Zavrieť

Porady

Súkromná škôlka alebo jasle

Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Nemáte niekto skúsenosti so založením súkromných detských jasiel alebo škôlky? Ako na to? Kde začať? Dá sa na takéto niečo získať peniaze z nejakých fondov či grantov?
Potrebujem hlavne priestory v súlade s hygienou, okrem pedagogického aj zdravotný dozor... Ale neviem, čo ešte všetko a hlavne, či aj na takéto sa poskytujú návratné alebo (ešte lepšie) nenávratné pôžičky.
Vdaka za každú radu.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
niko.presov niko.presov

niko.presov je offline (nepripojený) niko.presov

Chcela by som si od roku 2009 otvorit sukromne opatrovatelske centrum - detske jaslicky. No sama to nezvladnem, preto by som uvitala spolocnicku na podnikanie, zdravotnu sestru, alebo ucitelku mat.skoly,ktora je ZTP, ktora by mala zaujem pracovat s malymi detmi do2 rokov, chcela by som, aby tam chodili aj deti s poruchami. myslite, ze to ma vyznam, otvorit v Prešove take zariadenie.?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Asi to na tejto stranke neobstoji...
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

My máme zriadené rodinné opatrovateľské centrum, je to náročné ale už tretí rok fungujeme - začiatky boli ťažké. Odporúčam každému kto má chuť starať sa o detičky nech len ide za tým. ŽIaľ dôležité sú peniaze, pretože štát nám nedá ani korunu, ale sledujú nás všetky možné kontroly - a podľa nich musíme kadečo spĺňať. Našťastie sme zatiaľ s ničím závažným nemali problém, takže je to o.k.

Nebojte sa a budujte si svoj sen!!!


Ináč staráme sa aj o chlapčeka s dawnovým syndrómom - neviem či som to dobre napísala. Takže ak chcete mať aj choré detičky treba na to zdrvatonícky personál - my máme zdravotnú sestru na dôchodku...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
alaya1 Pozri príspevok
Asi to na tejto stranke neobstoji...
A to už prečo? To je jedna z naj - tém, ktoré sú povšimnutia hodné.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria Pozri príspevok
My máme zriadené rodinné opatrovateľské centrum, je to náročné ale už tretí rok fungujeme - začiatky boli ťažké. Odporúčam každému kto má chuť starať sa o detičky nech len ide za tým. ŽIaľ dôležité sú peniaze, pretože štát nám nedá ani korunu, ale sledujú nás všetky možné kontroly - a podľa nich musíme kadečo spĺňať. Našťastie sme zatiaľ s ničím závažným nemali problém, takže je to o.k.

Nebojte sa a budujte si svoj sen!!!

Ináč staráme sa aj o chlapčeka s dawnovým syndrómom - neviem či som to dobre napísala. Takže ak chcete mať aj choré detičky treba na to zdrvatonícky personál - my máme zdravotnú sestru na dôchodku...
Zabudla som podotkúť, že sme ako denné jasličky. Opatrujeme cca 10 detí denne od 1,5 roka do 3 rokov a nepravidelne detičky od 1 roka
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Prešov je veľký, klientov by si mala dosť, držím palce
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Klientov by bolo určite, len pozor na začiatok potrebuješ peniaze a dosť peňazí. Ako začínajúcej podnikateľke Ti žiadna banka nedá, takže nájdi len nejakého sponzora, alebo tichého spoločníka ....
my sme nemali peniaze a to bola doslova makačka, ale zvládli sme to!!!
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

pozri materská škôlka nonstop
0 0
smejko_a smejko_a

smejko_a je offline (nepripojený) smejko_a

vedel by niekto poradit kolko m2 pripada na 1 diete v materske skolke nakolko uz ma odbyly aj stavebnom urade aj u hygieny.
zevraj to oni posudzuju az na mieste

hracia plocha
spanie

dakujem
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

na spanie 2m2 a na hranie 3,5 m2 - ale to je individuálne my máme herňu 6x5 m čo je 30 m2 a máme kapacitu 10 detí na rovnaký čas
spáľňu máme oveľa menšiu a nemajú výhrady, máme tam 3 positeľky, 6 lehátok a jeden gauč
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Nevedel by niekto poradit, kde zohnat stanovy - idem zakladat detske jasle formou obcianskeho zdruzenia, ale mam nejake nejasnosti ohladom stanov.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

prečo to ideš robiť cez občianské? kôli 2%, alebo prečo? My to máme normálne na živnosť zriadené
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

2%, dotacie, sponzorske..... a vyssie naklady ako som povodne ratala.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

hm, tak s tým ti žiaľ neporadím. Škoda. Ale ak sa k niečomu dopracuješ tak ma prosím informuj, zaujíma ma táto téma. Ďakujem
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

4 m2 na dieta ak he spojena herna so spalnou, ak je oddelena tak 4m2 herne a 1,7m2 spalne.
A 1,4m2 jedalne... dvor je tusim 4m2 travnatej plochy


Aj ja potrebujem radu.... chcem SUKROMNE JASLE ale chcem ich urobit ako OBCIANSKE ZDRUZENIE.... kvoli dotaciam, sponzorskym prispevkom a pod. .... neviete mi poradit? potom uz jasle nebudu sukromne? aky im dat teda nazov?
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

oprava ak je oddelena herna od spalne tak herna 3m2 a spalna tych 1,7m3
0 0
andulkaa andulkaa

andulkaa je offline (nepripojený) andulkaa

Ahoj Mimi, podarilo sa ti realizovať jasličky ako občiasnke združenie?
0 0
Mimi21 Mimi21

Mimi21 je offline (nepripojený) Mimi21

Ahoj.. nepodarilo.. dnes mi prislo vyjadrenie z ministerstva, ze to spada pod neziskove organizacie podla tej cinnosti. Nechapem potom, preco niektore jaslicky ako OZ funguju
0 0
andulkaa andulkaa

andulkaa je offline (nepripojený) andulkaa

Mimi to je mi luto. Škoda. Aj ja som rozmýšlala urobit sukromne jaslicky ako o.zdr. Co budes robit? Ides si robit neziskovku? Pozerala som sa aj na materské centrum. Nemá s tým niekto skusenosti? Asi nie je jednoduché urobit si niečo vlastné v prospech mesta či obce. Veď kolko žien rozmýšla nad tým či zostat za 4,5 tis. doma alebo ist zo práce a nestratit ani svoj post ani plat. A teraz keď rozmýšlajú o schválení príspevku starostlivosti o dieta. Niektorým ženám zoberu aj rodičovský príspevok ak pracujú. Taký super nápad...... Vy, ktorým sa to podarilo, poraďte, prosím......
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

My máme jasličky ale súkromné, takže asi nepomôžem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať