Zavrieť

Porady

Schválili podporu pre začínajúcich živnostníkov?

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Ahoj! Je tu o tom písané, ale všetko sú len dohady,odhady, atď. Mňa by zaujímalo či už schválili ten zákon, kde začínajúci živnostník má 2 roky daňových prázdnin, alebo si namiesto toho môže vybrať od štátu 5975eur. Kedy by sa to malo schváliť ? A KAŽDÝ jeden začínajúci živnostník si bude môcť vybrať? Alebo budú nejaké kritériá ?
Usporiadat
Martin196 Martin196

Martin196 je offline (nepripojený) Martin196

Podpora podnikania alebo samozamestnania funguje z uradu prace mosis splnit byt minimalne 3mes nezamestnany a potom o ten nenavratni prispevok poziadat spravis mensi test alebo skusky a je to tvoje ale je tam podmienka ze mosis 2 roky podnikat inac budes mosiet to vrati tak asi takto mojim laickym mozgom. Ked ma niekdo ktomu pripomienku alebo skusenost nech ju prida.
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Nemyslel som toto... ALe co by mali schvalit 1.3.2009... Prosim kazdy co o tom vie nejake konkretne info co je pravdive, tak to napiste sem, alebo na moj e-mail dakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dantess Pozri príspevok
Nemyslel som toto... ALe co by mali schvalit 1.3.2009... Prosim kazdy co o tom vie nejake konkretne info co je pravdive, tak to napiste sem, alebo na moj e-mail dakujem.
Čítaj nasledovnú tému, hlavne posledné príspevky:

http://www.porada.sk/t101726-p23-age...-povedala.html
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
Vela som tam toho nenašiel
Neviem asi hladat. Opytam sa to takto, daju zacinajucim zivnostnikom od 1.3.2009 nejaké výhody, alebo nám nedajú nič?
Ďakujem za odpovede
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Dantess Pozri príspevok
Vela som tam toho nenašiel
Neviem asi hladat. Opytam sa to takto, daju zacinajucim zivnostnikom od 1.3.2009 nejaké výhody, alebo nám nedajú nič?
Ďakujem za odpovede
Keď si pozrieš v tej téme posledné príspevky o Jozefa Mihála, tak tam presne nájdeš čo všetko schválili alebo neschválili dnes v parlamente v rámci balíka podpor drobných podnikateľov. Treba si odklikať tie pripojené linky.

Od príspevku číslo 230 a neskoršie.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Možno niekomu to pripadne ako tisíckrát opakovaná otázka, no pre mna velmi doležitá a podstatná.
Tiez som sa zatial nedopracoval k ničomu čo by mi definitivne objasnilo fámy okolo výšky dotácie v ramci protikrízového balíčka.

Ja som podaval ziadost o prípravu v polovici decembra, ked sa tu o tom ešte ani nechyrovalo.

Vtedy mi pre nas okres potvrdili cca103.000.-
Vypracoval som si zámer aj kalkulácie.
Neskor ked sa menila minimalna mzda, potvrdili mi zase inu hranicu cca 113.000.- Super /+10tisic
Prepocital som opat kalkulacie a zakomponoval do planu

Tento tyzden som bol este pre istotu preverit ci je to vsetko tak, kedze na buduci tyzden uz konecne idem na testy po dvoch mesiacoch od podania ziadosti.
Bolo mi vsak oznamene, ze sa u nas opat menila vyska dotacie pre náš okres.
Tentokrat uz v moj neprospech
cca73.000.- sk /-40tisic

Absolutne kocurkovo. Uz nemam chut ani prepisovat opat zamer. Co ked sa do buduceho tyzdna zase nieco zmeni a ja budem prepisovat zamer zase po ceste na skusky?
To sa naozaj neda na nic spolahnut?
Okrem toho tato posledna zmena uz pomerne vazne narusa moj zamer, kedze z predoslej vysky som si to vyratal tak len len natesno a ratam aj s tym, ze si budem musiet poziciavat.

Tak ako je to nakoniec s tym krizovym balickom?
Teraz pristupim na 73.000.- a kludne sa mi moze stat, ze o tyzden dva schvalia nieco ine a na ulici sa mi bude vyškierat nejaky špekulant, ktory sa dal na UP iba koli vycucaniu dotacie a nie na seriozny rozbeh a pokus postavit sa na vlastne nohy.
Zacinam byt z toho vsetkeho riadne demotivovany.
Absolutne nejasne pravidlá pre mna.
Tak ako to je?
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Môj všeobecný názor na krízové balíčky...pekná blbosť !!!! Tvojím príspevkom som si to len vlastne overila....
Pred 3 rokmi som robila projekt spolu s manželom a viem ako tesne sú čísla /rozpočet/ nastavené a pokiaľ Ti
manipulujú s číslami tak ako uvádzaš, tak človek ozaj nemá chuť robiť radšej nič....
Pekná podpora podnikania!!!
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 21.02.09 at 15:12
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prvom rade odporúčam nespoliehať sa pri podnikaní na pomoc štátu a neplakať, ak sociálni inžinieri z ministerstva práce a úradov práce zrušia alebo obmedzia dotácie na "podporu" podnikania. Ten, kto podniká dlhšie, by tu mohol rozprávať, s čím všetkým sa v podobe "podpory od štátu" za roky podnikania stretol.

Ak dostanete čo len euro nejakej dotácie, považujte to za vítaný bonus ale nie za pilier, na ktorom vybudujete svoj byznys plán.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ak dostanete čo len euro nejakej dotácie, považujte to za vítaný bonus ale nie za pilier, na ktorom vybudujete svoj byznys plán.

S dovolením si požičiam túto vetu, nakoľko mi troška pomôže napísať, čo ma na Porade už roky srdí. Máme tu desiatky (možno slabý odhad) prosieb o radu, kde, od koho a v akej výške zohnať dotáciu...prosieb o poskytnutie vzoru na podnik. plán, aby som mohol od niekoho získať dotáciu....a keď príde na lámanie chleba pred 31.3. nabehnú zúfalé prosby o radu, ako obísť už poskytnutú dotáciu - nezahrnúť ju do príjmu, lebo nechcem platiť napr.do sociálky alebo aj inam, kam mi vznikne povinnosť.

Týmto sa ospravedlňujem nešpekulantom, ktorí berú pomoc seriózne . Ich sa môj príspevok netýka.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Súhlasím s Vami obomi. Akakolvek vyska dotacie je plusom.
Nejde mi ani o vysku, ako o nejake pevne pravidla.
Netuzim ani po tom "krizovom" balicku .
Staci ked sa jasne povie.
Neexistuje ziadna dotacia,alebo existuje v takejto vyske a za tychto podmienok.

Rozhodnem sa v oboch pripadoch rovnako striezvo ci sa do toho vrhnem ,alebo nie.
Nebudem fnukat, ked nebude ziadna dotacia, akurat v sucastnej mojej situacii vyhodnotim situaciu tak, ze ak nebude ziadna, tak sa do toho momentalne nevrhnem.

Stacilo by mi, keby sa drzali tej vysky, ako bola, ked som v decembri podaval ziadost. Nepotrebujem ani tych 180t o ktorych sa hovorí.
Irituje ma , ze sa to za ten kratky cas zmenilo uz nie raz a odomna sa cakaju vypocty na halier aj cent presne.

Na druhej strane sa vo mne bije to, ze a preco by som konecne aj ja raz nieco nemal chciet od statu, ked milion kadejakych podvodnikov vyuziva co sa len da a ja cely zivot iba makam, platim velke dane a som slusnym poriadnym obcanom.
Ked potom zostanem bez prace, tak 6 mesiacov som dostal po 6tisic a teraz nedostavam vobec nic. Ani korunu.
Manzelka ma mizerny plat a to nam vraj ma stacit podla tabuliek.
Je mi potom divne, ked viem, ze uz nejaky rocik mam odrobeny a nejake dane odvedene.
A pak su skupiny ludi, ktori v zivote nerobili a ani nechcu robit. Maju hafo detí a beru si socialky ,ako lordi.

Ale to uz je o niecom inom, prepacte za odklon od temy, nechal som sa uniest.
Fakt som znechuteny.

Pekny zvysok vecera a dakujem este raz za Vase reakcie
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Jozef Mihál Pozri príspevok
V prvom rade odporúčam nespoliehať sa pri podnikaní na pomoc štátu a neplakať, ak sociálni inžinieri z ministerstva práce a úradov práce zrušia alebo obmedzia dotácie na "podporu" podnikania. Ten, kto podniká dlhšie, by tu mohol rozprávať, s čím všetkým sa v podobe "podpory od štátu" za roky podnikania stretol.

Ak dostanete čo len euro nejakej dotácie, považujte to za vítaný bonus ale nie za pilier, na ktorom vybudujete svoj byznys plán.
Súhlasím... ale zase ten, komu to má bodnúť iba ako bonus, to ani naozaj nepotrebuje.

Je to skrátka ťažké s tým prideľovaním podpory a dotácií. Aj tak si myslím, že sú vo väčšine prípadov využívané práve tými, ktorý na to nie sú odkázaní.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Paula suhlasim aj s Tebou aj ked sa ma Tvoj prispevok vobec netyka .

Plan som si vypracovaval sam a s tym najcistejsim umyslom.
O to viac ma potom stve, ze kadejaky podvodníci si pekne krásne prijdu na svoje a clovek ked sa ku vsetkemu v zivote stavia seriozne a poctivo, tak vacsinou len doplatí.

Uz ani to sa mi nepacilo ked sa v januari zacalo sepkat o zvyseni dotacie, lebo som mal prave tuto obavu, ze sa to zacne fest zneuzivat a ze to pripadne hned aj zatrhnu koli takym spekulantom.
Mam rad jednoznacne dane podmienky o ktore sa vies pri rozhodovani opriet. Ja svoju polovicu podmienok bez vyhrady a cestne dodrzim, no potrebujem jasne dane podmienky aj z druhej strany.
Ak sa rozhodnem potom do toho ist, ktorekolvek rano sa pokojne pozriem na seba v zrkadle bez toho , ze by som sa oplul.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Na porada.sk sa nemá diskutovať na politické témy, preto budem ticho. Kto chce, si moje názory na tieto témy nájsť vie inde.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Jozef

Pozriem sa veru aj na Tvoj blog. Uz vcera sa mi zadarilo zo zagooglit, ked som vyhladaval temy okolo podnikania

Ved uvidime, ako sa to vyvinie. Zatial idem buduci tyzden na obhajobu planu a testy a pak sa uvidi.

Prajem Vam vsetkym pekny vecer
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Rybar75 Pozri príspevok
Možno niekomu to pripadne ako tisíckrát opakovaná otázka, no pre mna velmi doležitá a podstatná.
Tiez som sa zatial nedopracoval k ničomu čo by mi definitivne objasnilo fámy okolo výšky dotácie v ramci protikrízového balíčka.

Ja som podaval ziadost o prípravu v polovici decembra, ked sa tu o tom ešte ani nechyrovalo.

Vtedy mi pre nas okres potvrdili cca103.000.-
Vypracoval som si zámer aj kalkulácie.
Neskor ked sa menila minimalna mzda, potvrdili mi zase inu hranicu cca 113.000.- Super /+10tisic
Prepocital som opat kalkulacie a zakomponoval do planu

Tento tyzden som bol este pre istotu preverit ci je to vsetko tak, kedze na buduci tyzden uz konecne idem na testy po dvoch mesiacoch od podania ziadosti.
Bolo mi vsak oznamene, ze sa u nas opat menila vyska dotacie pre náš okres.
Tentokrat uz v moj neprospech
cca73.000.- sk /-40tisic

Absolutne kocurkovo. Uz nemam chut ani prepisovat opat zamer. Co ked sa do buduceho tyzdna zase nieco zmeni a ja budem prepisovat zamer zase po ceste na skusky?
To sa naozaj neda na nic spolahnut?
Okrem toho tato posledna zmena uz pomerne vazne narusa moj zamer, kedze z predoslej vysky som si to vyratal tak len len natesno a ratam aj s tym, ze si budem musiet poziciavat.

Tak ako je to nakoniec s tym krizovym balickom?
Teraz pristupim na 73.000.- a kludne sa mi moze stat, ze o tyzden dva schvalia nieco ine a na ulici sa mi bude vyškierat nejaky špekulant, ktory sa dal na UP iba koli vycucaniu dotacie a nie na seriozny rozbeh a pokus postavit sa na vlastne nohy.
Zacinam byt z toho vsetkeho riadne demotivovany.
Absolutne nejasne pravidlá pre mna.
Tak ako to je?
Hmm, takže Tvoj zámer podnikať je motivovaný iba výškou podpory od úradu práce? Veľmi smutné. Keby sme ako podnikatelia mali iba také problémy, že aká výška príspevku je aktuálna, tak by sme asi ani nepodnikali. Podnikanie je úplne o niečom inom. Predovšetkým o tvrdej práci, samovzdelávaní a zdokonalovaní a permanentnom zlepšovaní svojich zručností a schopností. Až potom môžeš zvažovať, či si vybavíš živnostenský list.
0 0
Rybar75 Rybar75

Rybar75 je offline (nepripojený) Rybar75

Vdaka za prispevok Brano.

Nie,nie je to hlavny motivacny faktor a velmi dobre viem, ze vsetko zacína este daleko skor, ako clovek drzí v ruke ZL a nekoncí to ani potom a uz vobec nie o 14.00h. Aj že pečené holuby z neba nepadajú.

Dotacia nebol hlavny motivacny faktor a mrzí ma ,ze si ma tak zaskatulkoval, pretoze sam velmi dobre viem, ako to myslim, co som si preskakal doteraz a co som odhodlany preskakat pre splnenie mojich snov a cielov.

Nepovazujem vsak za nutné nejak viac to tu rozpitvavat.
Pripustam vsak fakt, ze v mojej momentalnej situacii by mi urcite dotacia pomohla. A ani som neodsudil moj sen v pripade, ze by ziadna nebola.

Neviem ci si postrehol aj to, ze v istom momente v mojich prispevkoch svojim sposobom prejavujem aj stipku lahostajnosti nad vyskou dotacie.
Samozrejme, ze by potesila a urcite tiez kazdeho cloveka vratane Teba.
Ale to je v tejto chvili jedno. Kto chcel,pochopil. Pokojne si kopni

Prajem ti pekny vecer a nech sa ti darí. A to myslim uprimne

BTW: Tvojich pár riadkov by som najradsej rybičkovým nožíkom vyrezal na zadok komótnejšej pani solárkového odtieňu, ktorá sa valila po chodbe UP a na plnu hubu sondovala "v ktorých že dverách to dávaju tie peniaze na podnikanie"
Som hlboko presvedčený, že jej snahy o sebavzdelávanie skončili v prvom rocníku ZŠ a určite sa nestihla naučit ani čítat a písat.
No dobre, tento thread je pre mna uzavretý..

S pozdravom Peter
Naposledy upravil Rybar75 : 21.02.09 at 17:55
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Rybar ja som Ťa nezaškatuľkoval a ani nemienim. A ani kopať nebudem.
0 0
peterrr94 peterrr94

peterrr94 je offline (nepripojený) peterrr94

Tak ako to teda je ,po 1.3.2009 dostanem prispevok 180 000sk od statu ,ci nie ,neviem to nikde najst.Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

peterrr94 Pozri príspevok
Tak ako to teda je ,po 1.3.2009 dostanem prispevok 180 000sk od statu ,ci nie ,neviem to nikde najst.Dakujem
treba hľadať v Zbierke zákonov
0 0
Dantess Dantess

Dantess je offline (nepripojený) Dantess

Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac
A ako mám začať podnikat, keď nie z dotácie ??? Pžičku mi nedaju kym nebudem mat živnost 2 roky. Na mamu by som to brať nechcel. Od mafianovsi požičať nechcem a zarobiť si v tomto čase ? Moja profesia je masér. V BA kraji ponúkajú hrubú mzdu 11 000. Myslí si niekto, že sa z toho dá šetriť ? Podpora podnikania na Slovensku je mizerná.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať