Zavrieť

Porady

Syndróm karpálneho tunela

Chcela by som sa spýtať, či má niekto skúsenosti so syndromom karpálneho tunela, či tak nejako. Moja mama to má a spôsobuje jej to trnutie a bolenie prstov. Riešením by bola vraj operácia, ale na tú nechce ísť. Tak prosím vás, ak viete, ako by sa dalo pomôcť, poraďte. Ďakujem.
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Operácia je jediné možné riešenie...ale nemusí sa báť,robí sa to veľmi často...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Robili mi to pred dvomi rokmi. Tŕpnutie prestalo po roku a bolesti v ruku po roku a pol. Ale pri záťaži ruka boli. Tiež ma čaká ešte operácia pravej ruky. Len neviem kedy, lebo si neviem predstaviť ako budem existovať s boľavou rukou.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
Operovali mi ľavú ruku pred šiestimi rokmi. Mala som už veľmi veľké bolesti, nechápem, prečo ma neposlal lekár už skôr. V noci som nemohla od bolesti spávať. Hneď tú noc po operácií, som spala lepšie. Po asi troch mesiacoch už to nebolí, treba si však dávať pozor, aby sa ruka šetrila. Bolesti a tŕpnutie sa budú zhoršovať. Pomôže len operácia. Je to jednodňová chirurgia. Po operácii sa ide domov.
0 0
karasuľka karasuľka

karasuľka je offline (nepripojený) karasuľka

Tiež som po operácii pravej ruky, bolesti a tŕpnutie prestalo úplne, nie je to náročná operácia, a čaká ma ešte ľavá...
0 0
alternativa alternativa

alternativa je offline (nepripojený) alternativa

Za 8 mesiacov mam zoperovane obe ruky, vysledok je vyborny. Velmi dolezita je uz spominana rekonvalescencia formou setrenia ruky po operacii. Ak treba operovat obe ruky, treba aspon 6 mesacny odstup, lebo clovek funguje len na jednej ruke a to ta prva zoperovana za par tyzdnov nezvladne. Ja som brala hned po operacii kuru injekcii na regeneraciu nervov /B1 a B6 na striedacku/.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?
Nepomôže, mám odskúšané
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja som po operácii karpálneho tunela na pravej ruke 13 rokov, mala som ísť aj s ľavou, ale tú som zverila do rúk masérovi, cvičím s ňou, kúpila som si drsnú loptičku v lekárni a masírujem si ruku nielen na dlani, ale aj na chrbáte ruky, rozhodne už nechcem ísť na operáciu, doteraz nemôžem s rukou robiť niektoré úkony, nemôžem niečo preniesť tak, aby som danú vec uchopila za sebou, vtedy mi ruka akoby vypovedala službu a veci mi z nej padajú. Keď som sa na to sťažovala, tak mi povedali, že nie všetko sa vždy podarí, reoperáciu som odmietla a tak sa trápim...Ale od tej doby už prešla dlhá doba, treba sa poradiť s dobrým odborníkom.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

ondrejvla Pozri príspevok
Ja som po operácii karpálneho tunela na pravej ruke 13 rokov, mala som ísť aj s ľavou, ale tú som zverila do rúk masérovi, cvičím s ňou, kúpila som si drsnú loptičku v lekárni a masírujem si ruku nielen na dlani, ale aj na chrbáte ruky, rozhodne už nechcem ísť na operáciu, doteraz nemôžem s rukou robiť niektoré úkony, nemôžem niečo preniesť tak, aby som danú vec uchopila za sebou, vtedy mi ruka akoby vypovedala službu a veci mi z nej padajú. Keď som sa na to sťažovala, tak mi povedali, že nie všetko sa vždy podarí, reoperáciu som odmietla a tak sa trápim...Ale od tej doby už prešla dlhá doba, treba sa poradiť s dobrým odborníkom.
Záleží, kedy Ti operovali ruku. Nie v každom znamení sa môže všetko operovať. Každé znamenie ovplyvňuje niečo iné a podľa toho si treba operáciu naplánovať. Mala som ísť na operáciu žíl a lekár mi povedal, aby som si ju naplánovala v správnom znamení. Aj on na to verí. Povedal, že keď operujú v nesprávnom znamení, vždy sú komplikácie a musia znovu operovať.
0 0
sarasara sarasara

sarasara je offline (nepripojený) sarasara

optimista
No, jedno je isté. Žiadne cvičenie, masti, injekcie, lieky, masáž, proste nič nepomôže, len operácia. Mám skúsenosti. Poznám hodne ľudí, ktorí majú operovanú ruku. A videla som aj nepodarenú. Bola tiež staršieho dáta. Pani, keď videla, ako dobre mi ruku urobili, rozhodla sa a išla na opravnú operáciu. Už sú to tri roky a vždy, keď ma stretne pochváli sa ako sa jej zlepšil stav. Mám operovanú ľavú ruku. Ak by bolo treba, neváhala by som a išla hneď, netrápila by som sa. Bolesť sa bude len zhoršovať. Bolí to vždy, no hlavne v noci. Mňa ruka aj hrozne pálila.
Tŕpnutie ešte nie je to, čo zvyčajne človeka donúti ísť na operáciu. To je len začiatok, príde bolesť, Bolesť.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Mojej mamke tiež obe rúčky operovali na neurochirurgii v Košiciach pred piatimi rokmi. Koľko sa chúďatko predtým natrápila, dlhé noci nespala a bolelo ju to.
Pritom tá operácia si nevyžadovala ani hospitalizáciu, dopoludnia operovali, poobede už išla domov. AK si dobre pamätám, bolo tam rozmedzie asi dvoch-troch mesiacov od operácie jednej a potom druhej ruky.
Ak na odklad takejto operácie nie sú vážne dôvody, netreba váhať, určite je život omnoho kvalitnejší a radostnejší po operácii.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujem za odpovede, aj ked ma nepotešili...

Poradíte mi nejakého dobrého odborníka, ktorý sa touto chorobou zaoberá?
NR kraj, príp. nejakých 100km v okolí?
Budem vďačná, aj za tel kontakt ( ss-kou )
Ďakujem
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

arizona Pozri príspevok
Ďakujem za odpovede, aj ked ma nepotešili...

Poradíte mi nejakého dobrého odborníka, ktorý sa touto chorobou zaoberá?
NR kraj, príp. nejakých 100km v okolí?
Budem vďačná, aj za tel kontakt ( ss-kou )
Ďakujem
V PD Manus med MUDr. Cigaňák
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

wagner Pozri príspevok
V PD Manus med MUDr. Cigaňák
Ďakujem
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

V BA MUDr. Košťál Ružinovská nemocnica
0 0
kačer kačer

kačer je offline (nepripojený) kačer

arizona Pozri príspevok
Práve blúdim po nete a hľadám, ako sa dá táto choroba liečiť, ak sa chce niekto vyhnúť operácii. ( no a zase som skončila na Porade )
Ale ako tu čítam,asi žiadne mastičky, lieky a pod. nepomôžu.

Nemáte niekto skúsenosti s liečbou- akupunktúrou, alebo niečim podobným?

Našla som niečo takéto. Aj ja mám s tým problém,bolí ma pravá ruka, ale ešte skusim toto pokial sa rozhodnem íst k lekárovi

Díky tomuto receptu jsem se vyhla operaci karpálních tunelů

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Acylpyrin
5 listů aloe
francovku herbu či lesanu

POSTUP PŘÍPRAVY

Dlouho jsem měla bolesti rukou, hlavně v klidu a nejhorší to bylo v noci... Nevíte kam s rukou, brní prsty a jste každou chvilku vzhůru a ráno nejste schopna udržet drobné věci v rukou, nemáte v nich cit. S obtížností mažete chleba, zamykáte dveře apodobně. Pokud trpíte stejnými obtížemi, tak zkuste můj zaručený recept.

Do půl litru francovky herby (či lesany) nechte luhovat 20 tablet acylpyrinu a 5 listů aloe a občas protřepte. Po necelém týdnu si můžete ruce mazat před spaním. Já osobně jsem měla svou medicínu po ruce i v noci.
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ďakujem
Dám vedieť, či to naozaj pomáha
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Neviem, či je to to isté, ja som bolesti nemala, len keď som roztvorila zovretú päsť, tak mi zostal prst zohnutý a musela som si ho vystrieť druhou rukou. Operovali mi to a po rehabilitácii bola ruka v poriadku. Po dvoch rokoch sa mi to zopakovalo s ďalším prstom, a po následnej operácii a rehabilitácii je pravá ruka ako nová.
1 0
djoze djoze

djoze je offline (nepripojený) djoze

Chcem sa spýtat či niekto bol,alebo navštivil :
Prvú nitriansku jednodňovú chirurgiu s problémom syndromu karpálneho tunelu a ako bol spokojný.
Vopred dakujem.
0 0
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

mne pomohla mast z kostihoja a nechtika - - masirovat dlan mastou , je to dlhodoba zalezitost a u mna to funguje
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať