Zavrieť

Porady

Neuplatnený daňový bonus za január 2009

Dobrý deň,
zamestnancovi sa narodilo 29.12.2008 dieťa a teda má nárok aj na daňový bonus v mesiaci narodenia. Do ročného zúčtovania dane za r.2008 som mu ten nárok uplatnila vo výške 540,-, avšak všimla som si že v januárovej výplate 2009 som zabudla v nastaveniach miezd tento nárok zahrnúť a teda mu nebol priznaný. Za február 2009 mu to už zahrniem. Ale viete mi povedať čo s tým neuplatneným januárom? Dá sa to zahrnúť nejak v tej mzde za február , teda že by som mu za februárovú výplatu priznala 2x 540,- (teda už v EUR 2x 17,93)alebo až v ročnom zúčtovaní za r.2009?
Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarina Vlckova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    zamestnancovi sa narodilo 29.12.2008 dieťa a teda má nárok aj na daňový bonus v mesiaci narodenia. Do ročného zúčtovania dane za r.2008 som mu ten nárok uplatnila vo výške 540,-, avšak všimla som si že v januárovej výplate 2009 som zabudla v nastaveniach miezd tento nárok zahrnúť a teda mu nebol priznaný. Za február 2009 mu to už zahrniem. Ale viete mi povedať čo s tým neuplatneným januárom? Dá sa to zahrnúť nejak v tej mzde za február , teda že by som mu za februárovú výplatu priznala 2x 540,- (teda už v EUR 2x 17,93)alebo až v ročnom zúčtovaní za r.2009?
    Ďakujem za rady.
    Nie, nedá, DB sa dorovná v RZD, alebo v DP. Len podotýkam, tá suma 54O.-Sk za dec. 08 nie je správna.
    Naposledy upravil Tweety : 06.03.09 at 11:49 Dôvod: gramatika

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Katarina Vlckova Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    zamestnancovi sa narodilo 29.12.2008 dieťa a teda má nárok aj na daňový bonus v mesiaci narodenia. Do ročného zúčtovania dane za r.2008 som mu ten nárok uplatnila vo výške 540,-, avšak všimla som si že v januárovej výplate 2009 som zabudla v nastaveniach miezd tento nárok zahrnúť a teda mu nebol priznaný. Za február 2009 mu to už zahrniem. Ale viete mi povedať čo s tým neuplatneným januárom? Dá sa to zahrnúť nejak v tej mzde za február , teda že by som mu za februárovú výplatu priznala 2x 540,- (teda už v EUR 2x 17,93)alebo až v ročnom zúčtovaní za r.2009?
    Ďakujem za rady.
    DB si mala vyplatiť vo výške 582,-Sk za 12/2008.

    DB do 30.6.09 je vo výške 19,32€. DB nemôžeš vyplatiť dodatočne vo výplate za 2/2009, ale až pri RZD za rok 2009.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tá suma 540,- Sk je z pred dvoch rokov. Počas roka 2008 bol DB nasledovný:

    01-06/2008 555,- Sk
    07-12/2008 582,- Sk

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Tá suma 540,- Sk je z pred dvoch rokov. Počas roka 2008 bol DB nasledovný:

    01-06/2008 555,- Sk
    07-12/2008 582,- Sk
    A ak to pekne krásne zrátame, máme za rok 2008 DB na jedno dieťa vo výške 6822.-Sk.
    Jej dakujem za upozornenie, aj som si vravela ze to este radsej preverim. Tak idem to hned opravit. Cize za ten rok 2008 mu dam tych 582,-. A od roku 2009 su tiez nejake zmeny? Ci stale tych 582?
    Dakujem velmi pekne este raz.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Katarina Vlckova Pozri príspevok
    Jej dakujem za upozornenie, aj som si vravela ze to este radsej preverim. Tak idem to hned opravit. Cize za ten rok 2008 mu dam tych 582,-. A od roku 2009 su tiez nejake zmeny? Ci stale tych 582?
    Dakujem velmi pekne este raz.
    No tých 582.- už asi nie, kedže už máme €. Zatiaľ je to 19,32 €.

    Neuplatnený daňový bonus za január 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.