Zavrieť

Porady

Starostlivosť o psa

Veľa poraďákov má doma psa a nenašiel som tu žiadnu tému, ktorá by sa venovala výhradne týmto nádherným stvoreniam, kde by si poraďáci navzájom pomohli a podelili sa so svojimi skúsenosťami ohľadom výživy, kŕmenia, výcviku, chorôb, alebo len tak pokecali o bežných starostiach a radostiach, poprípade sa aj pochválili svojimi miláčikmi.
Naposledy upravil jaros5 : 18.01.09 at 19:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
http://www.porada.sk/t17056-domaci-m...+mila%E8ikovia - tu sme - keby dačo
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Načo hľadať vo viacerých témach?
V domácich miláčikoch je veľa príspevkov,kde si každý nájde to ,čo mu vyhovuje
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

arizona Pozri príspevok
Načo hľadať vo viacerých témach?
V domácich miláčikoch je veľa príspevkov,kde si každý nájde to ,čo mu vyhovuje
Veď práve o to mi išlo, aby to nebolo treba hľadať vo viacerých témach. záhradke: dve samostatné témy; atď.
Domáci miláčikovia je len akási galéria našich miláčikov - a môže tam byť umiestnené zuvieratko/živočích akýkoľvek. Od tarantuly, cez akvar. rybičky, škrečka, ...., samozrejme aj psa, až po koňa.

Ale beriem, pokiaľ nie je "potreba" - ruším tému
Naposledy upravil jaros5 : 14.01.09 at 18:39
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jaros5 Pozri príspevok
Veď práve o to mi išlo, aby to nebolo treba hľadať vo viacerých témach. záhradke: dve samostatné témy; atď.
Domáci miláčikovia je len akási galéria našich miláčikov - a môže tam byť umiestnené zuvieratko/živočích akýkoľvek. Od tarantuly, cez akvar. rybičky, škrečka, ...., samozrejme aj psa, až po koňa.

Ale beriem, pokiaľ nie je "potreba" - ruším tému
jaros5,ja som napísala iba môj názor,takže na základe neho nemusíš rušiť tému.
Možno sa to bude iným páčiť,uvidíme...inak, aj ja som "psíčkar"

Tie témy o zvieratkách napr. ,nie je problém zlúčiť s domácimi miláčikmi.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

jaros5 Pozri príspevok
Veď práve o to mi išlo, aby to nebolo treba hľadať vo viacerých témach. záhradke: dve samostatné témy; atď.
Domáci miláčikovia je len akási galéria našich miláčikov - a môže tam byť umiestnené zuvieratko/živočích akýkoľvek. Od tarantuly, cez akvar. rybičky, škrečka, ...., samozrejme aj psa, až po koňa.

Ale beriem, pokiaľ nie je "potreba" - ruším tému
Patrím k tým, čo o psoch môžu hovoriť kedykoľvek a kdekoľvek. Možno by aj bolo dobré, mať tému "chválenkársku" na miláčikov a tému na praktické rady o psoch.
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Dav Pozri príspevok
Patrím k tým, čo o psoch môžu hovoriť kedykoľvek a kdekoľvek. Možno by aj bolo dobré, mať tému "chválenkársku" na miláčikov a tému na praktické rady o psoch.
Ja som tiež jedna z psíčkarov - závislákov Myslím, že by bolo fajn mať rady o starostlivosti na jednom mieste. Mňa by napríklad najviac zaujímalo upravovanie srsti strihaním, pretože literatúry je málo a pri dvoch kokeršpanielkach....
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

arizona Pozri príspevok
jaros5,ja som napísala iba môj názor,takže na základe neho nemusíš rušiť tému.
Možno sa to bude iným páčiť,uvidíme...inak, aj ja som "psíčkar"
Psíčkari - vyjadrite sa;

Ja by som potreboval poradiť s granulami pre šteňa (veľké plemeno); Vyskúšal som už viacero, aj RC = nekresťanská cena; Poprípade aj zdroj;
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
ahoj Jaro,

som toho názoru, že šteniatku treba dopriať kvalitu=vysoká cena, a hlavne u veľkých psov, rastú rýchlo a veľa, musia mať dobrý základ.....apropos, ja sama sa pripravujem na príchod čierneho ruského teriéra a určite nebudem na ňom šetriť kým nevyrastie...

Al
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
ahoj Jaro,

som toho názoru, že šteniatku treba dopriať kvalitu=vysoká cena, a hlavne u veľkých psov, rastú rýchlo a veľa, musia mať dobrý základ.....apropos, ja sama sa pripravujem na príchod čierneho ruského teriéra a určite nebudem na ňom šetriť kým nevyrastie...

Al
Úplne s tebou súhlasím; Kvalitné granule sú super, zaručujú vyváženosť stravy, dostatok všetkého, čo psíča potrebuje pre zdravý vývoj. Ja kombinujem aj s mäsom (bravčové nedávam), + doplnky - cestoviny, ryža, vločky, tvaroh, acidko, pečienky, raz za čas surové vajce a pod. (zvyšky z kuchyne minimálne

Na takého krásneho psa by som aj ja tešil http://www.palovyskup.szm.sk/images/gabbi_ba.jpg
Naposledy upravil jaros5 : 15.01.09 at 15:23
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
a myslíš, že je dobre kombinovať ? podľa mňa nie....buď granule, alebo varenú....ja sa na varenú stravu necítim, samozrejme, sem tam nejaká bude.....no som opatrná, mám len malého krpánika zatiaľ 1/2 yorku, v zdraví sa dožije onedlho 10 rôčkov.....a ty máš akého psíka ?
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

AlenockaS Pozri príspevok
a myslíš, že je dobre kombinovať ? podľa mňa nie....buď granule, alebo varenú....ja sa na varenú stravu necítim, samozrejme, sem tam nejaká bude.....no som opatrná, mám len malého krpánika zatiaľ 1/2 yorku, v zdraví sa dožije onedlho 10 rôčkov.....a ty máš akého psíka ?
Čo psíčkar, to názor a treba povedať, že čo pes, to iná chuť;
Ak si prečítaš na nete akúkoľvek diskusiu o značkových krmivách , tak sa veľa dozvieš, ale múdrejšia nebudeš. Zatiaľ striedam granule a čo bude vyhovovať psovi najviac, tak pri tom zostanem.
A prečo kombinujem? Myslím, že pes by mal dostať mäso (hlavne väčšie plemená), ale na druhej strane varenie zaberá čas a nikdy nedosiahneš vyváženosť stravy, ako pri granuliach. Takže alibistcký prístup, jedným istím druhé.
Mám NO štvormesačného.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a čo hovoríte nato, že dávali v správach, že v útulkoch pribúda dospelých psov, lebo je kríza a majitelia im nemajú čo dať žrať. Môj názor je ten, že keď si toho psa vychovám, tak by som ho nedala zanič, aj keby som nemala ja čo jesť. Strašne ma to rozčúlilo. Veď to nemôže urobiť človek, ktorý ma toho psa rád. A vychoval ho, veď to je ako decko.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Pru Pozri príspevok
a čo hovoríte nato, že dávali v správach, že v útulkoch pribúda dospelých psov, lebo je kríza a majitelia im nemajú čo dať žrať. Môj názor je ten, že keď si toho psa vychovám, tak by som ho nedala zanič, aj keby som nemala ja čo jesť. Strašne ma to rozčúlilo. Veď to nemôže urobiť človek, ktorý ma toho psa rád. A vychoval ho, veď to je ako decko.
Ja tvrdím jedno dieťaťu a zvieraťu nevysvetlíš, že nemáš na stravu - takže sú prvoradé a ostatné potreby (teda moje) sú zatlačené do pozadia.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Práve dnes som rozoberala podobnú tému s dcérou: mladí susedia menia psov jedna radosť, asi mesiace mali krásneho veľkého poľovníckeho psa, potom si priniesli malého mopslíka, ale ten nemohol byť pri tom veľkom psovi tak prespával v aute v "kufri". Teraz po sviatkoch to už nie je ani poľovnícky pes, ani mopslík a malý krpáň yorksír. Neviem si predstaviť, že by som svojho psíka, ktorého som si vypiplala mala vymeniť......asi by mi puklo za ním srdce a môjmu psovi za mnou tiež, no nechápem to.....
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
ja som psíčkarka tiže máme doma čierneho kokeršpaniela anglického ale už bude mať 8 rokov bol už nespočetne krát chorý, ale to koľko lásky vie dať thaký psík stojí za to. človek,ktorí psíka nemá môže lutovať, i ked je to starosť sa starať o neho ale hlavne radosť, aspoň niekto sa teší ked dojdem domov zbožnujem ho a nedam ho za nič na svete. a je strašný bitkár... čím väčší pes tým lepšie. menšieho psa si nevšimne ale rotvajler alebo doberman to je parťák na bitku heh ale ho to odnaučiť nemôžeme. neviete mi poradiť ako na to?ale už je asi neskoro ked má toľko rokov čo má.
P1010363.JPG  
Snímka0031.jpg  
1/1
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Pru Pozri príspevok
a čo hovoríte nato, že dávali v správach, že v útulkoch pribúda dospelých psov, lebo je kríza a majitelia im nemajú čo dať žrať. Môj názor je ten, že keď si toho psa vychovám, tak by som ho nedala zanič, aj keby som nemala ja čo jesť. Strašne ma to rozčúlilo. Veď to nemôže urobiť človek, ktorý ma toho psa rád. A vychoval ho, veď to je ako decko.
podla mna to neni o kríze. je to o tom,že si uvedomili,že je to starosť sa starať o psíka, nemaju čas na neho a podobne. a hlavne niektorí si myslia,že je to dobrá hračka pre deti.. psík vyrastie a už nie je thaký aký bol ked bol malý. preto ich fuknú do útulku. ja to nidky nepochopím, ked si už zaobstarám psíka musím sa o neho starať lebo je moj, čo thaky psík si musí myslieť o tom?mam niekoho kto ma má rád aj ja jeho a on ma dá preč?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Modlitba psa
Môj život trvá desať až pätnásť rokov.
Každé odlúčenie od Teba, znamená utrpenie.
Pomysli na to ešte pred tým, ako si ma zaobstaráš!
Daj mi čas porozumieť, čo odo mňa očakávaš!
Pestuj si ku mne dôveru – ňou žijem!
Nikdy ma dlho netrestaj a nezatváraj ma za trest.
Ty máš svoju prácu, zábavu a priateľov – ja mám iba Teba...
Často sa so mnou rozprávaj.
Nerozumiem Tvojim slovám, ale rozumiem Tvojmu hlasu.
Buď si vedomý toho, že nikdy nezabudnem,ako sa so mnou jednalo!
Kým mi pri práci mrzuto vytkneš neochotu, skús si uvedomiť,
že ma možno trápi nevhodná potrava, možno som bol dlho na slnku,
alebo už mám slabé srdce...
Postaraj sa o mňa keď zostarnem – Ty budeš tiež raz starý.
Buď so mnou v každej mojej ťažkej chvíli.
S Tebou bude pre mňa všetko ľahšie.

Úprimne Vám poviem,že vždy plačem keď to čítam aj teraz. Je to krásne ale pravdivé
images.jpeg  
2 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
kde sme to skončili ?? zmizla moja včerajšia odpoveď :-( že sa bojím variť, teraz by som mu asi nenamiešala, čo bude potrebovať, aby mi vyrástol do krásy :-) a ty máš akého psíka ?
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
ešte spím....ale súhlasím s vami, ani ja si neviem, predstaviť, čo by sa mi muselo v živote stať, aby som dala svoje psíča preč....a keď si idem kúpiť veľkého psa, počítam s tým, že veľa spapá...ale dá mi aj veľa lásky....a ja predsa nepotrebujem mať každý mesiac nové handry
0 0
AlenockaS AlenockaS

AlenockaS je offline (nepripojený) AlenockaS

stále sa učím
jaros5 Pozri príspevok
Čo psíčkar, to názor a treba povedať, že čo pes, to iná chuť;
Ak si prečítaš na nete akúkoľvek diskusiu o značkových krmivách , tak sa veľa dozvieš, ale múdrejšia nebudeš. Zatiaľ striedam granule a čo bude vyhovovať psovi najviac, tak pri tom zostanem.
A prečo kombinujem? Myslím, že pes by mal dostať mäso (hlavne väčšie plemená), ale na druhej strane varenie zaberá čas a nikdy nedosiahneš vyváženosť stravy, ako pri granuliach. Takže alibistcký prístup, jedným istím druhé.
Mám NO štvormesačného.

Neviem s týmto moc narábať, tak sorry za zmätky.....áno, čítala som teraz o granuliach a mala som z toho zmätok v hlave, takže ak by som mala čas sa tomu venovať, aby som mu dokázala namiešať ozaj všetko, tak by som to robila....áno alibizmus...takže zatiaľ predsa len vsadím na značku, predsa len verím tomu viacej ako nejakým tesco baleniam....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať