Zavrieť

Porady

Klasifikácia integrovaných

Aktuálna pálivá téma - môže prepadnúť integrovaný žiak?
U nás sa rozhodlo, že nie, nesmie - pre istotu, aby to bolo v poriadku, lebo nikto nevie, či môže alebo nemôže, ani školský psychológ. A tak zaokrúhľujeme aj zo samých 5 štvorku Nie je integrovaný ako integrovaný, ale pri niektorých je to hrozné, normálne sa u nás vďaka papieru o integrácii prepracujú k maturitnému vysvedčeniu a ich akákoľvek úroveň je žalostná.
Vraj máme stanoviť presne učivo,jemu primerané, ktoré sa má naučiť, aby tú štvorku mohol dostať. Tak maturantovi ktorý nezvláda 3.3 či 12-8 naozaj neviem, čo mám stanoviť Asi aby vedel aspoň napísať čísla.
Usporiadat
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Co sa tak informovat v pedagogicko-psychologickej poradni? ved tam su spec.pedagogovia, ktori vypracuvavaju integracny harok s podrobnym rozpisom uciva, ktore ma ziak zvladnut. S tym skolsky psycholog nema nic spolocne. je to vec spec.pedagoga z poradne, pripadne ak je na skole.
Dalej odporucam, aby sa ucitelia , ktori maju v triede integrovanych ziakov zucastnovali aj skoleni o pristupe k takym ziakom, robi to metodicke centrum. Aby potom nemali chaos v hodnoteni a pristupe.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

alaya, skolsky psycholog s tym ma vela, lebo mame specialnu sk. psychologicku prave kvoli tymto ziakom. Spec. program je velmi vseobecny ako s nimi pracovat, nie je tam konkretne co maju vediet, len co uprednostnovat v hodnoteni, co nehodnotit. Neyvladaju ani ucivo yakladnej skoly, ani na standrade postacujucom pre znamku 4 - ani zdaleka. Vdaka integracii vsak naozaj prejdu strednu skolu a zmaturuju a smeju sa nam do tvare
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
alaya, skolsky psycholog s tym ma vela, lebo mame specialnu sk. psychologicku prave kvoli tymto ziakom. Spec. program je velmi vseobecny ako s nimi pracovat, nie je tam konkretne co maju vediet, len co uprednostnovat v hodnoteni, co nehodnotit. Neyvladaju ani ucivo yakladnej skoly, ani na standrade postacujucom pre znamku 4 - ani zdaleka. Vdaka integracii vsak naozaj prejdu strednu skolu a zmaturuju a smeju sa nam do tvare
Este v zivote som nepocula funkciu specialny skolsky psycholog. Ved to ani neexistuje.
Len specialny pedagog.
Este raz si precitaj, co som ti napisala v prvom prispevku- myslim, ze si dost nastvana, preto si citala moj prispevok povrchne.
Tam je vysvetlenie a odporucanie.
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

Alaya, necitala som povrchne, ani nie som nastvana, len nesuhlasim s tym, co nam prikazali - u niektorych nasich studentov je to naozaj absurdne.
Len som strasne rychlo pisala, koncila mi volna hodina. Bolo to myslene tak, ze mame specialne kvoli tymto ziakom na skole psychologicku. Bola prijata len a len kvoli nim, pracuje len a len v nasej skole, nie pre viac skol, ako je bezne.

Zaujimalo ma len to, ako sa riesia takito ziaci/studenti na inyhc skolach. Ci tiez musia byt umelo posuvani do vyssich rocnikov, alebo nie. Nehovorim o vsetkych, my ich mame v skole integrovanyhc asi 35 a z toho mozno u 10 naozaj naozaj nemoze byt ani reci o hodnoteni 4, jednoducho sa flakaju, nic nerobia, nic nevedia - a nemylsim tym odborne vedomosti z daneho predmetu, ale uplne vseobecne. Realne by sa snad nedostali ani cez 4.-5. rocnik ZS a nieto k mature.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
Alaya, necitala som povrchne, ani nie som nastvana, len nesuhlasim s tym, co nam prikazali - u niektorych nasich studentov je to naozaj absurdne.
Len som strasne rychlo pisala, koncila mi volna hodina. Bolo to myslene tak, ze mame specialne kvoli tymto ziakom na skole psychologicku. Bola prijata len a len kvoli nim, pracuje len a len v nasej skole, nie pre viac skol, ako je bezne.

Zaujimalo ma len to, ako sa riesia takito ziaci/studenti na inyhc skolach. Ci tiez musia byt umelo posuvani do vyssich rocnikov, alebo nie. Nehovorim o vsetkych, my ich mame v skole integrovanyhc asi 35 a z toho mozno u 10 naozaj naozaj nemoze byt ani reci o hodnoteni 4, jednoducho sa flakaju, nic nerobia, nic nevedia - a nemylsim tym odborne vedomosti z daneho predmetu, ale uplne vseobecne. Realne by sa snad nedostali ani cez 4.-5. rocnik ZS a nieto k mature.
Ved som napisala, treba oslovit ped.psych.poradnu, kde pracuju spec.pedagogovia a ti sa s tymi detmi zaoberaju. Ale vies, ak to nariadilo vedenie, nic s tym neurobis. Tie deti za to, ze maju poruchu ucenia nemozu, ak to niekto zneuzije, je to uz svedomi toho spec.pedagoga, ktory mu to umozni.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Pôvodca textu príspevku: Jennny1404
Alaya, necitala som povrchne, ani nie som nastvana, len nesuhlasim s tym, co nam prikazali - u niektorych nasich studentov je to naozaj absurdne.
Len som strasne rychlo pisala, koncila mi volna hodina. Bolo to myslene tak, ze mame specialne kvoli tymto ziakom na skole psychologicku. Bola prijata len a len kvoli nim, pracuje len a len v nasej skole, nie pre viac skol, ako je bezne.

Zaujimalo ma len to, ako sa riesia takito ziaci/studenti na inyhc skolach. Ci tiez musia byt umelo posuvani do vyssich rocnikov, alebo nie. Nehovorim o vsetkych, my ich mame v skole integrovanyhc asi 35 a z toho mozno u 10 naozaj naozaj nemoze byt ani reci o hodnoteni 4, jednoducho sa flakaju, nic nerobia, nic nevedia - a nemylsim tym odborne vedomosti z daneho predmetu, ale uplne vseobecne. Realne by sa snad nedostali ani cez 4.-5. rocnik ZS a nieto k mature.


My máme tiež integrovaných žiakov, ktorí absolvujú vyšetrenie u špeciálneho pedagoga, ktorý posúdi schopnosti žiaka a mieru poruchy a samozrejme stanoví aj to čo treba zohľadniť u konkrétneho žiaka, vypracujeme mu plán a v podstate funguje ako ostatní žiaci, iba pri hodnotení mu zohľadním to čo príde v návrhu z poradne. Okrem toho žiaci absolvujú aj psychologické vyšetrenie. Zatiaľ to funguje bez problémov a sťažností. Ak žiak aj po zohľadnení neprospieva dostane nedostatočnú. Je ale pravdou, že sú žiaci a hlavne potom ich rodičia, ktorí súhlasia napr. s dysortografiou, dysgrafiou , pretože má úľavy v pravopise. Niekedy je to ale hlavne o pohodlnosti. Načo sa trápiť s diktátmi a so znalosťou pravopisu, keď to ide aj takto ľahko.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Janka, to snad nemyslis vazne. Pises, ze je lahsie mat ulavy, ako sa trapit s doktatom.ze rodicia suhlasia s dys...len aby ich deti to mali jednoduchsie. Nemyslis, ze kazdy rodic by mal radsej dieta zdrave a bojuje hlavne preto, aby sa dieta nicim nelisilo od inych v triede? Vies ty, ako sa trapi dieta, ktore pozna vsetky teoteticke poucky, vie, co kde ma napisat a ake su pravidla, no ked pride na lamanie chleba je v koncoch,. nevie to pouzit a dostava preto zle znamky- za to, ze ma urcitu poruchu, za ktoru nemoze.
Ja ucim na specialnej skole a bohuzial mam svoju dcerku, ktrora ma 12 rokov a je dysortograficka- vdaka panu Dr.pri porode.
Takze mam to z pozicie ucitela i matky. Nechala som ju bez integracie 4 roky, trapit sa, vzdy som si myslela, ze je este hrava, ze z toho vyrastie.
Sama som tym ublizovala svojmu dietatu, ked mala ohromne stresy a strach ist do skoly, lebo budu pisat diktat a zase dostane 5. Deti sa jej smiali, ze ma aj 16 chyb. Ona plakala. V 5.rocniku sok si povedala dost.
Nakolko skola 4 roky nekonala, nevidela pani uc. ze asi dieta nie je v poriadku, sama som s nou ako matka isla do poradne, ved som vedela, ze co jej asi je, ale matka by nikdy nemala hodnotit svoje dieta, preto som to nechala na odbornika.
Potvrdila dysortografiu, sposobene pridusenim pri porode, vypracovali jej indiv.plan a podla toho k nej v skole pristupuju, vlaste len na sl.j., inak ma same 1,2.
Az terazz v 7 rocniku sa mi zacina ukludnovat, nebat sa, ked sa ma pisat diktat, slohova praca, lebo vie, ze nic hrozne ju v skole necaka..
Toto je postreh matky a bohuzial ma velmi mrzi nizka vedomost ucitelov na beznych skolach, ako pristupovat k takym detom, co tie deti vo vnutri prezivaju, ako sa trapia, ked im to neide ako istatnym a pod. Ved ta porucha, za ktoru oni nemozu ide s nimi cely zivot- aj na vysvedceni to maju napisane v zalozke. Preto si ja skor myslim, ze rodicia taja, ze ma dieta problem, ze ho nedaju vysetrit, lebo by sa odlisovalo od inych v triede. Tak ho radsej nechaju tak, no co, je zly ziak.
To je rozdiel medzi nami, co ucime take deti, a ktorym take deti su na zataz v triede. Ale nakolko take deti nie su mentalne retardovane, tak urcite nepatria do specialnych skol, kde by ich vacsina kolegov z beznej skoly rada videla.
Predpokladam, ze ucitelia z beznych skol nebudu suhlasit s mojou skusenostou a mojim nazorom, no je to normalne, kazdy to vidi z tej svojej stranky, takze s nesuhlasom pocitam.
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

