Zavrieť

Porady

zlozvyk-tik na hornom očnom viečku

Dobrý večer, máme 10 ročného syna, ktorý začal ,,mrkať". Boli sme na očnom vyšetrení, oči má však v poriadku, pani doktorka ,veľmi zlatá osoba, nám povedala že sa jedná ozlozvyk - tik oka. ako sa ho zbaviť musíme však skúšať my - čo zaberie. Poradili nám lepiť oko, to však nepomáha, myslím si že sa tým oslabuje to druhé. Je to pre neho samého velmi nepríjemné, upozorňujeme ho na to, ale keď sa zabudne mrká osto šesť. Máte niekto skúsenosť s odnaučením tohto zlozvyku? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    podla mna to nie je zlozvyk...o tom som nikdy nepočula,že zlozvyk je očný tik... podla mna sa jedná o ochorenie.skúste navštíviť neurológa.lebo zlozvyk to určite neni...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ak je to tik - mimovoľné mykanie , na príčine sú stres, únava oka, nedostatok vitamínov a minerálov. Neupozorňovať ho, keď mu začne mykať okom, naopak, "nevšímať" si to. Viac, alebo pozornejšie, cielenejšie, sa mu venovať - snažiť sa zistiť, či nemá nejaký problém v škole, kolektíve. Pozorovať, kedy mu ním myká viac, kedy prestane - ale nenápadne. Či to je len preťažením oka pri námahe - škola, televízor, PC, čítanie, alebo s čím iným by to mohlo súvisieť.

    jeana13 je offline (nepripojený) jeana13

    jeana13
    Vitamíny sme mu kúpili, niekde som čítala, že by to mohlo byť ke&ď chýba vápnik, horčík a ešte jeden vitamán, ale už neviem aký. Že sa jedná o zlozvyk nám povedala p. doktorka - očná. Skúmali sme či má problémy so spolužiakmi, triedna nič nespozorovala, je pravda, že ako asi väčšina detí v jeho veku sa rád zaoberá počítačom, mal ho dovolený tak na pol hodinu denne, teraz keď začal mrkať ( ale iba s jedným okom) sme mu to skrátili na pol hodinu 2-3 x do týždňa, nechceme mu ho zakazovať úplne, aby sa necítil voči spolužiakom zaostalo. V tretej triede sme boli u psychologičky, mal obdobie že sa ťažšie učil, vtedy lekárka povedala, že je v poriadku, že to chce svoj čas. Venujem sa mu čo najviac, takže príčina že by sme si ho málo všímali to nebude. Máme spolu faj vzťah a vie že môže prísť za nami, kedykoľvek by mal nejaký problém. Tak neviem. Ťažko určiť kedy mrkoce menej a kedy viac, budem sa musieť na to ako hovoríte nenápadne zamerať. Ďakujem za príspevky. Pekný večer

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    Tik je mimovoľný svalový zášklb,takže o zlozvyku sa tu hovoriť nedá,keďže sa to nedá ovládať vôlou...a podľa opisovaných ťažkostí to tik určite nie je...takže nesprávne pomenovanie od strany lekárky...súhlasím s neurologickým vyšetrením...

    BETYS je offline (nepripojený) BETYS

    BETYS
    Takéto tiky som mala určité obdobie aj ja. Všetko to pochádza z vnútra. Doporučujem východnú medicínu, v prvom rade očistu, potom pokračovať dalšími doplnkami výživy.
    . Pošlem Vám k tomu viac materiálov.
    Naposledy upravil Chobot : 16.02.09 at 09:10 Dôvod: Spam

    gabriska je offline (nepripojený) gabriska

    gabriska
    Suhlasim s nazorom, ze treba navstivit neurologa... Podla mna to urcite nie je zlozvyk..ja som s tym mala tiez problem jednym casom a bolo to prave v dosledku stresu, nadmerneho zatazenia organizmu, hlavne po psych. stranke...
    Neurolog mi na to predpisal dost silne lieky, no ja, ked som si precitala vsetky vedl. ucinky v pribal. letaku, tak som ich ani neotvorila...povedala som si, ze nebudem do seba pchat kadejake lieky ako pre "psychosov" (prepacte za vyraz) a vyriesim si to sama so sebou a v sebe...prehodnotila som si niektore zalezitosti, ukludnila som sa, eliminovala stres. situacie a celkovo snazila sa pozitivne zmyslat...okrem toho som si doplnila magnezium vo forme tabl. a zabralo to... ale musim povedat, ze to bolo naozaj neprijemne...zvlast v kontakte s inymi ludmi, napr. v obchode...

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    gabriska Pozri príspevok
    Suhlasim s nazorom, ze treba navstivit neurologa... Podla mna to urcite nie je zlozvyk..ja som s tym mala tiez problem jednym casom a bolo to prave v dosledku stresu, nadmerneho zatazenia organizmu, hlavne po psych. stranke...
    Neurolog mi na to predpisal dost silne lieky, no ja, ked som si precitala vsetky vedl. ucinky v pribal. letaku, tak som ich ani neotvorila...povedala som si, ze nebudem do seba pchat kadejake lieky ako pre "psychosov" (prepacte za vyraz) a vyriesim si to sama so sebou a v sebe...prehodnotila som si niektore zalezitosti, ukludnila som sa, eliminovala stres. situacie a celkovo snazila sa pozitivne zmyslat...okrem toho som si doplnila magnezium vo forme tabl. a zabralo to... ale musim povedat, ze to bolo naozaj neprijemne...zvlast v kontakte s inymi ludmi, napr. v obchode...
    Ja som tiež po návšteve neurológa dostala také silné lieky,že keď som si prečítala príbalový letáčik, skončili v koši...už s ami to stalo 2x...hoci u mňa to bolo na bolesť v krížoch...a šlo to aj bez nich....dnes sa vždy spýtam lekára na všetky vedľ, účinky,lebo doplatiť z alieky okolo 300 Sk a vyhodiť ich do koša, mi bolo ľúto...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    No ja som chytila takýto tik minulý týždeň každý deň. Aj viac - krát za deň. Prišlo to z ničoho nič. Až keď som si uvedomila, že som pod pracovným tlakom, tak som sa ukľudnila, že ak sa pracovný tlak uvoľní, prestane aj toto. V nedeľu som ešte pár sekúnd mala ten tik, ale hádam už to teraz zmizne. (Minimálne dovtedy, pokiaľ zas nebudem musieť makať za 20-tich. )

    BETYS je offline (nepripojený) BETYS

    BETYS
    Skúste Cholikan z Čínskej medicíny, obsahuje látku resveratrol, ktorá
    je účinná na očné tiky.

    syrik je offline (nepripojený) syrik

    syrik
    BETYS Pozri príspevok
    Skúste Cholikan z Čínskej medicíny, obsahuje látku resveratrol, ktorá
    je účinná na očné tiky.
    BETYS, ale už je to naozaj trápne....

    Olivia6 je offline (nepripojený) Olivia6

    Olivia6
    Myslím, že sa tu hovorí o dvoch rôznych veciach. Jedna vec je tik ako jemný záškub svalov okolo oka a hlavne jemný trhavý pohyb v dolnom viečku, čo sa bežne vyskytuje napr pri očnej únave, pri stresovom vypätí apod a silnejšie žmurkanie - mrkanie, čo podľa môjho názoru opisuje pani zadávateľka tejto témy. Mala som ten istý problém, v 6.rokoch som začala silno žmurkať, rodičia so mnou chodili k očnému a záver bol ten istý - zlozvyk, pre zmenu ma mali podľa p.doktorky prefackať vždy, keď to na mne uvidia, samozrejme, nerobili to a bolo by to zbytočné. Nedalo sa to ovládať, cítila som, že to robím, ale lepenie oka ani napomínanie nepomáha. Vyrástla som z toho. Možno spätne by som povedala, že to mohlo byť zo stresu (no ale kedy ten stres nie je, však? Hoci sa mi to zhoršuje občas po skúškovom období, vraj). Samozrejme človek klipká častejšie po práci s pc, je známe, že pri pozeraní do pc sa oko vysušuje, lebo menej mrkáme. Jednoznačne by som synovi odporučila týmto spôsobom veľmi oči neunavovať a všeobecne pokiaľ sa nejedná o vadu spôsobenú nejakou očnou poruchou, nechať to tak. Ako som povedala, mne to vekom prešlo úplne samo. (ale teraz som sa rozmrkala, asi preto, že na to myslím )

    KIKA16 je offline (nepripojený) KIKA16

    KIKA16
    U syna, ako prváčika-druháčika sa začali podobné prejavy. Lekárka to tiež nazvala tikom a vlastne čo s tým konkrétne neporadila. Po čase to vymizlo. Dnes je v pohode. Možno to súviselo s nástupom do školy, možno s problémami doma (predrozvodový stav). So synom som sa snažila rozprávať kľudne, bez nervozity. Keď mu začalo cukať s tvárou, vždy som to obrátila na to, že asi má suchú pokožku a treba tváričku nakrémovať. To bola príležitosť na nenápadne pohladkanie. No pár mesiacov to trvalo...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.