Zavrieť

Porady

Čo nám práve kvitne ll.

Len nedávno sme na týchto stránkach obdivovali kvitnúcu krásu z minulej sezóny.
Hoci je väčšina krajiny ešte pod snehom,niektoré kvietky sa už ukazujú v plnej kráse.


Pochváľ sa aj Ty , čo Ti práve kvitne a pridaj fotografiu, nech sa potešíme všetci .
Naposledy upravil arizona : 16.02.11 at 14:15
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Pekné, a koľko rokov sa ti takto držia?
Vidím ti tam aj šľachtené primulky, mne sa strácajú, vydržala mi len bordová.....a mala som možno všetky farby, aké sú v predaji...po rokoch nakupovania som to vzdala a zostávam na takých, čo vydržia....

No, a ako si uložila tie fotky do rubriky, sa radšej ani nepýtam....
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Krokusy v travniku su asi 5 rokov, ale to bola manzelkina aktivita.
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Včera fotené
1489935043681.jpg  
1489935070935.jpg  
1489935147257.jpg  
1/1
6 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Zatiaľ je ich málo, ale dúfam, že ešte vykvitnú. U nás je predsa chladnejšie
1489935760054.jpg  
1489935802847.jpg  
1/1
5 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

afrikánka
Pekné, a koľko rokov sa ti takto držia?
Vidím ti tam aj šľachtené primulky, mne sa strácajú, vydržala mi len bordová.....a mala som možno všetky farby, aké sú v predaji...po rokoch nakupovania som to vzdala a zostávam na takých, čo vydržia....

No, a ako si uložila tie fotky do rubriky, sa radšej ani nepýtam....
Aj mne sa strácajú zatiaľ som dosádzala, ale tohto roku už nebudem..no u mňa sa nikdy nedá vedieť. Stačí ísť do Hornbachu...priložiť fotky je jednoduché...treba skúšať ako ti už bolo písanéideš podľa návodu
1 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

No to som "rada", že aj iným sa tratia ....pamätám si tie miesta, kde som ich vysádzala, ale nájdem tam iba tenučké lístky 1-2, ako pozostatok....ale kvietky už nebývajú. Tiež som ich spočiatku dosádzala, ale nakoniec som to vzdala.
Vo voľnej pôde sa im darí oveľa lepšie a rýchlo pribúdajú nové cibuľky
0 0
Anika61 Anika61

Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

Som
IMG_20170321_200130.jpg  
3 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

cestou z práce som videla prvý tohtoročný podbeľ..
DSC_9491.JPG  
10 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

narcisy, primuly, snežienky, krokusy, arabis variegata, aj modrice som našla, začinajú aj nevädze.. ale nenašla som ani jeden hyacint, ktoré som zasadila minulý rok po odkvitnutí z črepníčkov.. myslím, že budúci týždeň bude lúka za domom plná narcisov..
DSC_9585.JPG  
DSC_9569.JPG  
DSC_9575.JPG  
DSC_9559.JPG  
DSC_9553.JPG  

DSC_9546.JPG  
DSC_9543.JPG  
DSC_9541.JPG  
DSC_9532.JPG  
DSC_9527.JPG  

DSC_9526.JPG  
DSC_9521.JPG  
DSC_9518.JPG  
DSC_9516.JPG  
DSC_9515.JPG  

DSC_9519.JPG  
DSC_9514.JPG  
DSC_9512.JPG  
1/1
6 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

U nás ešte veľmi málo. Včera fúkal poriadny vietor. Bahniatka odkvitajú, primulky iba malé lístočky, narcisy sa iba ukazujú.
1490366166554.jpg  
1490366207882.jpg  
1490366274518.jpg  
1490366117875.jpg  
1/1
7 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

všade po okolí mám samé narcisy.. len modrice ma hnevajú, vraj sa to rýchle rozrastie, ale moje skôr miznú, aj s hyacintami.. ľaliovky od minulého týždňa, kedy ich ešte nebolo vidno, narástli o 10 cm.. aj ľalie biele od Olinky sú pekné.. z lúky za chalupou som vykopala prvosienky, a zasadila som na terasu..
DSC_9786.JPG  
DSC_9754.JPG  
DSC_9758.JPG  
DSC_9750.JPG  
DSC_9748.JPG  

DSC_9746.JPG  
DSC_9752.JPG  
DSC_9733.JPG  
DSC_9727.JPG  
1/1
5 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Hruska ma asi 10 rokov, prvu urodu (5 hrusticiek?) dala asi pred 3 rokmi, vlani asi 20 dost velkych a tazkych, az som sa bal zlamania konarov, teraz nasadila kvetov urcite cez stovku. Stromcek ma sotva 2 metre a tenke konare. Treba tie kvety preriedit?
Photo0552.jpg  
Photo0553.jpg  
1/1
2 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

vicktor
Hruska ma asi 10 rokov, prvu urodu (5 hrusticiek?) dala asi pred 3 rokmi, vlani asi 20 dost velkych a tazkych, az som sa bal zlamania konarov, teraz nasadila kvetov urcite cez stovku. Stromcek ma sotva 2 metre a tenke konare. Treba tie kvety preriedit?
ja nie som pestovateľ, ale myslím že kvety nie preriediť.. nie zo všetkých kvetov budú plody, takže až keď budú malé hruštičky, a tie budú nahusto a priveľa, tak pretrhať..
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Nádhera...podľa mňa kvety netreba, ale akonáhle odkvitne a budú malinké plody, vtedy treba urobiť prebierku. Určite bude veľa hruštičiek a keby sa nechali buď by opadali, príp.plody by boli maličké natlačené na seba, alebo by sa konár zlomil. Prebierku podľa toho koľko plodov a neľútostne, lebo nie z každého kvietka sa vytvorí plod.
3 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Akú máš odrodu?
Ja teda neviem....ale asi by som počkala. Kvety začne zhadzovať sama, počkaj ponechá si zopár z ktorých bude nahadzovať plody. Potom budeš vidieť, koľko plodov mieni mať a môžeš korigovať.
10 rokov je dosť, ale hovoríš, že má tenké konáre. Je dôležité vedieť, akú máš odrodu. Každá odroda potrebuje rez, ktorý sa pri danej odrode používa.....
Mala som 4 hrušky, z toho jedna rodila iba na koncoch konárov. Všetky som zo začiatku strihala na jednu "fazónu", až po čase som zistila, že robím chybu. Hrušky boli kúpené v období, keď sa nehľadelo na odrodu, tak som nevedela, aké mám a ako treba strihať.
Teraz nemám ani jednu....všetky odišli. Zničila ich "hrdza", pliaga, proti ktorej nie je postrek. Ak aj človek zakúpi akože rezistentnú, ani to nepomáha, každá hruška sa nakazí v prostredí, kde sa do 200 metrov nachádza Borievka čínska. Tá je hostiteľom "cudzopasníkov čohosi?", čo prechádza na hrušku a naopak. A to sa doposiaľ nepodarilo vyriešiť chémiou. Toto ochorenie hrušiek sa objavilo len pred pár rokmi.
Zhrnula by som problém "hrdze" na hruškách asi tak.....pozemky malé, všetci chceme aj nejaké ovocie, ale chceme mať zároveň aj okrasnú záhradu. Ak ju nemáme my, tak sused. A hrušky odchádzajú
U teba ma prekvapuje, že máš hrušku 10 rokov
2 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

..u nás bežne hrušky 10...20 rokov. Máme aj Nashi ..3 druhý, aj letné, u suseda zimušné..
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Valcake
..u nás bežne hrušky 10...20 rokov. Máme aj Nashi ..3 druhý, aj letné, u suseda zimušné..
U mňa vydržali 25, rodili by dodnes. Choroba zdevastovala, museli sme vyhodiť. Aj susedia likvidovali. Škoda....v mojom okolí hrušky už nemajú šancu, škoda sadiť, aj rezistentné museli po 3-4 rokoch vyhadzovať.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Manžel do Nashi naštepil obyčajné a zatiaľ sa ukazuje, že bude z nich niečo. Minulý rok bola až jedna hruška. Tak naštepil aj do starej marhule..od suseda on mal lepšiu sortu. V nedeľu sme kontrolovali a tiež sa ujalo..no to iba zatiaľ...
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
afrikánka
Akú máš odrodu?
Absolutne netusim, jednine ze dozrieva neskoro.
Ja som vyrastol v meste, do zahrady som kupoval tri stromy - hrusku, jablon a marhulu/broskynu(?) tak ze som zadal podmienku nech nerodia v tom istom case. To posledne este nerodilo, tak neviem co to je, minuly rok prvykrat zakvitlo, ale ovocie napokom ziadne. Teraz strom bohato zakvitol, ale kvety vydrzali iba zopar dni (pred tyzdnom bol mraz), tak neviem... Ale ma zo 5 metrov, t.j. hrusku a jablon prerastol o 3m.
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Broskyňa má krásne ružové kvety a marhuľa biele...ale výška?? ..a nestriháš stromky? ..ako chceš mať úrodu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať