Zavrieť

Porady

Prihlásenie nárokov veriteľa

Prišlo nám zo súdu rozhodnutie na vyrovnanie dlžníka. My ako veritelia musíme prihlásiť svoje nároky voči dlžníkovi písomne. Už som prešla rôzne vzory podaní ale nenašla som vzor prihlášky na uplatnenie nárokov voči dlžníkovi. Ak má niekto niečo podobné, alebo vie kde je možné to získať budem veľmi rada keď mi poradí. Prajem všetkým krásny slnečný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Vlastas
    Prišlo nám zo súdu rozhodnutie na vyrovnanie dlžníka. My ako veritelia musíme prihlásiť svoje nároky voči dlžníkovi písomne. Už som prešla rôzne vzory podaní ale nenašla som vzor prihlášky na uplatnenie nárokov voči dlžníkovi. Ak má niekto niečo podobné, alebo vie kde je možné to získať budem veľmi rada keď mi poradí. Prajem všetkým krásny slnečný deň.
    Našla som Prihlášku pohľadávky do konkurzu, snáď to môžeš urobiť podobne.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Bea, tvoj návrh je dobrý na to čo porebujem, len sa chcem ešte spýtať môžem do pohľadávky na prihlásenie započítať aj úroky z omeškania a ešte čo je to pohľadávka štvrtej triedy, a podľa čoho to mám zaradiť do tried. Dík

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Vlastas
    Bea, tvoj návrh je dobrý na to čo porebujem, len sa chcem ešte spýtať môžem do pohľadávky na prihlásenie započítať aj úroky z omeškania a ešte čo je to pohľadávka štvrtej triedy, a podľa čoho to mám zaradiť do tried. Dík
    Veď práve, je to z r. 1998 (Poradca) a medzitým sa zákon o konkurze a vyrovnaní trochu menil. Viem, že už sú len pohľadávky 1. a 2. triedy a hľadám, podľa čoho sú tam zaradené a ani za svet to v tom zákone teraz neviem nájsť. Tak sa pamätám, že do 1. triedy patrili daňové, poistné a pod. a do 2. všetko ostatné.
    A úroky z omeškania? Myslím, že ak si ich žiadala aj na súde, tak áno, inak nie som si istá. Píše sa v § 20 uvedeného zákona, že v prihláške treba uviesť číselne výšku pohľadávky, jej príslušenstva .. (to by boli úroky a trovy konania, ak boli priznané súdom).
    Viac k tomu neviem. Skús si prečítať zákon o konkurze a vyrovnaní, možno nájdeš, čo ešte potrebuješ vedieť.

    Prihlásenie nárokov veriteľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.