Zavrieť

Porady

Ako rychlo stavat

Zatial mam postavene zaklady,na jar chcem zacat tahat mury.Neviem ci je dobre dokoncit a nastahovat sa v roku 2009 alebo urobit len hrubu stavbu, nechat cez zimu postat a dokoncit a nastahovat sa az v 2010.
Dakujem za rady.
Usporiadat
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

Zalezi ako rychlo chces byvat a z akych materialov stavias.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
petervi petervi

petervi je offline (nepripojený) petervi

Stavat budem z Porotherm profi 40 ,strop klasika zelezobeton, strecha tondach.Byvat mam kde ,ale ak by bolo mozne nastahujem sa skor,ale nic nechcem urychlit tak sa radsej pytam na Vase nazory.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Hneď ako sa bude dať postavte múry dajte dom pod strechu .Nechajte dva mesiace stáť,( medzitým môžete urobiť el. vodu a plyn) potom urobte omietky a potery .Nechajte mesiac vysušiť ,až potom namontujte okná a dvere.Potom stačí vymaľovať a môžete bez obáv bývať už v priebehu jedného roka.
0 0
16lukasko 16lukasko

16lukasko je offline (nepripojený) 16lukasko

Najprv omietky až potom okná a dvere?? ja by som to naopakD A radím neunáhliť to stavanie.. všetko musí vyzrieť..
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Normálne je najskôr omietnuť až potom osadiť okná.Len na Slovensku sa to robí naopak.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Hneď ako sa bude dať postavte múry dajte dom pod strechu .Nechajte dva mesiace stáť,( medzitým môžete urobiť el. vodu a plyn) potom urobte omietky a potery .Nechajte mesiac vysušiť ,až potom namontujte okná a dvere.Potom stačí vymaľovať a môžete bez obáv bývať už v priebehu jedného roka.
A kým nebudú okná nezabudnite priviazať ku každému otvoru pitbula. Inštalácie majú nohy, myslite na to. Žasnem nad tým ako ľahko si to ľudia predstavujú. Teda aj ja som si to nejak tak, kým som nestaval.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

220870 Pozri príspevok
Normálne je najskôr omietnuť až potom osadiť okná.Len na Slovensku sa to robí naopak.
Určite všetci vieme prečo! Len si predstavte naťahanú elektriku od večera do rána v otvorenom baráčiku bez okien.
0 0
timmo1 timmo1

timmo1 je offline (nepripojený) timmo1

..nechápem kde sa najskôr omieta a potom osádzajú okná ))
0 0
img_rbk img_rbk

img_rbk je offline (nepripojený) img_rbk

Ja som staval garáž a rýchlo som po dokončení tam uložil MB-120. Neboli založené ani garážové dvere a MB-čka nám veľmi rýchlo zhrdzavela s porovnaním s inou rovnako starou. Nič netreba naháňať.
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

220870 Pozri príspevok
potom urobte omietky a potery .Nechajte mesiac vysušiť ,až potom namontujte okná a dvere.
Ako sa omietaju okenne a dverove otvory?

Omieta sa aj priestor ostenia a parapetu? Alebo toto okolie okna sa omietne az po usadeni okna?

Dakujem za radu.
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
petervi Pozri príspevok
Zatial mam postavene zaklady,na jar chcem zacat tahat mury.Neviem ci je dobre dokoncit a nastahovat sa v roku 2009 alebo urobit len hrubu stavbu, nechat cez zimu postat a dokoncit a nastahovat sa az v 2010.
Dakujem za rady.
My sme začali stavať 01.05.2007 a 20.12.2007 sme už aj bývali s tým, že aj interiér bol urobený komplet. A to sme ešte búrali na pozemku aj starú drevenicu s humnami. Stavali sme z Ytongu 38,5, aj sme rovno zateplili 10 cm polystyrénom a na konci leta sme začali používať odvlhčovače, cca 70 litrov za 24 hod. sme vylievali vody. Dom má úžitkovú plochu 250 m2. Bývame už rok a zatiaľ nemáme žiadne viditeľné problémy.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Evita stavali Vám tak rýchlo, že ste si nestihli všimnúť, že Vám stavali z Ytong 375 nie z 38,5. Zateplenie 10 cm polystyrénu v Ytongu tejto hrúbky znamená rosný bod v murive, ktorý prináša zrážanie vodnej pary na vodu v murive a s tým spojené nepríjemnosti v podobe plesní. Bohužiaľ.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Ferdosondo napíš, aká je podľa teba idealna kombinácia.

Dakujem.

Ešte by som chcel vedieť, či tie plesne sú zvnútra domu, alebo medzi murivom a polystirénom ?
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Ferdosondo Pozri príspevok
Evita stavali Vám tak rýchlo, že ste si nestihli všimnúť, že Vám stavali z Ytong 375 nie z 38,5. Zateplenie 10 cm polystyrénu v Ytongu tejto hrúbky znamená rosný bod v murive, ktorý prináša zrážanie vodnej pary na vodu v murive a s tým spojené nepríjemnosti v podobe plesní. Bohužiaľ.
Ferdosondo, máš asi pravdu, že to bol Ytong 375, ale ja si to už ani nepamätám a viem, že sa vyrábajú len určité parametre, takže, každý kto pozná aké, tak túto moju chybičku v cm považuje za bezpredmetnú, lebo vie aké sa vyrábajú ytongy. Neviem, kedy sa môže začať prejavovať nejaká pleseň, ktorá podľa teba isto bude, ale zatiaľ nemáme nikde nič. Dom sa staval ako nízkoenergetický, plastové okná s trojsklom, koeficient 0,5, tepelné čerpadlo a dlho sme používali odvlhčovače. Oteplovať sme museli ihneď, kým nebola po bokoch druhého poschodia strecha - francúzske valby, lebo keď by sa to prikrylo, už by sme sa tam nikto nedostal. Máme v dome aj vlhkomer a kontrolujeme ho, ukazuje hodnoty v norme. Okná sa nerosia, iba keď povešiam prádlo v dome, tak v tej miestnosti. No dúfam, že nemáš pravdu s tou plesňou, poznám aj takých čo už bývajú viac rokov a majú takto postavené-oteplené a zatiaľ sa im nič neprejavuje.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

S tou vlhkosťou ste to vyriešili dobre. Neviem si predstaviť, čo by to robilo, keby ste nemali tie odvlhčovače pri tej rýchlej výstavbe. Podľa mojich skúseností a toho čo píšeš nemáte viac ako 50%,skôr myslím že menej, čo je dobre. Tých 38,5 alebo 37,5 je v podstate jedno.
Pokiaľ uvažujeme o rosnom bode, tak tam môže byť problém. Pri vnútornej teplote 22 C, vlhkosti 50 % je rosný bod pri 11,1 C. Pri danom zateplení a vonkajšej teplote napr. -12 C je na styku Ytong-EPS teplota 3 C. To znamená, že voda sa bude zrážať v múre a vytvárať podmienky pre vznik plesní. Avšak tých -12 C a väčšia zima je len pár dní v roku. Po zvýšení vonkajšej teploty sa táto skondenzovaná voda z muriva odparuje naspäť do miestnosti. V podstate vlani ani nebola zima, takže sa tam toho veľa nenakondenzovalo.
0 0
evita evita

evita je offline (nepripojený) evita

tá čo chce veľa vedieť
Ferdosondo, naozaj bez odvlhčovačov by sme sa nemohli nasťahovať v prvom roku, toho sme si boli vedomí. Aj keď nemáme keramické stropy, ale drevené, novostavba potrebuje vyschnúť, čiže mi sme ťahali vodu len zo stien a podlahy sme mali zaliate odlahčeným betónom ANTHYDRID, ktorý tiež obsajuhe menej vody ako klasický betón na podlahy /číslo neviem/. A tá vlhkosť je ako píšeš pod 50. Stále sme v "skúšobnej lehote", takže až čas ukáže, čo sme zanedbali.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Na rohy ostení sa osadia podomietkové rohové profili.Je nutné aby ostenia boli rovné.na slovensku to majsri nerobia lebo majú x výhovoriek ako sa to nedá urobiť. Ale keby si to skúsili tak by zistili že je to rýchlejší a čistejší pracovný postup . Tie námietky ohľadne krádeží majú tiež niečo do seba.Ale nie každý stavia na zelenej lúke blízko Bratislavy alebo vedľa cigánskej osady.V poslednom roku sme takto omietali tri domy, z štyroch.A nikto nič neukradol .Treba dobre skombinovať a načasovať remeslá.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mlaco Pozri príspevok
Ako sa omietaju okenne a dverove otvory?

Omieta sa aj priestor ostenia a parapetu? Alebo toto okolie okna sa omietne az po usadeni okna?

Dakujem za radu.
Ak sú ostenia rovné tak ich netreba pred osádzaním omietať ak sú krivo vymurované tak to treba urobiť, aj parapety.V podstate to vyrovnanie budete realizovať tak či tak.Okenný alebo dverný otvor by mal byť ideálne 0,5-1,0cm väčší ako okno-dvere.Platí to tak na šírku ako aj na výšku okna.Ak to po stavebnej stránke je možné tak vám doporučujem na ostenia miesto malty použiť Styrodur. Okenné ostenia sú tým pádom hneď aj dobre zateplené, menej rosia . je to síce drahšia varianta ale na druhú stranu to zvládne aj šikovnejší domáci majster.
0 0
titiko20 titiko20

titiko20 je offline (nepripojený) titiko20

no tak to je mi dake divne... som murar a o takomto postupe som zatial nepocul...
maximalne mozes omietnut steny bez otvorov (okna, vchodove dvere)
0 0
mlaco mlaco

mlaco je offline (nepripojený) mlaco

220870 Pozri príspevok
Na rohy ostení sa osadia podomietkové rohové profili.Je nutné aby ostenia boli rovné.na slovensku to majsri nerobia lebo majú x výhovoriek ako sa to nedá urobiť...
Dakujem za radu... aby som tomu uplne rozumel, chcem sa spytat kam presne sa osadia tieto rohove podomietkove listy?

a) Je to vo vnutornych rohoch okenneho otvoru, priecne cez obvodovu stenu, vrcholom L profilu smerom do rohu otvoru?

b) Alebo myslis po obvode okenneho otvoru na styku s buducim ramom okna po celej jeho dlzke, po celom obvode, okenneho otvoru, vrcholom L profilu smerom do vnutra otvoru?


(prikladam obrazky)
Naposledy upravil mlaco : 18.01.09 at 12:10
variant-a.jpg  
variant-b.jpg  
1/1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať