Zavrieť

Porady

Ako piect v plynovej rure ?

Ahojte,
mam na Vas otazocku. Urcite vela z vas malo kedysi (mozno aj dodnes) plynovy sporak - konkretne plynovu ruru.
Som zvyknuty piect v elektrickej, ale okolnosti zariadili ze mam iba plynovu, no a v tom je moj problem.
Vzdy ked nieco peciem, tak od spodu sa to vzdy trosku pripecie, a celkovo pokrm byva dost vyschnuty. (je to asi sposobene horenim v rure, a to odcerpava vzduch).
Viete mi poradit ako sa tomu da predist aby mi odspodu nepriharalo? Uz som skusal samotove tehlicky, no moc to nepomaha. Dakujem vsetkym ktori daju dobru radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Na dno rúry položiť plech na ktorý sme vysypali 1 kg soli. Osobná skúsenosť po tom čo mi stále koláče odspodu horeli a zvrchu boli nedopečené.

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    na dno rury daj stary plech vystlany Al-obalom, takisto ak sa jedna o kolac - tak plech v ktorom pecies nech ma tiez al-obal a aj peciaci papier. A rost daj tak do prostriedku, nie celkom dolu. Ruru najprv rozohrej, ale plamen potom stis. (s tym alobalom - napadlo mi to vtedy, ked vsetky kolace zospodu priharali, len babovka v hlinikovej forme bola akurat).

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    ja som si vybrala z trúby dno, obalila som ho alobalom a odvtedy mi už nič neprihorí. Ešte to má jednu výhodu, pri umývaní šporáka len dám dole alobal a nahradím ho novým. Spodnú časť nemusím umývať. Je to veľmi pohodlné.

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Ja tiež používam plynovú rúru a na spodku mám plech,mriežku mám obalenú alobalom, pri pečení koláčov si plech potriem tukom(ob.maslo),alebo podložím papierom na pečenie pri čom plech potriem truškou oleja. koláče pečiem vo vopred vyhriatej rúre a na miernom ohni a radšej dlhšie.Keď pečiem mäso,alebo zemiaky.pekáč prikryjem alobalom,voda sa mi neodparí a jedlo si zachová svoju chuť

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Okrem opatrení s plechom naplneným vodou alebo pokrytým alobalom, ja som okrem toho vždy po zohriatí rúry a vložení koláča otvorila spodné dvierka rúry (tie, kam sa odkladajú plechy). Pieklo mi to celkom dobre.
    Mne sa roky darilo piecť tak, že som dala na spodok šindlu prikrytú alobalom, presne tú, čo je na streche. Keď som piekla kysnuté, tak som dala na šindel malý kastólik s vodou. Koláče som vložila, až keď voda vrela. Treba dať pozor na vodu a dolievať v prípade viacnásobného pečenia.
    Všetko dobré

    millienka je offline (nepripojený) millienka

    millienka
    Mna by zaujimalo ako prisposobit instrukcie na pecenie v elektrickej rure, ked mam k dispozicii len plynovu. Pecie sa jedlo dlhsie alebo kratsie? Je maximalna teplota okolo tych 250 ako v elektrickej alebo menej?

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Hm, s tou teplotou, to bude problem, lebo tam stupne nie su, ale treba to skusit, nehovoriac, ze kazda rura pecie inak, ja vyhrejem ruru na plny plyn a potom na strednu teplotu stiahnem na stredny stupen, ak to ma byt od 180-190 st, ked je viac, mozes nechat na plno. Dlzku pecenia to neovplyvnuje, pokial dodrzis teplotu. Najhorsie sa pecie na slabom vykone, tam je to uz naozaj iba na odhade.

    millienka je offline (nepripojený) millienka

    millienka
    no ja som sa dnes odhodlala upiect kuracie stehna v tom sacku od maggi.. v elektrickej to fungovalo bezchybne.. ruru som vyhriala na plnom vykone a potom som to kusok stiahla, kedze sa maju piect pri 200 stupnoch.. ale vrch toho sacku mi dnes prvy krat uplne zhorel - po asi 15 minutach som ich prvy krat kontrolovala ... som zvedava ako budu na tom stehna, vyzeraju byt ok ...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Stalo sa mi to len raz, keď som omylom dala pekáč vyššie a po nafúknutí sa mi vrch dotýkal grilovacieho telesa. Dosť skoro som to však zbadala, takže len kúsok bol obhorený. Možno si mala vyššiu teplotu, ja nepečiem pri max. možnej ale cca pri 180 st.
    Naposledy upravil Marína : 22.05.10 at 13:07

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Moja finta na plynovú rúru bola kedysi tá, že som na dno naukladala také tenké šamotové tehličky a používala som aj pekáč s vodou.
    Kysnuté sa mi vždy vydarilo.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zdenka, ja presne tak isto, mala som ich aj obalené alobalom. Bolo to však už veľmi, veľmi dávno.

    amoo je offline (nepripojený) amoo

    amoo
    Ten plech mozte otocit naopak, vznikne tam medzipriestor horuceho vzduchu. (ak pri takychto vylepseniach zakryjete tie otvory na dne rury informujte sa u plynara napr. pri revizii co on na to)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.