Zavrieť

Porady

Zaváranie na dovolenku

Chcem poprosiť o vaše osvedčené recepty na dovolenku - budeme si sami variť - tak by som si chcela niečo predpripraviť doma. Ale tak, aby sa mi to neskazilo v tých horúčavách. A myslím, že by to šetrilo aj čas prípravy na dovolenke. Ďakujem všetkým.
Usporiadat
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Pravidelne robím na dovolenky mäsko do fliaš a to tak, že vykostím zo 3-4 kurence a dám ich na opečenú cibulku na oleji. Potom okorením a opaprikujem podľa chuti a naozaj len tak zo 10 min. nechám povrieť podliate vodou. Potom to dám do fliaš, často od tatarky alebo od majonézy, lebo maju výborne vrchnáky a naozaj dobre držia. Po zatvorení horúce dám do hrnca s horúcou vodou a nechám prudko zovrieť. Potom to vypnem a nechám tak prikryté do druhého dňa, potom ich vyberiem, utriem a je to OK. Dávam to aj dcére na internát a stále si to pochvaľuje, pritom jej to stojí niekedy viac ako mesiac a nikdy sa nepokazilo. Potom to len ohreje a dorobí viac šťavy, napr. jogurtom, alebo len zahustí s múkou a urobí sáčkovú ryžu alebo nejakú cestovinu a je to fíííínom... Naozaj to vydrží, mala som to aj v Taliansku na dovolenke v horúčavach 35 stup. a bolo OK.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Vždy sme chodili do hotelov so stravou, minulý rok sme boli prvýkrát na súkromí a mala som doporučené zavariť bravčové mäso do sedmičkových pohárov - nakrájať na plátky, dať navrch lyžičku soli a zatvorené vrchnákom dve hodiny variť. Na dovolenke sme to zohriali na panvici vždy s inou príchuťou a inou prílohou. Bolo to super, budem to robiť znova. Okrem toho kamarátka rovnako zavárala aj segedínsky guláš /ale bez smotany, tú sme tam pridávali až tesne pred jedením/ a obyčajný guláš, ale hotové jedlá tuším varila len 30 min. alebo tak nejak.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

ja tiež zaváram mäsko - z každého druhu. Ale sterilizujem najmenej 1 hod. istotaje istota. Inak najviac nám chutí hoväzdie do gulášovej sáčkovej polievkyso zemiakmi a lečom. Super je bravčové na kocky - potom smotanu, kapustu a je segedín.Ešte je dobré aj mleté mäso ochuténé na špagety. /meliem doma/.

atĎ. už sa teším na dovolenku.
Inak máme každý deň mäso a deti si ma nevedia vynachváliť jak dobre varím.
A pýtajú sa, prečo nevarím tak dobre doma.
Príjemnú dovolenku.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

a neviem či to bolo jasné, ale všetko čo zaváram, mám už vlastne

"hotové" nie surové.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja zaváram mäso tiež, ale len bravčové.Sterilizujem hodinu. Do fliaš si podusím aj kapustu, potom dáš už len cestovinu a je to.Narobím aj buchty na pare a zmrazím ich. Cestou sa mi v chladničke nerozmrazia (cca 10hod.) Odporúčam Ti si spraviť doma aspoň pribl. jed. lístok. Mne sa stalo že som nabalila, ako by sme išli na rok ...
Krásnu dovolenku, joj ale sa teším na ňu.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem všetkým, aj tým, čo sa ešte len pridajú. Ideme až v auguste, ale už mám cestovnú horúčku. Ešte raz vďaka.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Ja ešte robím trenčanský párok s fazulkou. Uvarím fazulu, pridám rajčinový pretlak, nakrájaný párok, lepšie je údené mäso, niekedy trocha pritrepem , dám do sedmičkových pohárov sterilizovať na 20 min. Mám to doma narobené vo forote, muž si to bráva na ryby.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
človek by priam povedal, že sa idete na dovolenku hlavne najesť...(:

ale aj keď sa to nikdy nepotvrdilo, upozorňujem Vás na to, že podľa zákonov Croatie sa do Croatie môže prevážať mäso len v takom množstve, čo sa zje po ceste na miesto dovolenky...ale kto by im tam potom chodil...niektoré ich miestne "Mjesnice" - predajne mäsa - sú lákavé leda ak pre muchy...
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Chodím do Chorvátska už asi 10 rokov, nikdy sme problémy nemali, hoci vždy som mala veľa kdečoho nabaleného (aj keď sme mali ubytovanie so stravou). Bola tam minulý rok kolegyňa, ktorá tam bola prvý krát a prekutrali jej na hranici celé auto a zaplatila mastnú pokutu za potraviny, ktoré prevážala, hoci podľa toho čo vymenovala mala oveľa menej, než vozím ja. Je fakt, že my chodíme favoritkou a ona má nejaký JEEP. Tak možno preto.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Luba2
Vždy sme chodili do hotelov so stravou, minulý rok sme boli prvýkrát na súkromí a mala som doporučené zavariť bravčové mäso do sedmičkových pohárov - nakrájať na plátky, dať navrch lyžičku soli a zatvorené vrchnákom dve hodiny variť. Na dovolenke sme to zohriali na panvici vždy s inou príchuťou a inou prílohou. Bolo to super, budem to robiť znova. Okrem toho kamarátka rovnako zavárala aj segedínsky guláš /ale bez smotany, tú sme tam pridávali až tesne pred jedením/ a obyčajný guláš, ale hotové jedlá tuším varila len 30 min. alebo tak nejak.
Ľubka, do fliaš dávaš surové mäso, alebo už podusené, resp.upečené???
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

tonkat
Ľubka, do fliaš dávaš surové mäso, alebo už podusené, resp.upečené???
Do fliaš dávam surové bravčové mäso /najradšej plieco/ ktoré nakrájam na plátky alebo malé kusky. Preto to dve hodiny varím, aby sa riadne tepelne spracovalo.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Díky, určite to vyskúšam.
0 0
majam majam

majam je offline (nepripojený) majam

To surové bravčové je super nosila ho ešte moja sestra na inťák a spolužiačky si nevedeli vynachváliť.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

A ešte niečo sladké a trvanlivé mi neviete poradiť? Síce Tibor sa pohoršuje nad tým, že na dovolenku ideme len jesť, ale ja budem variť pre 8 ľudí, mám z toho terno. Doma je to iné, lebo mám svoju komoru, kuchyňu a Tesco nablízku, ale v cudzom svete? Rada si vypočujem dobré rady skúsených gazdiniek (gazdov).
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

Tonka, to Ti vôbec nezávidím. Ja som sa varenia na dovolenke vždy bála nie kvôli vareniu, ale kvôli upratovaniu a umývaniu po varení. A to sme len štyria. A Ty ideš obskakovať osem ľudí? Dohodni si dopredu, že Ty len navaríš a oni urobia to ostatné. Ja som to tak urobila a je to super. Keď navarím idem von jesť a vrátim sa do kuchyne, až je tam poriadok.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Luba2
Tonka, to Ti vôbec nezávidím. Ja som sa varenia na dovolenke vždy bála nie kvôli vareniu, ale kvôli upratovaniu a umývaniu po varení. A to sme len štyria. A Ty ideš obskakovať osem ľudí? Dohodni si dopredu, že Ty len navaríš a oni urobia to ostatné. Ja som to tak urobila a je to super. Keď navarím idem von jesť a vrátim sa do kuchyne, až je tam poriadok.
To si píš, že budú upratovať!! Veď sú to chlapi ako hory, tak keď sa im chce jesť, tak budú aj pracovať. Ale oni sú zvyknutí už aj z domu. Pomáhajú mi, musím sa priznať bez mučenia.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja deň pre dovolenkou kupujem dukátové buchtičky, tam ich dám do mrazničky.Ráno vyberiem (keď to dáš ešte v sáčku na slniečko, tak sú ako čerstvo upečené) a na obed uvarím len krém.
A s tým "žraním" na dovolenke ? My vždy priberieme celá rodina, mojim deťom v tej vode asi viac spaľuje a nepomáha ani horúčava.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

maja
Ja deň pre dovolenkou kupujem dukátové buchtičky, tam ich dám do mrazničky.Ráno vyberiem (keď to dáš ešte v sáčku na slniečko, tak sú ako čerstvo upečené) a na obed uvarím len krém.
A s tým "žraním" na dovolenke ? My vždy priberieme celá rodina, mojim deťom v tej vode asi viac spaľuje a nepomáha ani horúčava.
Díky Majka, je to dobrý tip. Všetci ich zbožňujú.
0 0
ivetakli ivetakli

ivetakli je offline (nepripojený) ivetakli

tiež zvyknem zavárať mäso surové, ale super je aj upečená krkovička, kosti vyberiem dám do pohárov, zalejem výpekom a do vrchu ešte doložím masť, aby bolo mäso zaliate, potom sterilizujem. Vraj sa to nemusí sterilizovať, lebo je to zakonzervované v tej masti, ale istota je istota. Potom už len uvarím zemiaky a nejaký šalát a obed jak lusk. Vlani sme boli v Chorvátsku. Na Maďarských hraniciach nás všetkých prešacovali a našli kolegovi v chladničke zmrazené surové kuracie prsia, to boli fofry, museli sme ísť potom do Maďarska cez druhý prechod a to nám lepilo či o tom incidente ešte nevedia.
0 0
Bubika Bubika

Bubika je offline (nepripojený) Bubika

Jara
Pravidelne robím na dovolenky mäsko do fliaš a to tak, že vykostím zo 3-4 kurence a dám ich na opečenú cibulku na oleji. Potom okorením a opaprikujem podľa chuti a naozaj len tak zo 10 min. nechám povrieť podliate vodou. ......
Surové kuracie ste nik neskúšali? Možno ak by sa to dlhšie sterilizovalo tak ako bravčové, tiež by to nemuselo byť zlé. Otázka však znie, či to nie je príliš suché? hmmmmm?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať