Zavrieť

Porady

dovoz vozidla

Dobry den, chtel bych se Vas zeptat, ktery slovensky zakon upravuje dovoz a registraci vozidel na Slovensku?
Usporiadat
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Dnes som mal ten zákon v rukách (aspoň myslím, že to bol on). Volal sa asi takto: "Zákon o podmienkach ... na prevádzku ... na pozemných komunikáciách". Ráno Ti to pozriem a doplním. Alebo ma dovtedy možno niekto iný predbehne a odbremení.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Takže Papouch,
je to zákon č. 725/2004 Z.z. z 2. decembra 2004 o "Podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách a o zmene a doplnení niektorých zákonov"
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak ide o dovoz "nových" dopravných prostriedkov z EÚ treba pozrieť aj zákon o DPH.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak ide o dovoz "nových " dopr.prostriedkov z EÚ treba pozrieť aj zákon o DPH.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

nemate niekto zmaknutu celu tuto problematiku? zaujimalo by ma, co to vsetko obnasa, doviezt zvonku auto, teda z EU a nie nove...
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

ucetni_fantozzi
nemate niekto zmaknutu celu tuto problematiku? zaujimalo by ma, co to vsetko obnasa, doviezt zvonku auto, teda z EU a nie nove...
No neviem čo chceš všetko vedieť. Ja som si doviezol zo zahraničia už 3 auta - jazdené.
Takže pôjdeš von, kúpiš auto , zaplatíš, zoberieš faktúru od zahraničného predajcu - bez zahraničnej dph.
V zahraničí pôjdeš na TUV - kontrolu, kde ti vydajú zahraničný TP - zelený a prevozné značky štandartne na 14 dní s poistením platným pre celú europu, aby si mohol isť vozidlom po cestách v zahraničí. Tento špás stojí cca 140 EUR. To je v zahraničí všetko.

Faktúru zaúčtuješ ako intrakomunitárny obchod , urobíš samozdanenie, pričom pokial sa jedná o úžitkové vozidlo máš nárok na vrátenie dane.

Čo sa týka prihlásenia vozidla je to už veľmi jednoduché:
1. potrebuješ COC certifikát, ktorý ti na požiadanie a za finančnú odmenu cca 5000 sk vydá oficiálny importér danej značky na slovensku.
2. doviezť môžeš vozidlo vyrobené najneskôr v roku 1996.
3. Požiadaš o začatie konania na ObU kde predložíš, COC certi, zahraničný TP.
4. poplatok za konanie je ak sa nemýlim 2000 Sk.
5. konanie ti prerušia a pošlú ťa na administratívnu kontrolu na STK za 180 Sk.
6. prídeš z STK zaplatíš im vyššie uvedený poplatok 2000 Sk + ešte poplatok do recyklačného fondu 3000 Sk a dostaneš rozhodnutie.
7. prídeš na políciu doložíš rozhodnutie , dáš 2050 Sk a dostaneš TP a EČ.
8. Jazdíš , jazdíš a jazdíš.

Ak ešte chceš niečo vedieť pýtaj sa !
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

píšeš, že si doviezol tri autá, na živnosť alebo pre seba? Nie sú obmedzenia?
pic13290.jpg  
0 0
Martinka99 Martinka99

Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

krusa
1. potrebuješ COC certifikát, ktorý ti na požiadanie a za finančnú odmenu cca 5000 sk vydá oficiálny importér danej značky na slovensku.
Ak by mal niekto záujem o COC certifikát na VW alebo Audi, viem zabezpečiť tak do 3000,-Sk. Pekný deň
0 0
Martinka99 Martinka99

Martinka99 je offline (nepripojený) Martinka99

Dovoz ojazdeného vozidla nemusí byť len na prevozných značkách. Kto sa nechce zdržiavať na úradoch v danej krajine, môže si zabezpečiť odťahovku zo Slovenska (samozrejme cenovo výhodnú), čo sa potom zhruba rovná cene prevozným značkám.
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

krusa
No neviem čo chceš všetko vedieť. Ja som si doviezol zo zahraničia už 3 auta - jazdené.
Takže pôjdeš von, kúpiš auto , zaplatíš, zoberieš faktúru od zahraničného predajcu - bez zahraničnej dph.
V zahraničí pôjdeš na TUV - kontrolu, kde ti vydajú zahraničný TP - zelený a prevozné značky štandartne na 14 dní s poistením platným pre celú europu, aby si mohol isť vozidlom po cestách v zahraničí. Tento špás stojí cca 140 EUR. To je v zahraničí všetko.

Faktúru zaúčtuješ ako intrakomunitárny obchod , urobíš samozdanenie, pričom pokial sa jedná o úžitkové vozidlo máš nárok na vrátenie dane.

Čo sa týka prihlásenia vozidla je to už veľmi jednoduché:
1. potrebuješ COC certifikát, ktorý ti na požiadanie a za finančnú odmenu cca 5000 sk vydá oficiálny importér danej značky na slovensku.
2. doviezť môžeš vozidlo vyrobené najneskôr v roku 1996.
3. Požiadaš o začatie konania na ObU kde predložíš, COC certi, zahraničný TP.
4. poplatok za konanie je ak sa nemýlim 2000 Sk.
5. konanie ti prerušia a pošlú ťa na administratívnu kontrolu na STK za 180 Sk.
6. prídeš z STK zaplatíš im vyššie uvedený poplatok 2000 Sk + ešte poplatok do recyklačného fondu 3000 Sk a dostaneš rozhodnutie.
7. prídeš na políciu doložíš rozhodnutie , dáš 2050 Sk a dostaneš TP a EČ.
8. Jazdíš , jazdíš a jazdíš.

Ak ešte chceš niečo vedieť pýtaj sa !
dakujem za rozsiahlu reakciu, ale asi presne nevystihla to, co som chcel vediet, tazke par upresnujucich info:

1/ to auto by sa kupovalo u sukromnej osoby (teda asi kupna zmluva), ma svoje platne znacky aj TUV - alebo tieto sa pri predaji odoberu?
2/ DPH sa plati iba pri novych vozidlach, nie? §20 ods. 3
3/ rok vyroby najviac 1996??? novsie nie? nepomylil si sa?
4/ poplatky, ak dobre ratam, tak 2000 ObU + 3000 RF + 2000 DI + nieco na STK...

vraj funguju tipkovia, ktori celu tuto behacku vybavia, len takych nepoznam...
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Chcem sa opýtať znalých, kde sa dajú najlepšie kúpiť - myslím cenovo - ojazdené autá. Niekto mi povedal že sú v Belgicku najlacnejšie, iný vo Francúzku takže neviem do ktorej časti sveta sa obrátiť.
24_1_54.gif  
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

kukučka
píšeš, že si doviezol tri autá, na živnosť alebo pre seba? Nie sú obmedzenia?
priniesol som ich pre potreby firmy
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

Martinka99
Dovoz ojazdeného vozidla nemusí byť len na prevozných značkách. Kto sa nechce zdržiavať na úradoch v danej krajine, môže si zabezpečiť odťahovku zo Slovenska (samozrejme cenovo výhodnú), čo sa potom zhruba rovná cene prevozným značkám.
Ano dá sa aj odťahovka. všetko záleží na tom odkial kupuješ auto.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

ucetni_fantozzi
dakujem za rozsiahlu reakciu, ale asi presne nevystihla to, co som chcel vediet, tazke par upresnujucich info:

1/ to auto by sa kupovalo u sukromnej osoby (teda asi kupna zmluva), ma svoje platne znacky aj TUV - alebo tieto sa pri predaji odoberu?
2/ DPH sa plati iba pri novych vozidlach, nie? §20 ods. 3
3/ rok vyroby najviac 1996??? novsie nie? nepomylil si sa?
4/ poplatky, ak dobre ratam, tak 2000 ObU + 3000 RF + 2000 DI + nieco na STK...

vraj funguju tipkovia, ktori celu tuto behacku vybavia, len takych nepoznam...
značky ti odoberú. Na vývoz sú osobitné značky.
Ak kupuješ ojazdené vozidlo jeho cena je cenou s dph.
rok 1996 som myslel ako najstaršie možné dovezenie vozidla. Ak chceš novšie nie je problém.
čo sa týka ľudí ktorí ti to vybavia asi sú, ale ja ich nevyužívam.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

anto
Chcem sa opýtať znalých, kde sa dajú najlepšie kúpiť - myslím cenovo - ojazdené autá. Niekto mi povedal že sú v Belgicku najlacnejšie, iný vo Francúzku takže neviem do ktorej časti sveta sa obrátiť.
všetko záleží na tom aké auto chceš. Napríklad v Holadsku je už všetko drahé lebo tam nakupujú moldavci, ktorí dvíhajú ceny. Ich nákup je taký, že prídu do autobazáru pozrú na ľavú stranu a povedia: "prvých dvadsať áut na tejto strane beriem", bez ohľadu na to či je to vrak alebo mercedes, či stojí 1000 EUR alebo 20000 EUR. Ja som zatial nakupoval auta v Nemecku a väčšinou v západnom pri Severnom mori, tam boli v najlepšom stave a za dobrú cenu. Konkretne Hamburg, Hannover, atd.
0 0
cuvo2 cuvo2

cuvo2 je offline (nepripojený) cuvo2

Ďakujem, čiastočne ste vyriešili aj môj problém.
Možno ešte takáto otázka. Samozrejme, že sa to robí, keby sa to nerobilo, by som túto otázku nedával. Mám mimo iného aj hrzavého Favorita, na značkách. V čechách teraz idú favority za minimum. Rozmýšlam doviesť takýto stroj z čiech a postaviť ho na moje ŠPZ. Nakoľko väčšinou sú to autá staršie ako rok výroby 1996, tak ak viete poradte prosím ako na to.
0 0
krusa krusa

krusa je offline (nepripojený) krusa

cuvo2
Ďakujem, čiastočne ste vyriešili aj môj problém.
Možno ešte takáto otázka. Samozrejme, že sa to robí, keby sa to nerobilo, by som túto otázku nedával. Mám mimo iného aj hrzavého Favorita, na značkách. V čechách teraz idú favority za minimum. Rozmýšlam doviesť takýto stroj z čiech a postaviť ho na moje ŠPZ. Nakoľko väčšinou sú to autá staršie ako rok výroby 1996, tak ak viete poradte prosím ako na to.
myslím, že s tým už nepochodíš. Novelou zákona o premávke na pozemných komunikáciach bola zrušená možnosť prestavby, t.j. nevieš legalizovať výmenu karosérie. Vieš to urobiť len ako nové prihlásenie vozidla.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Chcem poprosiť tých Poraďákov, ktorí sa zaoberajú dovozom ojazdených osobných MV z EÚ. Mám nasledovnú otázku : firma doviezla v minulom štvrťroku ojazdené MV z ČR od platiteľa DPH, ktorý na fa neuvádza počet najazdených km, ani že fa predáva z IM, kde DPH nebola odpočítaná na vstupe, ale uviedol, že fa je bez DPH z dôvodu exportu. Z toho dôvodu som urobila samozdanenie, MV zaúčtovala na sklad ako tovar na účet 132. Majiteľ firmy sa teraz rozhodol MV predať, ale DPH chce odviesť len z rozdielu nákupnej a predajnej ceny, s čím ja nesúhlasím, nakoľko na základe takto prijatej fa sa muselo samozdaniť. Keď som sa informovala vo firme, kde mesačne dovážajú 15-20 ojazdených MV ako tovar, povedali mi, že postupujú podľa nášho zákona o DPH, že ten platí aj v ostatných krajinách EÚ!! a že podľa § 36 ak je uvedený na fa, MV nesamozdania, ak je §41 samozdania.
No a teraz som totálne domotaná! Platí skutočne zákon o DPH ten istý aj čo sa týka §§ u nás aj v EÚ?, tak prikladám znenia podľa nášho zákona :
-------------
§ 36
Služby verejnoprávnej televízie
a verejnoprávneho rozhlasu


Oslobodené od dane je vysielanie verejnoprávnej televízie a verejnoprávneho rozhlasu okrem vysielania reklám, telenákupu a sponzorovaných programov vrátane ich propagácie.
--------------
§ 41
Prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier



(1) Oslobodené od dane je prevádzkovanie lotérií a iných podobných hier osobou, ktorá má povolenie na ich prevádzkovanie podľa osobitného predpisu.21)

(2) Od dane je oslobodená aj činnosť spočívajúca v zabezpečení prevádzkovania lotérií a iných podobných hier, ktorá je vykonávaná v mene a na účet osoby, ktorá má povolenie na prevádzkovanie podľa osobitného predpisu. Zabezpečením prevádzkovania lotérií a iných podobných hier sa rozumie príjem stávok, predaj žrebov, výplata výhier a ďalšie služby priamo s nimi spojené, poskytované mandatárom.
----------------
Teraz neviem, čo si mám z toho vybrať? Tvrdia mi, že nemám postupovať podľa nášho zákona!, ale prosím vás podľa akého iného mám postupovať, keď sme firma zapísaná v SR, sídlo máme v SR, účtujeme podľa zákonov platných v SR... No a majiteľ našej firmy mi tvrdí to isté, mám postupovať podľa zákona o DPH platného v EÚ! A to je prosím vás ktorý? Čítali ste ho? Ja myslím, že keď to tvrdí takáto firma, keď to tvrdí aj majiteľ, že určite existuje, len ja som ho asi nechcela pochopiť, alebo nevedela nájsť!

Ako by ste tento problém vyriešili vy?
Budem vďačná za každú odpoveď.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Nikto nemal podobný problém?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No nechápem z ktoré ho zákona to vybrali tie §.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať