Zavrieť

Porady

holiaci strojcek vs normalna ziletka

mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

martin-011 Pozri príspevok
mate niekto nejaky nazor co je lepsie..ja pouzivam klasiku s 5 cepielkami, ale rozmyslam o holiacom strojceku..ze co je lepsie...diky
Strojček nikdy neholí tak hladko, ako žiletka.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
Chobot Pozri príspevok
Strojček nikdy neholí tak hladko, ako žiletka.
Dobre vedieť, ja som chcela kúpiť strojček manželovi na Vianoce ...
To by som mala potom stále nedokonale oholeného manžela
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
ZDENIELA Pozri príspevok
Dobre vedieť, ja som chcela kúpiť strojček manželovi na Vianoce ...
To by som mala potom stále nedokonale oholeného manžela
Práve som chcel povedať, aby sa vyjadrili priateľky, manželky, frajerky a pod. holiacich sa chlapov.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.

Tu je to:

http://www.porada.sk/t92862-holiaci-strojcek.html
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

Pridám aj ja svoje skúsenosti.
Niekoľko rokov som sa holieval žiletkou. Potom som prešiel na vibračný systém, aký používa napríklad Braun a neskôr som začal používať Philishave Sensotec HQ8894, pri ktorom som zostal dodnes.
Z mojich skúseností - jedinú nevýhodu elektrických strojčekov vidím v tom, že neoholia tak hladko ako žiletkové. Napriek tomu, nemenil by som. Pokiaľ netrvám na tom, aby bola moja tvár hladká ako detská prdelka, nie je to "nedokonalejšie" oholenie žiadnym problémom. Oproti žiletkovým je šetrnejší voči pokožke, nehrozí žiadne riziko porezania. Nepotrebujem kupovať žiadne peny na holenie. Tým pádom nehrozí, že by som zafŕkal umyvadlo a okolie. Síce to tak nerobím, ale kľudne sa môžem holiť aj oblečený, odev sa neznečistí, pretože 90% oholeného strniska ostáva v strojčeku a zvyšok padá do umývadla.
Ten mnou používaný model patrí k tým kvalitnejším, dennodenne ho používam asi 5 rokov bez nutnosti výmeny frézok, alebo batérie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
ROBIN111 Pozri príspevok
Pridám aj ja svoje skúsenosti.
Niekoľko rokov som sa holieval žiletkou. Potom som prešiel na vibračný systém, aký používa napríklad Braun a neskôr som začal používať Philishave Sensotec HQ8894, pri ktorom som zostal dodnes.
Z mojich skúseností - jedinú nevýhodu elektrických strojčekov vidím v tom, že neoholia tak hladko ako žiletkové. Napriek tomu, nemenil by som. Pokiaľ netrvám na tom, aby bola moja tvár hladká ako detská prdelka, nie je to "nedokonalejšie" oholenie žiadnym problémom. Oproti žiletkovým je šetrnejší voči pokožke, nehrozí žiadne riziko porezania. Nepotrebujem kupovať žiadne peny na holenie. Tým pádom nehrozí, že by som zafŕkal umyvadlo a okolie. Síce to tak nerobím, ale kľudne sa môžem holiť aj oblečený, odev sa neznečistí, pretože 90% oholeného strniska ostáva v strojčeku a zvyšok padá do umývadla.
Ten mnou používaný model patrí k tým kvalitnejším, dennodenne ho používam asi 5 rokov bez nutnosti výmeny frézok, alebo batérie.

ZNAČKA A TYP.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
220870 Pozri príspevok
ZNAČKA A TYP.
Ved napisal, že Philishave. Ja mam tiež tu značku 15 rokov bez poruchy. Akurat ako opisuje ROBIN111, on sa holi každy den. Ja nie. Ja sa v nedelu vecer oskriabem žiletkou, to mi ako tak vydrži do utorka. Streda, štvrtok, piatok nastupuju frezy na Philishave a cez vikend si tvar odpočinie, necham narast strnisko.
Stroje Phlishave su teraz moderne, trojhlavove, s vykyvnymi hlavami. Ja mam kvazi cestovny, s dobijacimi baterkami (akurat tie som vlastne menil), dvojhlavovy, nema vykyvne hlavy. Brity, t.j.ostrie je stale ako nove. To bol vtedy taky novy patent. Prave brit ma na sebe dalsi falosny brit z plechu, ten vlastne pri otačani frezy sa zakusne do vlasu strnicka ako prvy, trochu ho povytiahne a nasledne ostry brit ureže a vlas sa vrati pod pokožku. Pametam tu reklamu na rakuskej TV v 80-ych rokov ako dnes. Reklama samosebou zveličuje, ale je to kvalitne. Svojho času to chceli napodobniť v sovietskom zväze, otec dostal zn.Charkiv ale stalo to zaprd.
A preco strojcek? Mne by každodenne holenie žiletkou robilo vyražky. Citliva pleť neznasa škriabanie žiletkou. Mne strojcek vyhovuje.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No tu je cela historia od Philishave:


alebo tu:
http://homepage.ntlworld.com/paul.li...so/razors.html
Tento navod hovori, že to su tak 60-roky, to je este bez toho patentu co opisujem:

No a ten paten co som opisoval sa vola LIFT AND CUT
takto vyzeraju frezy

toto je princip techniky lift and cut:

no a duves si zasluzi nejaky bodik, prosim, prosim
0 0
bobino38 bobino38

bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

....jedine Gillette, 5 čepielok na baterky, pocit po oholení je oveľa dokonalejší ako po strojčeku...pleť akoby omladne...a určite mi dajú za pravdu aj ženy:-))
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pleť možno omladne, no muž nie.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
duves Pozri príspevok
Už tu je niekde tema o hol.strojčekoch. Na philips nedam dopustiť.
Ja tiež, a ešte nedám dopustiť na frézkový.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Je to zvyk, ja som pred 30 rokmi vyhral /akože ináč/ CHARKIV a ten mi vydržal neuveriteľných 15 rokov a od tých čias používam len el. hol strojčeky, dôležité je holiť sa pravidelne každý deň a raz za mesiac použijem žiletku k upokojeniu manželky, že sa holim..... nestačí?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
erzet Pozri príspevok
Ja tiež, a ešte nedám dopustiť na frézkový.
Philishave su iba frezove. Oni planžetove nevyrabaju.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kolenčík Pozri príspevok
Je to zvyk, ja som pred 30 rokmi vyhral /akože ináč/ CHARKIV a ten mi vydržal neuveriteľných 15 rokov ?
Ten spominam tiež, par prispevkov nazad. Poznal som ho.

p.s.a kde bola vyhra? maturita odborara? tam boli take vyhry.
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
duves Pozri príspevok
Philishave su iba frezove. Oni planžetove nevyrabaju.
OK. Nevedel som. Tak všeobecne. Mám rád iba frézkové.
0 0
Kolenčík Kolenčík

Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

Nie, získal som dvoch odberateľov časopisu Javisko, a ostatní čitatelia nezískali asi nikoho.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Volba systemu holiacieho strojceka zalezi od hrubky chlpkov, od rychlosti rastu, od polohy najma na krku, od citlivosti pokozky na holenie a pod. Ja sa holim zasadne iba ziletkou, elektricke neznasam,je jedno, ci ide o frezu, ci vibracny, mam ich doma niekolko. Ziletka je ziletka, je to vec praxe, oholenie trva iba chvilku a s modernymi ziletkovymi strojcekami sa clovek uz tak lahko neporeze, ak nie je pripity
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja som chcel už viackrát pridať body . A by som ich pridal aj teraz ,ale nedá sa to v tzv neodborných .Preto sa pýtam čo sú to odborné. LEN Účtovníctvo , zábava ..... ,tj tá najodbornejšia téma z ktorej vznikla porada.? alebo téma v ktorej niekto odborne poradí tomu druhému!?
Aspoň takto DUVES ďakujem za radu.
0 0
KIKA16 KIKA16

KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

Túto téme som nahodila aj ja, ale takú vyčerpávajúcu odpoveď som nedostala. Chcela som ju oceniť bodíkom, nejde to. Takže oceňujem aspoň slovíčkom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať