Zavrieť

Porady

PC nenájde a nenačíta CD

Ahojte,
dala som čistiť PC "cleanerom", asi som niečo omylom "odklikla"...
Teraz vôbec nejde spustiť žiadne CD,ani ho nenačíta...
prosím urýchlene o pomoc!
Musím to dať do poriadku ešte dnes. Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    deviltaz je offline (nepripojený) deviltaz

    deviltaz
    skus skontrolovat v spravcovi hardware.....systemove info ci si nahodou nezamazala ovladace pre cd-rom
    inak moze sa stat ze ti odisla cd-rom mechanika a nema to nic spolocne s cleanerom ...bola to len nahoda

    M.F. je offline (nepripojený) M.F.

    M.F.
    1. Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD / CD - zmazat co je pod tym (del)

    2. ak nepomoze - to iste ale stav nudze - F8 pri starte

    3. ak ani to nie preinstalovat ovladace ku chipsetu - bud intel.com nvidia.com sis a pod.

    (zmazanim sa to znova zdetekuje)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    deviltaz Pozri príspevok
    skus skontrolovat v spravcovi hardware.....systemove info ci si nahodou nezamazala ovladace pre cd-rom
    inak moze sa stat ze ti odisla cd-rom mechanika a nema to nic spolocne s cleanerom ...bola to len nahoda
    Keď pozriem do PC, tak tam vôbec nezobrazuje " jednotka DVD-RW (E "
    Dá sa to nejako vrátiť späť?
    Ak odišla CD romka,ako to zistím ,ked ju vôbec nemôžem nikde nájsť?

    M.F. je offline (nepripojený) M.F.

    M.F.
    stav nudze - F8 pri starte

    pod DVD, CDROM mechaniky by tam mali byt aj neaktivne, zmazal by som vsetko co tam je...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Taže cez :Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD som to našla, ale je tam -Matshita..., ale pri nej je žltý varovný trojuholník.
    takže niekde je chyba. Ibaže neviem ako ďalej...

    Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

    Stevo5
    Daj to odobrať zo systému, reštart, pri novom štarte by mechaniku mal systém nájsť a sám si nainštalovať ovládače.

    Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

    žena v domácnosti Zuzy
    Ani mne nefunguje CD mechanika, ani CD nespustí ani ho nenačíta. Ked odoberem zo systému a reštartujem pomôže to ?

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Zuzy Pozri príspevok
    Ani mne nefunguje CD mechanika, ani CD nespustí ani ho nenačíta. Ked odoberem zo systému a reštartujem pomôže to ?
    Moze to pomoct ale nemusi..Mozes tam mat inu chybu. Ked vlozis CD do mechaniky tak sa mechanika roztoci? Vidis CD mechaniku v prieskumnikovi? Nemas tam podobne ako Arizona zlty vykricnik v spravcovi zariadeni?

    Ivan

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    Ccleaner na 99% nema s mechanikou nic spolocne. On cisti len registre, docasne subory a nie ovladace. Nuz ale clovek nikdy nevie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    arizona Pozri príspevok
    Taže cez :Ovladace panely - system - hardware - Spravca zariadeni - jednotky DVD som to našla, ale je tam -Matshita..., ale pri nej je žltý varovný trojuholník.
    takže niekde je chyba. Ibaže neviem ako ďalej...
    Doteraz sa mi nepodarilo problém vyriešiť, preto opäť prosím o pomoc.
    Mohlo sa stať, že som nejakým neodborným zásahom zmazala "ovládače" na spustenie a načítanie CD?
    Ako sa dajú nainštalovať nanovo? Dá sa to niekde napr.stiahnuť z netu?
    Díky

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    arizona Pozri príspevok
    Doteraz sa mi nepodarilo problém vyriešiť, preto opäť prosím o pomoc.
    Mohlo sa stať, že som nejakým neodborným zásahom zmazala "ovládače" na spustenie a načítanie CD?
    Ako sa dajú nainštalovať nanovo? Dá sa to niekde napr.stiahnuť z netu?
    Díky
    Skúsila si ovládač odobrať zo systému? Niekedy to pomôže a pri reštarte si nájde ten správny. Ak to nepomôže chyba môže byť hoci aj v mechanike. Potom už treba volať technika.

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    arizona Pozri príspevok
    Keď pozriem do PC, tak tam vôbec nezobrazuje " jednotka DVD-RW (E "
    Dá sa to nejako vrátiť späť?
    Ak odišla CD romka,ako to zistím ,ked ju vôbec nemôžem nikde nájsť?
    Juj napísala som narýchlo bez toho aby som si prečítala čo píšeš predtým. Mám prácu ale neospravedlňuje ma to. Ak nevidíš jednotku CD pod môj počítač bude to asi mechanika. Alebo odpojenie. Nevysávala si PC? Sorry iba pokus o odľahčenie.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    2009 Pozri príspevok
    Skúsila si ovládač odobrať zo systému? Niekedy to pomôže a pri reštarte si nájde ten správny. Ak to nepomôže chyba môže byť hoci aj v mechanike. Potom už treba volať technika.
    Pravdu povediac,bojím sa niečo odobrať zo systému,aby som znovu nezmazala niečo iné. Ako presne zistím "čo odobrať"? Môžeš mi to prosím napísať podrobnejšie? dík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.