Vcera vecer som tu napisal dlhyyyy prispevok, ale ked som ho odoslala, odhlasilo ma.

Ale v podstate bol cca o tom istom ako pise alaya - tiez to poznam z oboch stran, moj syn je dysgrafik+dysortografik. Teraz je tretiak, zatial nie je integrovany, ale ma uz nejake ulavy - na tomto sa dalo dohodnut bez integracie, nasa spolupraca s triednou ucitelkou a pedag.poradnou jke velmi dobra.

Trojky z diktatov boli prenho velmi demotivujuce, hlavne ak ju mal preto, ze vynechal 3-4 dlzne ci mäkcene, sem tam enjake pismeno, alebo pridal nejaky ten dlzen naviac. Vybrane slova vysype z rukava, napriek tomu kludne napise zo sira som sity. Dostal ulavu na diktaty - pise iba doplnovacie a taktiez ma byt ustne preskusany, ak mu zle dopadne pisomka (trojka a horsie) . Z pisomky z vlastivedy dostal 3 a este na tejistej hodine ho z toho isteho uciva vyskusala ucitelka ustne - a mal 1. Tam nejde o to zlahcovat to, len o to, ze on je nauceny, vedomosti nechybaju, len je problem podat ich pisomnou formou, preto ma mat "kontrolnu" ustnu odpoved. Tiez sme sa k tomudostali nedostatkom kyslika pri porode.

Zatial bude mat na vysvedceni 1 a 2, ak by sa to blizilo k 3, necham integrovat.



Ja suhlaism s alayou, lebo to tiez poznam z oboch stran a kolkokrat ma az pichne, ked kolegovia nadavaju na integrovanych.



Aby to vsak nevyzeralo, ze si protirecnym s uvodnym prispevkom.

Aj ked ma moj syn poruchy ucenia, nikdy by manenapadlo, ze super, mame na to papier, nemusime sa ucit a skolu prejde! Pracuejme na tom, ucit sa musi, on to nevnima, ze ma nejake ulavy (zatial) spoluziakom to tiez nevadi, nijako mu to nedavam pocitit a rozhodne som nevolila "lahsiu" cestu.

Pisanie je pre dysgrafika velmi narocne, namahave a unavne, kazdym riadkom sa jeho pisomny prejav zhorsuje. On napise "ziak" a 10x to po sebe precita ako žiak a chybu tam nevidi.

Cast nasich integr. studentov o kt. som povodne pisala su vsak uplne kafe. Ti nerobia nic, flakaju vsetko, neucia sa vobec a s usmevom na tvari povedia, ze aj tak nemozu prepadnut. Oni si z toho papiera spravili poistku a pocit neohrozenia a maju pocit, ze nic nemusia robit, ved maju papier a ten nedovoli, aby bolo ich studium ohrozene. A to jer to, co ma stve - a nielen mna, celu zborovnu.

Smutne je, ze vedenie rozkazalo, s tym nic nenarobime.

Pokusame sa vsak a zatial nas nechaju, lebo stve to aj ich- zhaname presnu vyhlasku, kde sa o tom pise - je normalne, ze nikto ju nevie? presne cislo vyhlasky? Nevedia sa k nej dopatrat vychovne poradkyne, psychologicky, pedagogicky, ale snazime sa. Prave preto, nech sa tito decka zacnu spoliehat na seba a nieoc robit a prestanu zneuzivat svoju poruchu. Vlastne to ani nie su decka, su to dospeli alebo skoro dospeli ludia a su "vychcani".

Opakujem, ze u nas je to cca 10 z 35, ale ak im to prejde, obavam sa, ze ich bude z roka na rok viac a viac.
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

A doplnam - prave dosiel prikaz od riaditelky, nemozu prepadnut Ucitel musi hladat a volit take metody a spravit vsetko vsetucko preto, aby to vytiahli na 4.
To sa da, ak chcu aj ziaci, ale tito nehccu
Nie je to na svedomi spec. pedagoga ale na ich svedomi a oni ho zjavne v tomto smere ziadne nemaju
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Jennny1404 Pozri príspevok
A doplnam - prave dosiel prikaz od riaditelky, nemozu prepadnut Ucitel musi hladat a volit take metody a spravit vsetko vsetucko preto, aby to vytiahli na 4.
To sa da, ak chcu aj ziaci, ale tito nehccu
Nie je to na svedomi spec. pedagoga ale na ich svedomi a oni ho zjavne v tomto smere ziadne nemaju
To čo napíšem možno mnohých rozčúli, ale nech. Aj keď nie som učiteľ, na škole, kde chodia moje deti sú tiež tzv. integrovaní žiaci. neviem vysvetliť ani deťom, ani mnohým známym, prečo sú v 90 % mimoriadne zvýhodňovaní a prelezú aj keď ich úroveň nepresiahne látku typu mama má Emu.
Je to zrejme o tom, že v našej spoločnosti sú priam neuveriteľne preferované všetky druhy postihnutia. Pustím si televízor, pozerá na mňa nejaký postihnutý, zapnem rádio, počúvam o postihnutom, otvorím časopis a, čuduj sa svete, vidím zasa nejakého postihnutého. Pomaly aby sa človek bál otočiť vodovodný kohútik, pretože mi odtiaľ vyletí nejaký postihnutý. Niekedy mám pocit, že sa mám hanbiť za to, že som si dovolila priviesť na svet tri zdravé deti. ( Čo by na to povedal pán Darwin?)
Osobne by som nechala prepadnúť každého, ktorý nezvládne ani tú psychológom odporúčanú látku. Som proti akejkoľvek forme diskriminácie. A to sa týka aj pozitívnej diskriminácie pre postihnutých. Predpokladám, že ak má niekto IQ stupňa hojda-hojda, tak mu predsa nedám maturitné vysvedčenie.
A aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu, vážim si každého postihnutého, ktorý v rámci svojich možností bojuje o svoje miesto pod slnkom a nežobre o pomoc od každého naokolo. Poznám ľudí, ktorí napriek značnému hendikepu dokážu pracovať a uživiť rodinu, dokonca svoj hendikep pred výberovým konaním utajili, aby mali rovnaké podmienky ako tí ostatní. Pred takými ľuďmi sa hlboko skláňam. Ale tí nedostali nič zadarmo.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jennny1404 Pozri príspevok
....
Pokusame sa vsak a zatial nas nechaju, lebo stve to aj ich- zhaname presnu vyhlasku, kde sa o tom pise - je normalne, ze nikto ju nevie? presne cislo vyhlasky? Nevedia sa k nej dopatrat vychovne poradkyne, psychologicky, pedagogicky, ale snazime sa.
skús pozrieť tu ... regionálne školstvo, mali by tam byť metodiky, usmernenia, ... Ale nepozerala som to teraz
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=2
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a ešte sa opýtam v tejto téme ... môže aj na strednej škole pôsobiť "asistent učiteľa" ?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

janomila Pozri príspevok
To čo napíšem možno mnohých rozčúli, ale nech. Aj keď nie som učiteľ, na škole, kde chodia moje deti sú tiež tzv. integrovaní žiaci. neviem vysvetliť ani deťom, ani mnohým známym, prečo sú v 90 % mimoriadne zvýhodňovaní a prelezú aj keď ich úroveň nepresiahne látku typu mama má Emu.
Je to zrejme o tom, že v našej spoločnosti sú priam neuveriteľne preferované všetky druhy postihnutia. Pustím si televízor, pozerá na mňa nejaký postihnutý, zapnem rádio, počúvam o postihnutom, otvorím časopis a, čuduj sa svete, vidím zasa nejakého postihnutého. Pomaly aby sa človek bál otočiť vodovodný kohútik, pretože mi odtiaľ vyletí nejaký postihnutý. Niekedy mám pocit, že sa mám hanbiť za to, že som si dovolila priviesť na svet tri zdravé deti. ( Čo by na to povedal pán Darwin?)
Osobne by som nechala prepadnúť každého, ktorý nezvládne ani tú psychológom odporúčanú látku. Som proti akejkoľvek forme diskriminácie. A to sa týka aj pozitívnej diskriminácie pre postihnutých. Predpokladám, že ak má niekto IQ stupňa hojda-hojda, tak mu predsa nedám maturitné vysvedčenie.
A aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu, vážim si každého postihnutého, ktorý v rámci svojich možností bojuje o svoje miesto pod slnkom a nežobre o pomoc od každého naokolo. Poznám ľudí, ktorí napriek značnému hendikepu dokážu pracovať a uživiť rodinu, dokonca svoj hendikep pred výberovým konaním utajili, aby mali rovnaké podmienky ako tí ostatní. Pred takými ľuďmi sa hlboko skláňam. Ale tí nedostali nič zadarmo.
Kazdy sa tu prezentuje na inej urovni- na tej svojej. Ja zvykem reagovat len na to, v com sa vyznam.
Ked pises, ze niekto s nizkym IQ moze dostat maturitne vysvedcenie- nemoze. Nakolko mentalne postihnuti nemozu studovat na strednej skole, len na specialnom odbornom ucilisti.
Deti integrovane- nie su ako si napisala iq hojda-hojda, mozu to byt aj velmi nadane deti, maju len urcitu poruchu ucenia, ktoa sa da spravnym vedenim a sposobom ovplyvnovat.
To, co si napisala o postihnutych ludoch - prislo mi z toho zle, ako mozes byt tak cinicky clovek.No ludia sme vselijaki, aj cinicki, kym sa nas to osobne nedotyka. Aj ja som porodila 3 zdrave a krasne deti, zial, pre velku odbornost pana Dr. inak nasho rodinneho kamarata moja dcera sa pridusila, nie je s IQ fojda-hojda, ale ma len poruchu ucenia.
Akceptujem nazor kazdeho, kto sa do danej problematiky rozumie, zelam vsetkym zdravim, nech vam to vydrzi do smrti, lebo nikto nikdy nevie...
0 0
Jennny1404 Jennny1404

Jennny1404 je offline (nepripojený) Jennny1404

alaya1 Pozri príspevok
Ked pises, ze niekto s nizkym IQ moze dostat maturitne vysvedcenie- nemoze. Nakolko mentalne postihnuti nemozu studovat na strednej skole, len na specialnom odbornom ucilisti.
Deti integrovane- nie su ako si napisala iq hojda-hojda, mozu to byt aj velmi nadane deti, maju len urcitu poruchu ucenia, ktoa sa da spravnym vedenim a sposobom ovplyvnovat.
Vobec sa nevyjadrujem k tomu, co bolo povedane o postihnutych.

Len k citovanemu - boihuzial, aj ludia s velmi velmi nizkym IQ, dokonca taki, co vysli z osobitnej ZS alebo z "osobitneho" SOU sa mozu dostat na normalnu SS - my mame takyhc styroch, o kt. viem. Traja prisli z osobitnej ZS, jedna z osob. SOU k nam do maturitnej nadstavby!!!!
Vsetci su individualne integrovani a ked ich raz riaditelka prijala (bolo by dobre najst odpoved na otazk preco to urobila???? Ale odpoved je jasna - odkedy bol schvaleny normativ na ziaka, ide to s nasiim skolstvom strasne dolu vodou,kazdy ziak je dobry, prijimani su bez prijimaciek, len nehc sa skola udrzi a ma dost ziakov) ,teda ked ich raz prijala na studium, nesmieme ich vyhodit (jedine pre zanedbanu dochadzku, ale nie pre zle studijne vysledky) a tak ak to vydrzia a sami to nevzdaju, vydlazdia si cestu k maturitnemu vysvedceniu. To je cast z tych, kvoli ktorym som otvorila tuto temu. Jednoducho ak holka na prstoch odpocitava 6-4 doslova!!!!! a ja jej musim dat stvorku, zatialco ostatni musia zvladnut goniometriu, je to strasne nefer a strasne to stve.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Jennny1404 Pozri príspevok
Vobec sa nevyjadrujem k tomu, co bolo povedane o postihnutych.

Len k citovanemu - boihuzial, aj ludia s velmi velmi nizkym IQ, dokonca taki, co vysli z osobitnej ZS alebo z "osobitneho" SOU sa mozu dostat na normalnu SS - my mame takyhc styroch, o kt. viem. Traja prisli z osobitnej ZS, jedna z osob. SOU k nam do maturitnej nadstavby!!!!
Vsetci su individualne integrovani a ked ich raz riaditelka prijala (bolo by dobre najst odpoved na otazk preco to urobila???? Ale odpoved je jasna - odkedy bol schvaleny normativ na ziaka, ide to s nasiim skolstvom strasne dolu vodou,kazdy ziak je dobry, prijimani su bez prijimaciek, len nehc sa skola udrzi a ma dost ziakov) ,teda ked ich raz prijala na studium, nesmieme ich vyhodit (jedine pre zanedbanu dochadzku, ale nie pre zle studijne vysledky) a tak ak to vydrzia a sami to nevzdaju, vydlazdia si cestu k maturitnemu vysvedceniu. To je cast z tych, kvoli ktorym som otvorila tuto temu. Jednoducho ak holka na prstoch odpocitava 6-4 doslova!!!!! a ja jej musim dat stvorku, zatialco ostatni musia zvladnut goniometriu, je to strasne nefer a strasne to stve.
O nadstavbovych studiach, t.j. plus dva roky neviem napisat, nepoznam tu problematiku, ale viem urcite, ze ziaci, ktori maju nizke iq su ziakmi specialnych skol, pre ziakov s mentalnym postihnutim,nakolko osobitne neexistuju, nemozu pokracovat v studiu na riadnej strednej skole, ci zdruzenej skole. Ak ich riaditel prijme na nadstavbu, to neviem, ci moze, on to vie asi najlepsie a asi chce udrzat zamerstnanie pedagogom, takze je tazke byt rozhodcom. my tu na porade dieru do sveta nevymyslime, mozeme sa len rozculit,nesedime na tych spravnych miestach.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Ospravedlňujem sa vám obom za moje vyjadrenie, možno, že som to nenapísala dosť jasne a jednoznačne a zároveň viem, že vždy sa niekoho dotknem. Alaya nemala som na mysli deti, ktoré majú naozaj takýto problém, ale učím aj také deti, kde je to naozaj cesta ľahšieho odporu. Mám skúsenost z práce v poradni aj v škole. Naozaj máme aj takých žiakov, ktorí sa rozhodnú pre integráciu, kvôli úpravám napr. pri maturite. Máme žiakov, ktorí boli integrovaní rok a už nie sú. No a napr. dnešná moja skúsenosť s integrovaným žiakom, ktorý sa rozčuľoval pri oprave školskej úlohy. "Koľkokrát mám ešte vysvetľovať, že na j nepíšem bodku!" Po upozornení, že malé j sa píše
s bodkou, oznámil, že on predsa na j bodku nikdy nepísal a moje vysvetlenie ho ani nezaujímalo. On sa rozhodol. Nikomu neupieram problém, ktorý má a beriem ho na vedomie, ale Jenny myslím si písala, presne o tých žiakoch, ktorí si myslia, že na základe výsledkov vyšetrenia už nemusia nič robiť. A myslím si, a nakoniec si to sama vo svojom príspevku aj potvrdila, že tí, ktorí integráciu naozaj potrebujú, ju nezneužívajú, práve naopak im pomáha k lepším výsledkom pri menších stresoch. Všetko je to v posúdení odborníkov, ale aj v prístupe učiteľov.
A ešte raz sa ospravedlňujem, moje vyjadrenie nesmerovalo k deťom, ktorým poruchy učenia sťažujú ich napredovanie. Tieto deti podľa mojich skúseností sú snaživejšie a usilovnejšie. Oni chcú a to sa o všetkých nedá povedať.
A nemusíš ísť na nás až tak ostro. Nevidím dôvod prečo by tieto deti mali prejsť na osobitnú školu.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

janka331 Pozri príspevok
Ospravedlňujem sa vám obom za moje vyjadrenie, možno, že som to nenapísala dosť jasne a jednoznačne a zároveň viem, že vždy sa niekoho dotknem. Alaya nemala som na mysli deti, ktoré majú naozaj takýto problém, ale učím aj také deti, kde je to naozaj cesta ľahšieho odporu. Mám skúsenost z práce v poradni aj v škole. Naozaj máme aj takých žiakov, ktorí sa rozhodnú pre integráciu, kvôli úpravám napr. pri maturite. Máme žiakov, ktorí boli integrovaní rok a už nie sú. No a napr. dnešná moja skúsenosť s integrovaným žiakom, ktorý sa rozčuľoval pri oprave školskej úlohy. "Koľkokrát mám ešte vysvetľovať, že na j nepíšem bodku!" Po upozornení, že malé j sa píše
s bodkou, oznámil, že on predsa na j bodku nikdy nepísal a moje vysvetlenie ho ani nezaujímalo. On sa rozhodol. Nikomu neupieram problém, ktorý má a beriem ho na vedomie, ale Jenny myslím si písala, presne o tých žiakoch, ktorí si myslia, že na základe výsledkov vyšetrenia už nemusia nič robiť. A myslím si, a nakoniec si to sama vo svojom príspevku aj potvrdila, že tí, ktorí integráciu naozaj potrebujú, ju nezneužívajú, práve naopak im pomáha k lepším výsledkom pri menších stresoch. Všetko je to v posúdení odborníkov, ale aj v prístupe učiteľov.
A ešte raz sa ospravedlňujem, moje vyjadrenie nesmerovalo k deťom, ktorým poruchy učenia sťažujú ich napredovanie. Tieto deti podľa mojich skúseností sú snaživejšie a usilovnejšie. Oni chcú a to sa o všetkých nedá povedať.
A nemusíš ísť na nás až tak ostro. Nevidím dôvod prečo by tieto deti mali prejsť na osobitnú školu.
ak si tento svoj prispevok smerovala na mna, tak odpoviem len na poslednu tvoju vetu.
.................................................. ......................................

A nemusíš ísť na nás až tak ostro. Nevidím dôvod prečo by tieto deti mali prejsť na osobitnú školu.
.................................................. ......................................

Pisala som o detoch, ktore su na specialnych skolach, nie osobitnych, tie boli zrusene,/premenovane/ chvala Bohu, kde sa vzdelavaju deti s nizkym iq. Nakolko deti s poruchami ucenia nizke iq nemaju, do specialnych skol nechodia, nakolko tam nepatria.
Neviem, na akom type skoly ucis, predpokladam, ze na ucnovke, pokial viem, tam chodia slabi ziaci, ktori sa inde nedostali, taKze tam je asi vsetko mozne.Ja skusenost s ucnovkami nemam, len so zakladnym skolstvom a ver mi, ze tam si deti integraciu nevybavuju, skor sa za nu hanbia.
Naposledy upravil alaya1 : 21.01.09 at 19:37
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

Učím na SŠ, ale učila som aj na učňovke, vôbec som neriešila IQ, na to sú iní, prepáč, za nesprávne označenie - samozrejme som mala na mysli špeciálne školy. Zrejme si si nevšimla, že ja som sa ani v jednom príspevku nevyjadrila, že deti s poruchami učenia patria na OŠ. A kde si videla červené tváričky a nervózne písmenká?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

janka331 Pozri príspevok
Učím na SŠ, ale učila som aj na učňovke, vôbec som neriešila IQ, na to sú iní, prepáč, za nesprávne označenie - samozrejme som mala na mysli špeciálne školy. Zrejme si si nevšimla, že ja som sa ani v jednom príspevku nevyjadrila, že deti s poruchami učenia patria na OŠ. A kde si videla červené tváričky a nervózne písmenká?
Janka, ospravedlnujem sa, zmylila som si nick, uz som to v prispebku napravila.
0 0
janka331 janka331

janka331 je offline (nepripojený) janka331

OK
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať