Zavrieť

Porady

Trávenie

Co by ste mi odporucili na zlepsenie travenia? Ktore potraviny obsahuju najviac vlakniny? Nechcem uzivat ziadne medikamenty. Dakujem.
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tráveniu pomáha pravidelný pohyb.Buď cvičenie, alebo len obyčajná prechádzka.
Alebo bylinkové čaje,striedať podľa sezóny,príp. sušené.
Alebo bylinky-koreniny pridávať do jedla napr: http://www.dobrarada.sk/?id_menu=191...__id_art=10316
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
dusko25 Pozri príspevok
Co by ste mi odporucili na zlepsenie travenia? Ktore potraviny obsahuju najviac vlakniny? Nechcem uzivat ziadne medikamenty. Dakujem.
veľmi dobrá kniha na toto je Jedlo ako liek,jedlo ako jed. tham máš všetko popísané. treba jesť vela surovej zeleniny a ovocia. dostatočný pohyb,ak ti zle trávi treba zájsť za lekárom a on urobí podrobné vyšetrenia
0 0
dusko25 dusko25

dusko25 je offline (nepripojený) dusko25

Ta kniha - Jedlo ako jed, jedlo ako liek je od Ridest Digest Vyber?
0 0
dusko25 dusko25

dusko25 je offline (nepripojený) dusko25

A co strava - okrem cerstvej zeleniny a ovocia?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

dusko25 Pozri príspevok
A co strava - okrem cerstvej zeleniny a ovocia?
Okrem ovocia a zeleniny (napr. surova mrkva) si treba kupit domacu pekaren na chlieb, ale aj spolu s mlyncekom na obilie. Takto si mozes robit denne skutocne celozrnny chlieb.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
misomiso Pozri príspevok
Okrem ovocia a zeleniny (napr. surova mrkva) si treba kupit domacu pekaren na chlieb, ale aj spolu s mlyncekom na obilie. Takto si mozes robit denne skutocne celozrnny chlieb.
thaku múku predávajú aj v obchode, napr. LIDL mi tham kupujeme múku majú dobrý výber
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pasuliatko Pozri príspevok
thaku múku predávajú aj v obchode, napr. LIDL mi tham kupujeme múku majú dobrý výber
Myslis tie hotove zmesi? Precitaj si zlozenie, kolko je tam chemie.
1 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
takze, ja som mala velky problem s travenim, dokonca som bola na rektoskopii a tam mi gastroenterologicka povedala ze si mam davat kazdy den do jogurtu psenicke otruby..
..ja som si davala do akctivie musli dve cajove lyzicky kopcomm psenicnych otrub (vyzera to ako struhanka), zamiesala som a kazdy den takto jednu davku konzumovala..
..moja travenie sa krasne napravilo..samozrejme ze pre mna bola velka zloba stres, co niekedy ani activia s otrubami nepomohla ale je to naozaj lepsie..
...a taktiez gastroenterologicka mi povedala ze psenicke otruby su najvacsi zdroj vlakniny na slovensku..ja som ich kupila v klasickych potravinach v takom malom sacku..urcite to najdes..setky taketo semiacky ako proso, pseno, otruby, musli a podobne maju na jednom mieste...urcite to skus..
...a hlavne tie dve cajove lyzicky su uplneminimum vlakniny ktore mas denne prijat..bolo by lepsie prijat jej viac vo forme zeleniny a ovocia, orieskov, susenych jablk hlavne..predides rakovine hrubeho creva, ktora sa stava byt novou civilizacnou chorobou..
..susene jablcka nekupuj...najlepsie je vysusit jablcka ci uz v susicke ktoru kupis v nejakom elektrobchode alebo aj na radiatore sa to dobre da..
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
no a aby som nezabudla tie psenicke otruby mozes pridavat aj do omacok a podobne..ale zase nie ich varit aby sa neznehodnotili..ale to som este neskusala to dat do omacky..neviem si predstavit ako mi take nieco plava v svieckovej
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Activia je výborná vec na trávenie,aj tie pšeničné otruby a vláknina ako taká,ale netreba zabúdať,že pri príjme vlákniny treba zvýšiť príjem tekutín...a vyskúšaj čaj z paliny....alebo myší chvostík...=))
0 0
bolacka bolacka

bolacka je offline (nepripojený) bolacka

vsetko ma boli :)
to uz snad v tejto dobe plnej informacii nieco ako pitny rezim netreba nikomu pripominat..ale mas pravduaj to treba pri prijme vlakniny...
0 0
berkod berkod

berkod je offline (nepripojený) berkod

Ja mam velmi dobre skusenosti s pouzitim Aloe Vera gelu, pomohol nielen mne, ale aj vela mojim znamym.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
misomiso Pozri príspevok
Myslis tie hotove zmesi? Precitaj si zlozenie, kolko je tam chemie.
a v čom nie je?
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Mne spôsobovali problém s trávením kukurica a paprika. A to nie len plody, ale aj korenie, a škrob pridávaný do jedál...takže sa tomu vyhýbam na ďaleko, a s trávením problém nemám. Píš si jedlá ktoré cez deň ješ, a urob si vyhodnotenie za celý týždeň. Určite tam nájdeš niečo, čo si dostal do tela každý deň, a na pár dní to vylúč. A uvidíš či to bolo ono... Nejem ani orechy, a nepijem kofeín a alkohol...ževraj spôsobujú zamorenie organizmu plesňami a toxínmi. Jasne že občas si to vynahradím ...ale nie do bezvedomia
0 0
BETYS BETYS

BETYS je offline (nepripojený) BETYS

V prvom rade doporučujem očistu organizmu podľa východnej medicíny. Až potom upravovať stravu. Mala som v otrasnom stave žalúdok a tráviaci trakt.
Tieto problémy vznikli z vedľajších účinkov užívaných liekov.
Naposledy upravil Chobot : 16.02.09 at 10:26 Dôvod: Spam
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Na žalúdok a prečistenie veľmi dobre pôsobí aj acidofilné mlieko,kefír a pod. Piť pravidelne aj dlhšiu dobu.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Toto je pre každého, kto má problémy s trávením...prečítajte si.
2 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Na zlepšenie trávenia odporúčam pohyb, nepiť bublinkaté nápoje s obsahom náhradných sladidiel! a po ťažšom, výdatnejšom jedle, alebo len tak - na záver dňa si dať pohár-dva piva. Netreba hneď vychladenú 12-stku, aj nealko pomáha.
Môj priateľ mal x rokov problémy so žalúdkom, trávením, nafukovaním... z domu nikdy neodchádzal bez liekov vo vrecku...tak bol naučený potláčať bolesti a problémy. Spolužitím sa prispôsobil mojim návykom , a dnes si vysmiaty vychutnáva domáce klobásky, šaláty s kukuricou, aj čerstvý chlieb môže
... ale zase tiež s mierou.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
O trávení veľa napísal aj Igor Bukovský v knihe Návod na prežitie muža. Dobrý darček pod stromček pre chlapa
Inak, tak ako píšu ostatní :
Pohyb akýkoľvek, veľa vody, ovocie a zelenina, kyslé mliečne výrobky, ovsené vločky, otruby, strukoviny, krúpy...
Najlepšie žiadne výrobky z bielej múky, ryžu nahraď naturálnou, žiadny glutaman, žiadne polotovary typu sáčkové polievky, paštéty, konzervy..., žiadne salámy...

Prečítaj si aj tému Chudnutie ako, tam mnoho ľudí písalo aj o strave, tej správnejšej, čo má samozrejme dobrý vplyv aj na trávenie.
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

vedel by mi niekto odporučiť niečo, z čoho by človeka dobre prehnalo? skúsil som rôzne jogurty, vločky, ovocie, zeleninu, čaje, mlieko. ale nič. a švédske kvapky, a podobné veci skúšať nechcem, lebo to obsahuje alkohol. stolicu som nemal už dosť dlho. už neviem, čo mám robiť
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať