Zavrieť

Porady

Kožné výrastky

Môjmu manželovi sa tvoria na koži "kožné výrastky", neviem to inak definvať, je to akoby malá gulička, ktorá sa drží na tenkej koži. Nebolí to, ani to nie je citlivé. Nemá toho veľa, ale ak má niekto podobný problém, ako ste to riešili? Máte nejakú informáciu z čoho to vzniká?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    valdo16 Pozri príspevok
    Chcel som sa spýtať, či moc vadí, keď som si jeden takyto kožný výrastok pod pazuchou nechtiac odtrhol. Pretože nebol zas nejak strašne veľký.
    Vopred ďakujem za odpoveď.
    je možné, že tým, že si si nechtiac jeden odtrhol ti tým vzniknú ďalšie, tieto kožné výrastky sú vlastne infekcia, ktorá sa takto množí vznikajú trením alebo natrhnutím, napr. na krku okolo retiazky, alebo pod pažou a pod.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    valdo16 Pozri príspevok
    Chcel som sa spýtať, či moc vadí, keď som si jeden takyto kožný výrastok pod pazuchou nechtiac odtrhol. Pretože nebol zas nejak strašne veľký.
    Vopred ďakujem za odpoveď.
    1000x sa nemusí stať nič,1001 sa to môže "zvrhnúť"...
    ...pár dní,či týždňov si to občas pozri,či ti to nečervená,alebo Ti niečo nie je podozrivé.
    Ak áno,zájdi na kožné a daj sa vyšetriť.
    Mne sa tiež občas podarilo,ale našťastie sa nič nestalo

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    nech zajde lekarovi a on mu povie.lebo to sa neda thakto povedať

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    pipula Pozri príspevok
    Môjmu manželovi sa tvoria na koži "kožné výrastky", neviem to inak definvať, je to akoby malá gulička, ktorá sa drží na tenkej koži. Nebolí to, ani to nie je citlivé. Nemá toho veľa, ale ak má niekto podobný problém, ako ste to riešili? Máte nejakú informáciu z čoho to vzniká?
    Sú to zrejme malé bradavičky, treba navštíviť kožného lekára alebo chirurgickú ambulanciu. Môjmu manželovi sa to tiež vytvára a dosť rýchlo sa to postupom času rozmnožuje. Ja osobne som ho vzala do chirurgickej ambulancie s tým, že sa mu na to len pozrú, pretože keby som mu povedala, že ho budú pichať a rezať, tak by som ho tam asi nedostala. Bol dva krát, vždy mu pani doktorka urobila 8-10, umŕtvila injekciou, odstrihla, zašila jedným štychom, jazvy vôbec nezostali. Pani doktorka povedala, že keď sú maličké, skúsiť ich potierať čajovníkovým olejom, ale nerobí to, pretože stále zabúda. Ak je to niečo iné, tak vám to lekár iste povie.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    pipula Pozri príspevok
    Môjmu manželovi sa tvoria na koži "kožné výrastky", neviem to inak definvať, je to akoby malá gulička, ktorá sa drží na tenkej koži. Nebolí to, ani to nie je citlivé. Nemá toho veľa, ale ak má niekto podobný problém, ako ste to riešili? Máte nejakú informáciu z čoho to vzniká?
    Vzhľadom na nie dobrú skúsenosť s bradavicou , som po tejto stránke veľmi opatrná a pravidelne chodím okrem kontroly aj kožnej lekárke, ktorá mi tieto malé výrastky povypaľovala KAUTEROM. Môžem povedať , bolo ich hrozne veľa a robila mi to na 3x, boli také drobnučké , že ani sama som niektoré nespozorovala , že ich mám .
    Takže doporučujem najskôr navštíviť kožného lekára , dať si to vyšetriť a posúdiť ,potom sa dohodnúť čo ďalej .Ale rozhodne radím lekára .

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Súhlasím so Zitkou, naskôr ísť ku kožnému: aj chirurg najprv vyžiada odobrenie kožného lekára.
    Absolvovala som nedávno vypaľovanie Kauterom, išla som tam s jedným pod pazuchou a asi 5 na krku, ktoré sa mi zadierali do retiazky, ona ich našla zo 30, vypaľovance sú zahojené, krk čistučký. Najnepríjemnejší je na tom ten pach spálenej kože, ako keď zamávate rukou nad plynom (ako tí ľudkovia mohli vydržať upaľovanie čarodejníc?).

    Olice je offline (nepripojený) Olice

    Olice
    Rozalka Pozri príspevok
    Súhlasím so Zitkou, naskôr ísť ku kožnému: aj chirurg najprv vyžiada odobrenie kožného lekára.
    Absolvovala som nedávno vypaľovanie Kauterom, išla som tam s jedným pod pazuchou a asi 5 na krku, ktoré sa mi zadierali do retiazky, ona ich našla zo 30, vypaľovance sú zahojené, krk čistučký. Najnepríjemnejší je na tom ten pach spálenej kože, ako keď zamávate rukou nad plynom (ako tí ľudkovia mohli vydržať upaľovanie čarodejníc?).
    Naozaj záleží aké tie bradavice sú. V prípade môjho manžela chirurg(ička) povedala, že netreba ísť ku dermatovenerológovi. Takže je to skutočne individuálne.

    liva50 je offline (nepripojený) liva50

    liva50
    Myslím,že sú to výrastky aké popisuje Alda(žiadne bradavice)jednoducho trením kože od šatstva,retiazok a pod. sa tieto na tele v značnom množstve objavujú-dajú sa takmer bezbolestne odstrániť,ale nikto vám nezaručí či sa neobjavia nové-aspoň u mňa vznikajú stále nové....a ide to aj vekom,ja som nikdy nemala kožné problémy ,ale posledné roky sú stále častejšie

    lankast je offline (nepripojený) lankast

    lankast
    KOlko stojí také vypalovanie výrastkov ? Mám zaťial iba jeden ,ale bojím sa aby sa nezačali robiť dalšie .Výrastok je zaťial iba malý skoro ho nevidieť.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    lankast Pozri príspevok
    KOlko stojí také vypalovanie výrastkov ? Mám zaťial iba jeden ,ale bojím sa aby sa nezačali robiť dalšie .Výrastok je zaťial iba malý skoro ho nevidieť.
    Ja som neplatila nič. Treba ísť s tým čo najskôr,lebo,ako mi povedala kožná, je to výrusové ochorenie, ktoré sa rýchlo šíri. Ak sa nepodchytí v začiatku, rozšíri sa veľmi rýchlo. Ja so sa pri prvom "nerozhýbala". Šla som, keď som ich mala asi 15, ona ich pod mikroskopom našla asi 100.
    Pri pravidelbných kontrolách sa to dá ustážiť, inak sa to rozmnožuje ďalej.

    valdo16 je offline (nepripojený) valdo16

    valdo16
    Chcel som sa spýtať, či moc vadí, keď som si jeden takyto kožný výrastok pod pazuchou nechtiac odtrhol. Pretože nebol zas nejak strašne veľký.
    Vopred ďakujem za odpoveď.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    lujza.j Pozri príspevok
    je možné, že tým, že si si nechtiac jeden odtrhol ti tým vzniknú ďalšie, tieto kožné výrastky sú vlastne infekcia, ktorá sa takto množí vznikajú trením alebo natrhnutím, napr. na krku okolo retiazky, alebo pod pažou a pod.
    Ja ich preto radčej hneď odstrihnem

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    valdo16 Pozri príspevok
    Chcel som sa spýtať, či moc vadí, keď som si jeden takyto kožný výrastok pod pazuchou nechtiac odtrhol. Pretože nebol zas nejak strašne veľký.
    Vopred ďakujem za odpoveď.
    Radšej choď druhý krát ku kožnému lekárovi, ktorý tieto výrastky " odpáli ". Najlepšie je v zime, kedy nesvieti slnko, lebo po zákroku nie je dobre, aby si to vystavoval slnku.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Mne sa asi pred deviatimi rokmi urobil výrastok na hrudnej kosti, nebolo to materské znamienko, malo normálnu farbu pokožky, trochu väčšie, na mieste kde končí klasický výstrih na blúzke. Nenosievam retiazku, takže od podráždenia nevzniklo. Iné som na tele nemala.
    Prišlo zimné obdobie, prelepila som to štvorčekovou náplasťou odolnou proti vode a po mesiaci som si ju s očakávaním dala dolu.
    Nebolo tam nič. Ani na náplasti. Pokožka zdravá ako predtým, bez zmien, po výrastku ani stopy.
    Uvedomovala som si, že riskujem, ale počúvala som svoju intuíciu a logiku, ak to nebude mať kyslík, musí to odumrieť.
    Nevymýšľam si,ale zároveň to nedávam ako návod pre ostatných, len ako moju skúsenosť.

    patalia je offline (nepripojený) patalia

    Obycajna studentka plna snov a ambicii ...viac patalia
    Ja mam uz par rocvikov taky cervenoruzovy vyrastok medzi prsiami... najprv to vyzeralo ako cervena prasknuta zilka avsak potom to zacalo rast a uz je to vypukle. Chystam sa ist s tym konecne ku koznej ked budem mat po skole, ale tak len pre moju informaciu, nemate s niecim takymto skusenosti? Netusite o co moze ist? Videla som to uz vela pacientom v nemocnici, ale ti to zrejme netusili. No mne to dost vadi Tak reku prec s tym

    ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

    ludmilla
    patalia Pozri príspevok
    Ja mam uz par rocvikov taky cervenoruzovy vyrastok medzi prsiami... najprv to vyzeralo ako cervena prasknuta zilka avsak potom to zacalo rast a uz je to vypukle. Chystam sa ist s tym konecne ku koznej ked budem mat po skole, ale tak len pre moju informaciu, nemate s niecim takymto skusenosti? Netusite o co moze ist? Videla som to uz vela pacientom v nemocnici, ale ti to zrejme netusili. No mne to dost vadi Tak reku prec s tym
    Ide zrejme o hemangióm - odstraňuje sa laserom.

    video1983 je offline (nepripojený) video1983

    muž video1983
    mam aj ja zijeme spolu uz asi 4 roky a nezavadziame si zatial ale aj ja som spozoroval ze sa kazdym rokom viac a viac roztahuje

    Arnie je offline (nepripojený) Arnie

    Riadiaci pracovník v oblasti nákladov ...viac Arnie
    Ja som si takéto kožné výrastky (pozor, nie bradavice), babky ich volajú "cecky" vypálil letovačkou. Hrot som vyčistil, namočil do domácej pálenky, rozohrial, priložil a bolo to. Pár dní to sťípalo ako popálenina, potom sa vytvorila chrasta a odpadlo to a fertig. Dcére som takto vypálil bradavice na prstoch na nohách. Chodila kožnému, dával jej na to zmäkčujúce maste, vyrezával jej to a nič nepomáhalo, vždy sa vytvorila nová. Až keď som jej to vypálil, odvtedy mala pokoj.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Rozhodne nedoporučujem riešiť akékoľvek výrastky bez vyšetrenia.Kľudne sa Vám môže stať,že si takýmto akčným spôsobom odstrihnete visiace znamienko a problém je na svete.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    párkrát som si ich už vystrihol, prípadne odcvakol, lenže bol som si na 100% istý že sa jedná o obyčajnú ľudovo nazývanú "potničku", teda kožný výrastok.
    Jedne taký hrubší mi musel vypáliť lekár, chcel ma poslať na chirurgiu, tak som mu povedal že nech to vypáli v ambulancii bez umrtvenia, síce to už dosť bolelo ale je to O.K.
    Na pleci mám zrejme ten "hemangiom" v tvare a veľkosti šošovičky, ale neriešim.... už asi rok...

    ps: na tie maličké sa dajú kúpiť aj tie dusíkové náplasti či ako sa to volá v lekárni...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.