Zavrieť

Porady

Sociálny fond

Chcem sa opýtať z čoho počítate odvod do sociálneh fondu. Robím interný doklad, kde triedim konateľov od zamestnancov a za pána mi to nechce sadnúť.

Ďakujem.
Usporiadat
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Akosi sa Vám nechce radiť, ak máte také počasie ako my tak sa Vám ani nečudujem. Ale ak by náhodou . . . . . . . .
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Skusim úplne jednoducho. Počítam to zo všetkých položiek mzdy okrem náhrad. Odmena konateľov do výpočtu sociálneho fondu nejde ak nie sú na pracovnú zmluvu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Konateľov máme tiež na pracovné zmluvy.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Tvorbu SF upravuje §3 a §4 zákona č. 152/1994 Z.z. o sociálnom fonde.
http://www.porada.sk/showthread.php?...oci%E1lny+fond
0 0
DAGMARA DAGMARA

DAGMARA je offline (nepripojený) DAGMARA

miriza
Chcem sa opýtať z čoho počítate odvod do sociálneh fondu. Robím interný doklad, kde triedim konateľov od zamestnancov a za pána mi to nechce sadnúť.

Ďakujem.
Koľko percent sa odvádza do sociálneho fondu z hrubých miezd
0 0
DAGMARA DAGMARA

DAGMARA je offline (nepripojený) DAGMARA

miriza
Chcem sa opýtať z čoho počítate odvod do sociálneh fondu. Robím interný doklad, kde triedim konateľov od zamestnancov a za pána mi to nechce sadnúť.

Ďakujem.
Koľko percent sa odvádza do sociálneho fondu z hrubých miezd
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
od 0,6 - 1%
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Z hrubých miezd bez náhrad.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

a bez dohôd
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No ano, ale viac ako 0,6% moze byt len, ak je firma v zisku. Alebo sa mylim?

Standardne je teda 0,6%
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
alušik
No ano, ale viac ako 0,6% moze byt len, ak je firma v zisku. Alebo sa mylim?

Standardne je teda 0,6%
Áno Alušik! Aj ja musím tvoriť len 0,6%! A aj to mám problém, ako ho rozpustiť, keď spoločník a zároveň aj konateľ firmy, nechce dať zamestnancom ani stravné poukážky! Dal im podpísať, že nemajú záujem, že odmietajú zabezpečenie stravy! A čo mám na to ja, keď nie som zamestnanec, keď tí chudáci to podpíšu?! A potom sa niekto čuduje, že som na podobné otázky alergická! Áno som, lebo sa zastávam zamestnancov!
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Zamestnanci sa nemožu dobrovolne vzdat toho na čo maju nárok podla zákonníka práce. Zamestnávatel je povinny poskytnut stravovanie..

/mám tu český jazyk, zato tie chyby.../
Naposledy upravil Magma : 12.06.05 at 05:52
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla mna by zamestnanci mali podat staznost na inspektorat prace alebo stacilo by aj na urad prace prislusny k miestu firmy. Zamestnavatel je poviiny poskytnut stravovanie pre zamestnancov. Ak im nechce vyvarat vo vlastnom stravovacom zariadeni, nech pre nich kupi stravovacie poukazky. Dost by ma zaujimalo, na co sa cerpa socialny fond, pre zamestnancov asi nie.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Chcela by som sa opýtať, či môže vzniknúť dohoda medzi zamestnancami a zamestnávateľom, že sa (dočasne, tak jeden rok) budú stravovať sami. To znamená, že si budú nostiť jedlo z domu, poprípade, majú možnosť uvariť si nejaký polotovar (majú varič aj rýchlovarnú kanvicu, mohla by sa kupiť mikrovlnka). Ide mi o to, že peniažky na sociálnom fonde, z ktorého sa budú neskôr čerpať zdroje na stravné lístky, ešte nie sú. Ešte sa len začne vytvárať. A konkrétny zamestnávateľ je rád, že má vôbec na výplaty.

Nechcem aby to znelo tak, že sa nechce starať o svojich zamestnancov. Oni sú prvoradí. Najskôr sa šetrí na ich výplaty a až potom sú bežné výdavky podnikateľa. Len viete, ako je to, keď podnikateľ začína...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janka6685
Chcela by som sa opýtať, či môže vzniknúť dohoda medzi zamestnancami a zamestnávateľom, že sa (dočasne, tak jeden rok) budú stravovať sami. To znamená, že si budú nostiť jedlo z domu, poprípade, majú možnosť uvariť si nejaký polotovar (majú varič aj rýchlovarnú kanvicu, mohla by sa kupiť mikrovlnka). Ide mi o to, že peniažky na sociálnom fonde, z ktorého sa budú neskôr čerpať zdroje na stravné lístky, ešte nie sú. Ešte sa len začne vytvárať. A konkrétny zamestnávateľ je rád, že má vôbec na výplaty.

Nechcem aby to znelo tak, že sa nechce starať o svojich zamestnancov. Oni sú prvoradí. Najskôr sa šetrí na ich výplaty a až potom sú bežné výdavky podnikateľa. Len viete, ako je to, keď podnikateľ začína...
Myslím, si že žiadna dohoda nemá právny účinok - v tejto záležitosti. A keby si zamestnanci svoje nároky (myslím si že do troch rokov) uplatnili na súde, tak by asi vždy vyhrali. Ale o to tu nejde.
Nakoľko ti kedykoľvek môže prísť kontrola napr. z inšpektorátu bezpečnosti práce - súbežne beží porada na túto tému (a vyhrážať sa pokutou - ja som sa stretla s najnižšou 50000,00 Sk - síce sa nakoniec nehradila, ale hrozili ňou a jej zrušenie dalo zabrať), je dobré stravovanie zabezpečiť. Nikde nie je napísané koľko - t.j. nie je stanovená minimálna hranica. Tak si zožeň najlacnejšie stravné lístky (zo sociálneho fondu prispievaj tiež minimálne napr. 1,00 Sk - však neskôr sa to zlepší). Mám firmu, ktorá má 35,00 Sk SL (Vaša stravovacia) - a možno sú aj lacnejšie. Zisti si a zariaď sa podľa toho.
Naposledy upravil Jana Acsová : 12.06.05 at 07:44
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
AVO
Myslím, si že žiadna dohoda nemá právny účinok - v tejto záležitosti. A keby si zamestnanci svoje nároky (myslím si že do troch rokov) uplatnili na súde, tak by asi vždy vyhrali. Ale o to tu nejde.
Nakoľko ti kedykoľvek môže prísť kontrola napr. z inšpektorátu bezpečnosti práce - súbežne beží porada na túto tému (a vyhrážať sa pokutou - ja som sa stretla s najnižšou 50000,00 Sk - síce sa nakoniec nehradila, ale hrozili ňou a jej zrušenie dalo zabrať), je dobré stravovanie zabezpečiť. Nikde nie je napísané koľko - t.j. nie je stanovená minimálna hranica. Tak si zožeň najlacnejšie stravné lístky (zo sociálneho fondu prispievaj tiež minimálne napr. 1,00 Sk - však neskôr sa to zlepší). Mám firmu, ktorá má 35,00 Sk SL (Vaša stravovacia) - a možno sú aj lacnejšie. Zisti si a zariaď sa podľa toho.
Jasné, že máš pravdu a ďakujem za odpoveď. Len som tak premýšľala, lebo zisky sú naozaj veľmi malé. Len nerozumiem jednej veci, ako môžu zákonom niečo prikázať na čom by sa za normálnych okolností dalo len dohodnúť. A to nemyslím len na tento prípad...Neviem, čo im vadí na tom, keď sa dve strany dohodnú. O.K., nemali by sme si robiť zlú náladu v nedeľu
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janka6685
Jasné, že máš pravdu a ďakujem za odpoveď. Len som tak premýšľala, lebo zisky sú naozaj veľmi malé. Len nerozumiem jednej veci, ako môžu zákonom niečo prikázať na čom by sa za normálnych okolností dalo len dohodnúť. A to nemyslím len na tento prípad...Neviem, čo im vadí na tom, keď sa dve strany dohodnú. O.K., nemali by sme si robiť zlú náladu v nedeľu
Vieš ako to je. Dohodu môžeš mať tam, kde je viac možností a nie tam, kde je niečo povinné. Minimálne povinnosti musíš ... Skús to tými lacnými lístkami a uvidíš. Nie si sama s podobným problémom. Ale načo riskovať?
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Teraz som na nejakej stránke čítala, že minimálna hodnota stravného lístka pre zamestnancov musí byť 80,- Sk.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Janka6685
Teraz som na nejakej stránke čítala, že minimálna hodnota stravného lístka pre zamestnancov musí byť 80,- Sk.
A nie je to maximálna čiastka, z ktorej môže zamestnávateľ uplatniť príspevok 55 %? Mám za to že to je maximum pre určenie príspevku, takže ak to je maximum, tak to asi nemôže byť minimum. Zákonník práce ani ZDP nehovorí o minime. Aspoň pokiaľ viem a to sa v tom trochu šprtám.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
80,- Sk je maximalna hodnota. Pozor, ak sa dava viac, ostatok je zo zisku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať