Zavrieť

Porady

Žiadosť o zvýšenie mzdy

Ahoj Poradáci, mala by som na Vás jednu prosbu. S kolegyňou si chceme podať žiadosť o zvýšenie platu, ale obidve sme dosť skromné a nevieme si dať rady, čo tam napísať, ako sa vychváliť, len aby sme to zvýšenie dosiahli. Poraďte nám, prosím. Ďakujeme.
Usporiadat
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Ahoj. Aj ja rozmýšlam nad tým, že požiadam o zvýšenie. Ale som taká nesmelá, keď ide o takéto veci. Postupne mi zvyšovali, ani som pýtať nemusela, ale zdá sa mi, že za to, čo všetko robím vo firme, by som si zaslúžila oveľa lepšie ohodnotenie. V každom prípade by som argumentovala tým, že čo všetko robím, čo vopred ani nebolo dohodnuté, že si vždy načas plním povinnosti, občas robím aj nad rámec, študujem zákony, vždy im výdem v ústrety, všetko hneď vybavím, keď treba, aj zastúpim niekoho vo firme, mám veľkú zodpovednosť, napr. aj teraz ma poverili dohĺadom nad ochranou osobných údajov. Takže opíšte tam všetko, čo robíte, že od Vás žiadajú stále viac a viac, a máte pocit, že nie sú s Vami spokojný, lebo to nijako nedávajú najavo (myslím finančne), zbytočné je tam uvádzať, že v iných firmách za tieto peniaze ... To ich iba znervózni.

Tak asi toto. Aj ja by som rada požiadala ale som bojko Tak do toho, smelo...
0 0
heket heket

heket je offline (nepripojený) heket

Tu nejde ani tak o nesmelosť .Doporučujem žiadosť napísať smelo, vymenovať čo všetko robíte- v skratke.Nič dlhé .Určiť sumu a podpísať.A potom čakať akého rozumného šéfa máte.Ja keď som bola zamestnaná tak im nič nehovorilo valorizácia a keď Ti náhodou po troch rokoch trochu pridali tak si mala byť šťastná, ale že to nezodpovedá ani trojročnej valorizácii a ty v skutočnosti robíš teraz za menšiu mzdu ako vtedy nevedia pochopiť.Ale na mzdu máš právo, aj adekvátnu, tak smelo.A okrem toho by ste mali mať zaradenie podľa zák.práce a vždy ,keď je zmena min.mzdy mal by ísť plat hore.Ale to zatiaľ má málo firiem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Baby, najprv Vás zvozím: na porade treba najprv hladat medzi starsími príspevkami a témami a potom zakladat novú. Táto téma uz tu raz bola (a mozno aj viackrát).

A teraz k tomu zvýseniu: argumentovat tým, ze inde zarábajú viac naozaj nemá zelaný efekt. Skôr sa treba trochu pochválit, ze ako sa snazíte pe firmu pracovat co najlepsie, prípadne pridat nejaké drobné úspechy (napr. dohodnutie nejakých výhodných podmienok, získanie zákazníka, vybavenie niecoho nad rámec povinností,...). A urcite sa nevyhrázat tým, ze ak nezvýsia, tak odídete. Treba si dat stretnutie so séfom a povedat mu to. Zacat tými kladnými vlastnostami a potom pozidat, ze ak by sa dalo a firma na to má, tak ci by nemohl zvázit úpravu platu. Nepýtat imperatívne (ze musí zvýsit, lebo...) ale skôr ako ziadost. Ak ste nesmelé typy, skúste to pýtat, ako keby ste chceli mimoriadne volno.

Ak sa nebude chciet stretnút alebo sa tomu bude vyhýbat, treba to dat písomne. Taký malý vzor je tu:
http://www.porada.sk/showthread.php?...t=zv%FD%B9enie

Ak na ústnu alebo písomnú ziadost nezareaguje, tak zostáva sa len rozhondút, ci za tých podmienok zostanete alebo si nájdete iné miesto. A ak dáte výpove
d, tak potom sa nemôzu cudovat, lebo uz tá ziadost bola varovaním pre zamestnávatela, ze zamestnanec nie je spokojný.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Dík chobot.
0 0
Nataša Nataša

Nataša je offline (nepripojený) Nataša

usilovná pracovníčka
Ja mám tiež takú dilemu. V práci robím podklady pre účtovníctvo, mzdy a veci s tým spojené /komplet personálnu agendu/ pre 40 zamestnancov, plán do výroby, teraz mi dajú na krk zodpovednosť za osobné údaje, a chcú mi naň hodiť aj registratúrny plán. Kolegyňa /šéfova sestra/ vystavuje len odberateľské fakúry t.j. cca 2-3 denne a má vyšší plat ako ja, lebo tu pracuje o 3 roky dlhšie, ale že množstvo našej práce sa nedá ani zďaleka porovnať... Keď chýba ona, ja musím robiť faktúry na ňu, keď chýbam ja, všetko ma počká. Keby som chýbala v čase výplat, tak ma znesú zo sveta, a musím sa doplaziť, lebo ona nie je schopná ma zastúpiť. Veď načo sa učiť nové? Dokonca mám nižší plat ako náš šofér /nič proti nikomu, ale on má 3 roky učňovky a ja mám vysokú školu/. Celý problém je v tom, že šéf je švagor môjho muža. Keby som požiadala o zvýšenie, asi sa celá rodina postaví na hlavu, že čo si to dovoľujem /okrem muža/. Ak by mi aj plat zvýšil, zvýši ho aj sestre, takže opäť moja práca bude nedocenená. Ako jediné východisko vidím nájsť si inú prácu, lebo moja skúsenosť je: najhoršie je robiť pre rodinu!!!
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Nataša ako si povedala!! To je veľká pravda. Ale určite by si sa mala ozvať a povedať čo máš na duši , event. byť líška a skúsiť navrhnúť deľbu práce ! a tak aby to bolo dať jej to čo myslíš , že nebude určite robiť a keď to povie, oponovať, či s menším platom to ty máš robiť Prajem veľa šťastia , tá líška by bola vhodná
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No to ti nezávidím, pracovať pre švagra. Od neho veľa nemôžeš očakávať. Ale aj tak je to dosť blbé, že máš najnižšiu mzdu a najviac práce. U mňa je ten prípad horší len v tom, že základnú hrubú mzdu mám rovnakú, ako kolega v sklade, ktorý má tiež veľa vecí na starosti a náš majster, ale predsa ju máme vyššiu než ostatný zamestnanci vo firme. Lenže aj tak si myslím, že je to málo, aj šéfovia to vedia, ale stále hovorí, že on vie, že sa v našej firme nadajú zarobiť veľké peniaze, ale že keby mne zvýšil, tak by musel aj ostatným. No ale nech ma neporovnáva preboha s pracovníkmi, ktorý robia fyzickú prácu a jeden môže zastúpiť druhého. Ja robím sa celé účtovníctvo, mzdy, personalistiku, administratívu - korešpondenciu, a občas aj projekcie. Takže si myslím, že aj ja buď sa úprimne porozprávam so šéfom, alebo si nájdem inú prácu. Naposledy mi zvýšili vo februári, takže sa sťažovať fakt nemôžem, ale ešte stále mám pod 10.
0 0
martina fafrakova martina fafrakova
Tak ako anonymka robím všetko, v októbri 2004 som žiadala o zvýšenie platu,
bolo mi vyhovené o 2000 Sk a v januári 2005 mi dal konateľ písomne, že mi ho znižuje o 4000 Sk (nedostatok financii). Neviem čo som získala. Som na tom horšie ako pred tým. Nemám ani nástupný plat (na hranici minimálnej mzdy) a pár rôčkov do dôchodku.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

pod 10 v hrubom????pardon za indiskretnost.Je to velmi tazke. sucitim s Vami som v podobnej situacii
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Opravým sa: pod 10 v čistom. V hrubom 12. Ale všetky moje známe v okolí majú aspoň 10 v čistom. Tak neviem, neviem...
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Buď spokojná som na tom horsie
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

martina fafrakova
Tak ako anonymka robím všetko, v októbri 2004 som žiadala o zvýšenie platu,
bolo mi vyhovené o 2000 Sk a v januári 2005 mi dal konateľ písomne, že mi ho znižuje o 4000 Sk (nedostatok financii). Neviem čo som získala. Som na tom horšie ako pred tým. Nemám ani nástupný plat (na hranici minimálnej mzdy) a pár rôčkov do dôchodku.
ak ta nepreradil na inu pracu.... nemože ti po zvysení , znížiť plat....
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

a pri zvyseni nikdy neargumentovat tým že iný maju viac.... treba vymenovať svoje klady....
0 0
ucetni_fantozzi ucetni_fantozzi

ucetni_fantozzi je offline (nepripojený) ucetni_fantozzi

No teda damy! To je teda priam zneuzivanie!!! Je sice pravda, ze cca takuto sumu som na vyplatnej paske videl aj ja, ale to je uz niekolko rokov dozadu. Tiez som niekolkokrat ziadal sefku o zvysenie, zial som neuspel. Tak som sa jedneho dna nastval a vsetky nahromadene emocie hodil na papier, kde som do hlavicky dal slovko VYPOVED. Este ten den sa mi plat tusim az zdvojnasobil, ale to uz bolo aj tak neskoro...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Treba brať do úvahy ako sa darí firme.Dosť veľa má skôr klesajúce tržby a vtedy pridávať na plate sa moc nedá aj keď inflácia stúpa.Skúste sa poobzerať aj po inej robote.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

u nás prácu nezozenies, takze musis drzat hu.. a krok a byt rad, ze si kde si
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Tak to sa potom musíš uspokojiť s tým čo ti dá druhý.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
No veď to je na tom najhoršie, že sa firme nedarí tak, ako kedysi. Ale hrozne rada robím v tejto firme, v tomto kolektíve. Už konečne viem svoju prácu vykonávať normálne, už mám odvahu. Len na zvýšenie platu nemám odvahu. Kolega vždy musel požiadať o zvýšenie, a keď mi šéf povedal, aby som mu napísala dodatok, opýtal sa aj mňa, že koľko mám ja, a tak mi zvýšil - takže sme na tom rovnako. Ale som mladá, a za tieto peniažky si nič nezariadím - mám na mysli svoju budúcnosť. Samozrejme tým by som neargumentovala. Jednoduchu viem, že moja práca nie je ohodnotená tak, ako by mala.
0 0
martina fafrakova martina fafrakova
aladin
ak ta nepreradil na inu pracu.... nemože ti po zvysení , znížiť plat....
Ešte mi pridal upratovanie kancelárie a povedal ak sa vám nepáči
môžte dať výpoveď mám za vás náhradu. Vie veľmi dobre, že v
našom regióne na východe si každý rozmyslí či dá výpoveď alebo nie.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Už to tak v živote chodí-za tú istú robotu vo firme ktorá je bohatá môžeš dostať x-krát toľko ako vo firme kde sa nedarí.Ale firma v problémoch ti toľko nedá určite.Tak sa podľa toho zariaď.Väčšinou je lepšie v dobrom kolektíve za menej peňazí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať