Zavrieť

Porady

podpora v nezamestnanosti po MD

chcela by som vas poprosit o radu, od roku 1999 som zamesnana v jednej firme, v roku 2003 som isla na matersku dovolenku s prvou dcerkou, bola som na nej tri roky, este tri dni pred skoncenim prvej materskej som uz bola vypisana na druhu matersku, pol roka som brala matersku a potom dva a pol roka rodicovsky prispevok a nadalej som zamestnana v tej istej firme, tohto roku mi materska konci 24 juna a zrejme k 25 junu tohto roku mi zamestnavatel da vypoved, urcite, chcela by som vediet ci mam narok na podporu alebo nie dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gnikat Pozri príspevok
    chcela by som vas poprosit o radu, od roku 1999 som zamesnana v jednej firme, v roku 2003 som isla na matersku dovolenku s prvou dcerkou, bola som na nej tri roky, este tri dni pred skoncenim prvej materskej som uz bola vypisana na druhu matersku, pol roka som brala matersku a potom dva a pol roka rodicovsky prispevok a nadalej som zamestnana v tej istej firme, tohto roku mi materska konci 24 juna a zrejme k 25 junu tohto roku mi zamestnavatel da vypoved, urcite, chcela by som vediet ci mam narok na podporu alebo nie dakujem
    AK si si za ten čas na MD a RD neplatila poistenie v nezamestnanosti, tak nie.
    Priamo zo stránky SP
    Podmienky nároku
    Nárok na dávku v nezamestnanosti vznikne,

    ak poistenec v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, t.j. 1 095 dní – .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gnikat Pozri príspevok
    tak ja osobne som to poistenie neplatila a stat ho za mna asi tiez neodvadzal vsak,
    Nie, neodvádzal.

    gnikat je offline (nepripojený) gnikat

    gnikat
    ze super, clovek o takej moznosti nevie ze si to moze platit sam, az sa to dozvie je uz neskoro, a nevies mi poradit ci nahodou po ukonceni PP toho 25.Juna sa nemozem hodit na marodku? aby som aspon aky taky prijem lebo ostanem bez prijmu

    podpora v nezamestnanosti po MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.