Zavrieť

Porady

Vchodove dvere-zle zatvaranie

Dobry den,
vymenili sme chodove dvere za nove plastove s gava vyplňou, ale po 3 mesiacoch sa nam začali zle zatvarať. Keď ich bežne zavreme s kľučkou tak zostanu pootvorene, a potom ich musime buď zatlačiť väčšou silou alebo ich pribuchnuť. Nevieme či je problem v osadeni dveri (zozačiatku nebol vôbec problem) alebo keď je chladnejšie či by to mohlo mať na to vplyv.
Dakujem za nazor. Firme ktora ich montovala som sa este koli tomu neozyvala.
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mapper Pozri príspevok
Dobry den,
vymenili sme chodove dvere za nove plastove s gava vyplňou, ale po 3 mesiacoch sa nam začali zle zatvarať. Keď ich bežne zavreme s kľučkou tak zostanu pootvorene, a potom ich musime buď zatlačiť väčšou silou alebo ich pribuchnuť. Nevieme či je problem v osadeni dveri (zozačiatku nebol vôbec problem) alebo keď je chladnejšie či by to mohlo mať na to vplyv.
Dakujem za nazor. Firme ktora ich montovala som sa este koli tomu neozyvala.
To je na paneláku,akebo na rodinnom dome?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mapper mapper

mapper je offline (nepripojený) mapper

Na rodinnom dome. Dvere mame od juna, a teraz asi mesiac nam začinaju štrajkovať.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mapper Pozri príspevok
Na rodinnom dome. Dvere mame od juna, a teraz asi mesiac nam začinaju štrajkovať.
No pýtala som sa z dôvodu, že som zásadne proti plastovým dverám na bytových domoch a všetky, ktoré spravujem majú nové hliníkové, lebo som im dokázala, že plastové dvere nie su dobré riešenie. Zatial ani po troch rokoch nemám problém... Nuž ale ak sa po troch mesiacoch takto správajú aj na rodinnom dome, kde je frekvencia pohybu oveľa nižšia, tak to už len treba reklamovať a znova nastaviť. Máš na to záruku, ak si neplatila dúfam , bez papierov a nebudu sa chcieť z toho vyvliesť...
0 0
mapper mapper

mapper je offline (nepripojený) mapper

hej, fakturu mam. Len ma to štve lebo sme to davali robit cez firmu, voci ktorej som mam dôveru. Tak ako vidim budem musiet tam zavolat čo to ma byť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mapper Pozri príspevok
hej, fakturu mam. Len ma to štve lebo sme to davali robit cez firmu, voci ktorej som mam dôveru. Tak ako vidim budem musiet tam zavolat čo to ma byť.
Ak je to dobrá firma určite tvoj problém vyrieši, neboj stáva sa to a nemusí to byť až taký problém. Možno potrebujú len trochu nastaviť .Potom napíš ako si dopadla.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

triblbak Pozri príspevok
A nebude to ten "samo" , čo zaviera "bramo " a teraz (po ochladení) sa zmenila viskozita oleja a treba prestaviť predpätie pružiny ? A na jar naopak ?

Ka Mil
Na rodinnom dome,? , no dobre keby aj.... tak by ho nedala solídna firma von, ale dnu ne? to už sa nenosí
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

Doporučujem Ti zavolať do firmy, ktorá dvere montovala, dvere treba doštelovať, používaním dvere "sadajú". Tvoj dodávateľ by s tým nemal mať problém, naša firma takúto službu robí bežne.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sadnuté dvere nie je možné reklamovať.Reklamácia vám nemusí byť uznaná.Záleží len na firme ,ktorá vám dvere montovala ,či dvere doladí alebo nie.Tie menšie firmy to robia zadara ale veľké molochy sa unúvať nebudú.
Napíšte aký typ kovania AUBI ,MACO, WINK HAUS je na dverách možno vám poradím.To že je tam Gava alebo iná výplň je nepodstatné.Pomohlo by foto.
Inak ,dávať na činžiak plastové dvere je do neba volajúca hlúposť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

220870 Pozri príspevok
Inak ,dávať na činžiak plastové dvere je do neba volajúca hlúposť.
Ak si prečíťaš moj príspevok zistíš, že na to prvé som sa pýtala...nie je to na činžiaku...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
slavica Pozri príspevok
No pýtala som sa z dôvodu, že som zásadne proti plastovým dverám na bytových domoch a všetky, ktoré spravujem majú nové hliníkové, lebo som im dokázala, že plastové dvere nie su dobré riešenie. Zatial ani po troch rokoch nemám problém... Nuž ale ak sa po troch mesiacoch takto správajú aj na rodinnom dome, kde je frekvencia pohybu oveľa nižšia, tak to už len treba reklamovať a znova nastaviť. Máš na to záruku, ak si neplatila dúfam , bez papierov a nebudu sa chcieť z toho vyvliesť...
Sadnuté dvere a okná po pár mesiacoch alebo dňoch .To väčšinou závisí od šikovnosti montéra.Totižto každé dvere a okno si trochu sadnú.Montér by s tým mal pri montáži počítať a nastaviť ich s nejakou vôlou.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ale ja vobec nehovorím o tom, že sú sadnuté...Aj moje hliníkové dvere na panelákoch sme dostavovali , ale hneď po montáži, odvtedy je pokoj už tri roky...Ale plastové sa správajú inak a to je ten problém, možno je to fakt v kovaní. Ale zbytočne polemizujeme, iste to firma čo to montovala vyrieši. Nevidíme ich .
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Možno pre niekoho zbytočná otázka - ale ja by som Vás poprosila trochu viac opísať, prečo nie sú plastové dvere vhodné do činžiakov.
U nás v meste som sa zatial nestretla, žeby vymenili vchodové dvere za iné ako plastové. Rada by som prípadne u nás predišla zbytočným problémom.
Ďakujem!
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Lotarka Pozri príspevok
Možno pre niekoho zbytočná otázka - ale ja by som Vás poprosila trochu viac opísať, prečo nie sú plastové dvere vhodné do činžiakov.
U nás v meste som sa zatial nestretla, žeby vymenili vchodové dvere za iné ako plastové. Rada by som prípadne u nás predišla zbytočným problémom.
Ďakujem!
Plastové dvere majú síce lepšiu tepelnú izoláciu, ale pri veľkej frekvencií pohybu a aj vplyvom poveternostných podmienok sa môžu časom narušiť a začnú vrzgať, pokiaľ sa neošetrujú...častý jav v obchodoch, ak si všimneš. Netesnia už tak a kovanie v nich rýchlejšie odchádza. V plastových dverách sa o dodatočnú stabilizáciu starajú oceľové výstuže, umiestnené v krídlach aj zárubniach dvier, ale pri takom používaní a bezstarostnom zaobchádzaní, je to predsa iné ako na rodinnom dome.
Pýtala som sa na názor aj pracovníka velmi známej spoločnosti na výrobu plastových okien a dveri, ale povedal, že skutočne bez ohľadu na to , že sám ponuka tieto výrobky, konkretne na dvere do bytového domu schvaľuje hliníkové. Možno ani nevieš koľko z tých dvier v meste je hliníkových, pozri si galériu v SVB a moje dvere..vieš koľko ľudí sa ma pýtalo koľko stáli tie "plastové"...dvere?
Naposledy upravil Halli : 31.12.08 at 11:32
0 0
mapper mapper

mapper je offline (nepripojený) mapper

220870 Pozri príspevok
Sadnuté dvere nie je možné reklamovať.Reklamácia vám nemusí byť uznaná.Záleží len na firme ,ktorá vám dvere montovala ,či dvere doladí alebo nie.Tie menšie firmy to robia zadara ale veľké molochy sa unúvať nebudú.
Napíšte aký typ kovania AUBI ,MACO, WINK HAUS je na dverách možno vám poradím.To že je tam Gava alebo iná výplň je nepodstatné.Pomohlo by foto.
Inak ,dávať na činžiak plastové dvere je do neba volajúca hlúposť.

Je to na rodinnom dome, pozerala som do papierov a mozno Vam tiez hovorim - že dvere su plastove ked tak zvonku vyzeraju, ale v poznamke je pisane HLINIK, inak na vsetkych oknach je kovanie MACO, tak prepokladam ze to iste su aj dvere, ked je to jeden dodavateľ.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mapper Pozri príspevok
Je to na rodinnom dome, pozerala som do papierov a mozno Vam tiez hovorim - že dvere su plastove ked tak zvonku vyzeraju, ale v poznamke je pisane HLINIK, inak na vsetkych oknach je kovanie MACO, tak prepokladam ze to iste su aj dvere, ked je to jeden dodavateľ.
Keď sa pozrieš na ne v časti, kde je zámok musíš vidieť či sú plast, alebo hliník a aj podľa zvuku keď na ne zaťukáš......no nič, len sa obráť na firmu čo to robila a uvidíš, že to nieje tak hrozné a opravia to. Vždy je možnosť.Nezabudni nám napísať ako si dopadla.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
mapper Pozri príspevok
Je to na rodinnom dome, pozerala som do papierov a mozno Vam tiez hovorim - že dvere su plastove ked tak zvonku vyzeraju, ale v poznamke je pisane HLINIK, inak na vsetkych oknach je kovanie MACO, tak prepokladam ze to iste su aj dvere, ked je to jeden dodavateľ.
Nemusí to tak byť. Ceny kovaní na okná a dvere sú odlišné u rôznych firiem a niektoré nekorektné fa ktoré špekulujú cenami to riešia svojskými spôsobmi.Na doštelovanie Kovania od fa Maco potrebujete 5-ku imbusový kľúč.Na každom pánte je odspodu otvor stačí tam vložiť 5-ku imbusák a potočiť asi o dva závity , na všetkých troch pántoch rovnako.Ak by to nepomohlo tak napíšte .Skúsim nafotiť postup pri štelovaní dverí a vylepím to na poradu .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Lotarka Pozri príspevok
Možno pre niekoho zbytočná otázka - ale ja by som Vás poprosila trochu viac opísať, prečo nie sú plastové dvere vhodné do činžiakov.
U nás v meste som sa zatial nestretla, žeby vymenili vchodové dvere za iné ako plastové. Rada by som prípadne u nás predišla zbytočným problémom.
Ďakujem!
Záruka na obidva tipi dverí je väčšinou 2 roky.Ale životnosť plastových dverí je na činžiaku asi 5 rokov. Kdežto hliník pokiaľ ho niekto násilným spôsobom nezničí vydrží pri akej takej údržbe ktorá sa skladá z premazania kovania asi raz za rok , 50 rokov. Nemýlte si záruku zo životnosťou.Plast nieje tak oteruvzdorný ako AL, hliníkové dvere sú asi o polovicu ľahšie, tým pádom nie sú tak namáhané pánty.Hliník drží tvar nepotrebuje výstuž.,pri teplotných výkyvoch sa nekrúti. Je rovný a nárazom odolný, nehorí , nedá sa tak ľahko vypáčiť,nedá sa popáliť cigaretou, nezhrdzavie. nesadá.
Ja sám som mal už ani sám neviem koľko ponúk montovať plastové dvere na činžiaky vždy som to odmietol.
Naposledy upravil 220870 : 31.12.08 at 23:53
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
... a čo rozdiel v cene? Veď hliník je oveľa,oveľa drahší ako plast.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Hliníkové dvere sú farbené. Je na nich vrstva farby . Ak sa zoderie treba to len znova nastriekať.Rozdiel v cene je asi 40%. Takže 35 000 SKK alebo 50 000 SKK.Ak si trochu zájdete do minulosti tak zistíte ,že sa používali 10 a 50 halierové mince , boli hliníkové, a neboli zodrané. Pre náročných .Existuje aj leštený hliník , ten nešpiní.
... a čo rozdiel v cene? Veď hliník je oveľa,oveľa drahší ako plast, súhlasím.Ale.Úžitková hodnota vs cena hliníkových dverí niekoľkonásobne presahuje plastové.
0 0
mimina28 mimina28

mimina28 je offline (nepripojený) mimina28

220870 Pozri príspevok
Nemusí to tak byť. Ceny kovaní na okná a dvere sú odlišné u rôznych firiem a niektoré nekorektné fa ktoré špekulujú cenami to riešia svojskými spôsobmi.Na doštelovanie Kovania od fa Maco potrebujete 5-ku imbusový kľúč.Na každom pánte je odspodu otvor stačí tam vložiť 5-ku imbusák a potočiť asi o dva závity , na všetkých troch pántoch rovnako.Ak by to nepomohlo tak napíšte .Skúsim nafotiť postup pri štelovaní dverí a vylepím to na poradu .
Dobrý deň, tak presne túto info som hladala - ako doštelovať okná s kovaním MACO. S firmou čo mi dodala a osadila okná, už nechcem nikdy v živote nič mať. To, čo som s nimi užila neprajem nikomu. Prosím Vás, ten obrázkový návod sa dá kde zohnať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať