Zavrieť

Porady

Chcem byt ucitelka v materskej skolke

Dobry de den, chcela by som sa opytat. Chcela by som pracovat ako ucitelka v materskej skolke, alebo ako vychovavatelka v skolskej druzine. Mam ukoncenu strednu skolu s maturitou. Staci mi pedagogicke minimum? Resp. co este potrebujem? Neexistuju nejake kurzy? :-)
Rada by som studovala externe. Ako dlho to trva a kde sa mozem nahlasit? Som z Presovskeho kraja.Dakujem za akekolvek info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Pokiaľ si z PO, skús zavolať priamo na Strednú pedagogickú školu v Levoči, tam Ti dajú info, či sa dá u nich externe pomaturitne študovať . Veľa úspechov Ti prajem.

    Vebi34 je offline (nepripojený) Vebi34

    Vebi34
    U nás na škole sme mali minulý rok konkurz na 1 miesto učiteľky v MŠ, prihlásilo sa 56 uchádzačiek. Tento rok učiteľky 1.stupňa, počet žiadostí 77. Ak budeš mať vysokú školu a chceš pracovať v MŠ, je to pre zamestnávateľa nezaujímavé, radšej prijmú len so strednou školou, lebo plat si nemôžu navýšiť v rozpočte. Niektoré riaditeľky nemajú VŠ, preto uchádzačku považujú za konkurentku...Na 1.stupni je to s financovaním lepšie. Mať 20 rokov menej, ruky dávam preč od školstva. A to som nespomenula plánované rušenie škôl a škôlok, uprednostňovanie prijímania uchádzačov do 29 rokov z dôvodu úhrady mzdy z úradu práce a samozrejme kontakty na vedenie...
    Negoti a ja keby som mala o 20 menej idem študovať pedagogiku.....
    je v nej viac výhod ako nevýhod
    a to prepúšťanie pedagógov? teraz sledujem TV (z archívu) a napr. v takých Jarovniciach bude dosť prac. miest aj pre učiteľov, teraz ich na ZŠ pracuje 50.....teda kde je problém?
    Vebi34 pre zamestnanie sa v škole v Jarovniciach potrebuješ vyštudovať špeciálnu pedagogiku:-))) a miesto parfumu sprej na vši :-)...

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Myslim, ze najvyhodnejsie bude zacat studovat VS, ale ak chces pracovat v skolke v PO kraji, myslim, ze to mas marne, ved skolky rusia.

    comby je offline (nepripojený) comby

    comby
    Uvidime. Takze ak chcem byt ucitelka v skolke, alebo vychovavatelka v skolskej druzine, musim mat vysoku pedagogicku? Nejaka ina jednoduchsia kvalifikacia nestaci?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    comby Pozri príspevok
    Uvidime. Takze ak chcem byt ucitelka v skolke, alebo vychovavatelka v skolskej druzine, musim mat vysoku pedagogicku? Nejaka ina jednoduchsia kvalifikacia nestaci?
    Niekedy bolo dvojrocne pomaturitne studium na strednej PD skole, ci este je, neviem.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Neviem koľko máš rokov,ale určite je výhodnejšie začať študovať VŠ,pretože sa uvažuje,aby učiteľky MŠ mali vysokoškolské vzdelanie minimálne 1.stupeň.

    martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

    martina0203
    Poviem ti len toľko, že som učiteľka v MŠ, práca ma baví, mám zatiaľ len stredoškolské vzdelanie na túto prácu, ale pravdepodobne si budem musieť robiť vysokú. Neviem, ako to bude, lebo stále sa hovorí o tom, že majú schváliť, aby učiteľky MŠ museli mať vysokú, ak to chcú robiť. No stále neviem, kde zoberú učiteľky, lebo čím ďalej tým menej chcú ľudia túto prácu vykonávať. Nemôžem zohnať žiadne informácie ako to vlastne bude. Tak uvidíme.

    masajo je offline (nepripojený) masajo

    masajo
    Ak chceš pracovať v MŠ, musíš absolvovať aspoň dvojročné pomaturitné štúdium na pedagogickej škole, alebo VŠ - predškolskú pedagogiku.
    Forma pomaturitného štúdia ešte na niektorých pedagogických školách existuje, treba sa informovať v Tvojom kraji, alebo aj ďalej.
    Vysokoškolské vzdelanie sa podľa nového školského zákona zatiaľ nepožaduje. Čo bude ďalej, nevie sa, pretože na to tlačia hlavne vysoké školy, aby mali študentov. Aj tak je vždy najviac kvalifikovaná učiteľka -absolventka pedagogickej školy, pretože tam majú v rámci štúdia veľa odbornej praxe a metodiky, čo chýba pri štúdiu na VŠ.

    BABYstar je offline (nepripojený) BABYstar

    BABYstar
    Ak máš vážny záujem pracovať v MŠ,tak neváhaj a urob si VŠ.Áno,učiteľov je dosť,ale pedagógov málo.Mám dobré skúsenosti so študentami,čo chodia ku mne na prax a fandím mladým perspektívnym pedagógom,ktorých práca v MŠ napĺňa.
    Dobrý deň! Ja chodím na pomaturitné štúdium do Trnavy - pedagogická a sociálna akadémie blahoslavenej Laury: učiteľstvo Mš a vychovávateľstvo Mám gympel a teraz od septembra pracujem v Škd ako vychovávateľka. Je to 2 ročné štúdium -1deň v týždni o 14 hod. školné na rok-2000sk Dovi!! A.D.

    elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

    elizabeth7
    Neviete mi náhodou niekto povedať aká je šanca zamestnať sa ako učiteľka v MŠ? Zvažujem si urobiť VŠ - predškolskú pedagogiku, externe. Pracovala som už ako nekvalifikovaná učiteľka 3 roky. Zo škôl vychádza veľa študentov a externá forma štúdia je dosť drahá, takže zvažujem, či ísť na školu, aká je šanca sa potom zamestnať.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    elizabeth7 Pozri príspevok
    Neviete mi náhodou niekto povedať aká je šanca zamestnať sa ako učiteľka v MŠ? Zvažujem si urobiť VŠ - predškolskú pedagogiku, externe. Pracovala som už ako nekvalifikovaná učiteľka 3 roky. Zo škôl vychádza veľa študentov a externá forma štúdia je dosť drahá, takže zvažujem, či ísť na školu, aká je šanca sa potom zamestnať.
    Podľa mňa je to rôzne. Ak žijete vo veľkom meste, kde je kopec predškolských zariadení, tak je väčšia šanca sa zamestnať. Ak bývate niekde v "hladovej doline", tak to určite bude ťažké. Moja známa sa teraz bez problémov zamestnala od septembra v MŠ (a to len pár mesiacov pred tým si spravila externe maturitu na strednej pedagogickej škole), dokonca tá MŠ prijala dve nové učiteľky. Na jednej základnej škole u nás v meste dokonca prijali päť nových vychovávateliek, u nás na škole pribudli v ŠKD dvaja noví vychovávatelia (to len pre ilustráciu). Čo som počul, tak toho roku do MŠ nastúpilo u nás v meste okolo 30-35 nových učiteliek. Čiže vo veľkých mestách s tým určite nebude problém.
    Nehovoriac o tom, že s vysokou školou máte vyšší plat a viac možností.

    elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

    elizabeth7
    Som z Ružomberka a to nie je nejaké veľké mesto, takže preto sa bojím, či si nespravím vysokú a nakoniec sa nezamestnám.

    brontosaurus je offline (nepripojený) brontosaurus

    brontosaurus
    elizabeth7 Pozri príspevok
    Som z Ružomberka a to nie je nejaké veľké mesto, takže preto sa bojím, či si nespravím vysokú a nakoniec sa nezamestnám.
    V takom prípade by som sa snažil vybrať taký odbor v rámci VŠ štúdia, aby mal čo najväčšie uplatnenie. Ak začnete študovať Predškolskú a elementárnu pedagogiku, tak si myslím že tým nič nestratíte. Budete potom kvalifikovaná ako učiteľka v MŠ, ako vychovávateľka v ŠKD, a keď si spravíte aj Mgr. v tomto odbore, tak môžete učiť aj na I. stupni ZŠ. Počul som že toto vzdelanie ako tak akceptujú aj v DeD.
    Mnoho vysokoškolákov je nezamestnaných, ale s VŠ vzdelaním máte na trhu práce väčšie šance a aj platovo budete na tom lepšie ako len so SŠ vzdelaním.
    Ak vzdelanie beriete ako investíciu, niet čo váhať :-)))

    elizabeth7 je offline (nepripojený) elizabeth7

    elizabeth7
    Ďakujem za povzbudenie. Chcela by som pracovať v MŠ, to ma veľmi bavilo. Jednoznačne to skúsim, dúfam, že ma príjmu na VŠ. Vytiahla som už aj husle po 15-tich rokoch na prijímačky , takže uvidíme. Presne toto som potrebovala počuť, pretože veľa ľudí mi povie, že také peniaze a ešte neviem, či ma príjmu do MŠ. Ešte raz ďakujem.

    kejsi je offline (nepripojený) kejsi

    kejsi
    Dobry den mam ukoncenu pedagogiku vytvarneho umenia, MGR. a ucim v zuske, ale rada by som pracovala aj v skolke aku skolu si musim urobit? som z trencina
    dakujem
    alaya1 Predskolsku a elementarnu PG.

    michaela508 je offline (nepripojený) michaela508

    michaela508
    Ahojte ja si tiež chcem spraviť pomaturitné štúdium Mš a vychovávateľstvo. Práca ma bavý z deťmi som zistila pri mojich detoch. Viem že to je náročná práca ale asi by ma to bavilo. A veľmi sa s toho teším. Myslím že sa oplatí študovať dvojročnú nadstvobovú školu keď to niekoho baví. A na škole aj zistí či má potom ďalej pokračovať alebo nie či ho to neprestane baviť a tak po pomaturitnom študiu človek nič nestratí len získa si myslím.

    S1m0nk4 je offline (nepripojený) S1m0nk4

    S1m0nk4
    Dobrý deň, tiež sa rozhodujem o pedagogickej strednej škole v odbore MŠ ale veľa ľudí mi hovorí že potrebujem vysokú a neviem čo je pravda. Na internete toho moc nieje a tak chcem poprosiť niekoho kto s tým má skúsenosť. Už predom ďakujem.
    avalik Požadovaným stupňom vzdelania
    b) učiteľa materskej školy, vychovávateľa a pedagogického asistenta je aj vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa alebo úplné stredné odborné vzdelanie.



    Príloha č. 1 k vyhláške č. 437/2009 Z. z.
    KVALIFIKAČNÉ PREDPOKLADY A OSOBITNÉ KVALIFIKAČNÉ POŽIADAVKY PRE JEDNOTLIVÉ KATEGÓRIE PEDAGOGICKÝCH ZAMESTNANCOV PODĽA DRUHU A TYPU ŠKOLY ALEBO ŠKOLSKÉHO ZARIADENIA

    Časť I. Učiteľ materskej školy

    Kvalifikačné predpoklady

    A. Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
    1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika
    2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy
    3. v študijnom odbore pedagogika, špecializácia školská alebo predškolská pedagogika bez doplňujúceho pedagogického štúdia
    4. v študijnom odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov s aprobačným predmetom pedagogika – psychológia a jednoročné špecializačné inovačné štúdium v odbore predškolská pedagogika
    5. v študijnom odbore učiteľstvo pre školy II. cyklu, aprobačné predmety pedagogika – psychológia alebo pedagogika a špecializačné štúdium v odbore predškolská pedagogika
    6. v študijnom odbore učiteľstvo pre špeciálne materské školy
    7. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika telesne postihnutých, chorých a zdravotne oslabených
    8. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika sluchovo postihnutých
    9. v študijnom odbore predškolská pedagogika a pedagogika zrakovo postihnutých
    10. v študijnom odbore predškolská pedagogika a učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy
    11. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo v študijnom odbore pedagogická škola na strednej pedagogickej škole alebo na pedagogickej a sociálnej akadémii, alebo na pedagogickej a kultúrnej akadémii v kombinácii s vysokoškolským vzdelaním druhého stupňa v študijnom odbore učiteľstvo pre 1. stupeň základnej školy

    B. Vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa
    1. v učiteľskom študijnom programe v študijnom odbore predškolská a elementárna pedagogika
    2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a bakalársky študijný program v odbore tvorivá dramatika

    D. Úplné stredné odborné vzdelanie
    1. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy
    2. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy v kombinácii s iným odborom vzdelávania
    3. v študijnom odbore pedagogická škola
    4. v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
    5. záverečná skúška na pedagogickej škole pre vzdelanie učiteliek materských škôl s doložkou o odbornej spôsobilosti po ročnej riadenej praxi
    6. maturitná skúška z 1-ročného nadstavbového štúdia pre materské školy
    7. záverečná skúška na pedagogickom gymnáziu pre učiteľky materských škôl
    8. v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnková maturitná skúška v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy alebo úplné stredné odborné vzdelanie v študijnom odbore vychovávateľstvo a najmenej desať rokov pedagogickej činnosti v materskej škole alebo v špeciálnej materskej škole
    9. 2-ročný ústav pre učiteľky materských škôl alebo externé štúdium na tejto škole ukončené skúškou spôsobilosti
    10. skúška spôsobilosti pre materské školy
    11. maturitná skúška na strednej škole doplnená pomaturitným kvalifikačným štúdiom študijného odboru učiteľstvo pre materské školy alebo pedagogická škola, alebo učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
    12. úplné stredné vzdelanie a doplnujúce pedagogické štúdium predškolskej pedagogiky
    13. na jazykovú prípravu v cudzom jazyku v materských školách vzdelanie uvedené v písmenách A, B a D a absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na štátnej jazykovej škole alebo jazykovej škole, ktorá má na to oprávnenie, alebo do 31. decembra 2013 aj vykonanie maturitnej skúšky z príslušného cudzieho jazyka
    14. len na vyučovanie náboženskej výchovy a náboženstva vzdelanie uvedené v písmenách A, B a D a v tých študijných programoch, v ktorých nie je súčasťou študijného programu náboženská výchova a náboženstvo, absolvovanie kvalifikačného vzdelávania pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva alebo absolvovanie špecializačného kvalifikačného štúdia pedagogika náboženskej výchovy a náboženstva v metodicko-pedagogickom centre ukončeného do 31. augusta 2010 alebo vysokoškolské vzdelanie II. stupňa v učiteľských študijných programoch s aprobačným predmetom náboženstvo alebo náboženská výchova; okrem uvedeného požadovaného vzdelania sa na vyučovanie predmetu náboženstvo alebo náboženská výchova vyžaduje aj poverenie podľa vnútorných predpisov príslušnej registrovanej cirkvi alebo príslušnej náboženskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.