeba Tisserand - Aromaterapie pro každého. Tuhle knihu vřele podoručuju, je tam popsána léčba spousty zdánlivě nevyléčitelných nemocí.
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
syrik Pozri príspevok
vyrezať a vyčuchať?? to som nepochopila pravdepodobne to bude bradavica...tá sa zvykne šíriť....treba ísť na kožne, dajú Ti na to tekutý dusík a zmizne to..mala som to tiež...
to vyčuchať je hovorové slovo a pravopisne by malo byť vyšúchať
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

ja som tiez mala.staci vyrezat naozaj taky maly stvorcek z citronu ako je kurie oko a dat do octu na24hod.potom presne dat na kurie oko a opakovat kym to nezmizne.mne tiez to pomohlo.este sa daju kupit aj naplaste na kurie oka.to nemam vyskusane ci pomaha.
0 0
amy75 amy75

amy75 je offline (nepripojený) amy75

chcem sa spytat liecba tekutym dusikom boli.teda samotny zakrok,zajtra idem s dcerou koznej a neviem na co mam byt pripravena
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

amy75 Pozri príspevok
chcem sa spytat liecba tekutym dusikom boli.teda samotny zakrok,zajtra idem s dcerou koznej a neviem na co mam byt pripravena
Trošku bolí,ale dá sa to vydržať....mne to robili na chodidle a bude to znieť smiešne,ale dala by som si to znovu robiť...mne to bolo príjemné
0 0
amy75 amy75

amy75 je offline (nepripojený) amy75

tak to ma upokojilo,moja dcera ma panicky strach z lekarov. Chodi sa na kontroly?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať